Užitočné tipy

Kórejčina: ako sa učiť?

Pin
Send
Share
Send
Send


Učenie sa kórejčine je aspoň ťažké. A tu nejde ani o fonetickú zložku (aj keď je tiež veľmi dôležitá) - je ťažké pochopiť a triediť cez police veľmi veľké množstvo hieroglyfov. Oficiálne existuje iba 24 písmen v kórejskom jazyku, existujú však aj kombinácie písmen (asi 40) a viac ako 3 000 znakov z čínštiny. Výsledkom je množstvo kombinácií, ktoré sú pre Európana aspoň cudzie.

Na štúdium doma budete potrebovať:

 • učebnica (frázová kniha) v kórejčine. V súčasnosti existuje veľa publikácií, ktoré obsahujú audio dabing všetkých navrhovaných slov,
 • tabuľka s abecedou, číslami, farbami. Je nepravdepodobné, že budete môcť kúpiť hotovú, takže ju musíte urobiť sami
 • zvukové nahrávky so základnými slovami.

Pre začiatočníkov je veľmi dôležité začať sa učiť jazyk od základov - od abecedy. Iba zapamätané vety alebo slová bez tohto vedomia sú mŕtve, čo znamená, že sú prakticky zbytočné. Ak ste sa niekedy naučili cudzí jazyk, potom viete, že musíte začať s najjednoduchším. Keď sa učíte doma, po prečítaní všetkých (alebo aspoň základných) hieroglyfov môžete pristúpiť k kvetinám a počítaniu. Je tiež vhodné zapamätať si kľúčové frázy:

To stačí na minimálnu turistickú slovnú zásobu, aby sa v Južnej Kórei nestratili. Ale ak chcete viac - pracovať legálne alebo študovať v tejto krajine, musíte sa pekne potiť. To isté sa dá povedať o ceste do Severnej Kórey - pravidlá jazyka týchto ideologicky diametrálnych krajín sú úplne rovnaké.

Ako sa môžem rýchlo naučiť kórejsky?

Najskôr sa vám to nepodarí za 15 minút alebo 15 dní - nanajvýš si môžete osvojiť niektoré z najpopulárnejších fráz. Platí to však pre akýkoľvek jazyk na svete - jeho učenie sa vyžaduje určitý čas.

Je veľmi ťažké povedať, koľko sa toho dá urobiť. Všetko záleží na vašich individuálnych schopnostiach, ako aj na tom, koľko času na to strávite denne. V každom prípade však štúdium abecedy a niektorých „najpotrebnejších“ slov bude trvať najmenej mesiac. Plus - fonetika a gramatika, pretože učenie sa čítať a písať je tiež dôležité. Preto, ak chcete štúdium výrazne urýchliť, potrebujete iba špeciálne kurzy.

Výhody tejto práce:

 • Naučí vás človek, ktorý vie aspoň, ako učiť a kde začať. Je veľmi dobré, ak je kurz vyučovaný rodeným hovorcom (jazykom, pre ktorého je kórejčina rodeným jazykom),
 • skupinové aktivity vám pomôžu lepšie sa zamerať,
 • hovorový vývoj reči
 • schopnosť učiť sa z chýb druhých ľudí, ako aj nájsť si svoje vlastné.

Takéto triedy sa konajú postupne, s dôrazom na všetky najdôležitejšie a potrebné nuansy. Všetko záleží na vašom „Chcem“ - čím viac sa snažíte o cieľ, tým rýchlejšie sa priblíži.

Ďalším veľmi dostupným spôsobom, ako sa ľahko naučiť kórejčinu, je s tútorom. Výsledky tu nebudú horšie a čas vyučovania si budete môcť sami ľahko upraviť. Existujú dve hlavné možnosti pre prácu s tútorom - tvárou v tvár a online. Druhá metóda je teraz obzvlášť populárna - sedíte doma a študujete. Je však potrebné poznamenať, že individuálne hodiny vás budú stáť trochu viac ako skupinové hodiny - toto je možno ich jediná mínus.

Je ťažké sa naučiť kórejsky?

Hlavným problémom pri výučbe kórejského jazyka je množstvo hieroglyfov. Ich kombinácia nie je zďaleka žiadnym európskym jazykom, čo znamená, že je a priori ťažké. Mal by som sa zamerať na to? Samozrejme nie (za predpokladu, že tieto znalosti skutočne potrebujete).

Opakujem však, že musíte začať so základmi. Neponáhľajte sa s novou slovnou zásobou, kým sa úplne nedozviete a nepochopíte predchádzajúci materiál. Pamätajte si - bez znalosti základných pravidiel čítania a gramatiky vám ani naučené stovky fráz nezmenia odborníka na jazyk a nepomôžu ovládať hovorený jazyk. Budete jednoducho vedieť 100 viet v kórejčine. Preto je veľmi dôležité, aby váš tréning bol čo najúplnejší a najkomplexnejší. To je hlavná vec v otázke, či je možné ovládať kórejský jazyk.

Ktorý jazyk sa dá lepšie a ľahšie naučiť - kórejský, čínsky alebo japonský?

Mnohí sa jednoducho zaujímajú o horúcu otázku - ktorá je lepšia, čínska alebo kórejská? Na úvod, všetky tri hlavné východné jazyky sú dobré svojím vlastným spôsobom. Čo sa však ľahšie učí, je úplne rétorická otázka. Všetko záleží na tom, čo chcete dosiahnuť. Ak plánujete pracovať alebo študovať v týchto krajinách, je najlogickejšie zvoliť si jazyk krajiny, kam idete. Ak sa chcete iba dotknúť orientálnych štúdií, otázka je úplne iná. Tieto jazyky, rovnako ako všetky ich skupiny, majú veľa spoločného, ​​ale medzi nimi je veľa rozdielov. Tradične sa verí, že najjednoduchším orientálnym jazykom je japončina. Toto je však čisto subjektívny názor - pre niekoho čínština tiež vyzerá rustikálne. Kórejčina je jedinečný jazyk, pretože okrem hieroglyfického písania obsahuje zvuky a písmená, ktoré musíte tiež kombinovať.

Pre porovnanie - v čínštine stačí poznať názov hieroglyfov. To však zďaleka nie je dôkazom jeho jednoduchosti - je ich viac ako 80 000.

Učenie kórejčiny

Proces výučby kórejského jazyka je dosť zdĺhavý a problematický. Preto, ak sa chcete len naučiť iný jazyk pre svoj rozvoj, vezmite si európsky jazyk. Znalosť kórejčiny je samozrejme exotická črta, je však neprimeraná vynaloženému úsiliu.

Ak sa chcete učiť kórejsky od nuly, mali by ste si pamätať:

 • triedy by mali byť konzistentné a mali by začínať základmi,
 • každá lekcia by sa mala skladať z troch blokov - štúdium postáv, počúvanie zvukových a obrazových materiálov a písanie,
 • opakovanie a opakovanie - inak po týždni starostlivo naučené hieroglyfy jednoducho zmiznú z vašej pamäte,
 • triedy by mali byť konštantné, bez dlhých prestávok a prestávok.

Opakujem, bude veľmi ťažké naučiť sa kórejsky nezávisle, takže je lepšie sa zapísať do špecializovaných kurzov pre začiatočníkov. Zároveň vás nikto nenúti, aby ste tam neustále chodili - vziať si nevyhnutný základ pre domáce úlohy. To isté platí pre jazykové kurzy pre deti - základy sú uvedené aj tam, v očakávaní, že všetky ostatné znalosti už poskytne učiteľ alebo tútor.

Čo môže pomôcť s učením kórejčiny?

Mnoho ľudí si myslí, že na učenie sa akéhokoľvek jazyka stačí jediná učebnica. Áno, skutočne sa s tým môžete naučiť všetky pravidlá čítania, gramatiky a ďalších jemností učenia, ale je oveľa lepšie, ak doň pridáte rôzne ďalšie materiály.

Môžu to byť dvojjazyčné knihy - vtedy sa jeden príbeh rozpráva vo viacerých jazykoch naraz. Je tiež potrebné venovať pozornosť hravým spôsobom aplikáciám jazykového vzdelávania. Zvyčajne dopĺňajú učebnice a program, ktorý je v nich uvedený. Môže ísť o rôzne hry zamerané na rozvoj vizuálnej pamäte a následkom toho na zapamätanie si viacerých hieroglyfov a slov, farieb, objektov, čísel.

Veľmi užitočné sú aj rôzne zvukové programy zamerané na rozvoj sluchovej pamäte a zachytenie zvuku pri uchu.

Sledovanie rôznych filmov s titulkami nebude zbytočné. Takže automaticky označíte najobľúbenejšie slová a tiež to, ako znejú správne. Ale nezabudnite - stále nemôžete získať úplné množstvo vedomostí.

Ak potrebujete dostatočne hlboké štúdium predmetu, potom potrebujete dištančné vzdelávanie. Tento formát štúdia poskytuje mnoho univerzít, ktoré sa špecializujú na orientálne štúdium. Inštitúcie obvykle poskytujú dostatočne hlboké znalosti, ktoré postačujú na vstup do zahraničnej vzdelávacej inštitúcie. Je však potrebné poznamenať, že takéto hodiny sú dosť drahé, čo znamená, že ich môžu využívať iba tí, ktorí sú pevne zameraní na cesty do zahraničia.

Ak už je vo vás položená hovorová a čitateľská základňa kórejského jazyka, otázka, kde začať, už nie je taká ostrá - stačí rozvíjať a rozširovať vedomosti získané skôr. Je takáto cesta komplikovaná? Samozrejme áno, pretože predmet je v ktorejkoľvek fáze štúdia zložitý.

Ak sa chcete naučiť kórejsky alebo nie, je to osobná voľba každého, ale ak sa snažíte dosiahnuť výsledok, nestačí len kúpiť príručku. Musíte pracovať denne a neustále!

Pin
Send
Share
Send
Send