Užitočné tipy

Ako vypočítať koberec - príklady výpočtu koberca so vzorom aj bez neho

Pin
Send
Share
Send
Send


Inštalácia nového koberca (koberca) je vždy zaujímavá udalosť, ale bude vás to stáť pekná cent. Pred nákupom by ste si mali sami zmerať izby, aby ste pochopili, koľko koberca potrebujete. Toto je jednoduchá úloha, ktorá vám poskytne presnejšiu predstavu o tom, koľko bude stáť nákup. Zároveň môžu predajcovia alebo inštalatéri kobercov pred prijatím objednávky ísť na web, aby zmerali a nezávisle vypočítali požadované množstvo koberca pre váš domov.

Koľko „extra“ kobercov budete musieť kúpiť?

S informáciami o ZINZ by sa malo zaobchádzať tradične, neoznačujú zakrivenie stien a možný sklon podlahovej roviny a tieto zdanlivo malé veci nevyhnutne „zjedia“ časť povlaku.

Množstvo odpadu ovplyvňujú najmä dva faktory:

  • dispozícia vybavenej miestnosti,
  • veľkosť správy (opakovateľnosť) vzoru koberca.

V miestnosti s elementárnym usporiadaním bez výčnelkov, oblúkov, stĺpov, iných architektonických skvostov sa vyžaduje minimálne 5 kobercov, je možné, že je o 10% vyššia ako vypočítaná plocha. Toto pravidlo sa navyše vzťahuje na koberce bez vzoru.

Ak sa výber majiteľov zastavil na koberci s veľkým vzorom, musíte byť pripravení na skutočnosť, že budete musieť kúpiť 25-35% ďalšieho pokrytia.

Čo iného môže zvýšiť množstvo nakúpeného materiálu?

  • Štandardné odsadenie častí obrazu v rolke. Podľa noriem môže povolená odchýlka dosiahnuť 0,35%. To znamená, že musíte vziať do úvahy, že na 10 m pokrytia so vzorkou môže byť 3,5 cm skreslenej správy. Pri ukladaní niekoľkých zvitkov koberca môže byť vzor vzoru 5 cm.
  • Skreslenie. Ak hrany plátien neklesajú na rovnakú úroveň alebo ak povrch podlahy nesedí s dokonalou geometriou, je potrebné do plánovaných záberov pridať ďalšie 4 cm. Pre majiteľov priestorov s nenápadným, ale súčasným svahom, miernou konkávitou alebo vydutinou pokrývajúcou celú plochu budú tieto 4 cm určite potrebné.

Rada. Zvyšky rezu by nemali byť vyhodené, sú užitočné na utesnenie možného poškodenia. Z nich bude možné vyrobiť škvrny pre intenzívne opotrebované oblasti, spálené miesta padnutej cigarety, segmenty s nezmazateľnými škvrnami. Náplasť pre náplasti sa ukladá na opravenú plochu a narezáva sa súčasne s poškodenou oblasťou koberca. Potom sa upevní do výsledného otvoru.

Plán je najlepším pomocníkom pri riešení problémov

Merania na zostavenie ručne vyrobeného miniprojektu by sa mali vykonať veľmi opatrne, po ktorom:

  • je zostavený priestorový plán s presným umiestnením celej škály architektonických prvkov: oblúky, dvere, okenné otvory, výklenky, rímsy,
  • je určené miesto prúžkov (ak sa plánuje položenie zvitku),

Venujte pozornosť. Koberec vyzerá najúčinnejšie, keď je hromada nasmerovaná z prírodného zdroja svetla (z okna) na dvere. Švy sa tým opticky skryjú. Vo veľkých a priechodných oblastiach je koberec najčastejšie umiestnený pozdĺžne. Všetky prúžky materiálu by mali mať rovnaký vzor a smer vlasu.

  • Teraz musíte vypočítať počet pruhov, v tejto fáze musíte starostlivo zvážiť všetky nuansy spojené so zvýšením spotreby materiálu: vrúbkovanie, zakrivenie podlahy a stien, veľkosť opakujúceho sa vzoru.

Je nežiaduce, aby boli švy položené pred vstupom a na miestach s aktívnym zaťažením.

Je lepšie preniesť ich na menej zaťažené miesta, ale musíte sa pokúsiť naplánovať inštaláciu tak, aby bol minimálny počet spojov na tupo.

Pri usporiadaní miestnosti s kobercom sa okraje plátna upravia o 3 až 4 cm, pričom tieto centimetre by sa mali pripočítať k počtu prúžkov, ktoré sú naskladané vedľa seba, k odsadeniu 5 centimetrov proti stene. Na zadnej strane koberca sa odporúča orezať okraje a prítlačné hrany z materiálu s veľkým vlasom.

Plánovanie rozloženia koberca s obrázkom

Najťažšia vec je navrhnúť pokládku a položiť koberec s veľkým vzorom. V prípade veľkého kroku opakujúcej sa správy je potrebné zmerať polohu sektorov figúry so vstupom, stenami a architektonickými prvkami.

Susedné prúžky koberca by mali byť zarovnané na križovatke tak, aby neboli narušené opakujúce sa ozdobné motívy. Za týmto účelom sa dĺžka každého rovnomerného prúžku zväčšuje o veľkosť kroku v obrázku. Vzhľadom na tento faktor, a musí kúpiť materiál.

Pred položením koberca sa odporúča materiál rozložiť na účely „montáže“, skontrolovať smer vzoru a hromadu a overiť zlučiteľnosť prvkov ornamentu. Pomôže to zistiť prítomnosť možných predpojatostí. Menšie posuny sú eliminované pomocou štandardných napínacích nástrojov. Podlahové krytiny so vzorom začínajú od stredu miestnosti, potom sa postupne položia pruhy smerujúce k obvodu.

záver

Informácie o pravidlách a nuansách výpočtu koberca vám pomôžu urobiť chybu v procese získavania nie príliš lacného materiálu. Ak viete presne všetky podrobnosti, môžete bezpečne ísť k predajcom kobercov s istotou, že bude zakúpený presne toľko, koľko je potrebné pre dojednanie.

Pin
Send
Share
Send
Send