Užitočné tipy

Alkoholický želé - neštandardný dezert na večierok

Pin
Send
Share
Send
Send


Akékoľvek strely sú digestívom, t. J. Nápojom, ktorý zlepšuje tráviaci proces. Celá jedinečnosť receptu spočíva v umiestnení želé v nemiešajúcich sa vrstvách. Preto je potrebné, aby pozostával zo zložiek rôznych farieb. Dobrý recept na prípravu vrstveného koktailu sa získa pri pozorovaní hustoty nápojov.

Strely v podstate pozostávajú z likéru - nápoja, ktorý je dosť hustý, aby sa nemiešali jednotlivé vrstvy. Ďalšími najobľúbenejšími komponentmi, z ktorých sa zábery vyrábajú, sú šampanské a víno.

Podobný efekt integrity vytvorí najhustejší granátové jablko alebo malinový sirup, ktorý sa väčšinou nazýva „Grenadine“. Začiatočník by sa mal naučiť, ako pripraviť univerzálny recept na alkoholické želé a až potom dôverovať svojej vlastnej fantázii.

Na varenie potrebujete ...

 1. Jedlá uvarte. Ready-made zábery vyzerajú najlepšie v okuliare, hromady, ale s nimi musíte slúžiť lyžice. Je vhodnejšie podávať alkoholické želé v papierových formách.
 2. Preskúmajte hustotu nápojov. Hlavné tajomstvo rozdielu v hustote nápojov v obsahu cukru. Čím menšie množstvo cukru je, tým nižšia je hustota nápoja.
 3. Prítomnosť všetkých zložiek koktailu. Profesionálni barmani odporúčajú nastaviť celú kompozíciu zahrnutú do receptu v požadovanom poradí podľa hustoty.
 4. Použitie meracieho náradia. Všetky nápoje je možné naliať do jigramov v správnom množstve vopred, takže ich bude ľahšie vypustiť.

Univerzálny recept pre začiatočníkov

Tento recept je jednoduchý a spôsob varenia je rýchly. A nepotrebujete veľa rôznych komponentov. Je potrebné pripraviť želatínu, horúcu vodu a alkoholický nápoj, vodka, tequila, whisky sú celkom vhodné, ale použitie vína alebo šampanského je prijateľné.

Začiatočníci by sa mali riadiť jednoduchými pravidlami zlučiteľnosti:

 • vodka dobre s pomarančovou alebo čerešňovou želé a koňak - s jablkami, tequila - s citrónom,
 • v želé môžete pridať plátky ovocia, ktoré dodajú hotovému výrobku farbu,
 • Je nevyhnutné bezpodmienečne sledovať proporcionálnu znášanlivosť jednej dávky alkoholu s dvoma dávkami vody a pri veľkom množstve alkoholu stratí vrstvený koktail svoju chuť.

Takže dve polievkové lyžice želatíny sa chovajú podľa pokynov v ôsmich polievkových lyžiciach horúcej vody. Výsledný roztok sa ochladí na 35 ° C a dôkladne sa zmieša s piatimi lyžicami alkoholu. Výsledné majstrovské dielo potom možno naliať do jednoduchých plastových šálok, odoslať do chladničky a nastaviť na výrobu želé iného druhu. Do tejto doby sa prvá vrstva zhustne a môžete naliať novú.

Pred podávaním sa musí z chladničky vybrať alkoholový želé a nechať sa rozmraziť. Po zvládnutí technológie výroby takého koktailu bude možné zmeniť recept podľa uváženia vlastnej fantázie a odlíšiť rôzne zmesi od chutí želé a alkoholu.

Najpopulárnejšia strela

Popularita tohto koktailu - Margarita - je zaistená nielen jednoduchosťou prípravy, ale aj neobvyklou chuťou. Vopred je potrebné pripraviť želatínu (35 g), prevarenú vodu (40 ml), vápno a granulovaný cukor, 3/4 šálky tequily, ako aj tri polievkové lyžice likéru s príchuťou melónu a jablka.

Samozrejme musíte začať s prípravou horúceho želatínového roztoku, ktorý sa zmieša so studenou vodou a alkoholom. Potom sa dve polievkové lyžice cukru zmiešajú so šťavou z jedného vápna a pridajú sa do želatínového sirupu. Výsledný roztok sa zahrieva až do úplného rozpustenia želatíny a pridania tequily.

Výsledná zmes sa rozdelí na polovicu na jednu časť s prídavkom vodného melónu a druhú na jablko. Obe hmoty sa nalejú do odmeriek a zmrazia sa.

Na záver by som vám chcel pripomenúť, že nadmerné užívanie alkoholických želé hrozí vážnym ranným kocovinou.

Univerzálny recept na alkoholovú želé

Jednoduchý a rýchly spôsob varenia, ktorý nevyžaduje zriedkavé prísady.

 • želatína - 20 gramov,
 • horúca voda - 80 ml
 • alkohol (vodka, whisky, tequila, gin) - 50 ml.

V závislosti od použitého alkoholu odporúčam želé. Pre vodku - pomaranč alebo čerešňu, pre whisky a koňak - jablko, pre tequilu - citrón, sa gin dobre hodí s broskyňou a želé s chuťou kivi. Môžete tiež pridať kúsky ovocia, budú dobrým občerstvením.

Optimálny zmiešavací pomer je 1: 2 (jeden diel alkoholu na dve diely vody), pri vyššej koncentrácii alkoholu sa želé stáva bez chuti.

príprava

1. Želatínu rozpustite v horúcej vode podľa pokynov na vrecku.

2. Želé sa ochladia na 30 - 40 ° C, pridá sa vybraný alkohol a dobre sa premieša. Farbenie potravín (voliteľné) sa môže použiť na zlepšenie vzhľadu.

3. Nalejte zmes do plastových pohárov a chladte ich 2-3 hodiny.

Vrstvený alkoholový želé

Originálny vzhľad niekoľkých rôznych želé v jednom šálke. Ak chcete tento efekt dosiahnuť, počkajte, kým prvá vrstva zhustne, a potom k nej pridajte druhú. Zvyšok technológie pečenia sa nemení.

4. 5 - 10 minút pred podaním odstráňte želé z chladničky tak, aby sa trochu roztopila.

Hotová želé

Potrebný pre kreativitu pri varení s alkoholom

Na začiatok určíme, čo potrebujeme na výrobu alkoholických želé.

 • Akýkoľvek alkohol od šampanského a vína po vodku, rum a tequilu - všetko záleží na vašich preferenciách a požadovanej sile. Veľmi chutné sú aj želé z rôznych alkoholov.
 • Hotová želé z polotovarov rôznych chutí (kivi, pomaranče, maliny) alebo vrecka zo želatíny.
 • Misky, poháre alebo malé silikónové formy. Hlavnou podmienkou je, že čím vyšší je obsah alkoholu v želé, tým menšie by malo byť podávanie. Pre veľmi silnú si vyberte objem brokov alebo silikónových foriem na ľad.
 • Bobule a ovocie - čerešne s odrezkami, jahody, konzervované broskyne alebo ananásy na dekoráciu. Snažíme sa, aby želé chute zodpovedali chuti ovocia, ktoré sa mu podáva, alebo aby sa naopak zatienili. Napríklad je dobré ozdobiť citrónovú alebo pomarančovú kôru a ponúknuť čerešniam alebo nakrájanej kivi.

Takže teraz, keď je všetko na dosah, môžete začať tvoriť želé s alkoholom.

Zoznam produktov pre alkoholické želé

 1. Po prvé, majiteľ sa musí rozhodnúť, z ktorých produktov bude pripravovať alkoholické želé. Alkoholová báza môže byť vodka, šampanské, tequila, rum, likér alebo víno - dodajú dezertu požadovanú silu. Môžete použiť rôzne likéry, zanechajú príjemnú dochuť. Budete tiež potrebovať želé polotovary rôznych chutí alebo 1 vrece želatíny.
 2. Ak chcete ozdobiť želé snímky, mali by ste sa zásobiť jahodami, čerešňami a odrezkami, konzervovanými broskyňami alebo ananásmi. Ovocný doplnok by mal zodpovedať chuti želé alebo odtieňovať. Cherry želé snímok v harmónii s kivi a cherry. Citrónové a pomarančové dezerty sú najlepšie ozdobené kôrou.
 3. Z riadu si môžete vziať poháre, šálky alebo malé silikónové formy. Veľkosť nádob je určená obsahom alkoholu v konkrétnom recepte na želé. Čím silnejšia je alkoholová zložka, tým menšia by mala mať jednu porciu. Na horúce nápoje potrebujete silikónové formy na ľad alebo hromadné brokové poháre.

Najjednoduchší recept na želé

Najjednoduchší spôsob, ako vyrobiť alkoholické želé snímky na vodke. Je povolené nahradiť tequilu, rum alebo silnú tinktúru. Hlavné je, že indikátor sily nápoja by nemal byť menší ako 40 stupňov.

 • Voda - 250 ml.
 • Vodka - 125 g.
 • Hotová ochutená želé - 1 balenie.

Ako pripraviť želé na vodke:

 1. Horúca prevarená voda sa naleje do hlbokej misky a postupne sa zavedú želé. Kompozícia sa mieša až do úplného rozpustenia všetkých zŕn.
 2. Zmes sa ochladí na 50 až 60 ° C a pridá sa vodka.
 3. Hmota sa znova premieša a naleje do malých foriem.

Ak nalejete čerstvú želé na hromady, dezert sa môže jesť lyžičkami. Ďalšou možnosťou je nalievanie kaše do silikónových foriem na ľad. Želé sa následne môžu opatrne odstrániť a položiť na dosku. Želé z vodky môžete ozdobiť plátkami limetky, pomarančovou kôrou alebo konzervovanými broskyňami. Ovocie zlepšujú chuť alkoholového produktu.

Krokové varenie

 1. Nalejte správne množstvo horúcej vody z kanvice do hlbokej misky a nalejte tam želé. Dobre premiešajte, aby sa zrná úplne rozpustili.
 2. Nechajte mierne vychladnúť na 50 - 60 ° C a nalejte vodku. Znovu jemne premiešajte a nalejte do malých foriem.

Môžete použiť úhľadné „hromady“ - z ktorých želé budete musieť jesť lyžičkami alebo naliať do silikónových foriem na ľad. V tomto prípade po vytvrdení vyberte želé a krásne rozložte na tanier.

Keďže sa želé z vodky javia ako sladké, pri podávaní ju môžete posypať pomarančovou kôrou, ozdobte plátkami limetky alebo konzervovanými broskyňami.

Berieme všetky prísady 2-krát viac. Želé z balenia potrebujeme rôzne chute a farby. Kombinujte napríklad maliny a citrón.

 • Najskôr pripravíme alkoholovú želé z jedného vrecka, rozpustíme ju v 1 pohári vody a pridáme 125 ml vodky.
 • Nalejte do misky a nechajte zamrznúť.
 • Potom urobíme z inej a naplníme ju druhou vrstvou. Aj v zime.
 • Vnútri môžete vložiť maliny a nakrájané plátky citróna.

V tomto variante môžete použiť aj krémy - v nich želé budú krásne hrať vo vrstvách a silikónových formách - po tom, čo z nich dostaneme hotový dezert, tiež si užijeme hru farieb.

Alkoholické želé

Má originálny vzhľad a vynikajúcu chuť.

 • citrónová želatína - 1 vrecko,
 • vodka (tequila) - 230 ml,
 • horúca voda - 450 ml
 • studená voda - 230 ml.

1. Želatínu rozpustite v horúcej vode podľa pokynov.

2. Pridajte studenú vodu, dôkladne premiešajte.

3. Pridajte vodku (tequilu).

4. Ak chcete vytvoriť strely, nalejte zmes do foriem a vložte do chladničky na niekoľko hodín.

5. 10 minút pred podaním vyberte z chladničky alkoholové výstrely a ozdobte ich plátkami vápna.

Shota

Zložky

 • Ochutené želé (pripravené) - 1 balenie,
 • Voda - 250 ml
 • Vodka - 125 ml

Krokové varenie

 1. Nalejte správne množstvo horúcej vody z kanvice do hlbokej misky a nalejte tam želé. Dobre premiešajte, aby sa zrná úplne rozpustili.
 2. Nechajte mierne vychladnúť na 50 - 60 ° C a nalejte vodku. Znovu jemne premiešajte a nalejte do malých foriem.

Môžete použiť úhľadné „hromady“ - z ktorých želé budete musieť jesť lyžičkami alebo naliať do silikónových foriem na ľad. V tomto prípade po vytvrdení vyberte želé a krásne rozložte na tanier.

Keďže sa želé z vodky javia ako sladké, pri podávaní ju môžete posypať pomarančovou kôrou, ozdobte plátkami limetky alebo konzervovanými broskyňami.

Berieme všetky prísady 2-krát viac. Želé z balenia potrebujeme rôzne chute a farby. Kombinujte napríklad maliny a citrón.

 • Najskôr pripravíme alkoholovú želé z jedného vrecka, rozpustíme ju v 1 pohári vody a pridáme 125 ml vodky.
 • Nalejte do misky a nechajte zamrznúť.
 • Potom urobíme z inej a naplníme ju druhou vrstvou. Aj v zime.
 • Vnútri môžete vložiť maliny a nakrájané plátky citróna.

V tomto variante môžete použiť aj krémy - v nich želé budú krásne hrať vo vrstvách a silikónových formách - po tom, čo z nich dostaneme hotový dezert, tiež si užijeme hru farieb.

Víno želé domáci recept

Tí, ktorí nemajú radi silný alkohol, by si mali v zákusku vychutnať jemný a nenápadný odtieň červeného alebo bieleho vína.

Zložky

 • Polosladké červené víno - 1 pohár,
 • Želatína - 25 g
 • Orange - 1 ks.,
 • Voda - 350 ml
 • Cukor - 1 šálka
 • Vanillin - na špičke noža.

Malinová želé s ružovým vínom

Atraktívna aromatická želé sa získa vtedy, keď ružové víno zohráva úlohu alkoholovej zložky v recepte. Bude potrebovať pol fľaše. Ako ovocná základňa sa používajú čerstvé maliny. Položí sa v množstve 200 g.

Pomocné látky:

 • Cukor - 200 g.
 • Vetvička čerstvej bazalky - 1 ks.
 • Nové korenie - 5 hrachu.
 • Plechová želatína - 4 čepele.

Ako pripraviť želé z malín a ružového vína? Želatína sa najskôr namočí do studenej vody. V inej miske sa víno privedie do varu (nádoba sa položí do tichého ohňa). Akonáhle povrch vína začne bublinkovať, rýchlo pridajte bazalku, korenie, cukor a pol maliny maliny. Uvedená postupnosť pridávania produktov nie je prerušená. Akonáhle sa zmes uvarí, detegujú ju po dobu 1 minúty a vyberú riad z rúry.

Po receptúre sa želatínové doštičky na alkoholové želé vstrekujú do vínnej zmesi. Korenie a bazalka sú vyčistené. Zvyšok hmoty prechádza sitom a rozdrví maliny lyžičkou. Potom sa kvapalina ochladí na teplotu miestnosti. Nemusíte ho vkladať do chladničky.

Zvyšok malín je rozdelený do 2 porcií. Jedna sa šíri v dezertných vázach alebo pohári na víno. Nádrže sú naplnené do polovice želé a vložené do chladničky. Povrch mrazenej želé je ozdobený druhou časťou bobúľ, naleje sa zvyšnou zmesou a znovu sa dá na poličku chladničky, až kým úplne nezhustne. Ak druhá časť zmesi v čase rozliatia zahustí, zahrieva sa v mikrovlnnej rúre a rýchlo sa uvedie do prevádzky.

Viacfarebné alkoholické strely

Zloženie viacfarebnej alkoholovej želé je zložitejšie a dokonca aj v procese jej prípravy bude potrebné dodržiavať presnosť. Dostanete však nezvyčajný dezert, ktorého ovocné zložky môžete podľa vlastného uváženia upraviť v hlavnom recepte.

Čo je potrebné pre želé strely:

 • Vodka - 250 ml.
 • Limetová šťava - 25 ml.
 • Čerešňová šťava - 50 ml.
 • Pomarančová šťava - 50 ml.
 • Okamžitá želatína - 35 g.
 • Sirup (20 g cukru na 40 ml vody).
 • Čerešne s copami - 10 ks.

Ako vyrobiť viacfarebnú želé s vodkou doma:

 1. Želatína sa zriedi vodou a vyleje sa sirup.
 2. Zmes sa ochladí, pridá sa vodka a zmes sa rozdelí na 3 diely.
 3. Čerešňová šťava sa zavádza do prvej časti, naleje sa do foriem a na krátky čas sa vyberie do chladničky.
 4. Druhá časť je kombinovaná s limetkovou šťavou a tretia s pomarančom.
 5. Vápenná vrstva sa naleje na čerešňovú želé a opatrne položí čerešňový chvost hore.
 6. Nastavená vápenná vrstva je pokrytá oranžovou blankou.

Zmrazený dezert poteší vašu domácnosť a prekvapí hostí, ktorí nikdy nemali také báječné jedlo.

Ako vidíte, existuje veľa receptov na alkoholické želé a tento produkt sa bez problémov pripravuje. Nebojte sa experimentovať! Vďaka vytrvalostným a kulinárskym schopnostiam si určite vymyslíte svoju vlastnú jedinečnú technológiu na prípravu želé.

Našli ste chybu? Vyberte ju a stlačte Shift + Enter alebo kliknite sem

Možnosti informačného kanála

Namiesto jahôd si môžete vziať akékoľvek iné bobule alebo ovocie. Ponúkli sme 1 vrstvu, ale môžete vyrobiť niekoľko 4 alebo 5 kusov, z ktorých každá obsahuje plátky alebo bobule.

Ak však nič nie je k dispozícii, urobíme ďalšiu, nemenej zaujímavú možnosť.

Pripravte želé podľa pokynov v recepte a nalejte ju do veľkého pravouhlého tvaru, nechajte ju úplne stvrdnúť a ostrým nožom ju nakrájajte na kocky. Veľmi opatrne pomocou špachtle a noža ich rozložíme do vysokých pohárov a ozdobíme práškovým cukrom, kokosovými vločkami alebo zmrzlinou alebo šľahačkou.

Hostia budú prekvapení tak veľkolepým podávaním obvyklého nápoja!

Možnosť 1: Baileys

 1. Nalejte v pomere 1: 1 polievková lyžica. želatína s prevarenou vodou a nechajte napučať.
 2. Varili sme 1 šálku kávy bez mlieka, ale s chuťou podľa chuti, alebo okamžite nechajte vychladnúť. Káva môžete používať z vriec rôznych chutí.
 3. V pohári smotany s obsahom 20% tuku nariedime vanilín a prípadne cukor.
 4. Nalejte pohár likéru Baileys a odložte stranou.
 5. Teraz, keď je všetko pripravené, zahrejte a želatínu úplne rozpustite. Rozdeľujeme ju na 3 časti a každú nalejeme na likér, kávu a smotanu. Najskôr zamiešajte a nalejte kávu do misiek alebo foriem.
 6. Dali sme to na 15-20 minút do mrazničky, aby sa želé zachytilo, vytiahli sme ho a urobili druhú vrstvu beylizu, nechali sme ho zmraziť a dezert zakončíme krémovou vrstvou.
 7. Odstráňte želé z chladničky na hodinu a pol.
 8. Ozdobte hotovú šľahačkou, posypte čokoládovými lupienkami a kávovými zrnami.

Ak chcete, aby sa vrstvy vytvárali rýchlejšie, nenalievajte želé do pohárov, ale vyplňte ich obdĺžnikovým tvarom. Vyrábame tiež vo vrstvách a potom nakrájame na kocky. Aby sa dezert ľahko vzdialil od formy, dajte ho na chvíľu do horúcej vody.

Pin
Send
Share
Send
Send