Užitočné tipy

DIY tanečné legíny

Pin
Send
Share
Send
Send


Ohrievače nôh a nôh sú rýchle a lacné. Okrem toho nebudete kupovať „spotrebný tovar“, ako všetci ostatní, ale prejavíte svoju individualitu a fantáziu v tomto šatníku. Je táto časť toalety naozaj potrebná a je možné ju urobiť aj vy? Fanúšikovia vytvárania krásnych a originálnych vecí, tento článok bude obzvlášť užitočné.

Čo sú legíny a aké sú s nimi?

Ohrievače nôh sú zaujímavým doplnkom dámskeho oblečenia do ulice. Objavil sa v 19. storočí, bol šitý kožou alebo látkou a nosil sa cez topánky. Rôzne legíny sú gamaše (postranné gombíky). Tento druh oblečenia dlho používali atléti, tanečníci, cestujúci - dlho zohrieval svaly na nohách, čo je užitočné pre stričky a iné fyzické námahy. Legíny sú dnes atribútom číslo jedna v aerobiku, futbale, balete a dokonca aj v cestovnom ruchu.

Na konci dvadsiateho storočia sa legíny stali populárnym prvkom štýlového oblečenia na ulici. Do dnešného dňa nevychádzajú z módy. Môžete ich nosiť s topánkami, členkovými topánkami, členkovými topánkami, športovou obuvou. Môžete ich nosiť na pančuchách, na džínsoch alebo teplákoch. Ohrievače nôh môžu byť veľmi rozmanité: pletené a háčkované, hladké a farebné, elegantné a športové.

Každý módy musí mať v šatníku aspoň pár. Samozrejme, že nie je ťažké kúpiť si ohrievače nôh na rukách alebo nohách, ale je lepšie skúsiť ich urobiť vlastnými rukami. Je to také ťažké? O všetkých základných a najjednoduchších spôsoboch, ako vytvoriť taký prvok módneho luku, opíšeme ďalej.

Ako vyrobiť umelé kožušinové legíny

Vyhľadajte našuchorenú skladanú tkaninu v textilnom oddelení najbližšieho obchodu. Bude to vyzerať dobre a syntetická kožušina, Získajte jeden meter materiálu, ktorý sa vám páči. Možno, že menšie zábery budú stačiť, ak sú legíny navrhnuté nízko a pokrývajú iba pár topánok.

Ako vyrobiť legíny rýchlo a bez ihiel?

Ako si vytvoriť svoje legíny, ak nemáte pletené schopnosti? Najrýchlejší a najlacnejší spôsob, ako získať domáce legíny bez pletenia, je odrezať rukávy starého sveter. Aby sme to dosiahli, berieme zbytočné pletené šaty s rukávmi a tieto rukávy jednoducho odrežeme.

Avšak sveter (sveter alebo iný) by mal mať, samozrejme, vhodné rukávy: mali by byť rovné, pevne zapletené. Žiadne baterky, rozšírené modely, voľné prelamované pletenie pre nás nebude fungovať.

Dôležité! Je veľmi dobré, ak majú tieto rukávy manžety vo forme pružnej pásky. Nezabudnite skontrolovať starý sveter, či neobsahuje otvory z mora.

postup:

 1. Ak chcete začať, rozhodnite sa, akú dĺžku potrebujete. Na tento účel zmerajte centimetrom vzdialenosť od chrbtovej dutiny k spodnej časti dolnej časti nohy.
 2. Teraz položte túto dĺžku na rukáv a nezabudnite na lem pridať pár centimetrov.
 3. Sveter položte na stôl alebo iný rovný povrch a potom pomocou nožníc na mieru rovnomerne rozrežte rukáv rovnobežne s manžetou.

Takto máte vo svojich rukách takmer hotové ohrievače nôh. Zostáva iba spracovanie hrán: musíte sa uistiť, že slučky sa neotvárajú a legíny zostávajú na nohe a nekĺzajú. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť.

Spôsob spracovania hrán č. 1:

 1. Na šijacím stroji by ste mali ušiť lem lemom s kľukatým stehom. Nebude ju sťahovať a nenechá slučky otvoriť. Vyberte nite, ktoré zodpovedajú úpletu.
 2. Aby ste predišli pošmyknutiu legíny počas chôdze, vložte elastickú pásku. Môže to byť ľanová guma alebo maďarčina.
 3. Ohnite okraj 1,5-2 cm, položte šev. Vložte elastický pásik do tohto záhybu a konce zošite k sebe. Je potrebné nosiť legíny tak, aby pevne sedeli na nohe.
 4. Ak nie je potrebná pevná fixácia, môžete vynechať gumovú niť navrchu. Tieto výrobky sa predávajú ako šijacie potreby a sú dodávané v rôznych farbách a hrúbkach. Bude potrebné ho položiť do 1 - 2 radov, aby sa horná časť produktu trochu zmenšila. Taký elastický pás bude stačiť na to, aby nosil ohrievače nôh v zmontovanej podobe, akýsi akordeón.

Dôležité! Podobne môžete spracovať spodnú hranu, ak neexistovala elastická páska.

Metóda spracovania hrán č. 2:

 1. Ako v prvom prípade, hranu môžete spracovať kľukatou čiarou, nemusíte ju však krútiť.
 2. Aby ste si legíny uchovali, je potrebné položiť ozdobnú čipku 1 - 2 cm zhora. Vytiahnete ju, pokiaľ je to potrebné, a pripútate ju k prove.
 3. Ak môžete, môžete háčkovať okraj legíny. Za týmto účelom vyberte priadzu požadovanej farby, plette 2-3 riadky v kruhu s pol stĺpcom.
 4. K priadzi môžete pridať gumičku, potom bude horná časť produktu lepšie pripevnená k nohe.
 5. Ak chcete do legín pridať romantizmus, môžete uviazať klopu vo forme zvlnenia.

Dôležité! Ak ste z rukávov tenkého elastického úpletu otočili rukávy na legíny, nemusíte robiť elastickú pásku, inak získate výraznú pečať. V tomto prípade stačí spracovať hranu kľukatkou alebo pretlačením.

Legíny môžete ozdobiť aj niekoľkými: zošívajte sériu gombíkov, vyšívajte vzor vlnenými niťami, pridajte kamienky, nášivka, pridajte strapce alebo pompoms.

Príprava na prácu:

 • Priadza pre tento šatník bude potrebovať až 300 gramov. Vyberte si farbu, zloženie a hrúbku podľa vášho vkusu.

Dôležité! Z hrubšej nite sa produkt pletie rýchlejšie, s tenkou priadzou, sedí v práci o niečo dlhšie.

 • Bezšvové legíny sú pletené na piatich pletacie ihlice a tie, ktoré je potrebné šiť na dve.

Dôležité! Počet pletacích ihiel vyberte podľa hrúbky priadze. Typicky výrobca odporúča počet pletacích ihiel na označení nite.

 • Aby ste získali správny počet slučiek, zviazajte malý obdĺžnik, napríklad 5x3 cm, a vypočítajte, koľko slučiek je v 1 cm.
 • Pletené legíny sa zvyčajne pletú zhora nadol, takže zmerajte obvod stehien pod kolenom a výslednú dĺžku vynásobte počtom slučiek v jednom centimetri.

Dôležité! Výpočty sa vykonávajú podobne ako v nasledujúcom príklade: v 1 cm pleteniny - 3 slučky a obvod stehien - 35 cm. Vynásobte 3 x 35 a získajte 105 slučiek. Ak budete pliesť niektoré vzory, potom zvyčajne pletenie ukazuje, ktoré číslo by malo byť násobkom počtu slučiek. Môžete to upraviť.

 • Na pletenie legín si vyberte vzory, v ktorých bude výrobok elastický, dobre si zachovajte tvar, to znamená, že voľné pletenie a čipka nebudú fungovať.

V pletacích časopisoch nájdete na stránkach ihličiek veľa vzorov so vzormi (kosoštvorce, vrkoče) a vyberte si, čo sa vám páči, a ako príklad ponúkneme niekoľko možností - jednoduchšie a zložitejšie.

Lícovým džersejom:

 • Vytočte požadovaný počet slučiek (ako sa počíta - vyššie uvedený postup).
 • Teraz sa rozhodnite, či budú vaše legíny hladké alebo so švom:
  1. V prvom prípade musíte slučky rovnomerne rozdeliť na štyri pletacie ihlice. Podobne - počet napísaných slučiek by mal byť násobkom štyroch.
  2. V druhom sa vyzbrojte párom pletacích ihiel správnej veľkosti a počet slučiek by mal byť násobkom dvoch.
 • Najskôr si môžete zviazať ďasno. Pomôže nohavičkám pevnejšie uchopiť nohu a zabráni ich skĺznutiu dole (pri pančuchovom tovaru môže okraj produktu stočiť do bičíka). Môže to byť 3 až 5 cm. Aby ste to urobili, striedajte jednu tvárovú slučku a jednu nesprávnu slučku. Potom pokračujte v skladovaní.

Dôležité! Toto pletenie je jednostranné, to znamená, že jedna strana bude spojená predným povrchom a druhá strana bude tučná.

 • Aby legíny získali požadovaný tvar, musíte do úrovne stredu lýtka pridať slučky. To sa deje na začiatku a na konci radu (pre 2 pletacie ihlice) alebo cez rad (pre 5 pletacích ihiel).
 • Keď míňate najširšie miesto v pletení, začnite znižovať počet slučiek v opačnom poradí.
 • Na konci pletenia, keď dosiahnete požadovanú dĺžku, môžete slučky jednoducho zavrieť, alebo môžete tiež zviazať malý elastický pásik (podľa toho, ako ich chcete nosiť).
 • Ak plete na 2 pletacie ihlice, šite výrobok.

Podväzkový steh

Tento vzor je hustý a dobre drží svoj tvar. Je obojstranný, pretože na oboch stranách vyzerá rovnako:

 • Na začiatok zhromažďujeme požadovaný počet slučiek.

Dôležité! Pri prešívaní podväzkom sa okraj neotáča do valca. Takže nemôžete pletené elastické pásky, ale jednoducho pridať elastické priadze elastické na priadze a tak pletené niekoľko horných radov, ale môžete nechať pre všetky pletenie.

 • Šál vzor je jednoduchý: všetky slučky v každom rade sú pletené s tvárovými.
 • Ako v prvom prípade, až do stredu teľaťa pridávame slučky na začiatok a na koniec riadku a potom sa znižujeme v opačnom poradí a míňame najširšie miesto.

Takýto vzor urobí legíny elegantnejšími, ale úroveň zložitosti pletenia je vyššia. Pre začiatočníkov to bude spočiatku ťažké, ale po tuctoch riadkov si zapamätáte vzorec a všetko pôjde rýchlejšie. Nasleduje príklad jednoduchých úzkych vrkôčikov:

 1. Ak chcete začať, vytočte slučky a plette elastický pás požadovanej dĺžky.
 2. Teraz musíte vzor umiestniť správne. K tomu, nájsť stredu pletenie a počítať 8 slučky na oboch stranách. Hrany označte uzlami alebo značkami (malé plastové alebo kovové krúžky, špendlíky, ktoré označujú správne miesta na pletení). Okrem toho budete potrebovať ďalšie vystúpenie.
 3. driving:
  • 1. riadok - 4 a. str. (obruba slučky), 8 l. (tváre), potom 4 a. n.
  • 2. riadok (a všetky ostatné sú párne) - podľa výkresu,
  • 3. riadok - 4 a. n., 4 l. s. vyberte ďalšiu pletaciu ihlu a posúvajte sa ďalej, pletené 4 litre. položka a 4 l. položka s extra pletiacou ihlou, potom 4 a. n.
  • 5. a 7. riadok - podľa výkresu,
  • 9. riadok - zopakujte schému 3. riadka.
 4. Knit posledný rad tvárí a blízko, alebo si môžete pletené malé elastické pásky.
 5. Na ozdobenie ponúkame ozdobenie vrkôčok korálkami (prišitím do „jamiek“ medzi väzbami). Perlové korálky budú vyzerať krásne a budú vyhovovať každému oblečeniu a obuvi.

Dôležité! Ak ste v pletacích ihlach dobre, môžete legíny pletiť farebnými vzormi. Pre chladné obdobie sú perfektné škandinávske (nórske) ozdoby. Klasická verzia je čierna a biela legíny so vzorom snehových vločiek. Schému môžete ľahko nájsť na internete.

Aká priadza je lepšie pliesť legíny pomocou pletacích ihiel?

Teraz v obchodoch je taká rozmanitá priadza, že práve vaše oči bežia hore. Akú priadzu je lepšie zvoliť? Existuje niekoľko odporúčaní, ktorých vypočutie vám uľahčí výber.

 • Pri výbere farby bude rada určite na mieste - je na rozhodnutí každého, berúc do úvahy jeho preferencie a štýl oblečenia. Jediné, čo treba poznamenať, je, že ak pletiete legíny s farebným vzorom, potom vyzdvihnite kožky rovnakého výrobcu, jednej hrúbky, jednej série. Potom bude vzor rovnomerný.
 • Hrúbka priadze môže byť tiež rôzna:
  1. Pre zimné legíny si vyberte silnejšiu niť s mohérmi, vlnou Angora.
  2. Na jeseň a na jar vezmite riedidlo.
 • Ak pletíte pre deti alebo vy sami negatívne reagujete na vlnené výrobky, získajte špeciálnu detskú priadzu. Je príjemné pre telo a má širokú škálu odtieňov.
 • Na úplet teplejšie musí byť priadza elastická, inak sa nebude dobre zmestiť, produkt bude bez formy kĺzať nadol.

Dôležité! Vlnená priadza je elastickejšia ako bavlna.

Najlepšie priadze

Existuje veľa výrobcov priadze:

 • Obzvlášť populárne sú turecké firmy Alize, Yarn Art, Gazzal a ďalšie. Sú dobré v kvalite a lacné ceny.
 • Európski výrobcovia budú drahší, ale kvalita bude vyššia.
 • Nie najlepšou možnosťou by bola čínska priadza lacného segmentu - hoci je elastická, používa veľa syntetických materiálov a farbivo môže vyblednúť.
na obsah ↑

Nový život starej veci alebo Ako sa sveter mení na legíny

Svojimi rukami môžeme tento odev doslova ušiť za pol hodiny. Čo je na to potrebné? Starý sveter, šijací stroj, nožnice, ihla, špendlíky, elastický. Postupujte podľa popisu nižšie.

 1. Na svetri si strihajte rukávy. Obe časti by mali mať rovnakú veľkosť.
 2. Odrežte spodný okraj sveter (manžety).
 3. Zmerajte obvod okraja rukávu. Urobte výrezy z manžety presne rovnakej veľkosti. Šiť ich okraje.
 4. Tieto podrobnosti zošívajte na odrezané rukávy. Spodná časť ohrievačov nôh je pripravená.
 5. Z nesprávnej strany horného okraja produktu šite elastický pás. Tak jednoduché a rýchle legíny z mikiny na mieru.

Nohy v kožušinách - teplé, pohodlné a módne!

Máte nízke topánky klasického štýlu? Doplňte ich o štýlové doplnky, ako sú dámske kožušinové legíny. S ich vlastnými rukami nie je ťažké ich ušiť. Pripravte si na prácu tieto materiály:

 • dva strihy kožušín 40 x 80 cm (dĺžku je možné upraviť podľa vášho želania),
 • pletená látka alebo manžety zo starého sveter,
 • nožnice,
 • potreby na šitie: ihla, niť, špendlíky.

Výroba legín. Z manžety vystrihnite časť, ktorá zodpovedá veľkosti obvodu dolnej časti nohy. Tieto polotovary šite na kožušinu. Tento postup je možné vykonať ručne aj na písacom stroji. Ďalej spojte okraje výrobkov na nesprávnej strane a prišite ich a vytvorte „rúrku“. Ukázať legíny. Kožušinové „oblečenie“ je pripravené na zahriatie nôh.

Pletené legíny

Svojimi vlastnými rukami môžete vykonávať tieto šatníkové predmety pomocou pletacích ihiel. Pre tých, ktorí sú oboznámení s technológiou pletenia predných a zadných slučiek, ponúkame výrobu svetlých pruhovaných legín. Na prácu budete potrebovať priadzu v rôznych farbách (100 g) a ponožkové pletacie ihlice (5 kusov).

Získajte 66 stehov a rozložte ich na 4 pletacie ihlice. Sledujte hladký povrch v kruhových radoch, prípadne nahraďte niť jednej farby druhou. Keď práca dosiahne výšku 30 - 35 cm, choďte na pletenie pomocou elastickej pásky 1 x 1. Vykonajte manžety vysoké asi 5 cm a potom zatvorte slučky. Pozdĺž horných okrajov je možné vložiť tenkú gumovú niť. Nohy zdobené bambulkami budú vyzerať dobre.

Ak nevlastníte okrúhle pletenie, urobte výrobok pomocou priameho plátna na dvoch pletacích ihliciach. Potom urobte šev.

Naučili ste sa, ako si ohriať nohy pomocou vlastných rúk. Berte na vedomie tieto tri spôsoby, ako ich vyrobiť. Dúfame, že sa vo vašom šatníku objavia veľmi skoro teplé a módne ručne legíny.

Pin
Send
Share
Send
Send