Užitočné tipy

Ako zmraziť cukinu na dlhú dobu? Ideálne sú na zmrazenie

Pin
Send
Share
Send
Send


Mrazená zelenina je dobrou alternatívou k konzervovaným potravinám: vitamíny sa najlepšie konzervujú v tejto forme, takže ich úloha v zime je obrovská.

Zmrazenie cukety na zimu

Zvážte, ako zmraziť cukinu doma v zime. Odhaľujeme tajomstvá skúsených manželiek.

Výhody mrazené cukety

Cuketa je veľmi užitočná na normalizáciu rovnováhy voda-soľ v tele odstránením prebytočnej tekutiny z tela. Vďaka obsahu veľkého množstva základných prvkov a vitamínov sa používa pri mnohých chorobách.

Správne zmrazenie cukety na zimu zaistí, že plody si zachovajú dobré vlastnosti až do jari.

Odborníci na výživu uskutočnili početné štúdie, počas ktorých sa ukázalo, že sú jedným z najdrahších a spoľahlivých zdrojov dôležitých látok pre telo v zime: vitamíny A, B1, B2, C, PP, stopové prvky, minerály (medzi nimi draslík, železo, horčík , mangán, fosfor, selén, zinok, sodík).

Všeobecné pravidlá pre mrazenie cukín pre dlhodobé skladovanie

Ideálne na mrazenie sú mladé cukety s jemnou kôrou, hustá šťavnatá dužina a takmer nepostrehnuteľné semená. Zo starej zeleniny je lepšie pripraviť cuketový kaviár alebo nakladať na plátky.

Aby sa cuketa po zamrznutí a následnom rozmrazení nezmenila na nestráviteľnú masu niečoho, čo by bolo na diaľku podobné podrážke starej topánky, akýmkoľvek dostupným spôsobom odstráňte čo najviac prírodných enzýmov (enzýmov) a tekutín zo zeleniny. Práve tieto „rozmarné“ látky pri extrémnych teplotách spôsobujú, že zelenina (nielen cukina) je tuhá, bez chuti a prakticky nepožívateľná. Existuje niekoľko „zázračných“ spôsobov, ako eliminovať „vedľajšie“ účinky mrznúcej cukety - naparovanie, blanšírovanie, plnenie soľou. Určite o nich budeme hovoriť nižšie.

Druhým nepísaným pravidlom pre mrazenie cukiet v zime je odstránenie maximálneho množstva vzduchu z vreciek na zmrazenie. Takže zelenina sa môže skladovať dlhšie. Bez špeciálneho zariadenia nebude možné vytlačiť vzduch z kontajnerov. Preto sa uprednostňujú plastové vrecká. Zaberajú menej miesta a po použití môžu byť vyhodení bez ľútosti.
Aby sa čo najviac zachovala chuť a vitamíny cukety, je vhodné ju aplikovať na zmrazenie stresu. To znamená, že sa okamžite vloží do komory s najnižšou možnou teplotou. Ak má vaša chladnička (mraznička) priehradku na rýchle mrazenie („Super zmrazenie“, „Rýchle zmrazenie“), odošlite zabalené plátky baklažánu priamo tam. A až potom sa dá presunúť do obvyklej priehradky mrazničky.

Zmrazenie cuketových kruhov na vyprážanie v zime

"Vyprážané cukety v zime?" Poďte ďalej. "- hovorí väčšina mojich hostí, neuveriteľne kosiace ružové kruglyash s cesnakovou kyslou smotanou. Ale každý „neveriaci Tomáš“ zje najmenší kúsok. A to všetko preto, že sa ukazuje ako chutné. A odlíšiť sa od čerstvých vyprážaných cukiet je jednoducho nereálne. A také cukety je ľahké zmraziť. Zdieľam s vami jemné jemnosti a „tajné znalosti“ o mrazení cukiet na zimu. Najlepšie druhy cukiet na mrazenie a následné vyprážanie v zime sú ľahké cukety a tekvice. Obsah vody v nich je o niečo nižší ako v cukine. Je lepšie zmraziť mladú zeleninu, o tom sme už hovorili.
Skúsme zmraziť prvú časť cukety na zimu?

Tekvicu dôkladne umyte a osušte. Odrežte konce. Zvyšok cukiny nakrájajte na kruhy, rovnako ako na vyprážanie.

Vyberte si väčšiu panvicu alebo misku. Naplňte ju do polovice čistou vodou. Tekutinu uveďte do varu. Dajte kruhy cukety priamo do vriacej vody. Oheň by mal byť mierny. Príležitostne zamiešajte cukinu po dobu asi 5 minút. Už nie je potrebné. Potom vmiešajte tekvicu do cedníka. Nechajte všetku tekutinu a cukinu vychladnúť. Ste hotoví? Výborne! Usporiadajte cukety v mraziacich vreckách alebo nádobách. Ak je to možné, vytlačte vzduch. A pošlite to do mrazničky.

A pre milovníkov pikantného občerstvenia navrhujem pripraviť cuketu v kórejskom štýle na zimu. Príprava občerstvenia je veľmi jednoduchá, ale ukázalo sa, že je vynikajúco chutná.

Rada. Ak je k dispozícii dvojitý objemový kotol, môže sa blanšírovanie nahradiť naparovaním. Čas varenia je rovnaký.

Ako si vybrať cuketu

Správna príprava na kladenie na zimné skladovanie je veľmi dôležitá.

Samozrejme, najlepšou voľbou pre zmrazenie bude domáce ovocie, ale ak nie, musíte si vybrať cuketu.

 • Musia byť mladí - to je zrejmé z tenkej šupky, s malými semienkami vnútri.
 • Farba môže byť ľubovoľná: zelená, biela, žltá. Hlavnou podmienkou je, že každý by mal byť čerstvý, celý, čistý, s lesklou pokožkou, bez škrabancov, škvŕn, zhnitých miest.

Len v tomto prípade si zozbieraná zelenina zachová vitamíny a vytvorí sa v mrazničke počas zimy.

Mäkká, dlho pozbieraná zelenina nie je dobrá, to isté platí pre nezrelé alebo prezreté.

Ďalším krokom pre správny výber je prepichnutie šupky: ak je cuketa dobrá, šupka je mäkká a ľahko prepichnuteľná. Tvrdá a tvrdá vrstva pokožky naznačuje príliš veľa vláknitej buničiny.

Všeobecné pravidlá pre zmrazenie

Zelenina určená na zmrazenie sa musí pripraviť

Ak chcete cukinu správne zmraziť, musíte si ju pripraviť:

 • dôkladne umyť
 • položte na čistú handričku a osušte papierovou utierkou (nadmerná vlhkosť na povrchu nie je potrebná) alebo ovocie dobre utrite,
 • rezané ponytails.

Existuje ďalšia možnosť blanšírovania - zeleninu nechajte niekoľko minút vo vriacej vode. Musíte položiť vedľa hrnca vriacej vody a nádoby so studenou vodou. Cuketu nakrájajte na malé kúsky, vložte do cedníka do vriacej vody, po 2 minútach vyberte a ponorte do nádoby, aby vychladla. Usporiadajte kúsky tak, aby boli suché.

Ak niekto pochybuje o chuti polotovarov získaných touto metódou, môžete plátky cukety jednoducho vyrezať asi 3 minúty, rozložiť a úplne ich vychladnúť. Potom sú pripravené na zabalenie a uloženie do mrazničky.

kruhy

Táto metóda je vhodná pre milovníkov vyprážaných cukiet a kastrólov.

Pred posledným zmrazením musia byť pripravené vopred: prikryte dosku plastovým obalom, roztiahnite krúžky s hrúbkou 1 - 1,5 cm a vložte do tejto formy do mrazničky, kým úplne nezmrazí.

Robí sa to preto, aby sa zachoval tvar kruhov, aby sa navzájom nezamrzli a nerozbili sa.

Vytiahnite, zabalte do vreciek alebo nádob a odložte do varenia.

Použitie kocky je vhodné

Tento prípravok je vhodný na použitie v zime na polievku a dusenú mäso.

Cuketu nakrájajte na kocky (1 - 2 cm). Predtým, ako sa rozšíri do sáčkov, vymačkajte šťavu, ktorá z plátky vyčnievala papierovou utierkou.

Zabaliť trochu (v takých častiach, že to stačilo len raz). Môžete ich vložiť do vriec, pevne ich zviazať alebo do nádob a uzavrieť ich viečkami. Vložte do mrazničky.

Vzduch v obaloch by nemal zostať. Rozložte vrecká do plochej vrstvy - zaistí to rýchle pokrytie za studena.

strúhaný Formulár

Tento spôsob mrazenia cukiet vyžaduje použitie stredného strúhadla. Nastriekajte ich, vypustite unikajúcu tekutinu, rozmiestnite v nádobe a vložte do komory.

Môžete kombinovať s nastrúhanou mrkvou - dostanete hotovú hmotu na zeleninové placky.

V kombinácii s vláknitou cuketou môže ryža dodávať telu energiu.

 • Varte 1 polievkovú lyžicu premytej ryže v osolenej vode, kým sa neuvarí.
 • Zahrejte olej v kotli, opražte 1 kg cibule, pridajte ryžu, 1 kg čerstvých cukiet, nakrájajte na malé kúsky, pridajte soľ a korenie podľa vašich predstáv.
 • Polievku dusíme zavretím veka.
 • Úplne ochladenú hmotu položte do nádoby a vložte ju do mrazničky.

vyprážaný

Môžete skladom a vyprážané cukety. Získate hotový pokrm, ktorý zostáva zohriať v mikrovlnnej rúre.

Za týmto účelom nakrájajte zeleninu na kruhy, soľ, namočte do múky a opečte v rastlinnom oleji. Vložte cedník, vypustite prebytočnú tekutinu zo zeleniny. Nechajte úplne vychladnúť.

Zabalte do pripravených nádob, pevne uzavrite, zviazajte, vložte do mrazničky.

Cuketa pyré je dobré pre deti

Pre dieťa je najlepšie zmraziť vo forme tekvicového pyré: je to užitočné pre novorodencov, má priaznivý vplyv na zažívací trakt.

Pripravená zelenina sa nakrája na kocky, blanšíruje sa vo vriacej vode, až kým nie je takmer hotová, umiestnená v cedníku na vypustenie kvapaliny. Brúsiť na konzistenciu zemiakovej kaše v mixéri.

Pyré sa rozdeľuje po častiach v nádobách, tesne uzavretých, umiestnených do mrazničky. V tejto forme sa zemiaková kaša môže skladovať od 8 do 10 mesiacov. Nesmiete rozmrazovať a znova mraziť.

Pre batoľatá je vhodné pripraviť šťouchané zemiaky osobitne, aby boli vyrobené z najmladšej zeleniny - bude jemnejšia.

Mladá jemná zelenina malej veľkosti je úplne prijateľná na použitie v celku. Samozrejme zaberajú veľa miesta v mrazničke. Toto sa musí zohľadniť.

V oblastiach, kde sa teplota po väčšinu roka udržuje pod 10 ° C, môžete uchovávať mrazené výrobky na ľadovci, v suteréne domu atď.

Ako rozmraziť

Mnoho žien v domácnosti radšej zeleninu nerozmrazuje, ale okamžite ju používa v jedlách.

Ak je to potrebné, vrecko alebo nádobu ponechajte na polici chladničky v miestnosti.

Pri tomto postupe obrobok emituje tekutinu - musí sa vypustiť. To isté platí aj pre šťouchané zemiaky, kocky cukety, kocky.

Zelenina v kruhoch sa mierne rozpustí a obvyklým spôsobom opečieme, nakrájame na múku alebo cesto.

Je možné zmraziť cukinu a baklažán

Cuketu môžete zmraziť s inou zeleninou, napríklad baklažánom. Táto zeleninová zmes sa v zime používa na polievky, dusené mäso, šťouchané zemiaky. Kvalita mrazu ovplyvní ich chuť, zachovanie živín, vitamíny, preto je dôležité zmraziť baklažány. Ovocie akejkoľvek farby sú vhodné na tieto účely: zelená, modrá, biela, žltá a najjednoduchší spôsob, ako ich pripraviť na zimu, je pranie, nakrájanie na kocky, mierne solené, sušenie, balenie do plastových vreciek a mrazenie.

Ako zmraziť cuketu - recepty s fotografiami

Cuketa je rastlinná strava, ktorá normalizuje rovnováhu voda-soľ v ľudskom tele, čo prispieva k odoberaniu prebytočnej tekutiny. Veľmi ľahko sa vstrebáva a obsahuje veľké množstvo užitočných prvkov: sodík, horčík, draslík, fosfor, železo, meď, ako aj vitamíny skupín B, A, PP a C. Zucchini sa odporúča na použitie pri anémii, hypertenzii, kardiovaskulárnych chorobách a cukrovke. , Tykvové mäso má stimulačný účinok na motorické funkcie čriev a žalúdka.

Ak je cuketa správne zmrazená, dokonale sa konzervuje až do zimy bez straty užitočných vlastností. Existuje mnoho spôsobov, ako ich pripraviť - sú čerstvé, vyprážané, vo forme polotovarov, nakrájané na plátky alebo celé. Ak potrebujete zmraziť niekoľko druhov ovocia, mali by ste ich nakrájať na kruhy, rozmiestniť vo vrstvách na miske a posúvať jednotlivé fólie. Veľké množstvo cukety zamrzne niektorým z nasledujúcich spôsobov.

Kockové zmrazenie

V zime sú balíčky mrazenej zeleniny vždy v predaji, ženy v domácnosti si však nie sú isté o kvalite produktu a správnom zmrazení. Ak je cuketa mrazená sama o sebe, potom sa nakrája tak, ako má, a po rozmrazení bude vyzerať celkom dobre. Všetko, čo sa pripravuje z čerstvej zeleniny, sa v zimnom období ľahko pripravuje zo zmrazenej zeleniny.

 1. Opláchnite tekvicu, suchú, šupku, nakrájanú na kocky.
 2. Po zmrazení sa v malých dávkach nanáša na špeciálne plastové vrecká.
 3. Uvoľnite prebytočný vzduch.
 4. Pošli cuketu do mrazničky.

Polotovary z čerstvých cukiet

 1. Cuketu očistite od chvosta a stonky, umyte ju a osušte papierovou utierkou.
 2. Nakrájajte na kruhy o požadovanej hrúbke, prebytočnú vlhkosť odstráňte vaflovou utierkou.
 3. Zelenina zabalte na mrazenie, vložte do mrazničky, kde teplota nie je vyššia ako -20 stupňov.
 4. Ak sa cuketa musí v zime rozmraziť, odstráňte z nej prebytočnú vlhkosť uterákom a použite podľa pokynov.

Recept na mrazenie nastrúhaných cukiet pre fritézy

V lete sa v každej rodine pripravujú squashové palacinky, pretože ide o veľmi chutné jedlo obsahujúce veľa potrebných vitamínov. Aby ste mali na stole v zime zdravé palacinky, odporúčame vám, aby ste o tom premýšľali vopred a ľahkým spôsobom zmrazili polotovary čerstvého ovocia na zimu. Zmrazená strúhaná tekvica na lievance nie je o nič menej vhodná ako čerstvá zelenina.

 • 350 g čerstvých cukiet,
 • 1,5 lyžičky soľ.

 1. Ošúpajte čerstvé cukety, opláchnite a odrežte konce.
 2. Rošt na elektrickom krájači zeleniny alebo hrubom strúhadle.
 3. Pridajte soľ, premiešajte, nechajte vypustiť po dobu 20 minút.
 4. Zeleninu vytlačte pomocou jemného cedníka alebo cedidla.
 5. Balenie vo vreckách po malých porciách.
 6. Zmraziť do zimy.

Zber zeleniny a ryže v mrazničke

Ryža je spoločníkom zdravej výživy av kombinácii so zeleninou je nevyhnutným zdrojom zdravých prvkov, najmä v zime. Táto cereálie obsahuje aminokyseliny, ktoré vytvárajú nové bunky, vitamíny B, ktoré posilňujú imunitný systém a komplexné uhľohydráty, ktoré vyživujú telo a dodávajú energiu po dlhú dobu. V ryži je však malé množstvo vlákniny, preto ju doplníme zeleninou.

 • 1 kg čerstvých cukiet,
 • 1,5 kg paradajok
 • 1 kg bulg. korenie,
 • 1 kg rep. cibule,
 • 1 kg mrkvy,
 • dva lyžice. l. sol. olej,
 • jeden pohár dlhé ryže
 • soľ, korenie - podľa vlastného uváženia.

 1. Umyte ryžu, vložte do malej panvice, pridajte vodu, soľ, varte do polovice.
 2. Mrkva varte v samostatnom obale.
 3. Nalejte olej na spodok kotla, nasekanú cibuľu nalejte do krúžkov, nechajte ju asi 15 minút variť.
 4. Pridajte skrutku. korenie a po 15 minútach nastrúhané varené mrkvy, ryža, paradajky, cuketa, nakrájané na malé kúsky, soľ, korenie.
 5. Varte asi 30 minút, potom nechajte zmes vychladnúť.
 6. Ochladenú ryžu umiestnite do nádob na zmrazenie a do zimy ju pošlite do mrazničky.

Spôsob, ako zmraziť vyprážané cukety na zimu

Cuketa je taliansky typ bežnej cukety. Líši sa tmavou zelenou farbou a jemnejšou dužinou. Zloženie cukety nie je v žiadnom prípade horšie ako jej „brat“ a dokonale toleruje zmrazenie. Zoberme si recept na prípravu vyprážaných talianskych cukiet na zimu, ktoré sa následne rozmrazia a servírujú s chutnou omáčkou alebo kyslou smotanou a čerstvými bylinkami. Jediným rozdielom od letných vyprážaných cukiet je neprítomnosť krehkého.

 • 1 kg čerstvých cukiet,
 • dva zuby. cesnak,
 • dve polievkové lyžice sol. olej,
 • 50 g pšeničnej múky
 • soľ.

 1. Cuketu umyte, ošúpajte, nakrájajte na plátky 1 cm.
 2. Olúpte a nasekajte cesnak.
 3. Vložte plátky do misky, posypte soľou.
 4. Dajte panvicu na sporák, nalejte olej.
 5. Vezmite cukety, nakrájajte ich z dvoch strán na múku a poterte.
 6. Po vyprážaní položte krúžky na papierové obrúsky, aby ste ich zbavili oleja.
 7. Vyprážané cukety usporiadajte s nasekaným cesnakom, nechajte vychladnúť, zabalte a zmrazte do zimy.

Príprava cukety na kŕmenie dieťaťa

Cuketa pyré je užitočné pre dojčatá, pretože má priaznivý vplyv na črevné funkcie a pomáha bábätkám obnoviť stolicu. Aby ste v zime nekúpili lesklú zeleninu pochybnej výživovej hodnoty, je lepšie sa o dieťa starať vopred tým, že si na zimu pripravíte cuketovú návnadu. Aby ste to dosiahli, mali by ste si vybrať iba mladú zeleninu malej veľkosti a pripraviť šťouchané zemiaky s tekutejšou konzistenciou, ako sa predáva na pultoch obchodov. Na to potrebujete prísady:

 1. Cuketu umyte, ošúpajte, svojvoľne nakrájajte.
 2. Ponorte do vriacej vody, varte 10 minút.
 3. Varenú zeleninu vyhoďte do cedníka, počkajte, kým voda neodteká.
 4. Vložte plátky cukety do mixéra, urobte smoothie.
 5. Nechajte ho vychladnúť, pred zimou v malom množstve zmrazte.

Video: tri jednoduché domáce mraziace recepty

Mrazenie čerstvej zeleniny na zimu sa stalo medzi manželkami populárnym spôsobom konzervovania. Koniec koncov je známe, že pod vplyvom vysokých teplôt v konzervovanom ovocí zostáva podstatne menej živín ako v čerstvých a soľ, ocot, kyselina citrónová a ďalšie konzervačné látky ničia vitamíny a minerály. Mrazenie na zimu je kompromisom medzi čerstvou a konzervovanou zeleninou z hľadiska stupňa výhodnosti, takže ženy si stále viac vyberajú tento spôsob zberu v zime. Pozrite sa na video, ako sa cuketa ľahko a rýchlo zmrazí doma:

Spätná väzba k výsledkom

Maria, 27 rokov: „Ja som len na zamrznutie! Naša rodina miluje krémové polievky a cuketa dáva tomuto prvému jedlu jemnú chuť, najmä ak pridáte strúhaný parmezán. Na zimu som ju nakrájal na kocky, položil som do vriec a zmrazil. Pokiaľ ide o fritézy, posielam čerstvé cukety do mrazničky, iba ich vopred pomelím. “

Anastasia, 35 rokov: „Už tretí rok mrazím čerstvé cukety na návnadu, iba ju varím a nasekávam v mixéri spolu s jablkom a trochou cukru - je potešená. Лучше ребенку зимой давать натуральные сладости, чем покупать неизвестно какого качества в магазине».

Нина, 45лет: «Я молодой кабачок разрезаю на тонкие пласты по 3 мм, немного подсушиваю, упаковываю один к одному по 10-15 штук в один кулек и замораживаю на зиму. Keď to potrebujem, vytiahnem ho a rozmrazím, ale nie úplne, potom ho namočíme do múky a vajec a smažíme na oboch stranách - chutí ešte lepšie ako v lete. ““

Zmrazené cukety

A môžete zmraziť už vyprážané cukety na zimu. Potom, pred podávaním, musia byť rozmrazené v mikrovlnnej rúre. No a samozrejme pre nich pripravte chutnú omáčku. Tiež sa ukazuje, že je chutné. Jedinou vecou nebude superkrustálna kôra.
Ako zmraziť cukinu týmto spôsobom?

Umyte a vysušte mladú zeleninu uterákmi.
Rezané do krúžkov. Soľ a korenie.
Obaľované múkou. Smažte v rastlinnom oleji do zlatohneda.
Úplne cool. Vložte do vhodnej plastovej nádoby alebo vrecka na zmrazenie. Každú vrstvu vyprážaných cukiet vložte do potravinárskeho polyetylénu, aby sa nelepili. Mrazom.

Ako zmraziť cuketu s kockou (na dusené mäso, polievky, šťouchané zemiaky, kaviár, doplnkové potraviny)

Ak často varíte dusené mäso, musíte zmraziť pár balíčkov cukety nakrájaných na kocky. Z takto nakrájanej zeleniny bude tiež možné pripraviť šťouchané zemiaky na kŕmenie dojčenskej, kaviárovej a zeleninovej polievky, ktoré sa použijú ako náplň na pečenie. Áno, nakoniec len nakladaná zelenina. Skoro perfektné krájanie na zmrazenie, nenájdete?

Ako zamrzneme:

 • Cuketu umyte a vysušte.
 • Premeňte ich na kocky. S nožom alebo kuchynským robotom - na tom nezáleží. Veľkosť kocky závisí od vás.
 • Vložte plátky do misky. Posypte hrubou soľou. Zamiešame. Nechajte pôsobiť 10-15 minút. Počas tejto doby začne vyniknúť šťava, ktorá narúša správne zmrazenie cukiet.
 • Hádzajte kocky do cedníka, aby sa pohár stal tekutým. A lepšie - vymažte papierovými uterákmi.
 • Bude rýchlejšia a spoľahlivejšia.
 • Cuketu rozdeľte na niekoľko malých porcií na jedno jedlo. Aby ste zabránili zlepeniu kocky, usporiadajte každú porciu v rade na priestrannej miske (podnose).
 • Vložte mrazničku (do priehradky pre výrazné zmrazenie). Po 15 - 20 minútach vyberte a zabalte.
 • Vráťte sa do mrazničky (v spoločnom priestore) na uskladnenie do zimy. Tak urobte s každou porciou. Ale ak nie ste zmätení, že kocky sa môžu zlepiť dokopy, môžete zmraziť niekoľko balení alebo kontajnerov naraz.

A pre tých, ktorí majú radi zaujímavé polotovary, navrhujem zatvoriť pár pohárov cukety v kečupu z chilli, ukázalo sa, že sú mierne ostré a veľmi chrumkavé.

Ako zmraziť polotovar pre lievance na squash na zimu

Máte radi zeleninové placky? Len ich zbožňujem! Preto vám ponúknem, aby ste zmrazili pár porcií polotovaru pre squashové lievance.

Ako na to:

Na hrubý (stredný) strúhadlo nastrúhajte čisté a suché strúhadlo.
Posypte soľou. Počkajte 10-15 minút. Vypustite šťavu a dôkladne vytlačte hmotu. Páči sa vám tekvica s mrkvou? Nebojte sa pridať strúhanú oranžovú zeleninu.
To je všetko! Usporiadajte vo vreckách / nádobách a zmrazte tekvicu.

Ak chcete pripraviť zimné palacinky v zime, roztopte tortu a opatrne ju vytlačte. Pridajte palacinky štandardný zoznam prísad. Cuketové cesto rozotrite v horúcom oleji a opečte na oboch stranách.

Zmrazte cuketu na zimu podľa týchto jednoduchých pravidiel a odporúčaní a zaručený malý kulinársky zázrak!

Pin
Send
Share
Send
Send