Užitočné tipy

Ako sa naučiť skákať ďaleko z miesta?

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak chcete urobiť veľkú dávku, musí váš žalúdok obsahovať vzduch, musíte ho aktivovať tak aktívne, ako je to len možné. Dobrým spôsobom, ako to dosiahnuť, je jesť. Normálne jedlo spravidla nevedie k viditeľnému grganiu. Aby sa vzduch dostal do žalúdka, musíte jesť čo najrýchlejšie. Vypite čo najviac limonády, piva a iných nápojov obsahujúcich plyn. Ich spotreba vedie k tvorbe oxidu uhličitého v žalúdku, ktorý je nevyhnutný na grganie.

Ak chcete zefektívniť proces prehltania plynu, pite nápoje slamkou. Pitie nápojov súčasne je tiež dobrým spôsobom, ako získať dostatok plynu. Čím rozmanitejšie jedlo jete, tým silnejšia kombinácia plynov sa vytvorí v žalúdku. Vaše grganie potom bude maximálne. Experimentujte s rôznymi výrobkami.

Pľúcny vzduch

Vzduch na plnenie žalúdka sa môže tiež brať z pľúc, nie je potrebné brať jedlo. Táto metóda je trochu komplikovanejšia ako predchádzajúca, ale dá sa použiť kdekoľvek a kedykoľvek. Zhlboka sa nadýchnite. Pripojte si nosné dierky a zatvorte ústa. Potom vydýchnite trochu vzduchu do úst a začnite ho prehltávať slinami ako pri jedle. Je dôležité zabrániť vniknutiu vzduchu z úst do vonkajšieho prostredia, čo len zasahuje do procesu. Pokračujte v tomto postupe, až kým nebudete cítiť vzduch v žalúdku a prístup k rúteniu.

Poloha tela

Aby ste zabránili strate plynu zo žalúdka, skúste byť neustále vo zvislej polohe (postavte sa alebo si sadnite). Takže všetok plyn zhromaždený v žalúdku bude v hornej časti. Ak chcete zvýšiť produkciu plynu, viac sa pohybujte, vyskúšajte chôdzu alebo skákanie na miesto. Ak ste predtým konzumovali nápoje sýtené oxidom uhličitým, v žalúdku sa uskutoční rovnaký proces ako pri trepaní fľaše limonády. Buďte opatrní, príliš aktívne pohyby s plným žalúdkom môžu viesť k nevoľnosti.

Ako ďalej skákať: tipy z praxe

Ak chcete dosiahnuť stabilnú pozitívnu dynamiku výsledkov školenia, musíte ich pravidelne vykonávať. V teplom období môžete skákať do prírody, v chlade - vnútri. Pred každou hodinou by sa malo vykonať 15-minútové všeobecné zahriatie, aby sa minimalizovala pravdepodobnosť zranení a podvrtnutí.

Skákanie je zahrnuté do školských osnov telesnej výchovy. Na posilnenie svalov nôh odporúčame robiť drepy s činkou alebo voľnou hmotnosťou, výpady, rôzne lisy a trakciu. To vám umožní mať silné nohy pre silný tlak. A aby bolo možné zoskupiť sa počas letu, bolo to jednoduchšie a jednoduchšie, je potrebné posilniť svaly abs a späť. Postavte sa na bar, potiahnite sa a urobte kliky. Všetky rôzne spoločné cvičenia vám pomôžu trénovať koordináciu, takže môžete lepšie ovládať svoje telo vo vesmíre.

Pre ďalšiu motiváciu si prečítajte nasledujúci článok o tom, kto je teraz najrýchlejším človekom na planéte.

Stimulácia stimulácie

Ak sa však nemôžete zbaviť uvoľnených plynov, musíte sami vyvolať zvracanie. Existuje niekoľko techník na umelé vyvolanie reflexu, ako napríklad:

 • Jedným dúškom vypite pohár vysoko sýtenej minerálnej vody. Táto metóda je užitočná pre tých, ktorí sa nesťažujú na zlú motilitu tráviacich orgánov. S takýmito anomáliami je možné nielen dosiahnuť očakávaný výsledok, ale aj ďalej zhoršiť nadúvanie pobrušnice.
 • Zaviesť hrušky, jablká, ktoré prispievajú k duseniu v strave. Uvedené ovocie obsahuje veľké množstvo vlákniny, ktorá zlepšuje kontraktilné pohyby pažeráka, ktoré vám umožnia prasknúť okamžite po ich použití.

 • Môžete užívať lieky, ktoré regulujú kyslé prostredie v žalúdku: Motilak, Lansoprazol, Ranitidín. Umožňujú tiež grganie. Tieto lieky však majú mnoho vedľajších účinkov, ich časté užívanie môže mať vplyv na zlé zdravie.
 • Stimuláciou môžete vyvolať zvracanie. Napríklad zatlačte prst na hornú oblohu. Táto akcia spôsobuje automatické kontrakciu pobrušnice, ktorá tlačí plyny zo žalúdka.

Dôležité! V druhom prípade je preháňanie nežiaduce. Silný tlak vás môže zvracať, čo sa nedá nazvať pozitívnym výsledkom.

Samozrejme, že nie každý môže prehltnúť pohár sódy, najmä ak je kontraindikovaný, alebo môže vyvíjať tlak na podnebie bez úplného vypuknutia žalúdka. Potom sa naučíme praskať pomocou niektorých cvičení.

Ak to chcete urobiť, postupujte takto:

 • Postavte sa pohodlne do sedu, upokojte svoje dýchanie. Musíte získať takmer plné pľúca vzduchu, na niekoľko sekúnd zmraziť.
 • Nasledujúce cvičenie tiež špecificky spôsobuje regurgitáciu. Šírite pery, uvoľnite si hrdlo a nasajte vzduch. Správne zasunutie spočíva v pridržaní jazyka proti hornému poschodiu. Po niekoľkých sekundách vydýchnite cez hrdlo.
 • Zhlboka sa nadýchnite a prehltnite vzduch.

Ak takéto cvičenia nespôsobia požadovaný účinok, urobia opak - uvoľňujú vzduch. Jeho úplná neprítomnosť spôsobuje miernu regurgitáciu. Posilnite druhú, ktorá môže napnúť brucho.

Funkcie skákania z miesta

Klasický skok z miesta na dĺžku je nezávislým typom súťaže pri absolvovaní štandardov telesnej výchovy v škole. Sú tiež často súčasťou všestranných atletických programov alebo sú samostatným cvičením na harmonický rozvoj atletiky. Po zvládnutí toho, ako skákať na dĺžku z miesta, si môžete vyvinúť rýchlosť a výkon, skákacie schopnosti, šprinty.

Pred demontážou techniky skákania z miesta musíte trochu porozumieť tomu, čo je toto cvičenie. Od školy vieme, že toto cvičenie sa vykonáva súčasným odpojením od povrchu nôh a cieľom skokana je prekonať maximálnu vzdialenosť za letu. Po dosiahnutí kontaktu so zemou sa prepojka narovnáva a opúšťa pristávaciu zónu. Potom sa zmeria dĺžka skoku. Toto sa robí kolmo medzi krajným bodom odtrhnutia a pristátím. Kontaktným miestom je v tomto prípade najbližšie miesto na dotyk ktorejkoľvek časti tela. Existujú štandardy, ktoré vám umožňujú objektívne posúdiť fyzický tvar prepojky:

 • Pre študentov vo veku 8 - 10 rokov je norma 120 - 160 cm.
 • Školáci vo veku 11 - 15 rokov - 150 až 200 centimetrov.
 • Pre chlapcov a mužov vo veku 16 - 30 rokov - 200 - 240 cm.

Teraz zvážte podrobne technika fázovaniaako skočiť dlho z miesta.

Príprava na skok

Počiatočná fáza, ktorá zahŕňa prijatie východiskovej pozície. Je to veľmi dôležité, pretože určuje silu tlaku a celkový výsledok skoku. Na zaujatie správneho postavenia potrebujete nasledujúce akcie:

 • Musíte vstať na štartovej čiare.
 • Nohy by mali byť umiestnené na úrovni ramien.
 • Dajte ruky dole, trochu odtiahnite. Ohnite lakte tak, aby ste mohli telo posúvať dopredu.
 • Nohavice nasadené na celú nohu.
 • Ohnite kolenné a bedrové kĺby tak, aby boli na úrovni ponožky.

odpor

Táto fáza sa vykonáva okamžite po predchádzajúcom stupni bez zastavenia, potom, keď sa telo stále zotrvačne pohybuje, začnú sa uvoľňovať bedrové kĺby. Ruky sa hádzajú dopredu v smere skoku. Druhá fáza cvičenia je nasledovná:

 • Ruky sú vyhodené dopredu.
 • Bedrové kĺby sú vytiahnuté dopredu.
 • Kolenné kĺby sa narovnajú.
 • Výbušný pohyb chodidla vychádza zo zeme.

Lietanie a pristátie

Keď je športovec vo vzduchu, ťahá kolenné kĺby k hrudníku a napína telo v priamej línii. Na konci letovej fázy ramená padajú a chodidlá sú vysunuté dopredu. Potom dôjde ku kontaktu so zemou a násypkou. Pri lietaní a pristávaní sa vykonávajú tieto pohyby:

 • Pri kontakte s povrchom ruky ju musíte posunúť dopredu, aby sa ľahšie udržiavala rovnováha.
 • Kolená sa ohýbajú, aby sa dotýkali. Zároveň sa zníži zaťaženie kĺbov a väzov.
 • Pri pristávaní sa musí športovec narovnať a opustiť cvičebnú zónu.

Chyby pri vykonávaní skokov z miesta

Školáci aj skúsení športovci v procese skokov zo zeme môžu robiť typické chyby, ktoré zhoršujú výsledky. Medzi ne patrí:

 • Nekonzistentný pohyb rúk a nôh.
 • Predčasné poklesnutie nôh.
 • Neúplné vyrovnanie kolenných a bedrových kĺbov.
 • Pokles v okamihu kontaktu so zemou.

Tiež dôležité nezabudnite na zahrievanie a jeho význam, Je potrebné zabrániť zraneniam. Musíte tiež vziať do úvahy, že naučiť sa skákať na dĺžku z miesta sa ukáže, ak sú nohy a plecia dostatočne vyvinuté a celková fyzická príprava je na úrovni. Preto je dôležité dbať na zlepšenie energetických parametrov ako celku.

Existujú aj ďalšie odporúčania, ktoré vám pomôžu skákať ďaleko a správne:

 • Nezabudnite sa naučiť techniku ​​skákania - mala by byť perfektná.
 • Posilnite svaly hornej časti tela pomocou silových cvičení.
 • Beží viac.
 • Trénujte iné typy skokov: do výšky, so skokom atď.
 • Naťahujte cvičenia každý deň.
 • Sledujte svoj pokrok a zlepšujte svoje výsledky.

Trojitý skok: realizačná technika

Existuje aj iný druh skákania z miesta - trojitý. Je môže byť spustený. Tento skok je zahrnutý v programe všetkých atletických súťaží. Technika jeho implementácie je rozdelená do nasledujúcich etáp:

 • Odpúšťanie s dvoma nohami prvýkrát.
 • Lietanie v prvom kroku.
 • Druhý odpor.
 • Lietanie v druhom kroku.
 • Tretí odpor.
 • Tretí let.
 • Pristátie na chodidlách.

Pri trojitom skoku musíte striedať nohy: zatlačte dvoma nohami doľava, doprava, ľavá noha a potom pristúpte na obidve nohy. Pri prvom odpore sa vykonávajú rovnaké akcie ako pri konvenčných dlhých skokoch. Potom musíte hodiť jednu nohu dopredu a ohýbať ju v kolennom kĺbe. Uistite sa, že holenná časť klesá a mierne dopredu.

Druhá noha, ktorá je mierne kolená na kolene, pretrváva dozadu. Potom musíte „hrabať“ pohyb, aby ste pristáli na prednej nohe. Zadná noha sa prudko posunie dopredu a potom sa vykoná druhé odpudenie.

Druhá letová fáza sa začína druhou vetvou., Potom, vďaka novému „hrabaciemu“ pohybu, sa tretí raz odpudzuje. Pri poslednom lete musíte zatlačiť tlačnú nohu k muške, ohnúť ich v kolene a priblížiť ich k hrudníku. Potom musíte pristáť pomocou klasickej techniky skákania.

Pre čo najefektívnejší výkon tohto cvičenia je potrebné dôrazne odraziť a vykonať výkyvný pohyb. Pokúste sa predĺžiť letovú fázu a neskláňajte nohu lietadla na zem pri príliš rýchlom vytlačení.

Long Jump

Dlhý skok so spusteným štartom je pomerne náročné cvičenie, berúc do úvahy techniku ​​vykonávania. Hlavným problémom je, že cvičenie pozostáva z niekoľkých etáp, ktoré sa medzi sebou neopakujú. Ak chcete dosiahnuť maximálne výsledky, musíte ich vykonať čo najsilnejšie.

Pri akomkoľvek type skoku sa rozlišujú štyri stupne: vzlet, tlačenie preč, lietanie a pristátie. Počas letu je možné použiť tri typy skokov: s ohnutými nohami, s ohýbaním a „nožnicami“. Ak chcete dosiahnuť maximálny výsledok, musíte vedieť, ako skákať dlho behom. odporúča držte sa nasledujúcich tipov:

 • Počas vzletu musíte získať maximálnu rýchlosť a udržiavať ju, keď je odpudzovaná.
 • Na základe toho je potrebné zmeniť horizontálny pohyb karosérie pod pravým uhlom tak, aby bola zachovaná rýchlosť odletu.
 • Potom sa prepojka pripraví na pristátie a naďalej sa bude držať zvolenej metódy letu.
 • Ak ste v kontakte so zemou, musíte nohy zdvihnúť dopredu a maximálne, aby ste predišli pádu.

Mužom sa zvyčajne odporúča používať pri vzlete vzdialenosť 50 metrov, ženy - 35 - 40 rokov. To vám umožní získať maximálnu rýchlosť pred tlačením. Ale všetko je individuálne a každý si môže zvoliť vzdialenosť pre seba.

Dnes profesionálni športovci použiť jeden z troch typov zmien dynamiky rýchlosti jazdy:

 • Rýchlosť sa postupne zvyšuje od začiatku vzletu a jeho prudké zvýšenie pred zatlačením.
 • Aktívne zvýšenie rýchlosti v strede vzdialenosti, ktoré je nahradené tzv. Schopnou jazdou pred vykonaním odpudivého pohybu.
 • Rýchly štart, pri ktorom sa získaná rýchlosť dosiahne v strede vzdialenosti a prudko sa zvyšuje pred odpudením.

Táto metóda je najobľúbenejšia, pretože umožňuje získať maximálnu rýchlosť. Pri lietaní musí športovec pred pristátím udržiavať rovnováhu a vytvoriť optimálnu východiskovú pozíciu. Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že je všetko jednoduché, v praxi je fáza letu dosť komplikovaná a v mnohých ohľadoch ovplyvňuje konečné výsledky.

Už bolo povedané, že existujú tri variácie bežeckých skokov. Niektorí športovci kombinujú nožnice a ohýbanie, čo často vedie k veľmi dobrým výsledkom. Táto technika sa, samozrejme, stáva zložitejšou, pretože kombinácia viacerých prvkov je vždy ťažšie zvládnuť ako jedna technika. Pamätajte, že nemôžete pristáť na narovnaných nohách - to je plné zranenia kolena. Ak sa chcete naučiť, ako správne vykonávať cvičenie z technického hľadiska, musíte sa pripraviť na serióznu prácu.

Funkcie správneho tréningu na dlhé skoky

Ak sa chcete naučiť, ako dlho skákať z miesta aj zo zjazdu, musíte sa dôrazne potlačiť a vyvinúť maximálnu rýchlosť (ak hovoríme o spustení). Preto je potrebné zlepšiť celkovú fyzickú zdatnosť. Okrem toho odborníci odporúčajú vykonať nasledujúce cvičenia:

 • Jazda s maximálnym bokom: pre každú nohu 20-krát pomalým tempom a potom priemernou rýchlosťou. Potom musíte skúsiť vyvinúť najvyššiu možnú rýchlosť.
 • Je dôležité trénovať si ruky - pomôže telu dosiahnuť maximálnu akceleráciu. Musíte vstať, trochu sa zohnúť a vykonávať intenzívne hojdania rúk, rovnako ako pri behu. Odporúča sa urobiť niekoľko prístupov.
 • Pomôže vám plyometrický výcvik. Urobte niekoľko sérií striedania: najprv skočí na kopec, potom skočí, striedavo explozívne skočí so skokom na diaľku. Je dôležité monitorovať správnosť tlaku.
 • Ak chcete trénovať odpudivé sily, musíte sa vyrovnať s vážením. Takže môžete chodiť okolo haly s barom alebo činkou na svojich pleciach, pričom sa uistite, že v maximálnom bode predĺženia je narovnaná tlačiaca noha a stehno lietacej nohy sa počas schodu stáva rovnobežným s podlahou.

Dlhé skoky sú z technického hľadiska dosť komplikované, takže na začiatku je dôležité neskúsiť výsledky, ale zvládnuť techniku ​​vykonávania. Možno to nebude také rýchle, ale po určitom čase pravidelného tréningu budete mať úspech.

Pin
Send
Share
Send
Send