Užitočné tipy

Tip 1: Ako odstrániť zápach z pošvy

Pin
Send
Share
Send
Send


Náš skúsený tím editorov a vedcov prispel k tomuto článku a testoval ho na presnosť a úplnosť.

Tím pre správu obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu redaktorov, aby zabezpečil, že každý článok spĺňa naše vysoké štandardy kvality.

Aj keď mnohým ženám nepáči vôňa ich vlastnej vagíny, v skutočnosti pri absencii zdravotných problémov vagína nemá nepríjemný zápach. Zdravá vagína obsahuje mnoho baktérií, ktoré pomáhajú udržiavať zdravú a čistú vaginálnu flóru. To isté platí pre ostatné vnútorné orgány. Zlý zápach z pošvy je v skutočnosti výsledkom infekcií alebo bakteriálnych nerovnováh a tento problém by sa mal prekonzultovať s gynekológom. Nižšie sú uvedené tipy, ako udržať vagínu čistú a zdravú, ako aj niekoľko spôsobov, ako sa zbaviť zápachu.

varovanie:Informácie v tomto článku slúžia iba na informačné účely. Ak máte príznaky choroby, okamžite vyhľadajte gynekológa.

Obsah článku

  • Ako odstrániť nepríjemný zápach z pošvy
  • Prečo to vonia ako ryby
  • Prečo spermie môžu mať nepríjemný zápach

Než sa zbavíte nepríjemného zápachu z pošvy, musíte zistiť jeho skutočnú príčinu. Nakoniec, problém môže spočívať v infekcii, zlej hygiene a zlej výžive. Toto bude schopné určiť gynekológa po vyšetrení. Možno budete musieť zložiť určité testy, ktoré zobrazia skutočný obrázok.

Užívanie drog

Ak je príčinou vaginálneho zápachu bakteriálna infekcia, budete musieť piť niekoľko liekov, ktoré by gynekológ mal predpísať. Samoliečba v tomto prípade môže ohroziť vážnejšie problémy, preto je lepšie okamžite dôverovať špecialistovi. V závislosti od konkrétnej infekcie bude liečba skutočne predpísaná. Samotné pitie antibiotík tu nebude fungovať, pretože jednoducho nemôže ovplyvniť určitý typ mikroorganizmu a stratí sa čas.

Čo by mala žena cítiť

Ženy na celom svete minú obrovské peniaze na parfumy s exotickými tónmi v nádeji, že pritiahnu pozornosť opačného pohlavia. Vzhľadom na najnovší výskum sú všetky tieto výdavky zbytočné. Podľa vedcov je najlepším spôsobom, ako upútať pozornosť človeka, vydať prirodzený zápach pokožky. Aby nedošlo k jej narušeniu, mali by ste sa postarať o hygienu tela.

Ako prekonať nepríjemný zápach tela

Dezodorant môže poskytnúť príjemnú vôňu len pre čisté telo. V opačnom prípade problém spôsobí „kokteil“ dezodorantov a potných kvapiek.

Ak po vyčistení zubov váš dych nezmizne, je čas navštíviť svojho zubného lekára. Zhnité zuby nezachránia ani najdrahšiu zubnú pastu ani oplachovací prostriedok. Žuvačka s chuťou mäty piepornej, mentolu alebo eukalyptu pomôže rýchlo, ale nie na dlho sa vysporiadať s týmto problémom. Vhodný na tento účel a „dlho hrajúce“ mäty pieporné. Ďalšou možnosťou je špeciálny osviežujúci sprej, ktorý môžete kedykoľvek vybrať z vrecka a ošetriť ústami.

Doma jablká, mrkva, citrón, petržlen a mäta pomôžu zabiť halitózu. Po celý deň sa samozrejme nestanú asistentmi, ale problém vyriešia na pár hodín. Rovnaký účinok majú kávové zrná, ktoré sa musia absorbovať v priebehu niekoľkých minút.

V predvečer dôležitého stretnutia by ste sa nemali zapájať do používania cibule a cesnaku, inak bude veľmi ťažké zbaviť sa ich vône.

Pokúste sa minimalizovať množstvo položiek zo syntetických tkanín vo vašom šatníku. Najlepšie je nosiť bavlnu. Tento materiál lepšie prepúšťa vzduch a absorbuje vlhkosť, čo umožňuje odparovanie potu než sústredenie na tele.

Nepríjemné pachy z pohlavných orgánov je možné prekonať špeciálnym sprejom na ženskú hygienu. Gynekológovia im však neodporúčajú, aby sa zapojili. Okrem toho nepríjemný zápach genitálií naznačuje prítomnosť genitálnych infekcií. V tomto prípade je zápach lepšie maskovať, ale navštíviť lekára na vyšetrenie.

Nadmerné potenie nôh je pomerne častou príčinou nepríjemných zápachov nielen u mužov, ale aj u žien. Tento problém sa môže vyskytnúť kedykoľvek v roku, dokonca aj pri častom umývaní chodidiel. Často sa spája nielen so zlým dodržiavaním pravidiel osobnej hygieny, ale aj so dedičnosťou, ako aj s prerušením hormonálneho pozadia. Záchranu prichádzajú špeciálne krémy na potenie alebo dokázaný mastenec.

Príčiny zápachu na intímnom mieste

Nepríjemný zápach na intímnych miestach je mimoriadne nepríjemný a často ponižujúci problém, ktorý postihuje mnoho žien. Takmer všetky prípady nepríjemných zápachov v intímnej oblasti sú spojené s prítomnosťou vaginózy alebo bakteriálnej vaginózy. Príčinou tohto stavu je nerovnováha bakteriálnej flóry. To vedie k rýchlemu nárastu počtu anaeróbnych baktérií vo vagíne, ako aj k významnému zníženiu počtu laktobacilov. Tiež zvyšuje pH vagíny. Riziko rozvoja podmienok spôsobujúcich zápach na intímnom mieste je obzvlášť vysoké u sexuálne aktívnych žien, hoci infekcie sa vyskytujú aj u žien, ktoré nežijú aktívnym sexuálnym životom. Ochorenie spôsobuje nielen nepohodlie, ale môže viesť aj k infekcii maternice. Existuje niekoľko dôvodov pre vaginózu, z ktorých niektoré sú prinajmenšom prekvapujúce.

Početný sexuálny partner

Bakteriálna vaginóza sa sexuálne neprenáša, ale zvýšená sexuálna aktivita s niekoľkými partnermi je rizikovým faktorom pre narušenie prirodzenej rovnováhy baktérií žijúcich vo vagíne. Častý pohlavný styk ovplyvňuje pošvy ekosystému mikroorganizmov. Nemá to nič spoločné s prenosom choroby z partnerov, ale časté pohlavné styky môžu pôsobiť ako stimulanty pre rast bakteriálnej populácie.

Osobné hygienické potreby

Mnoho ľudí môže byť prekvapených, ale príliš dôkladná hygiena môže poškodiť a viesť k opačnému výsledku - spôsobiť nepríjemný zápach na intímnom mieste. Nadmerné umývanie intímnej oblasti pomocou produktov, ktoré nie sú určené na tento účel, môže viesť k šíreniu nesprávnych kmeňov baktérií. Preto vždy používajte špeciálne krémy na intímnu hygienu s takým zložením, ktoré zabráni deštrukcii baktérií mliečneho kvasenia, od ktorých do značnej miery závisí rovnováha vaginálnych mikroorganizmov. Obzvlášť nebezpečné sú všetky typy zavlažovania a vyplachovania.

Použitie tampónov

Gynekológovia spočítali, že v dospelosti, ktorá netrpí žiadnymi chorobami, žije vo vagíne viac ako 100 druhov mikroorganizmov. Patria sem typy aeróbnych a anaeróbnych baktérií a kvasiniek. Všetko je v poriadku, ak veľkosť ich populácie vyhovuje norme. Použitie tampónov počas menštruačného krvácania môže ovplyvniť vývoj anaeróbnych baktérií a dysreguláciu. Potom sa objaví vaginálny výtok, nepríjemný zápach a ďalšie príznaky, ktoré naznačujú vývoj zápalu. Mnohé ženy berú tieto príznaky na vývoj kvasiniek a začnú používať antimykotiká. Zápach je jedným z najcharakteristickejších rozdielov medzi chorobami. Zápal pľúc nie je sprevádzaný nepríjemným zápachom.

Nesprávne detergenty

Spodná bielizeň by sa mala vždy prať jemnými chemikáliami a potom ju dôkladne opláchnuť. Najúspešnejšie jemné čistiace prostriedky. Zložky pracieho prášku by nemali byť príliš vonné a mali by obsahovať dezodoranty. Všetky tieto akcie sú kontraproduktívne. Chemické zložky nachádzajúce sa v kozmetike a množstvo detergentov ovplyvňuje nerovnováhu rôznych typov mikróbov. To môže viesť k rozvoju zápalového procesu, ktorý má silný a nepríjemný tzv. Rybí zápach na intímnom mieste.

antikoncepčné

Akýkoľvek zásah do biologickej rovnováhy môže nakoniec spôsobiť zápal. Platí to pre vaginálnu antikoncepciu a akékoľvek gynekologické postupy. Niektoré z mikroorganizmov vo vagíne produkujú H2O2 alebo peroxid vodíka. V prípade porušenia baktérie odumrú a rastú anaeróby. Počas zápalu je ich vo vagíne 1 000-krát viac ako obvykle. Štúdie ukazujú, že každá druhá žena, ktorá používa antikoncepciu, prechádza bakteriálnou vaginózou.

Sexuálne prenosné choroby

Nepríjemný zápach na intímnom mieste môže spôsobiť aj sexuálne prenosné choroby. Medzi ne patrí chlamydia a kvapavka. Najmä chlamýdiová infekcia je veľmi častá. To veľmi často nespôsobuje špecifické príznaky a väčšina žien nevie, že sú choré. Trichomonády sú najjednoduchšie infikujúce pohlavné orgány žien. Prenikajú tkanivom a spôsobujú ulceráciu. Ak máte podozrenie na infekciu, je potrebné upustiť od sexuálneho styku a poradiť sa s lekárom.

Zápalové ochorenie panvy

Zápalové ochorenie panvy je výsledkom bakteriálnych infekcií. Ochorenie sa prejavuje bolesťou v panvovej oblasti, vaginálnym výtokom so zápachom. Chorá žena cíti celkovú únavu a môže mať problémy s močením. Choroba by sa nemala podceňovať, pretože to môže viesť k neplodnosti alebo k vytvoreniu mimomaternicového tehotenstva.

Zlý zápach na intímnom mieste - otázky a odpovede

Vitajte! Mal som problémy - medzi nohami sa objavil silný nepríjemný zápach. Počas posledných 6 mesiacov som si všimol, že vonia z intímneho miesta, zdá sa, z vagíny. V skutočnosti to vonia nepríjemne, zvyčajne z môjho spodného prádla, ale keď ho zmením, zápach sa objaví takmer okamžite. Necítim sa hneď po sprche, ale opäť na krátku dobu. Aspoň raz denne sa osprchujem, často si vymieňam spodnú bielizeň. Nevšimol som si žiadne zvláštne absolutórium. Pokúsil som sa oholiť všetky vlasy v rozkroku a dôkladne sa umyť mydlom. Ale nič nepomáha. Čo robiť

Vážený N.! Prečo si sa pol roka neobracal na gynekológa? Najčastejšou príčinou zmeny zápachu sekrétov je infekcia. Lekár vykoná testy, urobí náter. Možno máte gardnerelózu alebo ureaplazmózu. Skutočnosť, že si neuvedomíte absolutórium, neznamená nič. Môžu byť priehľadné, vodnaté a absorbované do spodnej bielizne.

Je mi 50, som zdravý a mám pravidelný menštruačný cyklus. Ale v poslednej dobe som si všimol, že vôňa na intímnom mieste z vagíny sa zmenila - stala sa silnou, pižmovou. V práci mám veľa stresu (krátkodobá zmluva sa chýli ku koncu a môj šéf ma privádza k slzám podľa mojich požiadaviek. Môj manžel si však všimol, že môj intímny zápach sa v noci, keď sme šli spať, zmenil a je presvedčený, že ho podvádzam, a sex som mal s niekým v práci. Samozrejme, že nie. Ale neviem, čo mám robiť?

Vážení L! Vo veku menopauzy alebo skôr premenopauzy sa vyskytujú hormonálne zmeny a podľa toho aj zápach sekrétov a potu v perineu, vulve a vagíne. Tiež stres výrazne mení vôňu sekrétov a potu žien i mužov. Stojí za to to vysvetliť vášmu manželovi. Alebo nechajte gynekológa, aby to urobil - choďte na jeho menovanie s manželom.

Vitajte! Mám 18 rokov a práve som sa rozišiel so svojím starým priateľom. Všetko je v poriadku, ale môj nový priateľ nemá rád vôňu medzi nohami. Verí, že vôňa môjho intímneho miesta je nepríjemná, nie normálna. Hovorí, že jeho priateľky nikdy nemali takú štipľavú vôňu v intímnej oblasti. Povedz mi, nie som chorý, ako sa môžem zbaviť tohto zápachu?

Každá žena má normálnu vôňu. Vaginálny výtok má normálnu rovnováhu pH (kyslá báza). Normálne pH pomáha kontrolovať pachy, udržuje vagínu v čistote a pomáha predchádzať bežným infekciám. Normálny zápach môže byť mierny až silný mesiac.

Pot zvyšuje zápach, rovnako ako zápach potu z podpazušia. Panvová oblasť má mnoho záhybov: medzi nohami, perineum (oblasť medzi nohami), stydké pysky, vo vagíne a okolo konečníka. Kožné záhyby prispievajú k tvorbe potu. Pot „vonia“, pretože vlhkosť v záhyboch spôsobuje zvýšený rast baktérií a kvasníc, ktoré normálne žijú na pokožke.

Mnoho žien verí, že vagína sa musí vyčistiť, umyť, aby zmizli pachy. Ale použitie vaginálnej sprchy, najmä ak sa používa príliš často, môže narušiť a zmeniť normálne vaginálne prostredie, vyplaviť prospešné baktérie, čo zvyšuje vôňu intímneho miesta. Niektoré baktérie navyše používajú nevyváženú hladinu Ph a začínajú sa množiť, čo spôsobuje ochorenie.

Mydlo je lepšie nevstúpiť vôbec do pošvy!

Navštívte vyšetrenie u gynekológa a ak ste zdraví, skúste sa osprchovať bezprostredne pred pohlavným stykom. Každá žena má však svoj vlastný zápach spojený s hladinou jej hormónov. Váš priateľ by to mal pochopiť.

Pin
Send
Share
Send
Send