Užitočné tipy

Ako sa stať ilúzionistom: Sprievodca po akcii

Pin
Send
Share
Send
Send


Náš skúsený tím editorov a vedcov prispel k tomuto článku a testoval ho na presnosť a úplnosť.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 18. Zoznam ich zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Tím pre správu obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu redaktorov, aby zabezpečil, že každý článok spĺňa naše vysoké štandardy kvality.

Ak sa stanete amatérskym kúzelníkom, získate zaujímavú príležitosť prekvapiť priateľov a príbuzných na rôznych oslavách a sviatkoch. Ak chcete publikum neustále zapôsobiť, môžete premýšľať o profesionálnej kariére kúzelníka. Najprv je potrebné študovať základné triky, a potom sa začať postupne presúvať k zložitejšiemu ilúznemu repertoáru. Začnite tým, že sa naučíte niekoľko jednoduchých, ale účinných trikov vrátane trikov s kartami, mincami a rozptýlením.

Ako sa stanete skutočnými kúzelníkmi?

Vo veľkých mestách dnes fungujú celé školy a školiace strediská, ktoré vás môžu naučiť základom tejto nezvyčajnej a úžasnej profesie. V tejto oblasti je však veľa samoukov, ktorí sa dostanú ku všetkému samému. Hlavná vec - nemali by ste zabudnúť, že okrem zvládnutia magickej múdrosti potrebujete aj herecký talent. Koniec koncov, hrať na pódiu. Svetlá a farebná show skrýva ťažkú ​​a usilovnú prácu.

Kde začať? Najprv musíte nezávisle vyhodnotiť svoju vlastnú pripravenosť na toto remeslo. Skontrolujte, či sa môžete stať Davidom Copperfieldom alebo Harrym Houdinim?

Čo sa musíte stať skutočným kúzelníkom

Detský sen, ďaleko pre mnohých, je celkom uskutočniteľný, je potrebné vynaložiť určité úsilie. Teraz existujú dokonca štúdiové školy, kde sa učia, ako sa stať iluzionistami. Alebo sa môžete sami naučiť, ako vykonať niekoľko trikov, ak vystúpenie na pódiu nie je najvyššou prioritou. Z času na čas sa môže zvedavý koníček zmeniť na vzrušujúcu profesiu.

Pódiové práce sú dosť náročné. Za žiarivou show je obrovské dielo. Predtým, ako sa pýtate, ako sa stať ilúzionistom, ako je napríklad Dynamo (slávny britský kúzelník Stephen Frein), musíte skontrolovať svoju vlastnú ochotu zvládnuť túto profesiu. Čo je potrebné pre skutočný úspech?

Denná práca

Pamätajte, že na zvládnutie tohto povolania nie je vôbec potrebné študovať na špecializovanej škole a platiť peniaze. Môžete sami odpovedať na otázku, ako sa stať iluzionistom doma. Najprv musíte tvrdo pracovať v dennom režime, zdokonaliť svoje zručnosti, opakovať nové a staré čísla a triky znova a znova. Upozorňujeme, že nebude fungovať rýchlo. Mág potrebuje len roky, aby si vyvinul potrebnú flexibilitu prstov.

Trpezlivosť a čas

Brilantný David Copperfield strávil niekoľko rokov vytvorením jednej veľkolepej miestnosti. Je nevyhnutné, aby ste boli skutočným fanúšikom svojej práce, aby ste obetovali roky svojho života pre radosť divákov a pre nepatrný výkon. Ako sa stať iluzionistom? Najprv musíte tvrdo pracovať na rozvoji svojich vlastných schopností, naučiť sa nové a opakovať staré triky.

Musíte sa opýtať sami seba: „Chcem tomu venovať svoj leví podiel svojho času?“ Pred prvým zameraním na javisko bude potrebné značné úsilie. Napríklad na dosiahnutie potrebnej flexibility prstov bude trvať roky odbornej prípravy.

Hlavné vlastnosti kúzelníka

Kreatívne je veľmi dôležité. Pri domácich predstaveniach vám môže stačiť pár zapamätaných trikov, ale ak chcete hovoriť s veľkým počtom ľudí, musíte vymyslieť niečo vlastné. Všetci, ktorí sa stali hlavnými iluzionistami, sami vyvinuli svoje počty, kostýmy a hľadali rekvizity.

Dômyselnosť a obratnosť

Tajomstvo lahodného triku je často v poriadku. Byť schopný vykonať potrebný pohyb v čase tak, aby si divák nevšimol nič zbytočné, je dosť pracný proces, ktorý vyžaduje presnosť, fyzickú silu a rýchlosť reakcie.

Ľudia prichádzajú na prehliadku, aby sa dotkli zázrakov, musíte spôsobiť ich skutočné prekvapenie, ale na to skutočne potrebujete niečo nové. Ako sa stať iluzionistom schopným nekonečne potešiť verejnosť? Kreativita tu zjavne nestačí. V prípade trikov doma môže stačiť opakovať úspešný počet hviezdnych mágov nájdených na webe, v knihe alebo časopise, ale profesionálny úspech je možné dosiahnuť iba pomocou vašej vynaliezavosti. Najslávnejší kúzelníci sami vyvíjajú miestnosti, kostýmy a rekvizity.

Blázni tu nemajú miesto

V skutočnosti veľa trikov a majstrov trikov ovládalo veľa trikov samo o sebe. To nie vždy vedie k pozitívnemu výsledku, pretože stať sa kúzelníkom-iluzionistom je veľmi ťažké. Ale v tomto prípade máte istotu, že nájdete svoj vlastný štýl a exkluzivitu.

Každý sa rozhodne, ako sa stať iluzionistom. Štúdium doma vyžaduje veľa úsilia a sebaorganizácie, ako aj finančné náklady a voľný čas. Ak sa chcete stať dobrým kúzelníkom, budete musieť získať veľa rekvizít, vzdelávacej literatúry a video materiálov. Zároveň poskytujte školenia 8-10 hodín denne a hľadajte peniaze na celý život iným spôsobom, až kým sa nestanete hviezdou.

O niečo ľahšie pre deti, ktoré vyrastajú v rodinách kúzelníkov. Rodičia s nimi často zdieľajú tajomstvá a odovzdávajú tajomstvá svojho remesla. A keď dieťa doslova rastie za záclonami, potom je od prvých rokov života nasýtené duchom scény.

Spravodajstvo a charizma

Jednou z nevyhnutných zložiek pre úspešné číslo je dôsledný matematický výpočet. Postupnosť krokov musí byť presne overená, každý najmenší detail je dôležitý. Jednoducho nemôžu existovať žiadne menšie, náhodné veci a malý dohľad môže vyústiť do všetkého úsilia.

Úspech každého umelca závisí od reakcie publika. Nestačí povedať: „Chcem sa stať iluzionistom a dosiahnuť uznanie!“ Je potrebné pocítiť náladu verejnosti, aby sa tento efekt dosiahol práve teraz. Osobné kúzlo je dôležitou súčasťou každého kúzelníka. Ak chcete divákovi potešiť, musíte byť schopní predstaviť sa.

Prvé kroky a jemnosti učenia

Tí, ktorí sa chcú stať iluzionistami, by mali študovať veľa ponúk. Môžu to byť kurzy, praktické cvičenia, rôzne školy. Väčšina praktizujúcich je pripravená venovať plateným lekciám, zdieľať svoje osvedčené postupy a tajomstvá, ktoré otvárajú hranice magického sveta. Cirkusové cirkusové školy tiež učia zručnosti, vychovávajú zručnosti, vlastnosti, učia umenie ilúzie.

Dôležitým faktorom v procese učenia je vytrvalosť. Najskúsenejšie esá venujú tréningu enormnú pozornosť, prinášajú triky k dokonalosti. Niektoré techniky sa opakovane stokrát opakujú, aby sa vyvinula reflexná pamäť. Skutoční majstri počas trikov venujú minimálnu pozornosť rukám, čo diváka rozptyľuje. Denné tréningy sa vyplácajú, ale musíte byť trpezliví, aby výsledok úplne vyhovoval očakávaniam.

Ako sa naučiť byť sprievodcom pódiom

Ako ovládnuť zvládnutie krásneho zamerania, získať potrebné zručnosti na pódiu, ako sa stať iluzionistom? Malo by sa školenie konať v špeciálnej inštitúcii alebo môžete svoju kariéru začať ako čarodejník? Medzi známymi umelcami ilúzie sú skutoční majstri fokusu, ktorí si potrebné zručnosti osvojili sami.

Je skutočne ťažké, nie vždy úspešné, ale existuje šanca neopakovať cestu druhých a stať sa exkluzívnymi. Samoštúdium si bude vyžadovať značnú disciplínu, čas, úsilie, materiálne náklady. Tréningové rekvizity, techniky trikov, metódy si budete musieť zaobstarať sami, a potom sa ich pokúste všetko zvládnuť. Okrem samotných trikov je potrebné študovať herectvo, pretože každý profesionál by mal mať schopnosť udržať sa na pódiu.

V rodinách dedičných mágov rodičia často učia svoje deti tajomstvá samotného dynastického remesla. Od útleho veku sa bábätká vracajú do zákulisia a absorbujú potrebné informácie. Po dozretí je pre nich oveľa ľahšie dokázať sa ako umelci.

Umenie učiť sa doma

Ak sa odborná príprava vykonáva podľa zavedenej schémy, štúdium doma bude o niečo zložitejšie. Potenciálny iluzionista nájde užitočnú koncentráciu, vynikajúcu a dokonalú sebaorganizáciu. Študent by mal trénovať vytrvalosť, pracovať s vytrvalosťou, vymýšľať každý prvok a venovať maličkosti. Začiatočníkovi sprievodcovi sa odporúča, aby sa zásobili špeciálnou literatúrou, ktorá je prezentovaná v obrovskom sortimente. Nájdite ten správny návod na objavenie nádherného sveta trikov a očarujúcich ilúzií.

Druhým zdrojom informácií o školení je internet. World Wide Web rozdá veľa informácií o príprave kúzelníka zadarmo. Takáto šanca by nemala chýbať pre začiatočníkov, ktorí chcú dosiahnuť vysokú úroveň. Niektoré veci, atribúty, špeciálne vybavenie predávajú samotní iluzionisti, ktorí sa z nejakého dôvodu rozhodli už nevykonávať tajnú vedu.

Kurzy a vzdelávacie inštitúcie

Kúzelník je pomerne zriedkavé povolanie, podľa tohto profilu nie je ľahké nájsť vzdelávaciu inštitúciu. Teraz existujú kurzy, kde sa môžete naučiť základy zvládnutia zamerania. Takýto koníček v priebehu času je celkom možné zmeniť na remeslo, ak v tom cítite svoje vlastné povolanie. So skúseným učiteľom môžete získať vedomosti potrebné na začatie kariéry, ale ďalší úspech bude závisieť od vášho vlastného úsilia. Slávne cirkusy majú vlastné štúdiá, v ktorých môžete ovládať fascinujúce povolanie a potom si nájsť prácu a hrať na pódiu.

Jednou z výhod, z ktorej možno získať výučbu ilúzie, je vstúpiť do cirkusovej školy ako kúzelnícky manipulátor. Uchádzači budú musieť absolvovať špeciálne testy a cvičenia, aby zistili, či si osoba môže ďalej rozvíjať flexibilitu svojich rúk, aby mohla obratne vykonávať tie najjemnejšie triky.

Psychológ a kúzelník-kúzelník

Pred začatím tréningu venujte pozornosť psychologickému aspektu. Úspešný kúzelník musí byť dobrý psychológ, aby rozumel ľuďom. Neustála práca s publikom si vyžaduje štúdium základov psychológie. Čarodejník bude musieť držať pozornosť, pobaviť a rozptýliť ľudí, aby vytvorili skvelé triky. Dobrý kúzelník neodhaľuje svoje tajomstvá, takže majster musí sústrediť svoje názory, pozornosť publika na veci, ktoré nepovedú k odhaleniu. Tajomstvo sa považuje za základ ilúzie, ak sa odhalí, zameranie sa stáva nezaujímavým.

Úspešný iluzionista sa bude musieť naučiť komunikovať s davom. Ak kúzelník nie je v kontakte s verejnosťou, nie je možné robiť závratnú kariéru. Neschopnosť hovoriť, nájsť prístup k ľuďom naznačuje, že stojí za to premýšľať o inej kariére, opustení trikov a magických predstavení. Štúdium psychológie pomáha zvládnuť „pouličnú mágiu“, nájsť prístup k rôznym ľuďom, poznať ich charakter, dispozíciu. Úspech príde k tomu ilúzionistovi, ktorý nezúfa, bude pokračovať v odbornej príprave, zlepšovať cestu rozvoja seba samého.

Profesijný rozvoj

Po ilúznych kurzoch, školení pacientov, štúdiu už známych a rozvíjaní vlastných trikov môžete premýšľať o dobytí verejnosti. Väčšina kurzov učí iba základy interakcie s malými predmetmi - karty, lopty, laná. Ako sa stať kúzelníkom-iluzionistom, ktorého možno ovládať aj pomocou technicky zložitých rekvizít? Každý profesionál sa musí neustále vyvíjať. Je potrebné neustále hľadať seba vo svojom obľúbenom podnikaní, naučiť sa vysporiadať sa s javiskovým vybavením, dôkladne preskúmať, čo už existuje, a sledovať nové trendy v práci s rekvizitami. Profesia iluzionistu je spôsob, ako nekonečne zlepšovať svoje zručnosti a vlastné majstrovstvo.

Veľkolepý vzhľad - nádherný rozptyľovací manéver

Správne premyslený kostým, obraz a obraz vždy kúzelníkovi pomáhajú dobyť publikum. Zložité, kreatívne a nezvyčajné oblečenie priláka, drží oči a odvádza pozornosť ľudí od rúk majstra. Veľkolepé prostredie, farebný oblek, neobvyklá čelenka - to všetko bude hrať v prospech čarodejníka.

Budúci kúzelník by nemal zabudnúť, že jeho ruky sú jeho jedinečným nástrojom. „Inventár“ by mal byť čistý, dobre udržiavaný a čistý, takže by ste mali premýšľať o kúpe zvlhčovača a mastencového prášku. Iluzionista bude musieť pracovať na napínaní štetcov, rozvíjať elasticitu, robiť silové cvičenia, podporovať tón rúk. Dnes existuje veľa cvičení na dosiahnutie dobrého úseku rúk.

Hádanka a jedinečnosť - kľúč k úspešným predstaveniam

Neustále opakovanie jedného čísla nespôsobí vzrušenie a pozornosť publika. Dav chce vidieť tvorivé čísla plné mystiky, hádaniek, magických trikov. Čarodejník bude obľúbený, bude mať armádu fanúšikov, zatiaľ čo vytvorí jedinečné triky, ktoré konkurenti nemajú.

Rekvizity, doprovod, číslo - všetko je starostlivo premyslené, prepracované tak, aby výkon nemohlo zakryť nič. Starostlivo si vyberte asistentov, detailov, oblečenia, aby ste si prišli po prvýkrát. Pri zostavovaní programu šou kúzelník zvyčajne necháva tie „najchutnejšie“ čísla na záver predstavenia. Táto technika upúta diváka, vnáša záujem a vzrušenie.

Kde sa naučiť magické triky?

Skúsený učiteľ pomôže čo najrýchlejšie zvládnuť čo najväčší teoretický a praktický materiál. Ak je to napríklad skúsený profesionál, ktorý pracuje napríklad s cirkusom. Takže v aréne budete mať možnosť prejsť prvou praxou pred skutočnými divákmi.

Môžete ísť najspoľahlivejším spôsobom - vstúpiť do cirkusovej školy ako kúzelnícky manipulátor. Učebné osnovy zahŕňajú špeciálne cvičenia a testy, ktoré pomôžu rozvíjať flexibilitu a obratnosť rúk, ktoré budú potrebné pri vykonávaní zložitých trikov.

Ako dosiahnuť úspech v odbore?

Po ukončení počiatočného školenia sa oplatí postarať sa o riešenie otázky, ako sa stať ilúzionárom a dobyť publikum.

Na začiatku povolania sa naučíte najobľúbenejšie techniky - schopnosť manipulovať s loptičkami, kartami, uzlami. Potom sa musíte naučiť, ako pracovať s komplexnejšími rekvizitami. Koniec koncov, hlavná vec je neustále sa rozvíjať a nezastavovať sa. Ak sledujete každodenné nové trendy vo svete kúzelníckych trikov, pracujete s najnovšími technickými inováciami, máte záruku úspechu.

Pin
Send
Share
Send
Send