Užitočné tipy

Ako vyhrať šach - 5 spôsobov: inštruktáž pre začiatočníkov a profesionálov

Pin
Send
Share
Send
Send


Náš skúsený tím editorov a vedcov prispel k tomuto článku a testoval ho na presnosť a úplnosť.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 19. Zoznam ich zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Tím pre správu obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu redaktorov, aby zabezpečil, že každý článok spĺňa naše vysoké štandardy kvality.

Zvládnutie šachu je zdĺhavý proces, ktorý môže trvať niekoľko rokov. Nemusíte však byť skvelým šachovým hráčom, ktorý vyhrá takmer každú hru, len pochopte jeho mechaniku. Tým, že sa naučíte rozoznať niektoré kroky a prečítať si svojho súpera, môžete účinne obhajovať svojho kráľa, zaútočiť na kráľa súpera a zvíťaziť takmer v každej hre.

Predpokladá sa, že už poznáte základné pravidlá šachovej hry. Ak ste sa hru práve zoznámili, prečítajte si tento článok skôr, ako začnete hrať prvé hry.

Vstupná úroveň

Pre šachistov, ktorí sú v tejto fáze, by človek nemal rozumieť hĺbkam, aby pochopil, ako vyhrať šach.

V prvom rade je dôležité správne posúdiť význam každej jednotlivej postavy a náležite ju chrániť.

Existuje tiež určitá geometria pre šachovnicu po preštudovaní, z ktorého je zrejmé, že niektoré figúrky sú hodnotnejšie ako „ich susedia“. Nezabudnite to skôr, ako rýchlo vyhráte šach.. Napríklad pešiakov sa hodnotia ako jednotka a veža už je päť a kráľovná je už deväť.

Jedná sa o projekt schválený našimi čitateľmi, v ktorom vy alebo vaše dieťa budete môcť vylepšiť zručnosti hry, dokončiť šachové hodnotenie a v krátkom čase vyrastie a stane sa víťazom regionálnych turnajov. U učiteľov - majstrov FIDE, online školenie.

Počiatočné kroky môžu predurčiť osud celej strany, pretože práve v tejto fáze sa vynára hlavná stratégia. Ak máte záujem o hru a chcete pochopiť, ako hrať šach, aby ste vyhrali, potom nezabudnite vziať do úvahy nasledujúce body.

Je lepšie nasmerovať pešiakov do stredu poľa, takže sa ukáže, že vyčistí cestu pre ďalšie postavy.

Pre tých, ktorí hrajú na bielo - pripravte sa na aktívny boj a na majiteľov čiernych figúrok - kvalitne zorganizujte svoju obranu a čakajte na bezohľadný krok súpera.

Neodporúča sa chodiť po jednej figúre niekoľkokrát, okrem prípadu, keď je v nebezpečenstve. Je lepšie chodiť s rôznymi kúskami, pohybovať ich po poli, takže pre súpera by bolo ťažšie premýšľať nad útokom.

Je lepšie premýšľať o svojich manévroch o pár krokov ďalej. Predtým, ako vyhráte šach proti počítaču alebo skutočnému súperovi, skomplikujte svoj útok každým ťahom, aby ste súpera pomýlili a urobili ho zmäteným. V šachovej hre veľmi často prvý ťah určuje ďalšie zarovnanie síl na palube, čo umožňuje aktívne napadnúť alebo dať časti poľa vašim figúrkam. Ak sa chcete naučiť, ako sa naučiť vyhrať šach proti takmer každému súperovi, mali by ste si pamätať aspoň na štyri otvory,

1. Španielska verzia. Prvá je španielska verzia, keď musíte odstrániť súperove slony.

2. Anglická verzia. Druhá možnosť sa nazýva angličtina. Tu musíte byť ako pešiak na c2 a g2. Takto dáte postave slona alebo koňa slobodu konania.

3. Kráľovský gambit. Tretia verzia debutu je celkom výnimočná - Royal Gambit. Teraz musíme byť pri prvých ťahoch ako pešiaci na e2, f2.

4. Queen's gambit. A posledným, o nič menej účinným, je kráľovná gambit. Biele kúsky začínajú ťahom s d4 a c4. Po tom je celý útok sústredený v strede ihriska.

Stredná úroveň

Teraz musíme venovať osobitnú pozornosť pohybom súpera, pretože každý pohyb figúrky cez pole je súčasťou určitej kombinácie. Prispôsobte sa stratégii nepriateľa. Zúčastnite sa výmeny kusov, najmä ak vám to vyhovuje.

V tejto fáze šachovej hry by ste mali premyslieť kombináciu 6 krokov.

Spočiatku sa to bude zdať príliš komplikované, ale čoskoro prinesie ovocie. Teraz bude schéma, ako vyhrať šach, mať tri hlavné zložky. Najprv priniesť viac tvarov. Druhý - nestrácajte zo zreteľa stred poľa. Po tretie - neopúšťajte kráľa bez ochranných a únikových ciest.

Veľmajstri hrajú hru rýchlych šachov, kde postavy žijú

Odporúča sa na štúdium

Pin
Send
Share
Send
Send