Užitočné tipy

Je možné zamrznúť melón na zimu? Mrazená buničina: recenzie

Pin
Send
Share
Send
Send


Veľké sladké bobule sú vždy spojené s letným teplom. A zakaždým, s netrpezlivosťou, čakáme na sezónu melónov. Preto je možné stále viac počuť otázku: „Je možné zmraziť melón v mrazničke?“ Odpoveď na túto otázku je pozitívna, ale musíte byť pripravení na skutočnosť, že vodný melón stráca svoju zmrazenú štruktúru a časť sladkosti. V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako správne pristupovať k problému zmrazenia tejto bobule.

Príprava na zmrazenie

Pred zamrznutím bobule dôkladne umyte mydlom. Potom dosucha utrite utierkami.

Najmenej 1 hodinu pred vložením potravín do mrazničky musí byť na mrazničke nastavený režim „Super frost“, pretože je potrebné rýchlo zmraziť jemnú dužinu melónu.

Metóda číslo 1: Zmraziť celý vodný melón

Niektorí sa pýtajú: „Je možné na zimu zmraziť celý vodný melón?“. Správa je zrejmá - je to možné, ale pri takomto zmrazení nemá zmysel. Po rozmrazení melón úplne stratí svoj tvar, textúru buničiny a stane sa veľmi vodnatou.

Pozrite si video z kanála „Čínske veci“ - „Zmrzol som z melónu a jím ho v zime“

Metóda číslo 2: Zmraziť plátky buničiny z melónu

Plátky melónu môžete zmraziť na zimu. Na tento účel sa šupka odreže z melónu a dužina sa rozreže ľubovoľným spôsobom. Počas spracovania sa podľa možnosti odstránia všetky kosti.

Potom sa kusy položia na doštičku prikrytú celofánom. Je dôležité umiestniť kocky v určitej vzdialenosti od seba, aby sa nelepili. Doska sa pošle do mrazničky na 12 hodín.

Potom sa kúsky melónu nalejú do jedného vrecka a znova sa odošlú do komory na uskladnenie.

Pozrite si video z kanála „DIY nápady pre kreativitu“ - zmrzlina lahodnej zmrzliny bez melónov bez extra kalórií

Metóda číslo 3: Ako zmraziť melón s cukrom

Na také zmrazenie sa kúsky rozmiestnia v nádobách a posypú cukrom. Pomer dužiny a cukru je 1: 5.

Nádoby sú pevne uzatvorené vekom a vyčistené v mrazničke.

Metóda číslo 4: Ako zmraziť melón v sirupe

Na tento prípravok sú vhodné ako hotový ovocný sirup, tak aj pripravené z cukru a vody v pomere 1: 2.

Na prípravu sirupu sa cukor umiestni do vriacej vody a varí sa 2 minúty. Potom sa sirup ochladí. Je vhodné vydržať to nejaký čas v chladničke.

Nalejte nádoby naplnené plátkami olúpaného melónu so studeným sirupom. Je dôležité, aby ich sirup úplne zakryl. Nádoby sú zakryté vekom a odoslané do mrazničky.

TIP: Vyrovnajte nádobu s vnútornou fóliou. Po úplnom zamrazení výrobkov sa môže briketa z ľadu vybrať z nádoby a, tesne zabalená s okrajmi fólie, skladovať oddelene.

Metóda číslo 5: Mrazená dužina v ovocnej šťave

Kocky melónu sa po odstránení z nich umiestnia do plastových nádob. Buničina sa naleje ochladenou šťavou. Šťava pre tento prípravok môže byť čokoľvek: ananás, pomaranč alebo jablko.

Naplnené nádoby sa potom odošlú do mrazničky na uskladnenie.

Metóda č. 6: Zmrazenie vodného melónu pyré s cukrom

Na výrobu zemiakovej kaše sa dužina melónu vyrazí mixérom a podľa chuti zmieša s cukrom. Obrobok sa ukladá do plastových pohárov alebo ľadových foriem.

Keď pyré úplne zamrzne, kocky sa vyberú z foriem a umiestnia sa do samostatného vrecka a šálky na vrchnej časti sa uzavrú lepiacou vrstvou.

Metóda číslo 7: Ako zmraziť šťavu z melónu na zimu

Mrazená šťava z melónu sa používa v kozmetike alebo ako ľad na kokteily. Ak chcete vyrobiť kocky ľadu zo šťavy z melónu, musíte vytlačiť dužinu melónu rozdrvenú mixérom cez tenká fazuľa. Pripravená šťava sa naleje do foriem a zmrazí sa.

Skladovanie a rozmrazovanie melónu

Zmrazený vodný melón sa uchováva v mrazničke pri teplote -18 oC od 10 do 12 mesiacov.

Rozmrazovacie melóny by mali byť pomalé: najskôr v hlavnej komore chladničky a potom pri izbovej teplote. Na rozmrazovanie by ste v žiadnom prípade nemali používať mikrovlnnú rúru.

Mrazený melón: Recenzie

Môže byť melón zamrznutý? Koniec koncov, nie každý bobule je ľahko prístupný pre tento proces. Preto je v supermarketoch sotva možné nájsť mrazený melón. Avšak túžba vychutnať si úžasnú chuť bobúľ nezastavila nadšencov. Existuje veľa ľudí, ktorí sa pokúsili zmraziť melón. Ich recenzie sa dajú rozdeliť do dvoch skupín: pozitívne a negatívne.

Tí, ktorí sa mohli tešiť zo zamrznutého melónu, sa ponáhľali pochváliť na internete. Preukázali zmrazené kliny bobule a poskytli veľa receptov. Všetci hovoria, že v zamrznutom stave si melón zachoval svoju šťavnatosť a chuť. Bohužiaľ, nadšené recenzie vždy neobsahovali dôležité pravidlá pre zmrazenie, takže nie každý dokázal opakovať úspešnú skúsenosť.

Druhá skupina pozostáva z negatívnych recenzií. Ľudia nevedeli o všetkých vlastnostiach mrazenia, ale len zničili melón. Po rozmrazení to bolo veľmi odlišné od pôvodnej formy. Meloun sa podobal želé podobnej hmote, ktorá sa rýchlo roztopila a zmenila sa na vodu alebo želé. Semená celý dojem ešte viac pokazili. Produkt sa takmer nedal použiť na cukrovinky: ako voda s malou charakteristickou arómou sa vodný melón prakticky nepoužíval. Bohužiaľ, počet ľudí, ktorí opustili svoje negatívne recenzie, je vyšší ako počet tých, ktorí o výsledku hovoria pozitívne. Z tohto dôvodu prevláda názor, že vodný melón by nemal byť zamrznutý. Ale to tak nie je. Je dôležité robiť všetko správne.

Proces mrazenia melónu

Aby ste získali produkt, ktorého chuť si môžete vychutnať v ktorejkoľvek sezóne, musíte vedieť, ako zmraziť melón. Tento proces je jednoduchý, ale je dôležité sledovať každú fázu. Je teda možné zmraziť melón? Áno. Ak to chcete urobiť, postupujte takto:

 • Melón sa rozreže na známe kúsky.
 • Z čerstvého produktu vrátane celej hustej časti sa nakrája celá kôra.
 • Všetky semená sa odstránia.
 • Buničina sa rozreže na malé kúsky (najlepšie vo forme kociek).
 • Pečiaci list je pokrytý fóliou alebo pergamenovým papierom.
 • Kocky sú usporiadané tak, aby sa navzájom nedotýkali. Kusy nie je potrebné zakrývať.
 • Doska sa umiestni do mrazničky.
 • Po úplnom zmrazení melónu sa úhľadne rozvinie vo vreckách alebo malých nádobách.
 • Vrecká a nádoby sú pevne utesnené a vložené späť do mrazničky.

Tajomstvá mraziaceho melónu

Ako zmraziť melón? Na prvý pohľad sa zdá, že postup je veľmi jednoduchý, ale sú tu určité tajomstvá.

 1. Je dôležité urobiť všetko rýchlo, pretože bobule uvoľňujú vodu, čo môže výrazne skomplikovať proces varenia.
 2. Ak je kontajner vybraný ako skladovací kontajner, nemusíte ho úplne vyplniť bobuľou. Stojí za to nechať voľné miesto. V procese mrazenia sa melón začína rozširovať.
 3. Plastové vrecko musí byť vzduchotesné, pred položením kúskov bobule sa z neho úplne odstráni vzduch. Tesnosť balenia je spôsobená skutočnosťou, že vodný melón, rovnako ako akýkoľvek iný produkt bohatý na kvapaliny, dobre absorbuje pachy. Aby sa po rozmrazení cítila charakteristická aróma, a nie vôňa iného produktu, nemala by sa táto vlastnosť zanedbávať.
 4. Balenie by malo byť iba plastové. Sklo nevydrží náhle zmeny teploty.

Funkcie mrazivého melónu na zimu

Je možné zamrznúť melón na zimu a aká je jeho trvanlivosť? Ovocie v zmrazenom stave sa môže skladovať najviac dvanásť mesiacov. Charakteristickým znakom tejto bobule je však to, že čím dlhšie je produkt skladovaný, tým viac stráca chuť. Meloun bude oveľa sladší, ak sa skonzumuje do jedného mesiaca po uskladnení. Pre dlhodobé zmrazenie je lepšie zvoliť odrody, v ktorých je dužina voľná a sladká. Odrody bobúľ Krasnodar majú spravidla takéto vlastnosti.

Aby doba skladovania neovplyvňovala chuť melónu, ženy v domácnosti využívajú rôzne triky. Cukor alebo sirup sa často pridáva do receptu. To sa dá urobiť pred aj po zmrazení.

Bobule by mali byť zmrazené pri mínusovej teplote (od osemnástich do dvadsiatich troch stupňov). Bobule sa skladujú lepšie, ak teplota nie je vyššia ako osemnásť stupňov. Po rozmrazení bude ovocie platné štyri dni. Nie je možné ho zmraziť druhýkrát.

Získanie kvalitného produktu je ľahké, ak v mrazničke existuje funkcia rýchleho zmrazenia. Táto vlastnosť je veľmi dôležitá pre štruktúru melónu. Je dôležité dodržiavať určitú technológiu, aby ste mali v zime vynikajúci mrazený melón. Recepty sa vám zobrazia nižšie.

Ako zmraziť melón? Každý vie, že cukor dobre kryštalizuje a pomáha zadržiavať vodu. V dôsledku tejto vlastnosti zostáva vodný melón po rozmrazení rovnako sladký ako čerstvý. Ak posypete päť kilogramov dužiny cukrom (pol kilogramu), môžete získať nielen želanú chuť, ale tiež pomôcť udržať vôňu a vodu. Mimochodom, cukor na povrchu melónu sa nerozpúšťa.

Ak vodný melón nie je príliš sladký, potom sa množstvo cukru môže zvýšiť na štyri sta gramov na dva kilogramy vlákniny.

Okrem cukru sa vyžaduje aj sirup. Obe zložky sa pridávajú podľa chuti, ale príliš veľa z nich môže všetko zničiť. Sirup sa pripravuje osobitne. Môže to byť klasická kombinácia vody a cukru. Namiesto vody je vhodná šťava z melónu alebo pomarančovej šťavy.

Proces zmrazenia sa nelíši od predchádzajúceho receptu. Po jednom dni sa melón vyberie z mrazničky. Kocky už zmrazeného ovocia sa vylejú sirupom a umiestnia sa do nádoby. Po dvoch dňoch sa otvorí. Nalieva sa doň teplá voda, ktorá trochu vyplachuje sirup. Každá kocka je zabalená do fólie a umiestnená do mrazničky.

Namiesto cukru a sirupu si musíte zvoliť sladké ovocie alebo bobuľovú šťavu. Najlepšie sú ananásové a pomarančové džúsy. Namiesto toho si môžete vybrať zázvorové pivo. Malo by sa vyhnúť príliš sladkým alebo kyslým šťavám, pretože sa nebudú kombinovať podľa chuti s melónom.

Kocky plodu sa narezávajú obvyklým spôsobom. Sú umiestnené v nádobe a úplne vyliate šťavou. Kusy by nemali stúpať nad hladinu šťavy. Na tieto účely sa na ich povrch kladie voskový papier. Potom sa nádoba uzavrie a umiestni do mrazničky. Výsledný ovocný ľad sa však uchováva nie dlhšie ako šesť mesiacov.

Recept na zmrazenie šťavy z melónu

Ak potrebujete zmraziť veľmi šťavnatý melón obsahujúci veľké množstvo vody, potom to nebude fungovať obvyklým spôsobom. Kvapalina bude neustále prúdiť z ovocia a mrazená dužina bude pripomínať bez chuti ľad. V takom prípade je lepšie zmraziť šťavu z melónu. Vyleje sa do nádoby na zmrazenie ľadu a vloží sa do mrazničky. Kocky sa potom prenesú do kontajnera.

Na zlepšenie chuti sa do melónu šťava často pridáva šťava z grapefruitu alebo pomaranča. Ich telo dobre kryštalizuje, čo vám umožňuje udržiavať vodu vo forme kociek.

Pin
Send
Share
Send
Send