Užitočné tipy

Ako zmeniť heslo Facebooku?

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý užívateľ Facebooku musí čeliť potrebe zmeniť súčasné heslo na nové. Dôvod môže slúžiť ako hackerský účet alebo len ako snaha o zvýšenie úrovne zabezpečenia vašej stránky. Zmena hesla na Facebooku je otázkou minút a po vykonaní tejto akcie ho môžete v budúcnosti ľahko zopakovať.

Bežná zmena hesla

Odborníci na internetovú bezpečnosť radia používateľom, aby z času na čas menili heslá, aby sa znížilo riziko neoprávneného prístupu k účtom. Robiť to na Facebooku je veľmi jednoduché. Musíte vykonať nasledujúce kroky:

1. Prejdite do nastavení účtu kliknutím na ikonu v pravom hornom rohu stránky,

2. Kliknite na položku Upraviť v poli Heslo na karte Všeobecné.

3. Zadajte svoje aktuálne heslo, potom nové heslo a kliknite na „Uložiť zmeny“,

4. Ak používate Facebook na viacerých zariadeniach, vyberte možnosť „Odhlásiť sa z iných zariadení“. V opačnom prípade vyberte možnosť Neodhlásiť sa. Potom kliknite na tlačidlo Odoslať.

Zabudli ste heslo?

A napriek tomu, častejšie ako nie, vzniká potreba zmeny hesla, pretože používateľ jednoducho zabudne. V predchádzajúcich článkoch sme už písali, aké kroky by sa mali v tejto situácii podniknúť, a teraz ich krátko spomíname.

Tlačidlo Zabudli ste heslo? Je záchranné lano pre zabudnutých a rozptýlených používateľov. Kliknutím naň otvoríte nejakého sprievodcu, ktorý obnoví prístup k vášmu účtu. Nakoniec to všetko súvisí s tým, že musíte zmeniť heslo.

Najprv vás systém vyzve, aby ste uviedli svoj účet zadaním e-mailu, čísla mobilného telefónu alebo používateľského mena zadaného pri registrácii. Po nájdení vášho účtu systém ponúkne dostupné možnosti obnovenia zabudnutého kódového slova.

Po výbere preferovanej možnosti kliknite na Pokračovať. Na váš e-mail alebo mobilný telefón bude odoslaný individuálny kód, ktorý bude potrebné zadať na webe. Potom už stačí len zadať nové heslo a kliknúť na tlačidlo „Pokračovať“.

V budúcnosti môžete zmeniť heslo podľa štandardnej schémy.

Pokiaľ ide o požiadavky na samotné heslá, ich dĺžka by mala byť najmenej 6 znakov a mala by pozostávať z kombinácie písmen a číslic. Podporuje sa aj používanie iného registra - úroveň bezpečnosti sa výrazne zvyšuje. Na účely prevencie odborníci dôrazne odporúčajú zmenu hesiel a nikdy nepoužívajú rovnaké heslá vo viacerých sociálnych sieťach. A ak máte tendenciu zabudnúť na svoje údaje, napíšte ich na papier. V tomto prípade bude práca s Facebookom nielen zaujímavá, ale aj čo najbezpečnejšia!

Ľahká zmena hesla

Odborníci na internetovú bezpečnosť odporúčajú používateľom Facebooku, aby pravidelne menili svoje heslo, aby znížili riziko prístupu cudzincov k vášmu účtu. Na Facebooku je táto akcia pomerne jednoduchá.

Odporúčajú sa tieto kroky:

  • Pomocou ikony v pravom hornom rohu stránky prejdite na nastavenia svojho účtu.
  • V oblasti „Heslo“, ktorá sa nachádza na karte „Všeobecné“, nájdeme položku „Upraviť“ a klikneme na ňu.
  • Tam predpíšeme naše súčasné heslo a potom nové heslo a klikneme na tlačidlo „Uložiť zmeny“ nižšie.
  • Ak používate aplikáciu Facebook na viacerých miniaplikáciách, musíte vybrať príkaz „Odhlásiť sa z iných zariadení“. V opačnom prípade vyberte príkaz „Neodhlásiť sa“. Potom kliknite na príkaz „Odoslať“.

Pozrite si videopríručku - Ako zmeniť heslo na Facebooku:

Rozmýšľajte o svojom účte Facebook:Naučte sa kompletného sprievodcu zárobkami na Facebooku

Čo robiť, ak ste zabudli svoje heslo?

Jedným z dôvodov, prečo sa ľudia rozhodli zmeniť svoje heslo na Facebook, je to, že používateľ jednoducho zabudol. Teraz stručne opíšeme, čo je potrebné urobiť v tejto situácii.

Tlačidlo je záchranným člnom pre rozptýlených a zabudnutých používateľov "Zabudli ste heslo?", Sprievodcu obnovením účtu nasadíte s jeho pomocou. Výsledkom je, že čokoľvek poviete, dospejete k bodu, že budete musieť znova zmeniť svoje heslo.

Najprv vás systém požiada o zadanie e-mailovej adresy zadanej pri registrácii používateľa alebo čísla mobilného telefónu. Keď služba úspešne nájde váš účet, budú vám ponúknuté alternatívne možnosti na obnovenie zabudnutého kódového slova.

Po výbere potrebnej možnosti kliknete na „Pokračovať“. Potom sa na váš mobilný telefón alebo na e-mailovú adresu pošle osobný kód, ktorý bude potrebné zaregistrovať na webovej stránke Facebook. Potom prídete s „čerstvým“ heslom, zadajte ho a kliknite na príkaz „Pokračovať“.

Ako vyhľadávať ľudí na Facebooku - pokyny na obrázkoch

Po vykonaní práce v budúcnosti môžete zmeniť heslo podľa vyššie uvedenej schémy.

Ak hovoríme o samotných heslách, počet znakov musí byť najmenej 6 znakov a musí obsahovať číslice aj písmená. Úroveň zabezpečenia vašej stránky bude oveľa vyššia, ak v hesle použijete rôzne registre. Z preventívnych dôvodov odborníci Facebooku dôrazne odporúčajú, aby ste nepoužívali rovnaké heslá vo viacerých sociálnych sieťach. Ak máte zlú pamäť pre heslá, je najlepšie si ich zapísať napríklad do denníka. Vďaka tomu bude práca na Facebooku nielen vzrušujúca, ale aj mimoriadne bezpečná!

Ako zistiť heslo z Facebooku?

„Hostia na Facebooku“ - Ako zistiť, kto stránku navštívil?

Mnoho z nich túži zistiť súčasné alebo získať nové heslo, len čo sa vyskytnú problémy. Takáto činnosť je však vylúčená! Odborníci Facebooku neposielajú novú verziu hesla. Ak je prístup k vášmu účtu obmedzený alebo nemožný z dôvodu hesla, môžete ho znova zmeniť, ale nedostanete nové ani nezistíte aktuálne.

Táto metóda je omnoho spoľahlivejšia ako v momente, keď vám bude zaslané aktuálne heslo. Koniec koncov, prístup k nej môže mať tretia strana a zároveň niekto bude vlastniť informácie o vašej stránke.

Ako zmeniť heslo v nastaveniach

Klikneme na odkaz „Nastavenia“ alebo do adresného riadku okamžite napíšeme facebook.com/settings, Nasmeruje nás na zodpovedajúcu stránku. Vyzerá to ako na obrázku nižšie. Štvrtý odsek je časť „heslo“. Kliknutím na tlačidlo „Upraviť“ môžete nechcené heslo doslova zmeniť dvoma kliknutiami.

Tu vidíme veľa rôznych kategórií vašich nastavení na Facebooku, nemusíte však dlho hľadať, pretože v sekcii Všeobecné okamžite zmeníte všetky poverenia a heslá. Tu vidíme kartu „Heslo“ a vedľa nej vpravo je odkaz „Upraviť“, ktorý potrebujeme. Za zmienku tiež stojí, že Facebook sa veľmi obáva o bezpečnosť svojich účtov používateľov. Preto budete často požiadaní o zmenu hesla. Odporúčame vám tieto hovory ignorovať a pokúsiť sa zmeniť heslo, ak si neželáte obsah účtu, fotografie, korešpondenciu s priateľmi, hudbu atď. stal sa verejným. A čo je ešte horšie, ak je váš účet napadnutý hackermi a začnú vo vašom mene uverejňovať zakázaný obsah. Môže to viesť k zrušeniu a zákazu vášho účtu, ako aj k ďalším problémom.

Ako zmeniť heslo - pokyny krok za krokom

Preto sa nachádzame vo všeobecných nastaveniach nášho účtu a kliknite na odkaz „Upraviť“ vedľa poľa „Heslo“. Otvorí sa okno pre heslo, kde musíme zadať naše súčasné heslo a dvakrát nové heslo. Druhýkrát musíte zadať, aby ste si overili správnosť vstupu, aby ste sa vyhli smiešnym preklepom. Ak je všetko v poriadku, potom trochu nižší zelený nápis povie, že heslá sa zhodujú. Vypočíta sa aj analýza zložitosti zvoleného hesla. Teraz môžeme povedať, že sme sa naučili takmer všetko o tom, ako zmeniť heslo.

Stlačíme modré tlačidlo „Uložiť zmeny“ nižšie a pokojne spíme, pretože nové heslo je spoľahlivejšie a zapamätateľnejšie. Po tomto postupe môžeme naďalej žiť aktívny život na Facebooku - pokračovať v komunikácii s našimi priateľmi a predplatiteľmi. Pre tých, ktorí veľmi často menia svoje heslo pre FB, existuje celý rad generátorov hesiel, ktoré vám pomôžu vygenerovať komplexné heslo ľubovoľnej dĺžky a akejkoľvek zložitosti na niekoľko zlomkov sekundy. A uistite sa, že takýto kód bude veľmi ťažké prelomiť. Jeden tip - nezadávajte štandardné údaje, ako napríklad: „111111“, „123456“ alebo „qwerty“. Je lepšie používať generátor a písať zložité heslo na odľahlé miesto, nie je potrebné si ho pamätať. Môžete vytvoriť textový dokument, zapísať tam všetky svoje údaje a uložiť ich na USB flash disk a do počítača. Len nevolajte súbory „Passwords.txt“. Je lepšie nazývať im niečo iné. Ešte lepšie je chrániť tieto súbory heslom alebo ich skryť.

Krok 2: Zmena

Potom, čo ste sa presťahovali do "Nastavenia", pred vami sa zobrazí stránka so všeobecnými nastaveniami profilu, na ktorej budete musieť upraviť svoje údaje. Vyhľadajte požadovaný riadok v zozname a vyberte položku "Edit".

Teraz musíte zadať svoje staré heslo, ktoré ste zadali pri vstupe do profilu, potom prísť s novým pre seba a opakovať ho pre overenie.

Teraz sa z bezpečnostných dôvodov môžete odhlásiť zo svojho účtu na všetkých zariadeniach, na ktorých ste prihlásení. To môže byť užitočné pre tých, ktorí sa domnievajú, že jeho profil bol napadnutý hackermi alebo sa ich údaje naučili. Ak sa nechcete odhlásiť, stačí vybrať „Zostaňte v systéme“.

Krok 1: E-mail

Ak chcete začať, prejdite na domovskú stránku Facebooku, kde v blízkosti prihlasovacích formulárov musíte nájsť riadok „Zabudli ste svoj účet“, Kliknutím naň prejdete k obnove údajov.

Teraz musíte nájsť svoj profil. Ak to chcete urobiť, do riadku zadajte e-mailovú adresu, z ktorej ste tento účet zaregistrovali, a kliknite na tlačidlo "Search".

Krok 2: Obnovenie

Teraz vyberte „Pošli mi odkaz na obnovenie hesla“.

Potom musíte ísť do sekcie "Inbox" vo svojej pošte, kde by ste mali dostať šesťciferný kód. Ak chcete pokračovať v obnovení prístupu, zadajte ho na svojej stránke Facebook do osobitného formulára.

Po zadaní kódu musíte získať nové heslo pre svoj účet a potom kliknúť na "Next".

Teraz môžete nové údaje použiť na prihlásenie na Facebook.

Obnovte prístup v prípade straty pošty

Posledná možnosť na obnovenie hesla, ak nemáte prístup k e-mailovej adrese, prostredníctvom ktorej bol účet zaregistrovaný. Najprv musíte ísť „Zabudli ste svoj účet“ako sa to urobilo v predchádzajúcej metóde. Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú bola stránka zaregistrovaná, a kliknite na „Už žiadny prístup“.

Teraz uvidíte nasledujúci formulár, v ktorom dostanete rady o obnovení prístupu k vašej e-mailovej adrese. Predtým ste mohli nechať žiadosti o obnovenie v prípade, že ste stratili poštu. Teraz to tak nie je, vývojári takúto funkciu odmietli a tvrdia, že nebudú môcť overiť totožnosť používateľa. Z tohto dôvodu budete musieť obnoviť prístup k e-mailovej adrese, aby ste mohli obnoviť údaje zo sociálnej siete Facebook.

Ak chcete zabrániť tomu, aby sa vaša stránka dostala do nesprávnych rúk, vždy sa pokúste odhlásiť zo svojho počítača na počítačoch iných ľudí. Nepoužívajte príliš jednoduché heslo, nikomu neprezradzujte citlivé informácie. To vám pomôže uložiť vaše údaje.

Ďakujem autorovi, zdieľajte článok o sociálnych sieťach.

Pozrite si video: Tutorial-Ako zmenit na FB Password heslo na vyditelne heslo. (Jún 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send