Užitočné tipy

Kde nájdem železo v minecraft

Pin
Send
Share
Send
Send


Železo sa používa na vytváranie (vytváranie) nástrojov, zbraní, brnení a môže sa tiež použiť v stavebníctve vo forme blokov. Železná ruda sa ťaží v podzemí vo výške 1 až 64 rokov (stlačením klávesu F3 zobrazíte úroveň, v ktorej sa nachádzate, pozri os „Y“). Pre začiatočníkov je najjednoduchšie nájsť železo v jaskyniach, ktoré sami vytvorili, takéto jaskyne môžete vyhľadať pohybom v blízkosti územia, na ktorom sa objavili. Na ťažbu železnej rudy môžete použiť kamennú, železnú, zlatú alebo diamantovú krumpáč, drevená nie je vhodná.

Ak ste v jaskyniach nenašli železo, vyzbrojte sa kameňmi, lopatou, mečom, baterkami a choďte dole do podzemia, napríklad pomocou rebríka:

Tento spôsob zostupu je bezpečnejší ako priamy zostup tým, že nespadnete do jaskyne alebo lávy, ktorá môže byť pod vašimi nohami. Môžete ísť dole a vyšplhať sa do takejto jaskyne mnohokrát, v prípade vertikálneho klesania budete potrebovať rebrík, ktorý vyžaduje zdroje. Takže choďte dole do výšky y: 16 a potom „kopajte“ vpred. Je to na úrovni 16, pretože tam nebudete zaplavení lávami zhora a všetky zdroje sa tam nachádzajú pomerne často. Ak ste už spoznali diamanty alebo zlato, potom sa ich nesnažte dostať s kamenným alebo dreveným krumpáčom, ťažte ich iba so železnými, diamantovými a zlatými hrotmi, pamätajte na miesto a vráťte sa k nemu, keď máte železnú krumpáč.

Ak narazíte na jaskyňu, skontrolujte ju a buďte opatrní, v jaskyniach môžu byť nepriateľské davy.

Týmto spôsobom som musel ísť dole až na dno a stále ísť o niekoľko desiatok blokov vpred, než som našiel železnú rudu. Strávil 2 kamene a asi 20 bateriek.

Bane a štoly

Železná ruda, z ktorej sa ingoty železa získavajú pretavovaním v peci, sa nachádza v dolnej polovici sveta. Dosahuje najvyššiu koncentráciu medzi druhou a šesťdesiatou úrovňou, takže sa nemusíte hlboko snažiť nájsť.

Ak nechcete skúmať hlboké jaskyne a veríte, že nemáte dostatok vybavenia a skúseností, môžete ísť dole na šesťdesiatú úroveň a preraziť na nej niekoľko štôlní. Pravdepodobne nájdete železnú rudu.

Pamätajte, že to nezískate s dreveným krumpáčom, takže je lepšie zásobiť sa množstvom kamenných nástrojov. Vytvorte niekoľko stohy (balenia po šesťdesiatich štyroch) pochodní, aby osvetľovali rozbité chodby.

Najlepšie je udrieť takéto pohyby blízko domu. Po prvé, umožní vám to, ak sa niečo stane, rýchlo sa vrátiť domov na jedlo a po druhé, ak niečo pestujete alebo sa topíte, tieto procesy vo vašej neprítomnosti zamrznú, čo nemusí byť príliš pohodlné.

Priamo pod domom môžete začať hľadať železo. Aby ste predišli nepríjemným prekvapeniam, nikdy neťažte blok, na ktorom stojíte. Po dosiahnutí úrovne šesťdesiat, vykopajte dlhú rovnú chodbu dva bloky vysoko, dobre ju osvetlite pochodňami. Po odchode z domu na niekoľko desiatok blokov začnite kopať kolmé pohyby. Medzi ťahmi by mala byť vzdialenosť dvoch buniek, takže môžete vidieť všetky bloky na správnej úrovni.

Vyhľadajte v jaskyniach

Ak si myslíte, že máte dostatok vybavenia, náradia a jedla, môžete vyhľadať železo v najbližšej jaskyni. Pomerne často nájdete hneď pri vchode rudné bloky, ale problém je v tom, že veľmi malý počet hráčov, ktorí získali potrebné zdroje, okamžite odíde domov. Väčšina z nich začína skúmať jaskyne, čo často vedie k smrti postáv.

Keď idete do jaskyne, nezabudnite si priniesť dostatok bateriek, niekoľko blokov dosiek, aby ste vytvorili pracovný stôl alebo palicu pre nové nástroje, pár výberov a dostatok jedla. Buďte opatrní, vo veľkých hĺbkach hrozí nebezpečenstvo pádu do lávy, aby nedošlo k okamžitému horeniu, vedierko vody na paneli rýchleho prístupu, po páde do lávy budete mať pár sekúnd, aby ste sa zhasli.

Po získaní dostatočného množstva železnej rudy choďte domov. Otvorte rozhranie pece, vložte uhlie, strom alebo vedro lávy do spodnej komory a do hornej železnej rudy. Potom musíte počkať, kým sa ruda neroztaví na železné ingoty. Na výrazné zrýchlenie procesu môžete súčasne taviť suroviny v niekoľkých peciach.

Červená ruda

Byť vo výškach: 1-15

Vo veľkom počte: 4 - 13

Najlepšia výška: 12

Červenú rudu používajú hráči na optimalizáciu svojej hry a vytváranie deštruktívnych mechanizmov a nenápadných pascí z davov a súperov. V jaskyniach je ich veľa, ale ak ste si predstavili niečo veľkolepé, končí to tak nepostrehnuteľne.

Nachádza sa vo výškach: 1-15

Vo veľkom počte: 4 -13

Najlepšia výška: 12

Diamant je najcennejším a najodolnejším všade, vrátane MineCraft. Pomocou neho môžete vytvoriť dokonalý brnenie a ostré zbrane, očarujúce prvý a druhý, prekročíte rieku lávy a zabijete koncového draka. Mimochodom, očarovací stôl a hudobný box musia byť vyrobené z diamantov.

Ťažba a skladovanie

Pri normálnom použití krumpáča sa v surovom bloku rudy ukladá iba železo a zlato, ale ak krumpáč s okúzľovaním „hodvábnym dotykom“ vypadne, surový blok rudy rovnako vypadne. Tento blok môže byť roztavený v peci, ale táto akcia prinesie iba 1 rudu (a pomocou pick na redstone, 3-4 kvapky vypadnú, na lapis lazuli - 4-6. To je k ničomu a spôsobuje stratu, ale je lepšie o tom vedieť).

Z 9 rovnakých rúd (s výnimkou uhlia a redstone) je tiež možné vytvoriť blok z tejto rudy. Používa sa na kompaktné skladovanie alebo na výstavbu „drahých“ budov. Bloky rudy sa môžu samozrejme obrátiť späť na rudy.

Pin
Send
Share
Send
Send