Užitočné tipy

Ako vyrobiť klietku pre dekoratívneho králika vlastnými rukami?

Pin
Send
Share
Send
Send


Niekedy je túžba vziať ozdobného králika do domu. Sú inteligentní, milujú komunikáciu s ľuďmi, sú veľmi zábavní, cítia sa, keď sa majiteľ necíti dobre a snažia sa ho podporovať. Nemalo by sa zabúdať na to, že zostávajú zvieratami, ktoré majú nielen svoje vlastné charakteristiky správania, ale tiež potrebujú starostlivosť a starostlivosť v neznámom ľudskom svete. Jednou z najdôležitejších potrieb je bývanie. V tomto článku sa dozviete, ako dokončiť jeho usporiadanie.

Požiadavky na králikový dom

Predtým, ako si vezmete zviera pre seba, musíte pre neho pripraviť dom, kde bude bývať v zime av lete. Domnievame sa, že dom musí spĺňať tieto požiadavky:

 1. Najprv musíte určiť veľkosť. Klietka pre dekoratívneho králika by mala byť štvornásobne väčšia ako veľkosť zvieraťa. Zvyčajne si vyberte ten, ktorého rozmery sú 60 až 80 cm.
 2. Je žiaduce, aby paleta bola vyrobená z plastu. Preto je potrebné, aby našuchorený chlieb nepoškodil pazúry.
 3. Zviera si musí vyrobiť podstielku. Nemá zmysel používať slamu na tento účel, pretože králik ju jednoducho zje. Zvyčajne sa vyrába z pilín alebo hoblín.
 4. Vyžaduje sa králičia toaleta. Okamžité umiestnenie do klietky sa neodporúča. Predpokladá sa, že chlpaté zviera sa musí najskôr zvyknúť na svoj nový domov.
 5. Je tiež potrebné poskytnúť zvieraťu možnosť jesť. Vyžaduje si to seno na seno, misku na vodu a podávač, kde môžete naliať kašu.
 6. Odporúča sa vyrobiť malý uzavretý dom vo vnútri. Je potrebný, aby sa v ňom mohli našuchoriť.
 7. Bolo by pekné, keby si tam dal nejakú hračku. Jednou z možností by mohlo byť koleso, ktoré sa dá skrútiť.
 8. Ak je stelivo pilín hlboko zakorenené, umožní sa pri vykopávaní dier brúsiť rýchlo rastúce pazúry.

Králiková klietka

Na poznámku. Bunku je možné vyrobiť sami, ale jej kvalita bude nižšia, hoci táto možnosť je lacnejšia.

Klietka trpaslíka môže byť menšia ako obvykle.

Miesto držania zvieraťa je potrebné umývať dvakrát alebo trikrát týždenne. Musí sa pohnúť. Preto je potrebné čas od času ho po odstránení všetkých nepotrebných predmetov z podlahy nechať odísť z domu na prechádzku do bytu, ale nie na ulicu.

Pri starostlivosti o nich je dôležité pamätať na to, že tieto zvieratá dávajú prednosť chladu a dokážu ich ľahko tolerovať. Ak je dom horúci, môže to byť pre nich zdrojom utrpenia. Aby ste mu pomohli znášať ťažké podmienky, môžete do jeho klietky vložiť nádobu s ľadom alebo studenou vodou.

Venujte pozornosť! Králik žijúci v dome je veľmi plachý. Trvá dlho, než si zvykneme na nové bývanie. Až potom bude môcť ukázať svoju aktívnu, priateľskú a zvedavú povahu.

Správna konštrukčná bunka

Ak existuje plán na kúpu takejto klietky v obchode, musíte vziať do úvahy, že ich návrhy obvykle nie sú určené osobitne pre králiky, ale pre rôzne malé zvieratá žijúce v dome. Môžu sem patriť aj škrečky a morčatá. Králiky týchto zvierat sú najväčšie. Preto je pri výbere dôležité zabezpečiť, aby získaná bunka nebola príliš malá.

Pri nakupovaní musíte venovať pozornosť týmto veciam:

 1. Výška by mala zvieraťu umožniť stáť na zadných nohách a trochu sa odraziť.
 2. Paul, ak je drôtený a trelizovaný, sa králiku nehodí. Môže rozbiť chlpaté pazúry. Je žiaduce, aby bol plast. Ak sa však na podlahu drôtu pridá drevený alebo plastový povlak, takáto klietka sa môže bezpečne použiť.
 3. Paleta v komore môže mať inú hĺbku. Je to zvyčajne kvôli rozmanitosti králičích plemien. Odporúča sa vybrať si z navrhovaných možností, v ktorých je paleta hlbšia.

Klietka

Veľkosti buniek pod plemenom

Je potrebné rozhodnúť, aká veľkosť bunky je potrebná pre domácu chmýří. Z veľkej časti to závisí od jeho plemena. Ak si kúpite našuchorené plemeno holandského barana alebo napríklad trpaslíka Hotota, bude najvhodnejšia klietka s rozmermi 150 x 60 x 60 cm.

Pri výbere domu pre králika alebo králika je jedným z nasledujúcich spôsobov určenia veľkosti budúceho domu pre králiky. Predpokladá sa, že zviera by malo byť schopné stáť vo vnútri klietky na zadných nohách a vo vnútri urobiť tri skoky.

Umiestnenie bunky v byte alebo dome

Klietku sa neodporúča umiestňovať na priamom slnečnom svetle alebo pri chôdzi po prievane. Musíte ho umiestniť na tieňované miesto, mimo otvorených okien a tých dverí, cez ktoré často prechádzajú.

Na poznámku. Jedným z pohodlných miest pre domácich miláčikov je spálňa. Zriedka ho navštevujú cudzinci.

Ak je ťažké nájsť úplne vhodné miesto, stačí si vybrať najtichší a pokojný roh, ktorý sa nachádza v dome. Králik miluje ticho vo dne, hlasný hluk ho vystraší a môže spôsobiť stres. Príliš hektická situácia môže skrátiť jeho životnosť.

Výroba buniek pre kutilov

Ak plánujete vyrobiť klietku pre dekoratívneho králika vlastnými rukami, musíte na tento účel použiť nasledujúci postup krok za krokom:

 1. Musíte si vziať lacnú mriežku a priložiť miesto, kde bude domáce zviera žiť. Na podlahu môžete použiť starý koberec posypaný pilinami.
 2. Takto je možné vybaviť voliéru, kde môže králik žiť.
 3. Je potrebné pripraviť seno na seno, napájač na ďalšie jedlo a pijan.
 4. Keď premýšľame o tom, čo králik potrebuje v klietke, nesmieme zabudnúť na výstavbu domu pre zviera, ako aj na toaletu.

Dôležité! Ak chcete správne umiestniť podnos, musíte sledovať, kam králiček ide, a umiestniť ho na toto miesto. Králik začne nové WC používať nepretržite.

Ako zariadiť bunku vo vnútri

Ak bola klietka kúpená alebo vyrobená ručne, potom musí byť dodatočne vybavená. Je dôležité vedieť, ako vybaviť klietku pre králika. Na tento účel je potrebné poskytnúť:

  Dom na bývanie. Klietka je tiež domom na bývanie. Na druhej strane bude zviera často vypustené von do miestnosti. Preto je možné byt byt tiež považovaný za dom pre králika. Prečo potrebujem iný vnútorný dom? Králik nemá rád stres a často potrebuje odpočívať. Zvyčajne je najaktívnejší večer, ráno a popoludní rád spí. Preto je nevyhnutné a nevyhnutné miesto, kde môže relaxovať alebo spať. Kreslenie malého domu môže byť najjednoduchšie.

Ako zariadiť bunku vo vnútri

Dôležité! Zviera žijúce v dome potrebuje podmienky, ktoré mu pomôžu zostať zdravé a silné po dlhú dobu.

V niektorých prípadoch sa pre králika pripravuje klietka, v ktorej sú k dispozícii dve alebo tri poschodia. Aj keď taký dom neobsahuje nadýchané takmer nič nové, bude v ňom oveľa pohodlnejší ako v obyčajnom králikovom dome. Dôvodom je jeho aktívna myseľ a živý charakter.

Na druhej strane, ak týmto spôsobom postavíte králikový dom, prispeje to k motorickej aktivite domáceho maznáčika.

Ak sa rozhodlo o chove domáceho králika, je dôležité mu poskytnúť potrebné podmienky na udržanie zdravia a pohodlia.

Rozmery a všeobecné informácie o bunke

Ak sa chystáte urobiť králikovú klietku vlastnými rukami, musíte sa oboznámiť so všeobecnými požiadavkami na jeho umiestnenie. Zoberme si ich:

 1. Area. Klietka by mala byť priestranná. V ideálnom prípade je jeho plocha štvornásobne väčšia ako veľkosť dospelého. Pre dekoratívne plemená je minimálna veľkosť klietky 80x50x45 cm.
 2. Výška. Aby sa zviera stalo pohodlným, výška konštrukcie by mu mala umožniť stáť na zadných nohách a siahať až do svojej plnej výšky.
 3. Materiály a spracovanie. Klietka je vyrobená z bezpečných materiálov - drevo, preglejka, kovové pletivo. Králik nesmie byť natieraný ani lakovaný.
 4. Podlahová krytina by mala byť rovnomerná a hladká. Ak je vyrobený z drôteného pletiva, existuje vysoké riziko vzniku podermatitídy u domáceho maznáčika - jedná sa o zápal kože na nohách.
 5. Spodná časť bytu by mala byť vybavená prahom, pretože piliny alebo iný materiál, ktorý slúži ako podstielka, sa nalieva na podlahu.
 6. Ozdobné králiky milujú neobvyklé vzory. V klietke môžete umiestniť druhú úroveň, ktorá vedie k malému schodisku.
 7. Rekreačný dom. Vnútri bytu umiestnite dieru alebo dom, kde sa zviera schováva.
 8. Vchod do klietky je vybavený spoľahlivým kovaním. Dvere by mali byť také, aby nádoby a vybavenie pre domáce zviera mohli ľahko vstúpiť.

Varovanie! Ako stavebné materiály nie je dovolené používať hrdzavé, natreté alebo lakované diely.

Klietka je miestom, kde pet strávi väčšinu svojho života. Ak majitelia neplánujú prenajať ho na prechádzku po byte, mala by sa stavebná plocha zdvojnásobiť najmenej dvakrát. Nedostatok pohybu je pre králika zlý. Z dôvodu sedavého životného štýlu začne mať zviera metabolické problémy, môže ochorieť.

Priestranná klietka pre králiky

Potrebné materiály a náradie

Po stanovení vhodnej veľkosti buniek pripravte materiály. Napríklad sa plánuje výstavba obydlia s parametrami 90 x 60 x 50 cm, v takom prípade budete potrebovať:

 1. 2 listy preglejky 900 x 600 mm (na podlahu a strop). Ak máte v pláne vybaviť druhú úroveň, potom budete potrebovať ďalší 1 hárok rovnakej veľkosti, oddelí prvú a druhú úroveň.
 2. Preglejka 900 x 50 pre zadnú stenu (pokiaľ nie je vyrobená z iného materiálu).
 3. Kovové pletivo pre prednú časť klietky s rozmermi 900 x 500 mm, pre bočné steny 600 x 500 (2 kusy).
 4. Materiál na podlahy 900x600.
 5. Vodiace lišty a rohy, tyče.
 6. Príslušenstvo pre dvere.
 7. Materiál na výrobu rekreačného domu.

Help. Ako základ pre klietku sa môže použiť starý nábytok, napríklad stôl alebo podstavec, ak sú vhodné pre veľkosť a nie sú ošetrené farbami a lakmi.

Nástroje pre prácu:

 • kladivo
 • píla,
 • píla na rezanie kovu,
 • skrutkovač,
 • ruleta,
 • ceruzka
 • klince, skrutky,
 • šmirgľový papier.

Výroba domácich majstrov

Stavba králičieho domu sa začína starostlivými meraniami a vypracovaním výkresov. Ponúkame vám preštudovanie podrobných pokynov na výrobu králičej klietky pre seba:

 1. Na preglejkových doskách robte značky podľa výpočtov. Od okraja preglejky nechajte okraje 1,5 - 2 cm a pomocou pílky vyrežte požadovaný kúsok preglejky. Toto bude spodná časť obydlia, spodná časť.
 2. Vychádzajúc z rovnakých rozmerov vyrezávajú podlahu.
 3. Keď je spodná časť domu pripravená, pokračujte výstavbou rámu. Je vyrobená z tyčí alebo kovových koľajníc. Rozmery sa určujú na základe ich konštrukčnej výšky.
 4. Potom musíte urobiť steny bunky. Zadná časť môže byť vyrobená z preglejky a bočná a predná časť môžu byť vyrobené zo sieťoviny. Rozhodnutie je na vlastníkovi zvieraťa. Preglejka sa upevňuje pomocou skrutiek alebo klincov k rámu a podlahe domu.
 5. Potom pokračujte v ťahaní oka. Pripevňuje sa na drevený alebo kovový rám pomocou samorezných skrutiek.
 6. Vstup do klietky je vybavený dverami. Aby ste to dosiahli, musíte vopred prerezať požadovaný otvor v mriežke alebo stene z preglejky a samotné dvere môžu byť ľahko vyrobené z drevených lamiel a sietí. Visí na slučke.
 7. Výroba dvojvrstvovej klietky zahŕňa použitie prekrývania - preglejkovej dosky rovnakej veľkosti ako na podlahe. Najskôr sa v nej vyreže diera, do ktorej králik ľahko prejde. Upevnite ho v pravej úrovni rovnobežne s podlahou k kovovej mriežke alebo koľajniciam pomocou skrutkovača.
 8. Schodisko vedúce do druhej úrovne môže byť vyrobené z malého kúska preglejky a lamiel, ktoré sú plnené v intervale 4 - 5 cm a šírka rebríka je od 15 do 20 cm.
 9. Nakoniec je nainštalovaná strecha. Môže byť vyrobený z preglejky alebo drevotriesky.

Varovanie! Všetky drevené časti konštrukcie by sa mali riadne obrúsiť, aby sa králik nepoškodil.

Klietka zo starého stola

Ak máte starý stôl správnej veľkosti, môžete ho ľahko zmeniť na králičiu klietku. Tabuľka je v skutočnosti hotovým rámom budúceho domu. Má 4 vodiace lišty - nohy a strechu. Stačí pripevniť drevené lamely na nohy, na ktoré sa potom pritiahne kovové pletivo. Celú konštrukciu nie je potrebné opláštiť grilom, zadnú časť domu je možné uzavrieť plachtou z preglejky. Musia byť k dispozícii predné dvere. Je vyrobená z drevených lamiel a kovovej sieťoviny a zavesená na pántoch pripevnených k nohám stola. Ako podlahu môžete použiť dosku z preglejky alebo preglejky, ktorá ju zakrýva kus linolea.

Varovanie! Uistite sa, že konštrukcia je bezpečná - ostré prúty a iné časti by sa nemali nikam vysunúť, inak by sa domáce zviera mohlo zraniť.

Usporiadanie dokončeného domu

Pripravený dom pre králika

Po ukončení stavebných prác je potrebné klietku vybaviť ozdobným králikom. Vnútri dajte dom na odpočinok, podnos. Ak je klietka poschodová, je toaleta pre domáce zvieratá umiestnená v rohu na spodnej úrovni.

Varovanie! Samotný králik si vyberie miesto pre toaletu, keď prvýkrát ide dole do jedného z rohov. Tu vložte zásobník.

Klietka je vybavená miskou na pitie a slaninou na seno, ako aj nádržou na kŕmenie. Ak si želáte, môžete pripevniť podávač na jednu zo stien domu, aby ste zabránili kontaminácii krmiva a prevráteniu riadu.

Podlaha by mala byť pokrytá podstielkou. Používa piliny, papier alebo seno. Do zásobníka sa naleje špeciálna výplň. Aby sa domáce zviera nenudilo, stojí za to kúpiť si pre neho niekoľko hračiek - bludisko alebo rohože. Pri hraní s nimi sa ušatý stane mobilnejším, čo priaznivo ovplyvní jeho zdravie.

Klietka pre dekoratívneho králika by sa nemala umiestňovať na slnko ani do prievanu. Tieto zvieratá sú na podmienky zadržania veľmi citlivé a náročné. Je dôležité vziať do úvahy, že zviera nie je vystavené stresu, preto je lepšie umiestniť svoje obydlie do najtichšej miestnosti v dome.

Nie je také ťažké postaviť klietku pre králika vlastnými rukami. Ak ste šikovný, môžete si ho vyrobiť zo starého nábytku - skrine alebo stola, kovovej sieťoviny a preglejky. Vytvorenie pohodlného a priestranného domu pre domáceho maznáčika za minimálnu cenu.

Všeobecné požiadavky na klietky pre dekoratívne králiky

Nezáleží na tom, či si kúpite hotovú klietku v obchode, alebo sa chystáte ukázať svoj talent jacku všetkých obchodov a zostaviť dom pre králika vlastnými rukami. V každom prípade by ste si mali byť vedomí požiadaviek, ktoré sú stanovené v oboch prípadoch.

Požiadavky na domy pre králiky sa preto znižujú na nasledujúci zoznam:

 1. Jedným z hlavných pravidiel - podlaha v klietke by nemala byť mreža. Ozdobné králiky nemajú na nohách vankúšiky, takže domáce zvieratá ľahko padajú cez mreže a spadajú do spodného podnosu, ktorý slúži ako toaleta. Na zabezpečenie pohodlia v prípade roštovej podlahy musíte koberec zakryť alebo položiť dosky, aby sa králik pohodlne pohyboval okolo klietky. Je však lepšie vybrať klietku so správnym pohlavím.
 2. Pri vytváraní bunky alebo jej nákupe musíte venovať pozornosť materiálu, z ktorého je vyrobená. Dôležitým parametrom klietky je jej sila, pretože králiky hryzú všetko a môžu ľahko jesť plastové vetvičky.
 3. Všetky povrchy králikovho domu by mali byť šetrné k životnému prostrediu. Preto je neprijateľné zakrývať klietku lakom alebo farbou, pretože ide o chemikálie, ktoré môžu spôsobiť otravu u domácich miláčikov, ktorí majú veľmi radi, že niečo nahlodávajú.
 4. Nezabudnite použiť podlahovú rohož, aby ste zabránili rozvoju zápalových procesov na zadných nohách králikov, ktoré sú citlivejšie na tvrdé povrchy. Ako aviváž pre podlahu môžu byť: drevné štiepky alebo hobliny, roztrhané na malé kúsky papiera alebo koberček. Ak používate piliny, musí byť klietka vybavená hranicami pozdĺž bočných stien, aby sa zabránilo rozliatiu substrátu.

Dôležité!Noviny nie je možné používať ako podstielku, pretože olovo, ktoré je toxickou látkou, sa pridáva do atramentu, a dokonca aj malá dávka tohto chemického prvku je dostatočná na to, aby viedla k nenapraviteľným následkom. Neodporúča sa používať na posteľnú bielizeň koberec, ktorý obsahuje aj škodlivé látky.

Čo je lepšie robiť

Podrobnejšie sa zaoberajme tými materiálmi, ktoré je lepšie použiť pri vytváraní buniek vlastnými rukami, a zvážme ich pozitívne a možné negatívne stránky.

Na podlahu je najvhodnejšia vrstva obyčajnej preglejky alebo drevotriesky. Ak chcete, aby bol váš domáci maznáčik čo najšetrnejší k životnému prostrediu, mali by ste použiť pevnú dosku (nelepenú, pretože priľnavý materiál je často toxický).

Zlé pohlavie v klietke je jednou z príčin pododermatitídy u králikov, a preto sa tu učia, ako urobiť pre králiky správne pohlavie.

Металлические сетки или прутья в качестве напольного покрытия, как уже упоминалось, использовать нельзя — ваш питомец попросту не сможет по ним передвигаться. Поверх деревянного пола рекомендуется насыпать слой древесных опилок, которые станут прекрасным натуральным и экологически безопасным субстратом для подстилки.

Existuje teda niekoľko možností pre stavebné materiály, ktoré sú vhodné pre podlahové klietky: drevená doska, preglejka, drevotrieska alebo OSB, plexisklo, plast.

Doska z masívneho dreva má niekoľko výhod. na iné materiály, konkrétne:

 • pevnosť a trvanlivosť,
 • environmentálna bezpečnosť
 • protišmykový povlak
 • pekný vzhľad (čo je dôležité, keď bude bunka vo vašom dome).

Z nedostatkov rady je možné rozlíšiť:

 • potreba ďalšieho obrábania na odstránenie škrabancov, otrepov a iných nepravidelností,
 • pri absencii lakovania (a to sa nedá urobiť pre zaistenie bezpečnosti králikov) bude strom traumatický, pretože jazda štiepky na takej podlahe je rovnako ľahká ako ostreľovanie hrušiek.

V opačnom prípade bude masívna drevená doska vynikajúcim prírodným materiálom pre podlahu klietky.

Vieš?Dekoratívne králiky nie sú také jednoduché, ako sa zdá. Rýchlosť rastu zubov u týchto domácich miláčikov môže každého ohromiť - v jednom roku rastú predné rezáky o 10 cm (a niekedy dokonca aj viac). Preto králiky neustále potrebujú pevné jedlo a špeciálne strúhadlá, ktoré im pomáhajú udržiavať zuby v dobrom stave a normálnej veľkosti.

Drevotrieska alebo OSB budú alternatívnymi materiálmi na podlahy. Okrem environmentálnej bezpečnosti majú približne rovnaké pozitívne aspekty, pretože tieto stavebné materiály majú chemické lepidlá, ktoré tlačia drevotrieskové dosky a OSB na druhé miesto.

Plexisklo je tiež veľmi zaujímavý a relatívne lacný materiál. Jeho klzký povlak však nebude dobre fungovať s nohami chlpatých zvierat, a preto je lepšie nepoužívať taký materiál na dno klietky. Môže byť vhodný na steny alebo stropy, ale nie na podlahy.

Pozrite sa na plemená dekoratívnych králikov.

Plastický materiál má vynikajúce vlastnosti pri používaní, ale nedá sa pripísať ekologickému materiálu, pretože ide o produkt chemického spracovania. Starostlivosť o plasty síce nie je rovnaká, je však veľmi ľahko čistiteľná a nebudete musieť odstraňovať ostriny z krehkých nôh králikov.

Ak hovoríme o materiáli, ktorý sa najviac hodí pre steny, potom budú drevené bloky tým najlepším riešením. Budú slúžiť ako dobrý, silný a spoľahlivý rámec. Z vnútornej strany môžu byť pokryté kovovou sieťou, ktorá sa predáva v železiarňach. Takáto sieť bude plniť obmedzujúcu funkciu, takže domáce zviera nemôže voľne chodiť po byte a tiež vykonávať vetranie, čo je tiež veľmi dôležité pre malé kožušinové zvieratá.

Ďalšou možnosťou pre steny bude plexisklo, ktoré sme už spomenuli predtým, ale v ňom budete musieť vyvŕtať veľa vetracích otvorov, čo prinesie ďalšie práce. Preto pri výbere optimálneho, bezpečného a odolného materiálu pre steny odporúčame nosníky z masívneho dreva šetrné k životnému prostrediu, na ktoré je pripevnená kovová sieťovina.

Naučte sa, ako správne ošetrovať a kŕmiť ozdobné králiky.

Ako vyrobiť klietku vlastnými rukami

Teraz pochopíme všetky komplikácie montáže klietky pre ozdobné králiky vlastnými rukami.

Prvá vec, ktorú by ste mali začať, je porozumieť si, aké veľkosti buniek by ste chceli urobiť, pretože nie je vôbec potrebné obmedzovať sa na miniatúrny priestor, kde bude domáce zviera preplnené a nezaujímavé. Dom pre vášho domáceho maznáčika by mal spĺňať všetky potreby týchto malých, ale svižných kúskov vlny. Rozmery sa považujú za štandardné s dĺžkou najmenej 1 ma šírkou 45 - 60 cm. V takýchto rozmeroch bude králik stiesnený, a preto bude musieť každý deň 3-4 hodiny opustiť klietku, aby mohol chodiť po byte a zahriať sa. V každom prípade sa riadte veľkosťami, ktoré súhlasíte s rozdelením vášho domáceho maznáčika, ako aj vlastnou fantáziou. Veľkosť domu na podlahe nemusí byť veľká. Môže byť vertikálna a môže pozostávať z niekoľkých „poschodí“ na zábavu a pohyb králika.

Náradie a materiály

Na úspešnú inštaláciu klietky pre dekoratívneho králika doma musíte pripraviť potrebné materiály a nástroje. Medzi potrebné nástroje teda môžete zaradiť:

 • kladivo
 • klince,
 • píla,
 • skrutky,
 • Nožnice na rezanie kovov.

Dozviete sa viac o kŕmení ozdobného králika: čo môžete kŕmiť a čo nie.

A zo stavebných materiálov by mali byť pripravené:

 • preglejky, drevotrieskové dosky alebo iný materiál podľa vášho výberu,
 • drevené kocky
 • kovové pletivo
 • dverové pánty
 • mäkká podlaha.

Pokyny krok za krokom

Vybudovanie klietky pre dekoratívneho králika zahŕňa 8 hlavných krokov:

 1. Najprv musíte vytvoriť kresbu, podľa ktorej zostavíte bunku. Môžete tiež použiť hotový výkres.
 2. Teraz by ste sa mali venovať podlahe, na základe ktorej sa bude celý dom ďalej stavať. Na vytvorenie podlahy zoberte preglejku, OSV alebo drevotrieskovú dosku (alebo dosky s veľkosťou) a vystrihnite z nej obdĺžnik požadovanej veľkosti. Hlavnou požiadavkou na pohlavie je sila a stabilita, aby dokázala uniesť váhu zvieraťa a nestať sa vinníkom pádu a zranenia vášho domáceho maznáčika.
 3. Ďalším krokom je vybavenie podlahy plechom, vďaka ktorému bude oveľa pohodlnejšie vyčistiť klietku. Vystrihnite dosku s hrúbkou 0,2 mm, aby zodpovedala podlahe.
 4. Ďalej pokračujte v montáži a inštalácii stien domu. Traja z nich môžu byť hluchí z toho istého materiálu, ktorý bol vybraný pre danú podlahu. Nie je možné, aby boli všetky štyri steny hluché, pretože v dome musí byť osvetlenie a vetranie.
 5. Zostavte prednú stenu z drevených lamiel s prierezom 2 × 2 alebo 1,5 × 1,5 cm a medzi tyče vložte kovovú mriežku. Môže byť vyrobený vlastnými rukami z drôtu. V dolnej časti takejto steny poskytnite stranu vyrobenú z kartónu alebo z materiálu, z ktorého je podlaha vyrobená. Strana zabráni vyrážkam podlahového substrátu.
 6. Pripojte steny k sebe, potom je celá konštrukcia pripevnená k podlahe pomocou skrutiek s vnútorným závitom.

Dôležité!Správne vyberte dĺžku skrutiek podľa hrúbky zvoleného stromu. Samorezné skrutky by nemali vyčnievať za drevo, aby nespôsobili zranenie zvierat. Ak ste urobili chybu s dĺžkou samoreznej skrutky, pomocou ostria obrúste ostrý okraj.

 • Predná alebo bočná stena musia mať otváracie dvere. Je zostavená z drevených tyčí, ktorých priestor je vyplnený rovnakou kovovou sieťou. Také dvere sa zavesia na kovové pánty pomocou skrutiek s vnútorným závitom.
 • Aby sa usporiadala druhá vrstva, preglejka takej veľkosti, aby bola o 15 až 20 cm kratšia ako jedna zo strán, by mala byť pripevnená k stenám na skrutkách. Je to potrebné, aby sa králik mohol voľne pohybovať z úrovne na úroveň. Tam by sa mal viesť rebrík, ktorý sa dá ľahko vyrobiť aj z líšt a podlahových materiálov: v intervale 5 cm pomocou kladiva kladivo na drevené lišty kladte na obdĺžnik z preglejky, drevotriesky alebo iného materiálu.
 • Ako zariadiť klietku pre zajaca vo vnútri

  Ale len s klietkou nemôžete poskytnúť svojmu miláčikovi primerané pohodlie. Stále musí poskytovať rôzne atribúty: misku na pitie, kŕmnu koryto a odľahlé miesto, kde sa môže schovať alebo spať. Prítomnosť miesta na samote je pre domáceho maznáčika veľmi dôležitá, najmä v prvých mesiacoch jeho života na novom mieste, pretože si bude musieť zvyknúť na nové miesto a vedľa neho nové neznáme zvieratá.

  Pokiaľ ide o kŕmidlá a misky na pitie, musia byť vyrobené z ťažkého materiálu. Ďalšou možnosťou by bolo pripevniť riad k podlahe. Takéto opatrenia sú potrebné vzhľadom na skutočnosť, že králiky sú veľmi hravé a aktívne bytosti, a preto môžu počas hry prevrátiť alebo hádzať predmety. Ako podlahový substrát je najlepšie použiť hobliny alebo piliny. Akýkoľvek hrubý materiál (cín, kartón, koberec atď.) By sa mal položiť na vrchnú časť hlavnej podlahy. To vám umožní pohodlnejšie vyčistiť po ušiach. Vieš?Keď má králik čas na vymyslenie, začne pre svoje deti pripravovať hniezdo. Nebuďte prekvapení, ak vaše zviera aktívne trhá vlasy na hrudníku alebo bruchu. Toto je prejav materského inštinktu.- samica kladie hniezdo s perím, aby boli deti v teple a pohodlí.

  Nezabudnite samozrejme na hračky. Dá sa kúpiť aj domáce veci. Môžete si napríklad kúpiť guľôčku tkanú z konárov alebo slamy, ktorá bude nielen dobrou hračkou na jazdu, hodením alebo hodením po zemi, ale tiež vynikajúcim orezávaním zubov. Ak máte čas a túžbu, môžete si utrieť hračku vlastnými rukami.

  Ak chováte králiky, budete potrebovať ďalšie vybavenie klietky druhom hniezda z kartónovej škatule. Škatuľa by mala byť o niečo väčšia ako samotná králik.

  Ako dezinfikovať králičie bunky doma

  Otázka dezinfekcie je jednou z najdôležitejších, pretože vaše domáce zviera by malo žiť v čistom a bezpečnom prostredí. Postup dezinfekcie a všeobecného čistenia v králičej klietke by sa preto mal pre vás stať bežným.

  Naučte sa, ako si vybrať králika pri nákupe.

  Pred samotnou dezinfekciou by sa mala venovať pozornosť celkovej čistote domu. Klietku s dlhými ušami musíte očistiť od nahromadeného trusu, špiny, prachu, podstielky alebo iného odpadu. Pred dezinfekčným postupom je potrebné všetky povrchy klietky dokonale vyčistiť.

  Na vykonanie všeobecného upratovania v byte králika budete potrebovať pomocné vybavenie:

  • kefa (stará zubná kefka to urobí)
  • metlu,
  • lopatka alebo škrabka na čistenie odpadu;
  • vedro, škatuľa alebo iný kontajner na zber odpadu,
  • nádrž na postrek látky
  • samotný liek.

  Medzi najobľúbenejšie a najúčinnejšie dezinfekčné prostriedky patria:

  • "Glyuteks"
  • 5% roztok jódu v alkohole,
  • "Virkon"
  • „Ekocíd C“.

  Ukázalo sa však, že ľudové metódy, ktoré mnohí chovatelia dokázali, sú menej účinné, vrátane:

  • ošetrenie páleným vápnom
  • horenie ohňom
  • horúce alkalické čistenie
  • premytie roztokom „bielej“.

  Odporúčame vám prečítať si informácie o tom, ktorá voda sa má kŕmiť králikom, ktorá tráva sa môže kŕmiť a ktorá sa nedá, a tiež sa dozviete, ako kŕmiť zajace v zime.

  Problematika spolužitia človeka a králika sa rieši veľmi jednoducho vybavením špeciálnej klietky pre domáceho maznáčika. Aby ste z domu nestratili veľa peňazí, môžete pre králika ľahko vybaviť najhoršie bývanie, berte do úvahy tipy uvedené v tomto článku. Pomocou podrobných pokynov na vytvorenie klietky pre domáce dekoratívne králiky môžete rýchlo a ľahko vytvoriť pre svojho domáceho maznáčika úplne pohodlný dom.

  Všeobecné požiadavky na obsah

  Klietka trpaslíka

  Králiky sú dosť nenáročné zvieratá, pokiaľ ide o teplotu. Trpaslicové horniny sa budú cítiť skvele pri teplotách od +10 do +20 ° C a dekoratívne od -10 do +25 ° C.

  Najdôležitejšou vecou, ​​ktorej je potrebné sa vyhnúť, sú prievan a náhle zmeny teploty. Zvýšená alebo nadmerne nízka vlhkosť vzduchu je pre nich obzvlášť nebezpečná, ak elektrické spotrebiče alebo ohrievače vo vašom byte stále pracujú - nezabudnite si kúpiť zvlhčovač vzduchu, aby ste si uľahčili prácu so svojím miláčikom.

  Klietka domáceho maznáčika je jeho domov, miesto, kde zje, spí, rastie a hrá. Je veľmi dôležité, aby bol jeho dom udržiavaný čistý, a preto by sa mal pravidelne čistiť. Ak je podnos umiestnený mimo domu - môžete ho vyčistiť o niečo menej.

  Mali by ste sa starať aj o samotné zviera - rozčesajte kožušinu, očistite a orežte jej pazúry a čas od času orežte vlasy, ak ste majiteľom dlhosrstého plemena.

  Králiky sa dajú ľahko trénovať, takže nie je ťažké si ich zvyknúť na záchod. Je vhodné umiestniť toaletu mimo svojho domu, aby ste ju mohli čistiť menej často a samotné zviera nebude nútené spať v blízkosti latríny.

  Aby ste si dieťa zvykli na podnos, mali by ste jeho podstielku neustále umiestňovať na rovnaké miesto - zvieratá sú veľmi citlivé na vôňu, takže po chvíli si vaše domáce zviera nájde pravý uhol.

  Najlepšie mačacie WC bude pravidelný podnos pre mačky s roštom. Ako výplň môžete použiť piliny alebo obyčajnú výplň pre mačky. Zoberte taký plastový rošt tak, aby výkaly prepadli do samotného podnosu naplneného pilinami, aby vaše domáce zviera neznečistilo chodidlá.

  Králik v klietke

  Ak milujete svojho malého miláčika, nebudete ho nútiť stráviť celý život sedením v štyroch stenách. Nadýchané deti sú veľmi aktívne, zvedavé a spoločenské - potrebujú iba čerstvý vzduch a nové skúsenosti.

  Nechajte svojho domáceho maznáčika voľne chodiť po miestnosti a nechajte klietku iba ako dočasné útočisko, v ktorom sa malé zviera môže vždy schovávať pri najmenšom nebezpečenstve. Bude to pre vás a vášho chlpatého priateľa pohodlné.

  Pamätajte však, že králiky sú hlodavce a nemusia ničiť vaše káble a drahý nábytok, chrániť seba a zviera vopred obmedzením prístupu k takýmto veciam.

  Keď už hovoríme o prechádzkach, hovoríme nielen o voľnom prístupe do iných miestností v byte, ale aj o chôdzi so zvieraťom na ulici. Po získaní špeciálneho obojku a vodítka si môžete užiť skvelý čas so svojím malým priateľom.

  Králiky sú veľmi spoločenskými a spoločensky aktívnymi zvieratami, takže ak sa vám zdá, že váš maznáčik je smutný bez spoločnosti, môžete k nemu pridať toho istého spolubývajúceho. Majte však na pamäti, že dvaja muži môžu začať boj o územie, takže v tomto prípade budú musieť byť presídlení.

  Dvaja králiky si dobre poradia, ale ak je samec kastrovaný, radšej si ponechá heterosexuálny pár.

  Umiestnenie bunky v byte alebo vidieckom dome

  Klietka s králikom

  Hmotnosť dospelých trpasličích králikov spravidla nepresahuje 2 kilogramy, takže toto domáce zviera je ideálne na chov v byte. Na rozdiel od okrasných plemien je množstvo spotrebovanej potravy, a teda aj odpadových produktov, trpaslíkov, oveľa menšie.

  S obsahom trpasličích hornín je lepšie postaviť v byte nízke obydlie tak, aby zviera mohlo pozorovať, čo sa deje, ale nepociťovalo nebezpečenstvo. Vyberte si útulné, svetlé a tiché miesta, pretože zvieratá sa obávajú hlasných a ostrých zvukov.

  Na chodbe alebo v preplnenej kuchyni bude zviera nepríjemné, preto je lepšie niekde v rohu miestnosti postaviť dom. Králiky sú veľmi nežné, citlivé a milujúce bytosti.

  Pri vysielaní sa pokúste vyhnúť prievanu. Neusadzujte zvieratá v blízkosti batérií, klimatizácie alebo naopak, na balkón, pod spáleným slnkom.

  Ozdobné plemená sú väčšie ako ich náprotivky trpaslíkov a potrebujú viac miesta, takže vidiecky dom bude ideálnym miestom na bývanie pre zvieratá.

  Ak plánujete usadiť zviera na balkóne alebo na verande, uistite sa, že je zviera chránené pred prenikavým vetrom, páliacim slnkom, ako aj pred škodlivými účinkami na životné prostredie.

  Obydlie by malo mať sieťové dvere, ktoré by privádzali čerstvý vzduch. Zvieratá milujú čerstvý vzduch a nemôžu tolerovať dusnosť.

  Je vhodné umiestniť dom do uzavretého priestoru, aby v ňom zviera mohlo pravidelne odpočívať.

  Ak si kúpite malého priateľa, neviete, kde a ako zariadiť klietku pre svojho ozdobného králika, aby bol pohodlný - nechajte ho na prechádzku a umiestnite voliéru na miesto, ktoré miluje.

  Veľkosti pre rôzne druhy králikov

  Klietka pre domácich miláčikov

  Veľkosť domu pre domáceho maznáčika sa musí zvoliť individuálne. Hmotnostný štandard pre okrasné plemená je do 5 kg, pre trpaslíkov - do 2 kg, a doma by sa mali vyberať rôzne veľkosti.

  Ďalším faktorom je množstvo času, ktoré váš maznáčik strávi vo svojom útulku. Ak má zviera možnosť bezplatne sa prechádzať po byte a dom využíva výlučne ako prenocovanie - môžete si vybrať jeho minimálnu veľkosť. Minimálna veľkosť klietok pre trpasličích králikov je 40x70 cm.

  Ak je klietka pre vášho chlpatého priateľa plnohodnotným domom, v ktorom trávi celý čas, mali by ste zvoliť model priestrannejší, od 35x85 cm.

  Ozdobné plemená majú väčšiu veľkosť, preto potrebujú aj pevnejšie obydlia. Veľkosť klietky pre dekoratívne králiky sa pohybuje od 45x80 cm a ako trvalé prostredie sú pre neho vhodné modely od 50x100 cm.

  Nezabudnite však, že čím viac bude váš dom vybavený, tým väčšia zábava bude váš chlpatý priateľ tam žiť, pretože vo veľkom modeli budú mať možnosť bežať, skákať a pobaviť sa všetkými možnými spôsobmi. Nezameriavajte sa príliš prísne na minimálnu veľkosť, pretože pri výbere je hlavná vec pohodlie domáceho maznáčika.

  Ideálna klietka je taká, ktorá je viac ako štvornásobkom veľkosti zvieraťa, aby sa zviera mohlo voľne pohybovať. Výška by mala zvieraťu umožniť voľne stáť na zadných nohách. При выборе размера следует помнить, что постоянно находясь в ограниченном пространстве, животное может получить деформацию скелета и внутренних органов.

  Как выбрать клетку правильной конструкции

  Клетка для декоративного кролика

  Безопасность питомца и удобство при уборке – главные условия при выборе хорошего дома для животного. Komponenty by nemali byť špicaté ani vyčnievajúce, aby zviera neuškodilo.

  Je potrebné, aby aj kŕmna miska a podávač boli zaoblené. Povrch podlahy by nemal byť klzký a mokrý, aby váš miláčik nepoškodil labky a neochorel. Najvhodnejšou možnosťou je podlaha z plastovej mriežky s paletou.

  Najlepšie je zvoliť model, ktorého strop a steny sú vyrobené z tyčí, pokiaľ možno zinkovaných. Králiky často nahlodávajú všetko, čo im príde do ruky, takže povlak by mal byť stabilný, odolný a nemal by byť pokrytý polymérnou farbou. Ideálna voľba je s trelizovaným telom a plastovou paletou s hĺbkou približne 15 cm.

  Ako podstielka je lepšie použiť piliny, novinový papier, hobliny alebo slamu, vo všeobecnosti všetko, čo dokonale absorbuje moč. To vám ušetrí nepríjemné pachy a umožní vám rýchlo a ľahko vyčistiť podlahu.

  Keďže králiky sa vrhajú s potešením do podstielky, je potrebné ju čo najčastejšie meniť, aby sa chránilo zviera pred nežiaducimi chorobami a hmyzom. Neodporúča sa používať podstielku z rašeliny, pretože prispieva k tvorbe veľkého množstva prachu, a tým dráždi dýchacie cesty vašich domácich miláčikov.

  Transportná klietka

  Mnoho majiteľov nenakupuje dopravcu vopred, čo zdôvodňuje tvrdením, že zviera nebude choré a nikto ho nikam nebude prepravovať. Takáto situácia často vedie k tomu, že v kritických situáciách, keď je zviera choré alebo ak ho potrebujete naliehavo opustiť a nechať ho v nadmernom vystavení, jednoducho nie sú k dispozícii dopravné prostriedky.

  Starostlivosť by sa mala venovať vopred a domáce zviera by sa malo nosiť. Na veľkosti takéhoto vrecka alebo kontajnera nezáleží, hlavná vec je, že tam zviera voľne sedí, podľa možnosti sú nosiče mačiek perfektné. Na dno určite položte niečo mäkké, pretože labky zvieraťa kĺzajú po plastu a nebude sa cítiť pokojne.

  Približné ceny buniek

  Najlacnejšia mriežka bez palety pre dekoratívne plemená stojí 2000 rubľov. Priemerné ceny pre dôstojnejšie modely - od 2 500 do 4 000 rubľov, v závislosti od veľkosti a výrobcu.

  Kompletná súprava s paletou pre trpaslicové plemená vás bude stáť 3 000 rubľov.

  Mnoho chovateľov neodporúča nákup použitých buniek, pretože ak predchádzajúci nájomca zomrel na vírusové ochorenie, vaše domáce zviera môže ochorenie ľahko chytiť, aj keď podnos dôkladne umyte.

  Hlavná vec je starostlivosť o vášho domáceho maznáčika

  Je ťažké nájsť osobu, ktorá je ľahostajná k roztomilým a vtipným trpasličím králikom. Nadýchané krásy vyvolávajú pozitívne emócie u detí aj dospelých.

  Zdá sa, že zoznam potrebných vecí je veľmi dlhý, ale po zakúpení domáceho miláčika ste zaň plne zodpovední. Ak ste sa už stali priateľom, musíte mu poskytnúť úplné pohodlie a pohodlie.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send