Užitočné tipy

Ako vytvoriť leták: 5 jednoduchých tipov

Pin
Send
Share
Send
Send


Letáky sú lacnou, populárnou a účinnou formou reklamy pre akékoľvek podnikanie. Môžu byť tiež použité ako oznámenia v prípade straty domáceho maznáčika, ako zoznam adries alebo ako pozvánka na udalosť. Prvé letáky sa objavili v 18. storočí. Začiatkom 20. storočia sa využívali hlavne na vojensko-politické agitovanie. Podzemné organizácie rozptýlili letáky zo striech vysokých domov nachádzajúcich sa v blízkosti preplnených miest. Vietor vzal papierové listy a preniesol ich cez mestské bloky. Anglické slovo flayer sa prekladá ako „lietanie“. Nástup lietadiel umožnil spoločnostiam distribuovať svoje letce po veľkých oblastiach. Počas vojny boli propagandské letáky rozptýlené po nepriateľských územiach. V súčasnosti sa používajú na reklamné kampane. Rozšírená verzia letáka sa nazýva leták. Veľký počet letákov sa vyradí ihneď po prijatí. Dôvodov môže byť veľa, ale častejšie je to zlý dizajn letáka.

Ako vyrobiť leták

Vytvorenie dobrého letáka nie je také ľahké, ako sa zdá. Pri tvorbe šablón letákov musí dizajnér vziať do úvahy stovky odtieňov: formát, typ, cieľové publikum a ďalšie. Aby ste porozumeli všetkým jemnostiam, potrebujete veľa skúseností.

Základné pravidlá

Ako pripraviť leták? Na začiatku práce je potrebné určiť cieľové publikum letáka. Od toho závisí štýl reklamnej správy. Potom musíte presne rozhodnúť, ako bude leták vyrobený. Veľké spoločnosti si najímajú profesionálnych dizajnérov. Usporiadanie letáka je možné vykonať nezávisle pomocou špeciálnych programov alebo online služieb v počítači. Ďalším spôsobom: ručné nakreslenie šablóny a jej šírenie pomocou bežného kopírovacieho stroja. Leták by mal priťahovať pozornosť. Jeho dizajn by mal byť v súlade s celkovým štýlom podnikania. Jednoduché letáky so zvýraznenými nadpismi v jasných farbách často pracujú efektívnejšie ako dizajn.

Ako pripraviť leták? Pre šablóny letákov musíte zvoliť svetlý, chytľavý obrázok alebo fotografiu. Je lepšie orámovať obrázok a pridať šípku, ktorá ukazuje na obrázok. Ak je niekto závislý na obrázku, určite príde a prečíta text letáku. Na jeden leták by ste nemali používať viac ako dva obrázky.

Dôležitú úlohu hrá aj chytľavý nadpis. Mala by motivovať potenciálneho klienta k činnosti. Použite na to slovesá v imperatívnej nálade. Nezaujatá správa zabije všetok záujem o letáka. Názov je zvýraznený veľkým a tučným písmom, aby bol viditeľný zo vzdialenosti 3 m. Môžete použiť veľké písmená a jedinečné kučeravé písma. Názov je umiestnený v strede letáku alebo rovnomerne rozložený po celej šírke strany. Mal by sa zmestiť na jeden riadok.

Text tela

Ako pripraviť leták? Obsah tejto písomnej informácie pre používateľov by mal zodpovedať iba tri jednoduché otázky. Čo? Kde? Kedy? Ďalšie informácie sú nadbytočné. Každý školák vie, ako si vyrobiť leták v programe Word. Zložitý text nebude fungovať podľa potreby. Je lepšie používať krátke informačné vety. Odborné výrazy, slová s dvojitým významom, zápory a výraz „ak ste“. Mali by byť z textu vylúčené. Pre hlavný text je lepšie použiť písmo, ktoré sa líši od písma hlavičky. Môžete pridať titulky, ktoré odhaľujú význam reklamnej správy.

Štruktúrovaný text urobí rozloženie letáka atraktívnejším. Zoznamy by mali pozostávať z 5 až 7 bodov. Musia byť zvýraznené veľkými bodkami alebo znakmi začiarknutia. Nepoužívajte veľké množstvo formátov. Stačí jeden alebo dva akcenty v texte. Text by mal klienta chytiť na emocionálnej úrovni. Za zmienku stojí priamy kontakt s klientom pomocou slova „vy“. Je dôležité oznámiť správne informácie v priebehu niekoľkých sekúnd. Je lepšie uviesť v dolnej časti letáku telefón a web, kde môžete získať podrobné informácie. Môžete si odtrhnúť verziu letáka. V dolnej časti kontaktných informácií sa niekoľkokrát skopírujú. Informácie o výhodách, ktoré poskytuje svojmu vlastníkovi, sa tiež nachádzajú na letáku a sú zvýraznené. Môže to byť voľný vstup na akciu alebo zľava na produkt alebo službu. Na leták môžete umiestniť aj recenzie a odporúčania zákazníkov.

Ako vyrobiť leták? Ďalším faktorom, ktorý treba venovať pozornosť, je farba písomnej informácie pre používateľov. Na letáky nepoužívajte pevné, podráždivé a kyslé farby. Tmavé pozadie tiež nepriťahuje pozornosť čitateľa. Čierne a biele letáky sú najmenej efektívne. Pre nadpisy môžete nechať medzery a vyplniť ich farebnými značkami. Pre text je lepšie použiť farbu, ktorá sa zhoduje s farbou obrázka. Hlavná vec je, že sa dá ľahko prečítať. Za týmto účelom je text zvýraznený čiernym obrysom.

Veľkosť letáku bude závisieť od schopností vybraného zariadenia. Štandardný leták je hárok papiera A4 alebo A5. Štandardný list môžete rozdeliť na niekoľko častí. Na distribúciu použite menšie letáky. Ak sú letáky umiestnené na nástenkách, je pre ne lepšie použiť ťažký papier a vodotesné farby. Hotový leták musí byť vytlačený a zavesený na stene. Mala by priťahovať pozornosť zo vzdialenosti 3 m. Môžete si vytlačiť malú dávku letákov, distribuovať ju priateľom a požiadať o ňu stanovisko. Testujú teda niekoľko možností pre letáky a vyberajú si ten najlepší. Po overení sa text letáka upraví. Jeho gramatika a pravopis sa znova kontrolujú. Tlačené letáky sa vkladajú na nástenky, stožiare, zastávky a iné preplnené miesta. V takom prípade je potrebné dodržiavať obmedzenia týkajúce sa umiestňovania informácií pre mestské oblasti.

Je dôležité, kto a ako rozdá letáky. Organizátori musia byť oblečení do značkových tričiek v obchode. Je užitočné poučiť personál, vysvetliť komu je lepšie rozdávať letáky. Letáky môžu byť umiestnené pod stierače do auta a pripevniť ich k dokladu o predaji. Najčastejšie chyby: nepohodlná veľkosť letáka a príliš malé písmo, nadmerné informácie, nedostatok nadpisu a výzvy na konanie, negramotné odoslanie, nedostatok kontaktných informácií.

Špecifiká v arzenáli

Od záujmu o letáka po ľahostajnosť existuje iba jeden očný kontakt. A práve v týchto 2-3 sekundách by sa mala jasná a chytľavá hlavná myšlienka „zmestiť“.

V popredí je preto zdôraznená konkrétna podstata návrhu. Okrem toho je tu mimoriadne dôležitá osobitosť diktovaná nedostatkom priestoru na zverejnenie úplných informácií.

Nevkladajte leták zbytočnými „rozmazanými“ údajmi.

Príklad č. 1. ZĽAVA 15% naLCDTelevízory za ____!

Príklad č. 2. Neuveriteľné zľavy na ____!

Teraz odpovedzte, ktorá možnosť podľa vášho názoru pritiahne pozornosť potenciálnych kupujúcich a bude mať vysokú návratnosť?

Ľahko pochopiteľné

Všetci máme radi hádanky. Ale potom, keď máme voľný čas a túžbu ich vyriešiť.

Verte mi, letáky rozhodne neplatia. A nikto si nebude myslieť na ďalšiu reklamnú hádanku, aj keď sú v riešení skryté výhody. Po prvé, nikto o nej nevie. A za druhé - človek na štýly presvedčovania dlho nereagoval "Prečítajte si, a budete šťastní!".

Môžete napríklad napísať:

Pre každého kupujúceho bolesť v krku kosoštvorcové pastilky ako darček.

Alebo môžete maskovať rovnakú správu:

Každý kupujúci darček:

Lízanky zo zápalu zložiek lymfatického hltanu.

Špecifickosť je samozrejme nevyhnutná (ako sme už uviedli). Malo by však byť čo najjasnejšie a najjednoduchšie.

Stručne o hlavnej veci

Myšlienka by sa nemala šíriť po strome. Krása dlhých fráz a nekonečných „textových plátien“ vytlačených malými a zložitými typmi bude mať negatívny vplyv na výsledok.

Veta by mala „znieť“ stručne, jasne a do tej miery. Ak hovoríme o propagačných zľavách na samostatnú skupinu tovaru, nemusíte maľovať všetky potešenia obchodu, vrátane plného sortimentu a bleskového rýchleho dodania.

V ideálnom prípade by mal leták obsahovať STRUČNÝ text:

  • popis samotnej ponuky,
  • jeho výhody a výhody pre CA,
  • príležitosti na jeho využitie,
  • výzva na akciu.

Vyhlásenie namiesto negácie

Zdá sa nám, že tu sú vysvetlenia zbytočné. Pravdepodobne ste už počuli o zákaze častice „NIE“ pri predaji textov.

Ide však skôr o odporúčanie, nie o dogmu, av niektorých prípadoch zohráva odmietanie pri zvyšovaní predaja úlohu. Pamätajte aspoň na legendárne slogany: „Nezpomalujte - snickers“, „Užite si, urobte si čas“, „Urobte chybu, jednoducho nezastavujte“ atď.

Avšak veta "Pamätaj! Akcia platí do ____ » lepšie vnímané a znie výhodnejšie ako „Nezabudni! Akcia platí do ____ ».

Robte výnimky a konajte rozumne - neprinášajte rady a pravidlá fanatizmu.

Zamerajte sa na súčasné obmedzovače

Och, tieto obmedzovače! Bez nich pravdepodobne nebude dokončená ani jedna reklamná kampaň. Malo by to však tak byť, pretože strach z neprítomnosti na výhodnej ponuke vždy stimuloval potrebné kroky.

Môžete jednoducho informovať, alebo sa môžete zamerať na súčasné obmedzovače.

V praxi to vyzerá takto:

Prví návštevníci ZDARMA ____!

Počet propagačných výrobkov je 15 kusov.

Mínus 5% o ____ až ____.

ZADARMO ____ dostane iba prvých 10 návštevníkov!

Poponáhľajte sa! Propagácie sa zúčastňuje iba 15 jednotiek ____.

Mínus 5% pri ____. Ponuka platí do ____.

Záverečná časť

Dodržiavanie všetkých tipov na písanie textu pre letáka samozrejme nezaručuje „úspech operácie“. Šance na vysoké pozitívne výsledky sú však mnohokrát väčšie.

V tomto článku sme uviedli iba niektoré základy vytvárania „textového obsahu“ efektívneho letáka, ktorý používa naše „štúdio“.

Samostatne sa môžete oboznámiť s inými tajomstvami a čipmi v dielach vystavených v našom portfóliu alebo v poradí, ktoré už pre vás bolo dokončené.

Vytvorte letáky, ktoré chcete chytiť a prečítať

Leták - populárny formát tlače na distribúciu na uliciach alebo udalostiach. Medzi podobnými formátmi sa rozlišujú letáky, letáky, brožúry a iné. Ak vytvárate leták pre firmu, organizáciu, klub alebo školenie, je dôležité jasne a efektívne sprostredkovať čitateľovi všetky podrobnosti. Priznajte si, čítali by ste sami, čo je napísané chutným písmom na nudnej letáku s obyčajnými náčrtkami?

Pomocou programu na vytváranie letákov Canva si môžete vytvoriť pláštenku, ktorá určite vynikne od ostatných. Okrem toho, ak sa ukázalo, že dizajn letáka je atraktívny, pravdepodobnosť, že sa bude čítať, sa výrazne zvýši. S obrovským výberom rozložení, obrázkov, písiem a dizajnových prvkov môžete vytvoriť úžasný leták online - a to aj bez skúseností grafického dizajnéra.

Urobte svoj dizajn jedinečným

  1. Zmeňte obrázky. Pridajte svoje materiály alebo použite skladové súbory z úložiska.
  2. Zoberte písma. Vytvorte text letáka v jednom zo stoviek písiem pre ruský jazyk.
  3. Vymeňte pozadie. V katalógu nájdite ten, ktorý bude najlepšie kombinovať s celkovým zložením.
  4. Kalibrujte paletu. Nastavte farbu štítkov a kresieb tak, aby ste pridali povrchovú úpravu.

Šetrič letákov

Vizuálna reklama je mimoriadne efektívna - je celkom schopná pevne upevniť vzhľad a ducha vašej značky v mysliach používateľov. Preto je veľmi dôležité zvoliť grafické prvky najvyššej kvality. S editorom Canva máte k dispozícii knižnicu s viac ako miliónom profesionálnych obrázkov, grafických prvkov a ilustrácií. Sú nielen skvelé, ale aj bezplatné. A ak sa vám páči prémiový obraz, nebojte sa - nemusíte banku okrádať, pretože stojí iba 1 $ za kus.

Ak potrebujete, aby sa vaše rozloženie stalo skutočne jedinečným, všetko je vo vašich rukách. V návrhári letákov Canva si môže každý užívateľ bezplatne stiahnuť a použiť svoje vlastné obrázky v dizajne.

Letáky perfektnej veľkosti

Šablóny letákov Canva majú vertikálnu orientáciu a štandardnú veľkosť 9,9 x 21 cm. Je vhodné vkladať letáky a letáky v tomto formáte do pracovnej zložky, do peňaženky alebo do katalógu výstavy, aby ste sa nestratili a zoznámili sa s poskytnutými informáciami. V prípade potreby môžete pomocou tlačidla Vlastné veľkosti nastaviť vlastné hodnoty pre šírku a výšku rozloženia.

Tlačte leták vo vynikajúcej kvalite

Po dokončení návrhu si ho môžete stiahnuť a vytlačiť. Áno, dobrý dizajn je dôležitý, ale na tom záleží aj kvalita, jasnosť a jas. Preto sme sa ubezpečili, že si môžete svoj leták stiahnuť v ohromujúcom vysokom rozlíšení s hustotou bodov 300 dpi. Keď teda tlačíte svoj návrh, bude vyzerať na papieri rovnako dobre ako na obrazovke.

Stačí kliknúť na šípku a projekt sa uloží, vyberte formát „PDF súbor na tlač“ a dostanete papierovú verziu svojho návrhu v maximálnej kvalite. V prípade potreby je možné do rozloženia pridať odsadenia a značky orezania.

Pin
Send
Share
Send
Send