Užitočné tipy

Prečo je potrebná demagnetizácia? Prečo musím demagnetizovať monitor?

Pin
Send
Share
Send
Send


Prečítajte si tiež:
 1. B. Poskytovanie poradenstva na vysokej odbornej úrovni.
 2. Vplyv politických vzťahov medzi USA a Sovietskym zväzom na XX. Olympijských hrách v roku 1980
 3. Otázka 1. ORGANIZÁCIA A EXPERIMENTÁLNY VÝSKUM
 4. Otázka č. 4: Certifikácia výrobkov. Certifikačné pravidlá
 5. Otázka 68. Vykonávanie prieskumov trás cestnej dopravy.
 6. Identifikácia a vykonávanie primárnych opatrení pre maláriu.
 7. Histochemická detekcia polysacharidov. Príprava Schiffovho činidla a uskutočnenie elegantnej reakcie.
 8. Uhlopriečka monitora.
 9. Dohoda o audite
 10. Hodnotiaca zmluva
 11. Ústavná kontrola priebehu volieb a referenda
 12. Okrem toho môže systém BIOS pri zavádzaní zobraziť chybové správy na obrazovke monitora.

Nastavenie monitora CRT (niektoré položky sa týkajú monitorov LCD).

1. Pri správnej inštalácii by vzdialenosť očí od stredu monitora mala byť 50 - 70 cm (dĺžka ramien musí byť predĺžená dopredu) a pre obrazovku by mala byť poskytnutá vhodná výška., aby pri práci na počítači nebolo potrebné zdvíhať ani nakláňať hlavu.

2. Pri pripájaní musíte zapojiť kábel video signálu do konektora grafickej karty a tiež zapojiť napájanie monitora. (Prostredníctvom uzemnenej zásuvky). Mnoho monitorov má spínač na výber sieťového napätia 110 V alebo 220 V, ako aj poistku. Napájanie musí byť zabezpečené prostredníctvom uzemnenej Euro zásuvky, inak ochranné slučky pred elektromagnetickým žiarením nemusia na monitore fungovať.

3. Kvalita magnetu, najmä jeho farba, sa môže výrazne zhoršiť pri magnetizácii vnútorných komponentov monitora. Magnetizácia sa môže vyskytnúť v dôsledku vystavenia magnetickému poľu, fyzickému dopadu na monitor alebo dokonca zmene jeho orientácie. Magnetizácia sa prejavuje výskytom farebných škvŕn, najmä v rohoch.

Väčšina moderných monitorov má interné demagnetizačné obvody. Niektoré monitory majú manuálny spínač, zatiaľ čo iné automaticky demagnetizujú. Demagnetizačný obvod používa cievku na neutralizáciu magnetických polí vo vnútri CRT. V prípade, že monitor nemá osobitnú demagnetizačnú funkciu, dochádza k demagnetizácii v ktoromkoľvek zariadení, ktoré má po zapnutí televízora alebo monitora katódovú trubicu. Predtým musí byť zariadenie vypnuté najmenej na pol hodiny. Zdrojmi magnetického poľa môžu byť reproduktory, prevádzkové transformátory, rôzne pomerne výkonné zariadenia.

4. Ak monitor funguje správne, objavia sa na ňom diagnostické správy systému BIOS a potom obrazovka operačného systému. Ak ovládač OS pri zavádzaní OS vyžadoval ovládač monitora, vložte disk, ktorý sa dodáva s ním. Ak nie je k dispozícii, môžete pracovať so štandardnými nastaveniami monitora, ale je lepšie nainštalovať natívny ovládač, pretože poskytuje niekoľko ďalších možností na úpravu a prácu s monitorom.

Pre vysoko kvalitné nastavenia obrazového subsystému musíte mať najnovšie ovládače grafickej karty a monitora. Ovládače je možné získať z webových stránok výrobcov. Ovládač monitora nainštaluje do vášho počítača farebný profil. Umožní vašej obrazovke správne odrážať farby.

5. Pri nastavovaní monitora je potrebné stanoviť optimálne parametre videosystému, pričom sa pri nastavovaní musia zohľadniť prirodzené pracovné podmienky. (Nastavenie by sa malo vykonať pod osvetlením, pod ktorým sa má práca vykonávať.)

Vykonajte nastavenia monitora pomocou testovacieho programu. (Napríklad najobľúbenejší produkt tohto druhu je Nokia Monitor Test. Je malý a dá sa stiahnuť na internete. Okrem univerzálneho testu je ponuka programu na prvej stránke)

Pred prvým nastavením je potrebné nechať monitor zahriať sa (najmenej 30 minút), napr niektoré chyby obrazu sa neobjavia okamžite, ale po niekoľkých hodinách prevádzky monitora.

6. Základné nastavenianainštalované v systéme Windows, za ikonou „Obrazovka“ na ovládacom paneli. Všetky ostatné nastavenia sa vykonávajú prostredníctvom ovládacieho systému monitora, zvyčajne prostredníctvom ponuky na obrazovke alebo pomocou špeciálnych tlačidiel na paneli monitora.

Najskôr nastavte režim videa, v ktorom je pohodlné pracovať. Pri nastavovaní rozlíšenia obrazovky je potrebné dodržiavať nasledujúce normy:

15 "- 800 x 600, 17" - 1024 x 768, 19 "- 1280 x 1024, 21" - 1600 x 1200 (pre monitory CRT). V prípade LCD by ste mali nainštalovať „natívne“ rozlíšenie obrazovky odporúčané výrobcom (15 "- 1024 x 768 atď.).

Okrem toho ručne nastavte požadovanú obnovovaciu frekvenciu. Odporúčané minimum je 85 Hz. Nižšie frekvencie vedú k viditeľnému blikaniu obrazovky a počítač sa rýchlejšie unaví. Ak je vo zvolenom režime videa podporovaná frekvencia 100 - 120 Hz - je to v poriadku, ale ubezpečte sa, že v tomto režime obraz nevyzerá horšie, neklesá a nebliká, nestráca ostrosť. Základné nastavenia dostupné na ovládacom paneli systému Windows zahŕňajú nastavenie farebnej hĺbky alebo počtu farieb.

7. Pri používaní testovacích programov pri nastavovaní monitora postupujte nasledovne. Zobrazí sa testovací obraz, skontrolujú sa odchýlky a ak sa zistí, opraví situáciu. Z tohto dôvodu sa potrebný parameter plynulo mení, kým neuvidíte zmeny na obrázku. Ak sa skreslenie zvýšilo, musíte zmeniť hodnotu parametra v opačnom smere. Nemeňte nastavenia náhle, nevytvárajte stresový monitor. Navyše, pri prudkej zmene je ťažšie stanoviť presne príslušnú hodnotu parametra.

|nasledujúca prednáška ==>
Monitorujte nastavenie a riešenie problémov|Redukcia (konvergencia)

Dátum pridania: 2014-01-11, Počet zobrazení: 446, Porušenie autorských práv? ,

Váš názor je pre nás dôležitý! Bol publikovaný materiál užitočný? Áno žiadny

Pin
Send
Share
Send
Send