Užitočné tipy

Odstránenie vírusu videa z Facebooku (Sprievodca odstránením) - aktualizácia júl 2019

Pin
Send
Share
Send
Send


Dobrý deň!

Dokonca aj ľudia, ktorí nemôžu pracovať na počítači, počuli o počítačových vírusoch (ktorých sú teraz tisíce). Ale medzi touto „dobrou“ je aj samostatná kasta malware (nazývajú sa tiež malware), ktoré nevidia ani nenájdu klasické antivírusy.

Často infikujú nielen počítač, ale tiež nefungujú normálne: zobrazujú reklamy, rôzne kontextové okná, deaktivujú antivírusový program atď. (volajú sa programy obsahujúce reklamy adware (ďalšia variácia tohto „dobrého“)).

Na kontrolu systému a odstránenie takýchto škodlivých programov nebude stačiť jeden klasický antivírus a bude potrebný špeciálny softvér. Toto bude o tomto článku dnes.

IObit Malware Fighter

IObit Malware Fighter - hlavné okno programu

Veľmi výkonný nástroj na odstránenie rôznych druhov škodlivého softvéru, spyvéru a adwaru zabudovaných v prehľadávačoch. Ochrana je poskytovaná v reálnom čase a vďaka dvojzložkovému ochrannému mechanizmu IObit Malware Fighter detekuje a neutralizuje aj tie hrozby, ktoré klasický antivírus nenájde.

Chcel by som tiež poznamenať, príjemné rozhranie a priateľskosť pre začínajúcich používateľov: ak chcete začať používať program a chrániť svoj počítač, stačí urobiť niekoľko tlačidiel pomocou myši (zvyšok bude vyzvaný a vykonaný samotným programom!).

 1. ochrana vášho počítača pred škodlivým softvérom v reálnom čase,
 2. detekcia a eliminácia vírusov, skrytých hrozieb, spywaru a adwaru, červov, trójskych koní, skriptov, ktoré nahrádzajú úvodnú stránku v prehliadači atď.,
 3. kompatibilita s klasickými antivírusmi,
 4. podpora všetkých moderných OS Windows: 7/8/10 (32/64 bitov),
 5. úplne v ruštine,
 6. úplne zadarmo!

Malwarebytes Anti-Malware

Kompletné skenovanie systému pomocou Malwarebytes Anti-Malware

Veľmi populárny prostriedok ochrany proti najrôznejším hrozbám: od klasických vírusov po rôzne adware, exploity, ransomware atď.

Okrem priameho skenovania vášho systému a odhaľovania hrozieb vás program môže ochrániť pred levovým podielom hrozieb v reálnom čase (napríklad klasický antivírus), pričom nevytvára veľké zaťaženie systému a nespôsobuje jeho spomalenie.

Odporúčam aspoň občas spustiť Malwarebytes Anti-Malware na mojom počítači a skontrolovať Windows.

 1. schopnosť úplne skontrolovať všetky disky v počítači,
 2. počítačová ochrana v reálnom čase,
 3. schopnosť odstraňovať rutiny a obnovovať nimi poškodené súbory,
 4. časté a pravidelné aktualizácie databázy (pre včasnú detekciu a ochranu pred modernými hrozbami),
 5. nízke zaťaženie vášho systému
 6. všetky podozrivé súbory sú v karanténe (odkiaľ ich môžete buď obnoviť, alebo natrvalo odstrániť),
 7. priateľskosť a ľahkosť použitia, vyrobené v štýle minimalizmu,
 8. Podporujú ho všetky moderné verzie systému Windows XP / 7/8/10.

Videovírus Facebook: nový malware, ktorý by mohol infikovať sociálnu sieť

Nedávno sme dostali veľa otázok týkajúcich sa vírusu videa na Facebooku. Používatelia počítačov sa sťažujú, že nemôžu zastaviť vírus Facebooku, ktorý riadi jeho profil na Facebooku a neustále zdieľajú príspevky, ktoré majú podozrivé odkazy. Tieto príspevky sa nazývajú „Moje súkromné ​​videá“, „Moje prvé video“ alebo „Súkromné ​​video“. Vírus sa vo svojom príspevku zameriava na asi 20 priateľov a snaží sa upútať pozornosť ostatných používateľov Facebooku.

Okrem toho vírus videa na Facebooku odosiela škodlivé odkazy prostredníctvom súkromných správ priamo priateľom obete. Zdá sa, že tento vírus sa nedá zastaviť, tím Bedynet.ru sa rozhodol tento vírus bližšie preskúmať, preskúmali sme jeden infikovaný počítač a zistili sme, ako to funguje.

Videovírus Facebook je spojený so škodlivým programom, ktorý monitoruje webový prehliadač obete. Aj keď niektorí vedci tvrdia, že všetko, čo musíte urobiť, je odstrániť podozrivé doplnky z vášho prehliadača, toto vysvetlenie nie je dostatočne presné. V skutočnosti sme zistili, že hrozba videa z Facebooku je zakázaná pri otváraní kariet prehliadača a nových okien alebo pri pokuse o otvorenie nastavení „Rozšírené“.

Tento vírus sa samozrejme snaží zabrániť odstráneniu doplnkov prehliadača. Zistili sme, že rozšírenie prehliadača spojené s týmto vírusom je webové rozšírenie Ace Stream. Pred odstránením tohto rozšírenia však musíte nájsť a odstrániť komponenty spojené s týmto rozšírením. Najskôr vám odporúčame otvoriť správcu úloh (Control + Alt + Delete) a zobraziť všetky podozrivé procesy v počítači.

Počítač testovaný vedcami Bedynet.ru mal spustený proces ance_engine.exe, ktorý sa ukázal ako zodpovedný za problémy s prehliadačom pri pokuse o prístup na panel „Doplnky“. Avšak, toto nie je koniec, zistili sme tiež, že v systéme bol nainštalovaný Ace Stream Media 3.1.0, ktorý bol tiež spojený s videom vírusom Facebook.

Po odinštalovaní tohto programu a ukončení procesu ace_engine.exe môžete konečne získať prístup k nastaveniam prehliadača a odstrániť Ace Stream Web Extension z časti add-ons. Musíme povedať, že tento vírus sa môže spájať s inými programami a doplnkami prehliadača, pretože oficiálna verzia Ace Stream nie je škodlivým programom. Počítačoví zločinci často poškodzujú legitímne programy tým, že k nim pridávajú škodlivé komponenty a distribuujú ich na internete. Odporúčame tiež zobraziť a odstrániť všetky podozrivé aplikácie Facebook, ktoré nedávno navštívili váš účet Facebook.

Chápeme, že tieto pokyny sa môžu zdať mätúce. Okrem toho môže byť vírus videa Facebook spojený s inými nebezpečnými programami, a preto vám odporúčame použiť silný antivírusový program na odstránenie vírusu Facebook z počítača. Na tento účel odporúčame použiť aplikáciu Reimage.

Ako sa šíri vírus videa na Facebooku?

Vírus „Moje súkromné ​​videá“ sa šíri tak rýchlo, pretože väčšina používateľov Facebooku nedokáže tieto príspevky a správy identifikovať ako podvodný a škodlivý obsah. Nikdy by ste nemali klikať na príspevky a odkazy, ktoré vám posielajú priatelia z Facebooku, ak máte najmenšie podozrenie, že váš priateľ nebude zdieľať takýto obsah na Facebooku.

Bohužiaľ, veľa používateľov jednoducho klikne na takýto obsah, pretože nemôžu veriť, že ich priatelia zdieľajú takýto príspevok. Bohužiaľ, keď kliknete na takéto škodlivé odkazy, stiahnete škodlivý softvér do počítača, ktorý preberá kontrolu nad účtami obete Facebooku.

 • Aby ste zabránili preniknutiu vírusu videa na Facebook, nemali by ste klikať na podozrivé správy alebo odkazy odoslané priateľmi. Ak je takýto obsah podozrivý, spýtajte sa priateľa, či s vami zdieľal alebo nezdieľal.
 • Ďalšia vec, ktorú by ste mali vedieť, či je toto video zdieľané na Facebooku (nezáleží na tom, či je nahrané priamo na web alebo odoslané prostredníctvom Youtube), po kliknutí naň sa zapne. Ak ste po kliknutí na video presmerovaní na pochybné webové stránky alebo ste vyzvaný na poskytnutie prístupu k svojmu účtu Facebook alebo na stiahnutie aplikácie do počítača, je pravdepodobné, že tento príspevok na Facebooku obsahoval škodlivý odkaz.
 • Môžete si tiež nainštalovať vírus videa Facebook spolu s ďalšími bezplatnými programami. Dôrazne vám odporúčame, aby ste sa vyhýbali sťahovaniu softvéru z pochybných stránok na zdieľanie súborov, pretože riskujete stiahnutie veľa softvéru. Súvisiaci softvér obsahuje softvérový balík, ktorý obsahuje jeden hlavný program a niekoľko ďalších stiahnutí, ktoré je možné nainštalovať do hlavného programu. Tieto ďalšie stiahnutia sú zvyčajne nebezpečné, preto je vhodné ich odstrániť. Môžete to urobiť pomocou rozšírenej / užívateľskej inštalácie.

Pokyny na odstránenie vírusu z Facebooku

Na prvej stránke sme poskytli krátke vysvetlenie, ako manuálne odstrániť vírus videa z Facebooku. Mali by ste si však byť vedomí, že tento malware sa šíri pomocou iných nebezpečných programov a počítačových vírusov. Dokonca aj odstránenie všetkých podozrivých programov a rozšírení prehľadávača z počítača vám nemusí pomôcť zbaviť sa tohto vírusu Facebook.

Nástroj na odstránenie škodlivého softvéru spoločnosti Microsoft

Ihneď stojí za zmienku, že v systéme Windows 10 už existuje predvolený nástroj na odstránenie škodlivého softvéru. Áno, pri čistení vírusov Malware a Adware nemusí byť rovnako účinné ako iné pomôcky, ale stále to stojí za vyskúšanie. Je dobré nič sťahovať a inštalovať - ​​všetko je už nainštalované a nakonfigurované.

Spravidla sa tento softvér spustí automaticky, ale v prípade potreby ho môžete spustiť manuálne. Nachádza sa tu: C: Windows System32 MRT.exe.

Vyhľadávanie a odstránenie škodlivého softvéru je jednoduché - stačí kliknúť na tlačidlo „Ďalej“. Samotné overenie však trvá veľmi dlho, takže to bude nejaký čas trvať.

Hlavnou výhodou tohto softvéru je, že nepoškodí 100% počítač alebo prenosný počítač (ale iba v prípade, že je naň licencovaný systém Windows 10). Ďalšie plus: môžete si ho stiahnuť pre Windows 7 a 8 v kancelárii. webová stránka (tu).

Nástroj AdwCleaner

Ak máte podozrenie na prítomnosť vírusov adware, mali by ste najskôr použiť program AdwCleaner. Je to vynikajúci a najdôležitejší nástroj - bezplatný nástroj na deaktiváciu škodlivého softvéru. Preto sa odporúča začať s testom.

AdwCleaner je veľmi účinný v boji proti:

 • kontextové okná prehliadača
 • otváranie reklamných stránok na novej karte,
 • zmena domovskej stránky v prehliadači a nemožnosť zmeniť ju.

Jeho hlavné výhody:

 • zadarmo,
 • neustále aktualizované
 • poskytuje skutočne praktické rady o tom, ako v budúcnosti zabrániť infekcii počítača alebo notebooku (po analýze a vyčistení počítača).

Používanie nástroja je veľmi jednoduché:

 1. Spustite ho a kliknite na tlačidlo Skenovať.
 2. Pozrite sa, ako dokázala v počítači zistiť hrozby (vtáky môžete odstrániť z nepotrebných predmetov).
 3. Kliknite na položku Vyčistiť.

V priebehu programu bude potrebné reštartovať počítač, aby sa úplne odstránili reklamné vírusy a iné infekcie. Po dokončení čistenia počítača sa zobrazí podrobná správa, ktorá bola odstránená.

Odkaz na. Web AdwCleaner.

Norman Malware Cleaner

Stránka vývojára: http://www.norman.com/en-ww/homepage (vývojár už aplikáciu nepodporuje, pretože je súčasťou antivírusu AVG. Len pre prípad, že poskytnem odkaz na Softportal)

Norman Malware Cleaner - okno skenovania

Norman Malware Cleaner Je bezplatný a veľmi výkonný program na odstránenie stoviek rôznych škodlivých kódov z vášho systému. Vyhľadáva a odstraňuje známe vírusy a červy z počítačov: Agent, Bagle, Blaster, Lovgate, Mitglied, Mydoom, Netsky, Newdotnet, Renos, Sasser, Sdbot, Sircam, Spybot, Spywad, Startpage a mnoho ďalších.

Chcel by som však hneď poznamenať, že Norman Malware Cleaner nemôže chrániť váš počítač v reálnom čase, a preto ho nemožno považovať za náhradu za klasický antivírus!

Program je potrebný iba ako prostriedok na odstránenie a dezinfekciu systému, ak je už infikovaný (a bežný antivírus nepomáha). tj musíte ho používať v oddelení s bežným antivírusovým programom.

Poznámka: Vývojár Norman Malware Cleaner už vývojár nepodporuje (napriek tomu môže tento neaktualizovateľný nástroj stále vylúčiť veľké množstvo hrozieb). Mimochodom, moduly skenera boli súčasťou antivírusu AVG, o tom sa dozviete tu: https://ocomp.info/luchshie-antivirusyi-17.html#AVG_Antivirus

Anti-Malware zadarmo

Ďalším skvelým nástrojom, pomocou ktorého môžete vyčistiť počítač od škodlivého softvéru, je softvér Anti-Malware. Dnes medzi používateľmi veľmi populárny.

Jeho hlavné výhody:

 • spoľahlivá ochrana vášho počítača pred škodlivým softvérom (ľahko nájde webaltu a ďalšie bežné hrozby na vašom počítači),
 • efektívne odstránenie
 • prítomnosť Ruska. jazykom.

Je tiež úplne zadarmo (k dispozícii je aj platená verzia, ale prvá je viac ako dosť).

AdwCleaner

Kontrola systému v nástroji AdwCleaner

Pomerne malý nástroj, ktorý dokáže z vášho prehliadača odstrániť veľa reklamného odpadu (hlavne!). Napríklad môžete často vyzdvihnúť rôzne panely s nástrojmi, doplnky, kontextové okná atď. „Dobré“. Ak skenujete systém pomocou bežného antivírusu, pravdepodobne nič nenájde. V takom prípade vám služba AdwCleaner pomôže dosiahnuť 100%!

Používanie nástroja je veľmi jednoduché: stačí stiahnuť a spustiť.

Dôležité! Pred skenovaním - zatvorte všetky prehliadače, uložte všetky svoje dokumenty, atď. Faktom je, že po skenovaní sa program reštartuje počítač násilím! Po reštarte sa zobrazí správa o postupe.

 1. odstráni väčšinu adwaru,
 2. nie je potrebná žiadna inštalácia, dá sa spustiť z akéhokoľvek média,
 3. môžu pracovať súčasne s akýmkoľvek klasickým antivírusom,
 4. zobrazí správu o postupe,
 5. vyčistí register od škodlivých reťazcov,
 6. podporuje všetky moderné prehliadače a Windows,
 7. podporuje ruský jazyk.

Zemana AntiMalware

Tiež by ste mali venovať pozornosť aplikácii Zemana AntiMalware. Toto je ďalší dobrý nástroj na čistenie škodlivého softvéru.

 • efektívne vyhľadávanie (často nájde adware vírusy, ktoré predchádzajúce 2 programy nevidia),
 • skenovanie jednotlivých súborov na výber,
 • Ochrana PC v reálnom čase.

Okrem toho má jednu veľmi užitočnú možnosť - skenovanie škodlivého softvéru v prehliadači a jeho odstránenie. Pretože kontextové okná sa najčastejšie objavujú len z tohto dôvodu, je táto utilita jednou z najlepších.

Medzi mínusy - 15 dní bezplatného používania a potreby internetového pripojenia. Keďže sa však tieto nástroje na odstránenie škodlivého softvéru používajú iba príležitostne, prvá nevýhoda sa považuje za zanedbateľnú.

Odkaz na. Webová stránka Zemana.

Nástroj na odstránenie nevyžiadaného softvéru

Ďalší skvelý freewarový nástroj na zisťovanie hrozieb.

 • funguje s vírusmi adware, rozšíreniami prehliadača atď.,
 • odstráni nájdené hrozby v priečinkoch, odkazoch, procesoch a vo všetkých prehľadávačoch (predtým vytvorí kontrolný bod na obnovenie),
 • generuje správu po dokončení operácie.

Glarysoft malware lovec

Malware Hunter - hlavné okno s nastaveniami

Malware Hunter je nástroj na odstránenie škodlivého softvéru, adwaru, spywaru, adwaru a škodlivého softvéru zo systému. Tento program umožňuje rýchlo a efektívne kontrolovať vybrané priečinky a súbory, disky na všetky druhy hrozieb. Môže byť použitý ako doplnok klasického antivírusu.

 1. Nájde a odstráni všetky typy potenciálne nebezpečného a škodlivého softvéru,
 2. Zahŕňa antivírusovú technológiu Avira
 3. prítomnosť rýchleho skenovania systému,
 4. môžu spolupracovať s antivírusom, ktorý poskytne dodatočnú ochranu,
 5. Existuje nástroj na zrýchlenie systému, odstránenie zvyškov, vyčistenie disku,
 6. ďalšie nástroje na optimalizáciu spúšťania systému, aplikácií a služieb operačného systému,
 7. Podpora ruského jazyka.

poznámka : Profesionálna verzia softvéru Malware Hunter umožňuje automatické skenovanie počítača podľa plánu. Objaví sa tiež ochrana médií USB.

SpyHunter - skenovací a liečiaci systém

SpyHunter je veľmi výkonný nástroj na skenovanie systému na prítomnosť škodlivého softvéru. Umožňuje identifikovať a neutralizovať nasledujúce typy škodlivého softvéru: vírusy, trójske kone, rutiny, červy, panely s nástrojmi a bloky reklamy, spyware, ransomware atď.

Dodám, že program SpyHunter prehľadá váš systém veľmi starostlivo a „hlboko“: všetky oddiely na pevnom disku, všetky priečinky / súbory vrátane registra, súborov cookie, pamäte. Keď po skenovaní systému často existujú desiatky rôznych škodlivých programov, ktoré „bežný“ antivírus „vynechal“.

 1. veľmi spoľahlivá ochrana v reálnom čase proti 14 typom hrozieb,
 2. prehľadáva prebiehajúce procesy, zistí podozrivé a deaktivuje ich,
 3. nie je v rozpore s konvenčnými antivírusmi a iným bezpečnostným softvérom,
 4. pre úplné skenovanie počítača - stačí urobiť jedno kliknutie myšou,
 5. Minimalistické intuitívne rozhranie
 6. pravidelne aktualizovaná databáza škodlivého softvéru,
 7. možnosť zrušiť mazanie súborov a vykonané zmeny (aj keď si nepamätám, že program vymazal niečo zlé ☻),
 8. Podpora ruského jazyka,
 9. funguje vo Windows XP / 7/8/10.

V priebehu času bude článok doplnený o mimoriadne potrebné bezpečnostné prvky (potrebné okrem klasického antivírusu).

Tipy a dodatky k téme - vopred ďakujem (pripomienky sú prístupné všetkým).

Program HitmanPRO

HitmanPro - softvér, pomocou ktorého môžete tiež nájsť a odinštalovať malware.

 • rýchla práca
 • efektívne vyhľadávanie: vidí veľa hrozieb a dokonca aj tie, ktoré už boli odstránené (stopy z nich zvyčajne zostávajú),
 • Nie je potrebná žiadna inštalácia.

Platí sa, ale existuje 30-dňové bezplatné obdobie. To je viac ako dostatočné na kontrolu škodlivého softvéru vo vašom počítači.

Odkaz na. Webová stránka spoločnosti HitmanPro.

Nástroj na odstránenie škodlivého softvéru

V tomto zozname je aj ďalší softvér od spoločnosti Microsoft, ktorý nemusí byť nainštalovaný a je vhodný pre Windows 7 a 8. Môžete si ho stiahnuť tu.

Používanie programu je jednoduché. Zapnite ho, kliknite na tlačidlo „Ďalej“ a počkajte na hlásenie.

Spybot Utility

A posledný bezplatný program na odstránenie vírusov z počítača je Spybot.

Jeho hlavné výhody:

 • широкий функционал,
 • умеет отслеживать только что установленный софт и изменения, которые вносятся в реестре и файлах Виндовс,
 • способна откатить изменения в случае возникновения сбоев в работе ПК после удаления вирусов.

Pin
Send
Share
Send
Send