Užitočné tipy

Ako sa stať majstrom čaju: naučiť sa viesť čajový obrad Gong Fu Cha

Pin
Send
Share
Send
Send


wikiHow funguje na princípe wiki, čo znamená, že mnohé z našich článkov napísali viacerí autori. Pri tvorbe tohto článku dobrovoľní autori pracovali na jeho úprave a vylepšovaní.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 8. Zoznam ich zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Tradícia čajového večeru v 19. storočí bola založená v Británii, ale čoskoro sa rozšírila do celého sveta. Mnoho čitateľov si užilo desaťročia. Alice v ríši divov a popis čajového večierku Hatter. Preto oficiálne čajové večierky so zdvorilými rozhovormi alebo klebety zaplnili celú populárnu kultúru. Deti a dospelí radi pijú čaj. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako usporiadať čajový večierok a pozvať hostí.

Náradie na čajový obrad

Na rozdiel od každodenného pitia čaju z čaju sa tu okrem čajníka a misiek používajú ďalšie obrady pri slávnosti Gongfu Cha.

Chaeh sa doslova prekladá ako „čajová skrinka“. Toto je nádoba, do ktorej sa nalejú suché čajové lístky pred varením. Takže každý účastník čajového obradu sa môže s čajom zoznámiť - zhodnotiť jeho vzhľad a arómu. Chae prešiel okolo. Keď sa všetci hostia zoznámili s čajom, naleje sa do čajníka.

Cha ju sú čajové nástroje, ktoré pozostávajú z:

Cha chi je špachtľa, ktorá pomáha naliať čaj z čaju do čajníka.
Jia Zi - kliešte, ktorými majster čaju vezme misky.
Cha zan - ihla na čistenie výlevky čajníka.
Cha syanlo je lievik, ktorý sa vkladá do hrdla kanvice a uľahčuje v ňom zaspanie.
Cha mao bi - kefa na čajník.
Cha Tsang je špeciálny kontajner, v ktorom sa prenáša opitý čaj.
Cha boo - čajový uterák
Sieve.

Čajový pár je misa pinminbei (z ktorej sa pije čaj) a špeciálna vysoká pohárik wensyanbei (z ktorého sa vdychuje aróma). Treťou položkou v čajovom páre je malý stojan na bobky, na ktorom je umiestnená misa a pohár.

Chahai sa prekladá ako „more čaju“. Toto je nádoba v tvare malého džbánu, do ktorého sa čaj nalieva z čajníka pred naliatím do misiek hostí. To znamená, že pôsobí ako „sprostredkovateľ“ medzi čajovou kanvicou a vašou misou. Existuje niekoľko dôvodov:

Ak nalejete čaj z čajníka priamo do misiek, potom sa čaj môže znovu pripraviť v očakávaní jeho úplného naliatia - v výtokoch z čajníkov sú malé diery a môže byť veľa hostí, ktorí potrebujú naliať čaj.

Ak nalejete čaj z čajníka priamo do misiek, chuť a sila infúzie v rôznych šálokch sa bude líšiť - najjednoduchšie pre tých, ktorí sa nalejú na prvom mieste, a najsilnejších - pre tých, ktorí sa nalejú ako posledné. Preto má Chahai druhé meno (používané na Taiwane) - Gundaobei, čo sa prekladá ako „kalich spravodlivosti“.

Nalievaním čaju do Chahai znížime jeho teplotu.

Najväčším predmetom čajového obradu je čajová doska s dvojitým dnom, kde počas čajového obradu tečie voda alebo čaj. S pokrmami pastiera sa nemusíte obávať rozliatia čaju na stôl.

Mimochodom, všetko je v našej čajovni:

Ako viesť čajový obrad gong fu cha

1. Zahrievajte vodu. Kanvicu odstránime z ohňa, keď sa prvé veľké vzduchové bubliny začínajú zvyšovať na povrch, voda sa však nevarí parou. Nalejte vodu do termosky, aby nevychladla.

2. Z jedál pripravte všetko, čo potrebujeterozprestierajúce sa na čajovej doske. Ľahké kadidlo, zapnite čajovú hudbu.

3. Pripravte si čaj. Tradične sa obrad Gongfu Cha koná s oolongmi - rovnako ako s najjasnejšou a najbohatšou chuťou a vôňou čajov. Nalejte čaj do čaju z čajníka pomocou odmerky. Spoznajte čaj a prechádzajte okolo návštevníkov. Zoznámenie sa s čajom sa deje takto: zoberiete si čaj s čajom oboma rukami, zložíte ho v lodi, prinesiete ho blízko k tvári, dych zahrejeme čajom a potom vdýchnete arómu.

4. Zahrejte riad vriacu vodu dovnútra a von. Vypustite vriacu vodu na čajovú dosku. Misky pre hostí sú obrátené špeciálnymi čajovými kliešťami Jia Zi.

5. Prenášajte čaj z čaju z čaju do čajníka pomocou špachtle a lievika, ktorý je umiestnený v krku. Zabaľte kanvicu do uteráka a niekoľkokrát ňou pretrepte - čajový prach sa usadí na stenách a čaj sa zahreje a začne vydávať arómu.

6. Opláchnite čaj a pripravte ho. Nalejte čaj s vodou a okamžite, bez toho, aby ste trvali na tom, nalejte čaj do sita. Z chahai nalejte prvú infúziu do misiek hostí, aby ste ich dodatočne zahriali. Znovu pomocou klieští odoberte misky a nalejte z nich infúziu na dosku na čaj alebo na figuríny čaju. Táto infúzia sa nepije.

7. Pivajte čaj. Čajové lístky zalejeme opäť po okraje čajníka / gaiwani. Počkajte niekoľko sekúnd a nalejte cez sito do čaju.

8. Nalejte čaj. Najprv sa čaj naleje tri štvrtiny do vysokej šálky. Potom sa prikryje prevrátenou misou, napríklad vekom, a pár sa prevráti tak, aby vysoký pohár bol na vrchu. V tejto forme sa čajový pár prenesie k hosťovi na stojane a hosť nezávisle zdieľa šálky. Prvýkrát sa majster čaju otočí o pár, potom ich účastníci obradu odovzdajú sami.

Ako otočiť čajový pár:

Jednou rukou si zoberte čajový pár tak, aby palec spočíval na veku a index a stred si na oboch stranách udržujte vysoký pohár. Jedným pohybom otočte pár a položte ho na stôl. Čaj by sa nemal vysypať z vysokého šálky, mal by ísť do misky až po zdvihnutí šálky.

Najskôr sa aróma vdýchne v šálke a potom sa z misky vypije čaj.

Príďte do nášho obchodu - obrovský výber čaju, riadu a príslušenstva pre čajový obrad. A ZĽAVA 10% pre všetkých čitateľov blogu. Propagačný kód: ifromblog

Horúci čaj

Pokúste sa vytvoriť príležitosť na výrobu horúceho čaju, doplňte niekoľko druhov listového čaju a čajové vrecká. Môžete si napríklad vybrať rooibos, mätu a zelené druhy čaju. Budete tiež potrebovať cukor, med a citróny, aby si každý hosť mohol pripraviť nápoj podľa chuti.

Stanica na vytvorenie vlastného nápoja

Ak chcete vytvoriť niečo kreatívne a moderné, môžete si pripraviť čajovňu. Aby ste to dosiahli, budete potrebovať sadu čerstvých bylín a lístkov v porcelánových alebo sklenených nádobách, ako aj lyžice, aby si hostia sami mohli vybrať z týchto možností. Nezabudnite každý komponent podpísať, aby sa nikto nezmýlil. Majte rýchlovarnú kanvicu po ruke, aby ste mohli variť výslednú zmes.

Vlastná verzia čaju

Ak chcete urobiť niečo zvláštne, môžete si pripraviť vlastný čaj. Ak máte váženého hosťa na večierku, môžete čaj pomenovať na jeho počesť. Napríklad môžete pripraviť vanilkové rooibos s kakaom a šafranom. Využite svoju fantáziu, ukážte osobné preferencie - dostanete jedinečný nápoj.

Chladený čaj

Džbánok studeného čaju je nevyhnutnosťou pre letnú párty. Nikto nechce variť čaj v deň, keď slnko bije. Existuje veľa receptov na ľadový čaj, takže vaša párty nebude menej originálna.

Čajové koktaily

Čajové párty by nemali byť vôbec tuhé, hrubo doplňte stôl tequilou a šampanským, ak si myslíte, že to chcete. Malé hrnčeky môžete použiť na prípravu tematických koktailov na báze čaju. Napríklad harmanček ide dobre s bourbonom. Aký skvelý spôsob, ako urobiť čajový večierok ešte pôsobivejším!

Horúce kakao

Ak máte nejakú udalosť v chladnom období, podávajte horúcu čokoládu alebo kakao. Môžete to urobiť pred príchodom hostí a pomocou termosky udržujte teplotu nápoja. Môžete si dokonca urobiť bar pre horúcu čokoládu tým, že zariadi a zariaďuje také doplnky, ako sú mätové palice, marshmallows, čokoládové lupienky, korenie. Ak chcete urobiť kakao ešte zaujímavejším, môžete využiť niekoľko možností - nech si hostia sami vyberú presne to, čo chcú.

Tradičný britský čajový večierok sa zvyčajne podáva s malými sendvičmi, marmeládami a rôznymi dezertmi. Je však potrebné zvážiť, že neexistujú žiadne jasné pravidlá - skúste dať hosťom to, čo si myslíte, že ich poteší.

Malé sendviče

Klasické čajové sendviče sú nevyhnutnosťou pre úspešnú párty. V takomto jedle je možné proteín a vlákninu kombinovať, aby sa zaručila sýtost, čo je veľmi dôležité. Príprava takýchto sendvičov si nevyžaduje príliš veľa úsilia. Ako náplň je možné použiť čokoľvek. Napríklad môžete použiť kombináciu kozieho syra, špenátu a pečeného korenia. Rezačky cookie môžete použiť na to, aby vaše sendviče boli pekné.

Mini koláče

Nič nebude vyzerať krajšie ako malé ovocné koláče a pečivo. V takomto jedle nemusí byť príliš veľa kalórií a jeho varenie je celkom jednoduché. Kôra môže byť vyrobená z riasy, mandľového oleja, vanilky a pekanových orechov.

Ovocie a bobule pre labužníkov

Servírovanie taniera ovocia alebo bobúľ je vždy dobrý nápad, poteší hostí, ktorí sledujú svoje jedlo. Môžete použiť kombináciu hrozna, ananásu a jahôd. Aby doska vyzerala originálnejšia, ponorte niektoré bobule do rozpustenej čokolády a posypte orechmi. Keď námraza stvrdne, získate veľmi krásny a sladký dezert, ktorý zvíťazí nad všetkými.

Neočakávané slané jedlo

Pridajte neobvyklú slanú desiatu, aby ste vyjadrili svoju fantáziu. Keď vaši hostia vyskúšajú sladké dezerty, radi sa postarajú o niečo úplne iné. Napríklad plnené vajcia môžete podávať s avokádom. Vajce jednoducho uvaríme, nakrájame na polovicu, vyložíme žĺtky a zmiešame s avokádom a himalájskou soľou. Naplňte polovicu vajíčok a posypte práškom zeleného čaju.

Riad a výzdoba

Čajový večierok priamo závisí od dekorácie a riadu. Porcelán by mal priťahovať pozornosť, v strede stola by mali byť zaujímavé ozdoby. Aj keď sa nesnažíte vytvoriť tradičný večierok a usilovať sa o uvoľnenú atmosféru, v každom prípade by mali existovať predmety. Pozrite sa na zoznam uvedený nižšie - bez týchto vecí nemusí byť vaša dovolenka úplná.

Porcelán a čajová súprava

Ak nemáte čajový set z Číny, môžete si kúpiť šálky a taniere. Nezáleží na tom, či sú ich vzorce odlišné - eklekticizmus si teraz získava na popularite. Okrem toho príliš dokonalý výber vyzerá nudne. Potrebné jedlá si môžete usporiadať na každom mieste alebo jednoducho určiť kútik tanierov a šálok, kde si každý hosť môže vziať to, čo potrebuje.

príbory

Ak podávate lepkavé dezerty, musia byť na stole vidličky na dezert. Ak je na stole prítomný džem alebo maslo, musia byť na jeho roztiahnutie nože. Toto je nielen praktické, ale tiež to dokazuje vašu zdvorilosť. Nezabudnite na lyžice na miešanie a na nože na tortu. To všetko je veľmi užitočné.

Obrus ​​a dekorácie v strede stola

Podľa toho, o aký štýl sa snažíte, si môžete vybrať krásny obrus alebo sa obmedziť na cestu. Posledná možnosť je obzvlášť dobrá, ak máte tvarovaný drevený stôl. V strede môžete umiestniť staré čajníky, kytice kvetov alebo niečo podobné.

Pin
Send
Share
Send
Send