Užitočné tipy

Ako sa naučiť dlhodobo zadržiavať dych: cvičenia na vode a na súši

Pin
Send
Share
Send
Send


Trvanie sexuálneho styku ovplyvňuje veľa faktorov. A želania na jeho trvanie sú často veľmi odlišné. Niekto chce dlhú dobu, niekto má rád, bez oneskorenia sa baviť. Vo všeobecnosti sa netýkajú vkusu, ale je lepšie vedieť, ako predĺžiť alebo skrátiť čas pohlavného styku, pretože to pomôže regulovať vás a vášho partnera a dosiahnuť väčšie potešenie z intímneho života.

Je lepšie hovoriť so svojím partnerom o takých dôležitých veciach, ako je predĺženie pohlavného styku, pretože nikto iný nevie čítať mysle a rady a fyzické reakcie rôznych ľudí nie sú vždy jasné.

Ľudstvo nemá nič užitočnejšie ako slovo, preto neprišlo so zaujímavou intímnou konverzáciou na túto tému a prediskutovaním toho, čo sa vám páči viac: pomaly alebo rýchlo, dlho alebo nie, vždy bude užitočné.

Čo môže ovplyvniť trvanie pohlavného styku človeka

Alkohol výrazne ovplyvňuje trvanie pohlavného styku, proces však prirodzene predlžuje. Ak je človek v pokojnom, vyváženom stave, odpočinku a dobrej nálade, pred nástupom orgazmu ubehne menej času. Výrazne zvyšujú čas liekov na pohlavný styk a iných výrobkov (krémy, emulzie, gély), ktoré sú na to špeciálne navrhnuté. Distribuujú sa hlavne prostredníctvom lekární a obchodov so zmiešaným tovarom. Môžete tiež sprísniť pohlavný styk pomocou psychologických techník a metód. Pokúste sa úmyselne premýšľať v najkritickejších okamihoch o niečom vzdialenom. Existujú špeciálne kondómy, ktoré sú vyrobené buď zo silnejšieho latexu alebo potiahnuté tukom. Táto látka mierne zhoršuje pocity. Z tohto dôvodu sa pohlavný styk predlžuje.

Okrem toho, ak chcete predĺžiť pohlavný styk, môžete zmeniť tempo, ak sa vám páči rýchlo: s trochou pomalého pohybu vaše emócie nezmiznú a dĺžka sexu sa predĺži.

Je tiež dôležité pamätať na to, že trvanie pohlavného styku veľmi závisí od správnosti sexuálnej aktivity. Čím častejšie má človek sex, tým viac času potrebuje na dosiahnutie orgazmu.

Ďalšie trvanie je ovplyvnené temperamentom osoby a jej sexuálnou konštitúciou. Môžete to skúsiť zistiť pomocou špeciálnych testov.

Nebezpečenstvo zvyšovania trvania sexuálneho styku

Pri predlžovaní sexuálneho styku by ste sa však nemali príliš uniesť, pretože ak to budete robiť príliš často, v budúcnosti môžete mať nejaké problémy. Napríklad, ak držíte svojho partnera príliš dlho, nakoniec nemusí dostať ani potešenie ani sexuálne prepustenie. A ak neustále utiahnete pohlavný styk, nakoniec sa bude ťažšie získať orgazmus, a nie každý ho potrebuje. Buďte gramotní vo svojom intímnom živote a môžete si ho naplno vychutnať.

hyperventilácia

Toto cvičenie vás naučí, ako dostať maximálne množstvo kyslíka do krvi, viac ako pri pravidelnom dychu. Pozostáva zo série častých hlbokých pomalých dychov a krátkych rýchlych výdychov.

Vykonáva sa ako tréning pred potápaním, potápaním.

Počet dychov / výdychov - od 4 do 6.

Pohyb hrude pri držaní dychu

Toto cvičenie vám umožní získať ďalší kyslík rozšírením pľúc a zväčšením oblasti alveol.

Vykonáva sa takto:

 • Na začiatku - hyperventilácia (niekoľko častých hlbokých nádychov a výdychov).
 • Po - zhlboka sa nadýchnite a zastavte dýchanie.
 • Počas zastávky - pohyby rúk na pohyby hrudníka a pľúc, Ruky sú natiahnuté dopredu, zasunuté v predĺženej polohe dozadu a znížené vpredu. Prsty sú počas pohybov zaťaté v päste.

relaxácie

Schopnosť relaxovať je nevyhnutná pre úplný hlboký dych a saturáciu krvi veľkým množstvom kyslíka. Kompresia znižuje kapacitu pľúc a bráni úplnému dýchaniu.

V tomto ohľade je dôležité naučiť sa ovládať svoj stav, a ak je to potrebné, vdychovať čo najúplnejšie.

Podvodný výcvik zadržiavania dychu

S cieľom naučiť sa, ako dlho zadržiavať dych, sú najdôležitejšie cvičenia vo vode, ktoré sú zamerané na tréning pľúc a prispôsobenie tela malému množstvu kyslíka. Môžu byť statické a dynamické..

Medzi statické cvičenia - veľa z tých, ktorí vystupujú na súši.

Medzi dynamické - Séria ponorov a potápaní v rôznych vzdialenostiach a intervaloch.

Na výcvik na vode je potrebná prítomnosť partnera, asistenta alebo trénera.

Intervalové cvičenia: Statické a dynamické

Prvá séria prístupov spočíva vo vykonávaní dychov v rovnakom čase, medzi ktorými je skrátená doba odpočinku. Ide o:

  Potápanie počas 1 minúty (alebo potápanie v plutvách 20 - 25 m). Dýchajte po dobu 1 minúty 30 sekúnd.

Keďže je pre začiatočníka ťažké dokončiť túto sériu prístupov, v počiatočnej fáze môžete zadržať dych menej ako 1 minútu, alebo potápať menej ako 20 m.

Napríklad začnite trénovať s oneskorením 20 sekúnd (alebo 10 m). Ďalej - pokiaľ je to možné, zväčšite vzdialenosť a čas oneskorenia inšpirácie.

Druhá séria prístupov v tom sa líši čas odpočinku zostáva konštantný, mení sa čas zadržania dychu.

Cvičenie bude mať tiež dynamickú a statickú možnosť. V statickej verzii je dych zadržiavaný ležaním na vode a odpočinkom, odpočúvaním s nohami na dne bazéna alebo rieky (v plytkej vode). V dynamike zadržiavajú dych, plávajú pod vodou v ploutve niekoľko desiatok metrov a pri odpočinku plávajú na hladine a voľne dýchajú alebo stoja vo vode.

 1. Potápanie 40 m (alebo vydržanie 2 minúty), dýchanie 2 minúty.
 2. Potápanie 35 m (alebo vydržanie 1 minútu a 45 sekúnd), dýchanie rovnaké 2 minúty.
 3. Potápanie 30 m (alebo udržanie 1 minútu 30 sekúnd), dýchanie 2 minúty.
 4. Potápanie 25 m (alebo 1 minúta a 15 sekúnd), dýchanie - rovnaké 2 minúty.
 5. Potápanie 20 m (1 minúta), dýchanie 2 minúty.

Pri vykonávaní vyššie uvedených cvičení sa kyselina hromadí v krvi človeka, rozvíja sa acidóza. Pravidelné vykonávanie týchto cvičení učí telo pracovať v podmienkach vysokej kyslosti krvi a rýchlo sa zotaviť z acidózy.

Prerušované cvičenia

Toto je časté malé oneskorenia v dychoch s krátkymi prestávkami.
zamerané na urýchlenie impulzu, čo vám pri inhalácii umožňuje rýchlejšie pumpovať krv a naplniť ju kyslíkom.

Tieto cviky sú užitočné na vykonanie pred hlbokým, dlhým ponorom, aby sa absorbovalo viac kyslíka do krvi počas následnej inhalácie.

Existuje veľa možností na vykonávanie prerušovaných cvičení, tu je jedna z nich.

10 dychov by malo byť dokončených po dobu 30 sekúnd. s časom odpočinku, ktorý ich oddeľuje (tiež na 30 sekúnd). Opakujte sériu cvičení 2 alebo 3 krát.

V statickej verzii sa prerušované cvičenie vykonáva pri státí vo vode. V dynamike plávajú pozdĺž hladiny vody, pravidelne sa potápajú do malej hĺbky.

Statické zadržiavanie dychu

Môžete tiež trénovať zadržiavanie dychu pod vodou v statike - ponorením tváre do vody a udržaním tela v pohybe.

Takéto cvičenie sa môže vykonávať v rôznych hĺbkach, konkrétne:

 • Na hladine vody - ležiaca na vode lícom nadol.
 • Na dne bazénu - posedenie.
 • Na dne bazéna - stojace.
 • Na dne bazénu - ležiace lícom nadol.

Užitočné tipy na precvičovanie zadržiavania dychu sú uvedené v týchto dvoch videách:

Ako zvýšiť kapacitu pľúc

Čas, počas ktorého môže človek zadržať dych, závisí od objemu pľúc a účinnosti spotreby kyslíka v tele. Pod zväčšením veľkosti pľúc sa nepovažuje ich fyzické napínanie alebo rozširovanie. Znamená to zvýšenie ich schopnosti zadržiavať veľké množstvo vzduchu, nasýtiť veľké množstvo krvi kyslíkom.

Objem vzduchu, ktorý sa do pľúcnej dutiny zmestí jedným dychom, závisí od vývoja pľúcnych svalov. A množstvo kyslíka, ktoré vstupuje do krvného obehu s každým dychom, závisí od povrchovej plochy pľúcnych alveol. Čím je väčší, tým viac kyslíka saturuje krv každým dychom. Čím väčšie množstvo kyslíka v krvi, tým dlhšie sa môžete spoľahnúť na potápanie pod vodou.

Robia kardio cvičenia na zvýšenie kapacity pľúc., Vykonávajú sa na súši a vo vode a tiež vykonávajú časť činností na Vysočine alebo napodobňujú prácu v podmienkach nedostatku kyslíka (napodobňujú vysočinu s miernym stláčaním nosa).

Kardio cvičenia

Kardio cvičenia učia telo pracovať v podmienkach nedostatku kyslíka, ktorý sa vytvára pri dlhodobej fyzickej námahe, ktorá vyvíja pľúca, zlepšuje schopnosť tela efektívne konzumovať kyslík.

  Beh na dlhé vzdialenosti, Ak chcete trénovať za behu, zamerajte sa na počet dychov a výstupov.

Určujú, koľko dychov spadá v určitom počte krokov (napríklad 10 krokov) a snaží sa ich počet znížiť aspoň o 1 alebo 2 dychy.

 • plávanie v plutvách so šnorchlom a maskou.
 • Intenzívne plávanieplaziť sa, prsia a motýľ.
 • jazda na bicykli.
 • Trvanie kardio cvičení je od 20 do 50 minút (denne alebo každý druhý deň).

  Nižšie cvičenie vývoja pľúc

  U väčšiny ľudí sa spodná časť spravidla používa pri každodennom dýchaní len zriedka. Preto je menej rozvinutý. Ak do dýchacieho procesu zahrnete úplne dolné časti, zvýši sa tým objem pľúc.

  Za týmto účelom vykonajte cvičenie, počas ktorého musíte dýchať iba dolnú časť počas 1-2 minút:

  • Na riadenie pohybov tela ruky sú položené: jedna na brucho a druhá na hrudi.
  • Ďalej, počas inšpirácie sa uistite, že rameno na hrudi sa nepohybovalo (vzduch nevyplnil stredné a horné pľúca) a zdvihla sa mu ruka na bruchu a zostupoval (vzduch plnil spodnú časť pľúc).

  Ovládanie dúhovky

  Vdýchnutie so spomaleným dychom vás naučí ovládať pohyb bránice, a tým úplne naplniť spodnú časť pľúc vzduchom. Taktiež vás naučí, ako sa dostať z dlhého dychu.

  Vykonáva sa takto:

  • Zhlboka sa nadýchnite.
  • Zastavte dýchanie na 1 minútu.
  • Výdych sa spomaľuje - vytvára sa stlačenými perami.

  Tréningový režim

  Rutina je opísaná na základe všeobecných odporúčaní (1 alebo 2-krát denne, prípadne každý druhý deň), všeobecného súboru cvičení, pri zohľadnení vašich individuálnych charakteristík.

  Frekvencia školenia sa vyberá tak, aby bola neboli príliš časté (telo sa musí zotaviť) a príliš zriedkavé (telo má čas na oddych viac, ako je potrebné).

  Tréningový efekt

  Účelom lekcií je naučiť sa zadržiavať dych na dlhú dobu, naučiť telo pracovať v podmienkach nedostatku kyslíka a zvýšeného množstva oxidu uhličitého a naučiť ho ukladať veľké množstvo kyslíka jedným dychom.

  Tento cieľ sa dosahuje v procese vykonávania rôznych cvičení v dôsledku adaptívnych reakcií tela. Napríklad ak nadýchnete, srdcová frekvencia sa zníži, Je to prirodzená reakcia na nedostatok kyslíka v krvi. Pri potápaní sa obnoví tepová frekvencia. Takáto adaptačná reakcia sa nazýva dočasná.

  Pre potápačov, športovcov, potápačov, poľovníkov a rybárov, ktorí často zadržiavajú dych, sa dočasné prispôsobenie zmení na dlhé, To znamená, že aj po potápaní sa pulz naďalej znižuje. Tento jav sa nazýva športová bradykardia. Pre športovcov je nevyhnutné efektívne využívať kyslík a kvalitné potápanie.

  Účinok dlhej adaptácie vysvetľuje, prečo by mal byť tréning stabilný a trvať dostatočne dlhý čas.

  História potápačských stolov

  Takmer všetky tabuľky šnorchlovania, ktoré sa dnes používajú, sú založené na matematickom dekompresnom modeli, ktorý vyvinul fyzik John Scott Haldane v roku 1906.

  Vzhľadom na veľké množstvo výskumov v tejto oblasti sa na výpočet dekompresie môžu použiť rôzne parametre. V závislosti od organizácie potápania alebo od výrobcu počítača môžu pri výpočte absorpcie alebo odstránenia dusíka z tela vzniknúť významné rozdiely.

  Potápačské stoly na potápanie

  Pri potápaní s tabuľkami by ste mali vychádzať z pravouhlého profilu. To znamená, že potápač po zostupe do vody dosiahne svoju maximálnu hĺbku a zostáva tam až do začiatku stúpania.

  Základným pravidlom je, že prvý ponor by mal byť najhlbší so znížením hĺbky každého následného ponoru. Dekompresným ponorom by sa malo vyhnúť vo všetkých smeroch av mnohých krajinách sú všeobecne zakázané.

  Viacúrovňové profily bežné pri športovom potápaní, t. J. Dosahovanie rôznych hĺbok počas jedného ponoru, sa nedajú presne naplánovať a vypočítať pomocou väčšiny potápačských stolov. Výnimky sú WHEEL z PADI® a tabuľky British Sub Aqua Club®. Na plánovanie a vedenie viacúrovňových ponorov potrebujete potápačský počítač.

  Skupiny látok a teoretické látky

  Pretože žiadny potápačský počítač alebo tabuľka nedokážu 100% zohľadniť procesy nasýtenia dusíkom a jeho vylučovania do ľudského tela a do rôznych tkanív, skupiny tkanív zahrnuté do výpočtu sa označujú ako oddelenia (samostatné polia) alebo teoretické tkanivá.

  Dekompresné pravidlá

  Ak používate šnorchlovací stôl alebo potápačský počítač, mali by ste dodržiavať nasledujúce pravidlá, aby ste predišli riziku dekompresnej choroby:

  1. Nikdy neprekračujte nastavenú maximálnu rýchlosť zdvíhania.
  2. Postupujte podľa predpísaných dekompresných pravidiel.
  3. Používajte spoľahlivé profily potápania: najprv sa ponorte do maximálnej hĺbky, potom neustále znížte hĺbku ponoru.
  4. Nerobte yo-yo potápanie (down-up).
  5. Opakované ponory by nemali byť hlbšie ako tie predchádzajúce.
  6. Po každom ponore vykonajte bezpečnostnú zastávku v hĺbke 3-6 m po dobu najmenej 5 minút.
  7. Medzi jednotlivými ponormi urobte dlhé prestávky, aby ste zvýšili vylučovanie dusíka z tela.
  8. Lietajte okamžite po potápaní a nelezte do značnej výšky.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send