Užitočné tipy

Ako šúpať mrkvu

Pin
Send
Share
Send
Send


Pred varením jedla musíte pripraviť potrebnú zeleninu, umyť ju vodou a vyčistiť ju od nečistôt. Ale niekedy je lúpanie zdĺhavé a nudné, najmä ak potrebujete olúpať veľa ovocia, dnes vám povieme podrobne o tom, ako rýchlo olúpať malú mrkvu.

Zelenina z koreňového pomaranča je často súčasťou našej stravy, takže všetky tipy popísané nižšie budú úplne užitočné pre každú domácnosť, či už je začiatočník alebo so skúsenosťami.

Ako čistiť mrkvu, aby sa nestratili výhody

Kým nedosiahneme metódy a metódy čistenia, bude rozumné diskutovať o správnosti olúpania mrkvy z hornej vrstvy. Týmto pojmom „správne“ sa myslí, že koreňové plodiny sa radšej radšej zoškrabajú než orežú.

Málokto vie (a väčšina o tomto probléme vôbec neuvažuje), ale v karotke sa nachádza veľa vitamínov a mikro-, makro-prvkov dôležitých pre organizmus. Ak dôjde k prerušeniu, stratí sa veľká časť užitočných látok.

Preto, keď premýšľate o tom, ako rýchlo vyčistiť horu „červených krás“, nezabudnite, že výhoda je dôležitejšia ako rýchlosť, preto ju jemne a správne vyčistite.

Ako čistiť mrkvu doma: recept na kefu

Táto technológia je ľahká a cenovo dostupná pre každého. Musíte uznať, že každá hostiteľka má v kuchyni obvyklú škrabku na kov, ktorú všetci často používame, ak potrebujeme strhnúť zvyšné jedlo z povrchu panvice alebo panvice.

Touto škrabkou sa pokúsime rýchlo vyčistiť mrkvu, aby sa zachovali jej vitamíny a proces čistenia pokračoval naraz.

Surovú mrkvu očistite cínovou kefou

  1. Na začiatku musíme korene dôkladne opláchnuť pod tečúcou vodou.
  2. Keď sa ovocie umyje, zoberte kovovú špongiu a prejdite cez ňu po celej dĺžke mrkvy, odstráňte pokožku zo všetkých strán. Na túto lekciu strávite len pár minút - rýchlo a pohodlne.
  3. Po vyčistení mrkvu opäť opláchneme, aby sa odstránili zvyšné nečistoty a ako jedlo môžete použiť čerstvú koreňovú zeleninu.

Ak máte k dispozícii mladé ovocie, je uvedená metóda ideálna. Tenkú pokožku je možné ľahko zmyť sama bez veľkého úsilia. Čistenie však nie je vždy také ľahké. Viac sofistikovanejšie metódy čistenia nájdete ďalej.

Mrkvu čistíme klasickým spôsobom - nožom

  • Mrkva je tradične predovšetkým baňa, ktorá ju očisťuje od prilepenej zeme a špiny.
  • Teraz vyberieme malý nôž a začneme zoškrabať tenkú hornú mrkvovú vrstvu z koreňových plodín. Začíname škriabať úplne dole a postup ukončujeme zhora - v mieste, kde rastú stonky.

Ak je vaše ovocie pomalé a obyčajný nôž si neplní svoju úlohu, môžete si vziať nôž pre domácnosť, ktorý je veľmi vhodný aj na šúpanie zemiakov.

Škrabka v akcii: rýchly spôsob čistenia koreňových plodín

Ďalším spôsobom, ako môžete rýchlo olúpať mrkvu, je šupka. Jeho výhodou je, že umožňuje odrezať hrubú šupku v čo najkratšom možnom čase (v priebehu niekoľkých minút), čo znamená, že nielen všetky výhody prírodného produktu sú zachované v plnom rozsahu, ale ušetrí sa aj veľa času.

Schéma čistenia je rovnaká ako vo vyššie uvedených receptoch: pranie zeleniny, čistenie, opätovné pranie.

Ako vyčistiť varenú mrkvu od nečistôt a šupiek

Pretože v šupke je veľa užitočných prvkov, mnohí lekári odporúčajú najskôr uvariť korene a potom vyčistiť, aby sa vitamíny dostali do misky a nie do odpadu. To znamená, že najprv môžete dôkladne umyť korene pod prúdom vody a potom ich uvariť, kým sa neuvaria.

Mrkva, ktorá už bola uvarená, sa môže olúpať z vrchnej pokožky. Metóda čistenia môže byť čokoľvek: kefa, škrabka alebo nôž. Tu si sami vyberiete, čo je pre vás pohodlnejšie a ľahšie.

Z nášho článku ste sa naučili niekoľko jednoduchých metód, ako rýchlo odlupovať malú mrkvu z ich šupiek. Musíte uznať, že tieto metódy sú tak banálne a nenáročné, že ich môže ktokoľvek zvládnuť, dokonca môžete do tohto procesu zapojiť aj svojho manžela.

Naše podrobné workshopy vám pomôžu stať sa zručným šéfkuchárom a skutočným rozprávkovým fanúšikom vo vašej rodine.

Predplatné portálu „Váš kuchár“

Pri nových materiáloch (príspevky, články, bezplatné informačné produkty) uveďte svoje krstné meno a e-mail

Ako rýchlo olúpať mrkvu

Možno sa zdá, že otázka, ako sa mrkva olúpa, je pre niekoho smiešna. Ale na varenie existuje niekoľko nováčikov, u ktorých tento proces spôsobuje množstvo negatívnych emócií. Alebo možno skúsená žena v domácnosti, ktorá po prečítaní niektorých tajomstiev a odporúčaní k tejto téme, získa niečo nové pre seba.

Ako šúpať mrkvu

Tradične sa v priebehu rokov šupka mrkvy „zoškrabala“ v doslovnom zmysle slova. Mnohí dokonca aj dnes používajú túto metódu výlučne s odkazom na skutočnosť, že leví podiel vitamínov pripadá na šupkovú oblasť, a preto ju nemožno znížiť. Takéto presvedčenie samozrejme nemá zmysel, ale bohužiaľ nebude fungovať na rýchle čistenie mrkvy.

Ako rýchlo olúpať mrkvu

Mrkvu môžete rýchlo šúpať nielen špeciálnym nožom na šúpanie zeleniny, aj keď túto metódu možno nazvať aj rýchlo. Ale najmenej času bude trievať mrkva, ak použijete šupku. Toto zariadenie umožňuje rezať veľmi tenkú šupku.

Na odlúpnutie mladej mrkvy, ktorá nemá prakticky žiadnu šupku, môžete použiť tvrdú kefu. Bez ohľadu na to, ako sa má lúpať mrkva, musíte to urobiť od najhrubšej časti k najužšej.

Ako vyčistiť mrkvu krok za krokom pomocou fotografií:

Na prácu potrebujeme mrkvu, nôž, krájaciu dosku, cedník, kovovú kefu na škrabky na riad.

Pred čistením je potrebné mrkvu dobre umyť. Mladé mrkvy sa nedajú vôbec olúpať. Stačí ho dobre umyť špongiou a jemná pokožka sa umyje vodou.

Je trochu zložitejšie olúpať mrkvu, pretože pokožka sa postupom času stáva hrubšou. Po odrezaní hornej časti mrkvy (miesto pripevnenia stoniek) si môžete odobrať pravidelný malý nôž a zoškrabať tenkú vrstvu kože smerom zdola nahor. Na čistenie zatuchnutej alebo zdĺhavej mrkvy môžete tiež použiť špeciálny nôž do domácnosti na šúpanie zemiakov.

Najpohodlnejšou možnosťou je použiť čistú špongiu na čistenie kovu, ktorá sa používa na čistenie riadu. Len špongiu na koreňovú plodinu zo všetkých strán. Po niekoľkých sekundách bude mrkva dokonale a rovnomerne olúpaná a pripravená na ďalšie spracovanie.

Lúpanú mrkvu opláchnite pod tečúcou vodou a je pripravená

Pin
Send
Share
Send
Send