Užitočné tipy

Podložky na opakované použitie na kritické dni

Pin
Send
Share
Send
Send


Zakladateľka Norma Pads

Žijem v dvoch krajinách - Kanade a Rusku. Keďže môj manžel je z Kanady, máme rodinu na oboch stranách oceánu. Časť roka žijeme v Montreale, zvyšok času - v Moskve. Vo svojom prvom vzdelaní som odborníkom na cestovný ruch, ale v praxi mi toto povolanie nebolo vôbec blízko. Rok po ukončení vysokej školy som študoval na režisérovi na pražskej filmovej škole a ako nezávislý fotografoval som v mnohých krajinách.

O ekosystém som sa veľmi nezaujímal, niektorí členovia mojej rodiny triedili odpad, ale myšlienka separovaného zberu ma v tom čase inšpirovala. Všetko sa zmenilo, keď som sa dozvedel o látkových vankúšikoch.

Nie gázové handry

Mnohí už vedia o menštruačných šákoch a najprv som sa pokúsil zvládnuť túto tému ženskej hygieny. Kto ich používal, vie, že si to vyžaduje určitú zručnosť: správne otvorte misu, správne vyberte. Začal som sledovať kanál YouTube venovaný opakovane použiteľným ženským hygienickým výrobkom a zo zvedavosti som zapol video o opakovane použiteľných vložkách. Mal som voči nim skepticizmus, myslel som si, že je to neestetické a nepohodlné. A potom dievča všetko v pohode vysvetlilo a ja som si pomyslel: „Prečo nie? Toto je skutočne úplná výhoda! “Veľmi pohodlné, pohodlné a šetrné k životnému prostrediu, oveľa bezpečnejšie pre zdravie ako jednorazové vankúšiky.

V tom okamihu som bol v Kanade, kde som si objednal pár tesnení - naozaj sa mi páčili. V Severnej Amerike existuje veľa značiek, ktoré vyrábajú textilné vložky v rôznych farbách a tvaroch. Keď prišiel čas na návrat do Moskvy, pomyslel som si: „Pravdepodobne to niekto už vzal so sebou.“ Ale našiel som iba jedno dievča, ktoré to robí. Je priekopníkom v oblasti textilných tesnení, ale ukázalo sa, že sú lakonické - čierne alebo biele, a jej podoba pripomína bežné tesnenia. Chcel som rozmanitosť, tak som si začal objednávať viacfarebné z Kanady. Dodávka bola príliš drahá a ja som sa rozhodol šiť skúšobnú verziu pre seba.

Potom som hovoril o látkových vankúšikoch na mojom instagrame a zrazu som videl pozitívnu reakciu. V duchu samozrejme bolo niekoľko poznámok: „Vráťte sa do stredoveku! Vymažeme bloky, ako v ZSSR! “Bolo to však malé percento vlny dobrých komentárov. Dievčatá videli, že textilné vankúšiky už išli veľmi ďaleko od gázových handier, ktoré boli všetky zafarbené na lanách. Začali sa ma pýtať, kde kúpiť také hygienické výrobky, a ja som ich začal šiť. Kúpil som pár kusov, zákazníkom sa to páčilo. Teraz máme krejčovskú dielňu, kde sú prešívané vankúšiky.

Prečo sú opakovane použiteľné vankúšiky dobré

V 90% prípadov používam textilné vankúšiky, ale keď idem do kúpeľov alebo na pláž, vyberiem si menštruačný pohár. S pohárom nie som taký pohodlný, hoci som si zvykol vkladať a vyberať ho. Čokoľvek však povieme, väčší kontakt s krvou si vyžaduje viac hygieny a na to nie sú vždy vhodné podmienky. S textilným tesnením je to ľahšie: pripevnené pomocou gombíkov k nohavičkám, obchádzali sa, a aj keď ste na verejnom mieste, stačí si ho zložiť, zabaliť do obálky, dať do vrecka - a to je všetko! Ale to je veľmi individuálne: mám príbuzného, ​​ktorý používa iba misky.

Tkaninové vankúšiky sú vrstvy tkaniny šité špecifickým spôsobom. Každá vrstva má svoju vlastnú funkciu, ale všetky sú prírodné, vyrobené z flanelu, bavlny, ľanu. Tiež v niektorých tesneniach používame membránu - materiál, ktorý sa spracúva polyuretánovým striekaním. Toto je najdrahšia, nevyhnutná, ale aj trvanlivá časť tesnenia. Tu máme na výber: použite tesnenie s membránou so 100% ochranou proti úniku alebo bez membrány, ale jednoducho sa častejšie vymieňajte (výrobky na jedno použitie nám nezostávajú). Membrána je všitá a stáva sa vrstvou, ktorá zachytáva tekutinu, ale súčasne prepúšťa vzduch. Z tohto dôvodu je v tesnení cirkulácia vzduchu a môžeme povedať, že „dýcha“.

V textilných vložkách nie je horúco ani v lete a cirkulujúci vzduch neumožňuje množenie baktérií. Rád by som uviedol príklad: ak si zlomíme koleno, na džínsoch bude krvná škvrna, ale krv nebude vonieť, pretože dôjde k prítoku vzduchu a škvrna len zaschne.

Vankúšiky na jedno použitie sú plastové. Sú biele, pretože sú bielené látkami obsahujúcimi chlór, šušťajú a vytvárajú skleníkový efekt. Zachovávajú si vlhkosť, čo sú ideálne podmienky pre rast baktérií. To spôsobuje drozd, podráždenie a choroby žien.

Prečo si ženy vyberajú vložky na jedno použitie

Dôvodov môže byť veľa, ale tu sú hlavné dôvody:

 1. Babička a matka učili. Zvyk pocitu mäkkého tkaniva na klini úplne odrádza od používania jednorazových vankúšikov. Každý, kto používal vložky na jednorazové použitie, ktoré šijú mamičky, bez ohľadu na to, aké pohodlné jednorazové odevy, si vždy pamätá pocit pohodlia v dospievaní.
 2. Alergia na syntetické materiály. Veľmi naliehavý problém našej doby. Aj keď výrobca ponúka výrobky s povrchom vyrobeným z prírodných vlákien, okraj sa stále dotýka tela a spôsobuje alergickú vyrážku.
 3. Podráždenie kože v oblasti trieslovín. Dievčatá s citlivou pokožkou okamžite reagujú na trenie. Pokožka v slabinách sa zmení na červenú, objavia sa škrabance, rany.
 4. Skleníkový efekt. Existujú ženy, ktoré nedokážu vyzdvihnúť jednorazové vankúšiky len preto, že pri používaní bežných vankúšikov prudko reagujú na zvýšené teplo. Bez ohľadu na to, ako výrobca zabezpečí, prenos tepla je stále narušený. Najmä ak je na tesnení aspoň nejaká vlhkosť.
 5. Úspora peňazí. Raz kúpiť sadu takýchto tesnení a úplne zabudnúť na mesačné náklady, je snom každej ženy. A v Rusku je niekedy nákup tohto hygienického produktu často nežiaducim výdavkom z rodinného rozpočtu.
 6. Vlastný názor na výhody a bezpečnosť opätovne použiteľných tesnení v porovnaní s tradičnými. Ženy sa často pýtajú, za akých podmienok sa vankúšiky predávajú na každom rohu. V akých teplotných podmienkach, vlhkosti a dobe skladovania nie je jasné, v akých skladoch. V tejto súvislosti vankúšiky vyrobené z opakovane použiteľných textílií získavajú rebríček milovníkov všetkých prírodných.
 7. Tehotenstvo. Takmer každá štvrtá tehotná žena nemôže nosiť syntetické látky. To sa týka akéhokoľvek tkaniva, ktoré sa dotýka tela. Najťažšia vec, paradoxne, dnes je nájsť podprsenku z prírodnej bavlny. Ženy počas tehotenstva môžu mať ostrá nechuť k spodnej bielizni, v ktorej sú umelé vlákna. Zároveň sa žena môže úplne prepnúť na prírodné surové potraviny a bude sa cítiť zdravo, šťastne, spokojne. Čo môžete urobiť, tehotné ženy sú špeciálnou „kastou“.

V skutočnosti, teraz, keď syntetika zaplavila všetko, ľudia sú priťahovaní prírodnými produktmi, tkaninami, materiálmi. To je prirodzené - človek nie je robot, ale biologická bytosť. Telo priaznivo vníma prírodné, prírodné zdroje bez akejkoľvek chémie. V tomto ohľade opätovne použiteľné tesnenia spĺňajú tie najnáročnejšie požiadavky.

Samozrejme, ak podstupujete liečbu na sexuálne prenosnú chorobu, odstráňte chlamýdie a ďalších neobývaných obyvateľov reprodukčného systému, potom znovu použiteľné vankúšiky po liečbe musia byť úplne nahradené novými. Tí, ktorí slúžili, môžu byť spálení alebo zlikvidovaní predbežným zavlažovaním roztokom obsahujúcim chlór, aby nedošlo k šíreniu infekcie.

Zloženie tesnenia

Opakovane použiteľné denné vankúšiky pozostávajú z troch vrstiev mäkkej prírodnej látky a poréznej priedušnej základne obsahujúcej moderné materiály odolné voči vlhkosti. Veľkosť si môžete zvoliť individuálne, ak si objednáte krajčírstvo. Hotový produkt hromadného predaja dlhý 17 cm.

Pre menštruačné obdobie je kladenie o niečo širšie a podstatne dlhšie - asi 20 - 23 cm. Denné vankúšiky sú kratšie ako nočné vankúšiky. Šije sa 5 vrstiev mäkkej tkaniny a poréznej vodotesnej základne. Niekedy sa striedanie vrstiev podľa uváženia výrobcu mierne líši (foto 1).

Väčšinou absorbuje 2 až 3 kvapky. Z hygienického hľadiska je to veľmi dobré, pretože žena bude musieť ju zmeniť dvakrát až trikrát za deň. A to je presne to, čo radia gynekológovia - vymeniť vankúšiky a umyť sa počas menštruácie 5-6 krát denne.

Foto 1. Všetky vrstvy opätovne použiteľného tesnenia.

Vankúšiky sú pre uľahčenie vyrobené pomocou krídel, ktoré sú pripevnené pod klín nohavičiek pomocou zapínacieho gombíka, ako na obrázku 2. Ak výrobok prevrátite obálkou a pripevníte ju, je veľmi vhodné mať malý štvorec v kabelke (fotografia 3).

Foto 2. Tesnenie pomocou gombíka v rozšírenej podobe.

Foto 3. Opakovane použiteľné tesnenie na zips pre uskladnenie po zložení.

Kde kúpiť

Ak existuje dopyt, ponuka neprichádza dlho.

V roku 2018 je možné opätovne použiteľné podložky kúpiť niekoľkými spôsobmi:

 • kúpiť v internetových obchodoch. Môžete si vybrať, čo sa vám páči podľa popisu výrobcu a cenovej kategórie,
 • poradie na mieru podľa jednotlivých noriem a požiadaviek na zloženie, vzor tkaniny. Pre náročné a neštandardné veľké ženy je táto metóda vhodnejšia - všetko sa uskutoční podľa vášho želania.

V tabuľke sú uvedené hlavné zdroje, krajčírske spoločnosti, zloženie textílií a ceny výrobkov.

Kde kúpiť

na objednávkufirmaZ čoho sú vyrobené?cena Aliekspress

https://ru.aliexpress.comZadajte vyhľadávací nástroj v internetovom obchode: „LECY ECO LIFE“, prečítajte si recenzie,

 • Simfamily,
 • Mumsbest,
 • TMISHION,
bambus - veľmi jemný na dotyk,

bavlnaOd 120 rub. Možno nájdete lacnejšie Gloris, oficiálna webová stránka výrobcu

https://gloryes.ru/mampad/mamgigienGlorYes!Vonkajšia bavlna, dotyková vrstva z bambusuCena od 300 rub. Trh Yandex

https://market.yandex.by/ opakovane použiteľné podložky50 značiek z čoho vyberať100% bavlna, bambusOd 150 rub. Obchod Sling.ru

http://www.sling.ru/mnogorazovye-sredstva-zhenskoy-gigieny/slučkaBavlna z bambusuOd 199 rub. http://donnaorganic.ru/Organické Donna100% prírodné tkaninyOd 1400 rub.

Ponuky nie sú obmedzené na zoznam tabuliek. Výber je dostatočne veľký, kvalita je takmer rovnaká s niektorými nuansami pri šití a výbere tkanín. V zásade je rozdiel len v cene.

Ako šiť opakovane použiteľné vankúšiky

Je dôležité zvoliť správnu látku. Byť mäkký, prirodzený a zároveň dobre umytý. Osobitná pozornosť by sa mala venovať spodnej vodotesnej vrstve. Musí dýchať, aby nevytvoril skleníkový efekt. Pri prispôsobovaní nie je nič ťažké.

Pri šití je lepšie použiť overlock, aby sa švy netierali. Každá žena, ktorá vie, ako držať ihlu v dlaniach, môže sama prišiť veľa takýchto vankúšikov.

Foto 4. Najjednoduchšie opakovane použiteľné vankúšiky pre domácich majstrov

Foto 5. Opakovane použiteľné tesnenie s vložkou, ručne šité

Ako sa umyť

Prvá vec, ktorú by ste si mali zapamätať, je krv - je to proteín. Preto sa neodporúča okamžite umyť horúcou vodou. Najskôr rozotrite studenou vodou a tekutým mydlom. Môže sa namočiť do akéhokoľvek kyslíkového bielidla. Ak výrobca neuviedol iné režimy.

Žehliť môžete iba výrobky, ktoré nemajú membránový základ! Pri horúcom železe sa stráca dýchacie vlastnosti. Ženy však zvyčajne hladia. Táto položka je na vašom uvážení, ale vlastnosti a neha látky sa rýchlo stratia.

Niektorí výrobcovia vám umožňujú prať v práčke pri teplote 60 0 C. Preto si pozorne prečítajte pokyny na etikete a postupujte podľa pokynov. Ak sa o výrobok správne postaráte, tesnenie vydrží asi 1000 umytí.

Ako rýchlo zachrániť situáciu

Dnes, pri takom množstve rôznych produktov na predaj, je ťažké si predstaviť ženu, ktorá používa domáce tesnenia. Incidenty súvisiace s menštruáciou sa však môžu vyskytnúť v najneočakávanejšom okamihu. A tu je dôležité byť dobre informovaný o tom, ako si v takých situáciách môžete pomôcť.

Proces vlastnej výroby samotného produktu je pomerne jednoduchý a nezaberie veľa času. Ako viete, najdôležitejšou charakteristikou takýchto hygienických výrobkov je absorpcia a schopnosť udržať vlhkosť.

Uvažovali sa o dvoch základných charakteristikách a sú základom celej technológie na vytváranie tesnení. Preto, aby ste si vytvorili tesnenie sami, musíte si vybrať materiál s dobrými absorbujúcimi a zadržujúcimi vlastnosťami. Samotný hygienický výrobok pozostáva z niekoľkých vrstiev:

 • Priľahlé, v priamom kontakte s pokožkou.
 • Absorbent, zodpovedný za absorpciu a zadržiavanie vlhkosti.
 • Spodné (ochranné), ktoré majú vodotesné vlastnosti.

Použitie materiálov po ruke

Ale sú naliehavé núdzové okamihy, keď naliehavo potrebujete urobiť tesnenie. Môže k tomu dôjsť napríklad počas pracovnej doby alebo vyučovania. Tesnenie počas menštruácie môže byť nahradené dostupnými prostriedkami po ruke. Tam je Existuje niekoľko možností, ktoré môžu situáciu uložiť:

 • Bežný toaletný papier stočte do niekoľkých vrstiev. Môžete použiť papierové utierky.
 • Prípadne to urobí čistá vreckovka, obrúsok. Na zvýšenie účinku sa odporúča zabaliť do nich zvlnený toaletný papier. Tým sa zlepší absorpcia domácich tesnení.
 • Bežný malý uterák je tiež vhodný, ak je starostlivo zložený do dvoch vrstiev. Je dôležité, aby všetky použité materiály boli čisté.
 • Môžete použiť bežnú tašku z polyetylénu, ktorá ju položíte na vrch bielizne a prikryje ju akýmkoľvek vhodným materiálom (napríklad obväzom, bavlnou alebo gázou).

Takéto možnosti sú vhodné, ak priatelia nemajú špeciálne tesnenia. Je však lepšie vyhľadať pomoc a až potom premýšľať o tom, ako si sami vyrobiť hygienický výrobok.

Núdzové opatrenia

Podľa rovnakej schémy môžete nezávisle vytvárať menštruácie počas menštruácie. Ako vhodný materiál: gáza, bavlnená vlna alebo tkaniny na prírodnom základe (napríklad bavlna alebo flanel).

Prírodné tkaniny sú vynikajúcou voľbou pre vrchný lak, pretože prichádzajú do priameho kontaktu s pokožkou.

Je dôležité vybrať si najviac hypoalergénne materiály., Ďalšou dôležitou požiadavkou na priľahlú vrstvu je schopnosť dobre viesť vzduch.

Na vytvorenie absorpčnej vrstvy môžete použiť gázu, mikrovlákno alebo flanel. Najjednoduchšou možnosťou, ktorá nevyžaduje veľa času, je vytvoriť obal z prírodného hypoalergénneho tkaniva a vložiť do neho absorpčnú vrstvu. Malo by sa však pamätať na to, že takýto nástroj nahradí tesnenie najviac na hodinu a pol av prípade veľkého množstva odpadu na oveľa kratšiu dobu. Táto možnosť je perfektná, ak si čoskoro budete môcť kúpiť štandardný hygienický výrobok.

Ak potrebujete možnosť so spoľahlivejšími vlastnosťami, odporúčame nasledujúce: pridajte k posudzovaným materiálom vrstvu s dobrou odolnosťou proti vode.

Najjednoduchším spôsobom je použitie bežného polyetylénu. Mali by ste rezať štandardnú tašku v tvare obdĺžnika a jednoducho ju umiestniť pod látku.

To, či je potrebné vrstvy spojiť alebo nie, zostáva na rozhodnutí samotnej ženy. Doma sa to dá dosiahnuť zošitím vrstiev pozdĺž okrajov. Pri použití domácich opätovne použiteľných vankúšov sa odporúča nosiť spodnú bielizeň, ktorá dobre zapadá do tela a má potrebnú elasticitu. Takéto spodné prádlo nedovolí vyrobenému tesneniu pohybovať sa a presakovať.

Ako urobiť tesnenie sami

V poslednom čase sa stali veľmi populárne opakovane použiteľné podložky na menštruáciu. Takéto výrobky majú mnoho výhod, ktoré si vyžadujú osobitnú pozornosť. Teraz je lepšie hovoriť o tom, ako si tieto vankúšiky vyrobiť sami.

Všeobecný princíp výroby opätovne použiteľných tesnení je nasledujúci: nájde sa vzor, ​​vybrané materiály sa vyberú a prešijú. Súčasne Rozmery produktu sa určujú nezávisle: každá žena pozná veľkosť podložky, ktorá je pre ňu najvýhodnejšia.

Všeobecne sa štruktúra takého tesnenia nelíši od zvyčajného a pozostáva z dvoch komponentov: susedných a ochranných vrstiev.

Vnútorná vrstva

Materiál pre susednú vrstvu je vybraný v závislosti od osobných preferencií ženy. Môže to byť prírodná látka (plyš, froté, bavlna) a syntetická látka (napríklad fleecová tkanina). Pre vnútornú vrstvu je potrebné zvoliť tkaninu s dobrými absorpčnými vlastnosťami. Súčasne bude hrúbka domáceho hygienického výrobku do značnej miery určená vnútornou absorpčnou vrstvou. Existuje niekoľko možností:

 • Bavlnená látka (napr. Šerpa, flanel alebo fleece). Tieto materiály sú veľmi dostupné, ale nie sú to najlepšie absorbenty.
 • Конопляная ткань. Ее впитывающие свойства гораздо лучше. К тому же такой материал обладает значительной прочностью. Недостаток — со временем такой материал становится жестким.
 • Бамбуковая ткань. Отлично впитывает и более мягкая, чем х/б или конопляная, но при этом не такая долговечная.
 • Utierka z mikrovlákna. Je schopný absorbovať značné množstvo vlhkosti. Nevýhody tohto materiálu zahŕňajú nepohodlie spôsobené dlhodobým nosením. To sa vysvetľuje prítomnosťou špongiového efektu, keď sa pri stlačení uvoľní vlhkosť.
 • V predaji môžete často vidieť hygienické výrobky na báze bambusu, ktoré sú vystužené bavlnenou handričkou pre väčšiu odolnosť.

Nepremokavá ochrana

Absorpčná vrstva je voliteľná a je určená len na poskytnutie dodatočnej ochrany opätovne použiteľného tesnenia. Okrem toho sa produkt stáva menej priedušným.

Pri výrobe vodotesnej vrstvy je vhodná membránová tkanina (napríklad Gore - Tex). Tento materiál sa predáva v dvoch verziách: dvoj- a trojvrstvový. Gortex je vyrobený z teflónu a má vynikajúcu odolnosť proti vode. Okrem toho takáto vrstva mierne prepustí vzduch.

Proces montáže produktu

Vytvorenie domáceho liečiva pre menštruačný proces je celkom jednoduché. Ak chcete urobiť menštruáciu vlastnými rukami, musíte postupovať podľa týchto krokov:

 1. Vnútorná vrstva je pripravená. Na tento účel sa materiál niekoľkokrát preloží a po obvode šije.
 2. Ďalej je absorpčná vrstva spojená so spodnou časťou, ale jedna strana zostáva neporušená.
 3. Tesnenie je otočené a zostávajúca strana je zošitá.
 4. Musíte si vybrať látku, aby nebola príliš pohyblivá. V takýchto hygienických výrobkoch nie je dôvod na ich spoľahlivú fixáciu na bielizni. Vhodnými nekĺzavými možnosťami môžu byť napríklad chintz, zamat alebo flanel.
 5. Vybrané látky sa prešívajú podľa vzoru. Na krídla domáceho tesnenia môžete šiť gombíky. To umožní, aby sa hygienický výrobok pevne držal na spodnom prádle.

Takéto domáce tesnenie môžete použiť niekoľko rokov. Tu veľa záleží na tom, koľko sa látka v priebehu času opotrebuje. Na zabezpečenie tesnenia postačuje bežné umývanie.

Pravidlá hygieny

Po použití je potrebné opätovne použiteľné tesnenie trikrát zložiť a vložiť do špeciálneho vrecka alebo vrecka.

Pred umývaním týchto vankúšikov sa odporúča na chvíľu ich namočte do studenej vodya potom dôkladne opláchnite.

Olej z čajovníka pomôže v boji proti zápachu. Pri nasiaknutí pridajte do vody 3-4 kvapky tohto oleja.

Hygienické výrobky sa môžu prať ručne alebo v práčke. Škvrny sa odstránia pomocou obyčajného prášku, peroxidu vodíka alebo octu. Zmäkčite látku pridaním octu do vody. Pri častom praní týmto spôsobom sa však niektoré druhy tkanín môžu zničiť.

Domáce vankúšiky je možné sušiť v sušičke. Na tento účel sa umiestnia na pätnásť minút. Je však dôležité pamätať na to, že každá tkanina má svoje vlastné vlastnosti, ktoré je potrebné zohľadniť pri výbere režimu sušenia. To platí najmä pre syntetické materiály (napr. Mikrofleece). Na odstránenie škvŕn je prospešné aj sušenie na slnku. Okrem toho pomáha dezinfikovať podložky.

Pre niektorých sa nezávislá výroba opätovne použiteľných tesnení môže javiť ako ťažká úloha. Táto práca však stojí za to: výsledkom sú bezpečné hygienické výrobky. Tí, ktorí nechcú robiť šitie, môžu ľahko nájsť takéto výrobky na intímnu hygienu v predaji. Ich cena sa oplatí dosť rýchlo.

Výhody alternatívnej metódy

Vaginálne kontajnery môžu u niektorých žien úplne nahradiť tradičné výrobky na intímnu hygienu. Výhody menštruačných pohárov zahŕňajú:

 • Economy. Životnosť takýchto výrobkov na intímnu hygienu je v priemere 5 rokov. Maximálny termín však môže dosiahnuť až desať rokov. Ak počiatočná investícia do pohára nie je malá, potom sa časom vždy vyplatia.
 • Prenositeľnosť. Napríklad počas cestovania môže žena namiesto niekoľkých tampónov vziať iba jeden menštruačný pohár.
 • Kalich je umiestnený vo vnútri tela a nemá chvost, ktorý môže byť nepohodlný, keď je mokrý pri močení.
 • Hypoalergénny. Menštruačné šálky vyrobené zo silikónu nespôsobujú alergické reakcie.
 • Praktickosť. Pohár pojme oveľa väčší objem tekutiny. Okrem toho sa môže použiť ešte pred začiatkom kritických dní. To platí najmä pre ženy s nepravidelným cyklom.
 • Nedochádza k žiadnemu kontaktu s výbojom.
 • Nezasahujte do športu.
 • Pri nosení úplne neviditeľný.
 • Dobré zadržiavanie zápachu.

Nevýhody vaginálnych kontajnerov

Ale žiadny liek nie je dokonalý. Vnútorné zberné nádrže Majú svoje nevýhody:

 • Používanie šálky vyžaduje určité zručnosti. Ak je agent zadaný nesprávne, môže uniknúť. Všetky manipulácie s menštruačným pohárom sa odporúčajú iba čistými rukami, čo sťažuje jeho používanie mimo domácnosti.
 • Počas obdobia, keď sa výrobok nepoužíva, musí byť v sterilnom stave.

Preto v prípade núdze počas menštruácie môžete namiesto tesnení použiť improvizované prostriedky. A ak žena z nejakého dôvodu nemôže kúpiť zakúpené hygienické výrobky, potom sa v takýchto prípadoch môžu vyrobiť samostatne doma.

Dobrou náhradou za štandardné nástroje sú špeciálne nádoby na zber exkréty. Pri správnom použití môžu byť menštruačné šálky veľmi praktickou alternatívou k tradičným vankúšikom.

Pin
Send
Share
Send
Send