Užitočné tipy

Ako vytiahnuť šnúru na tenisovú raketu?

Pin
Send
Share
Send
Send


Tenisové rakety sú navrhnuté tak, aby odolali aktívnemu používaniu na kurte, absorbovali slnečné svetlo, kvapôčky vody a vyrovnali sa s tenisovým loptičkou, ktorá zasiahla raketu vysokou rýchlosťou. Struny sú najdôležitejšou súčasťou rakety a ak sa o ne postaráte, bude to mať pozitívny vplyv na kvalitu vašej hry a trvanlivosť rakety. V závislosti od vášho štýlu hry a frekvencie používania rakety je dôležité, aby ste struny na rakete napínali najmenej dvakrát ročne. Z tohto článku sa môžete dozvedieť, ako pripraviť raketu na ťažné reťazce a ako použiť správnu dopravnú techniku.

Prečo sa pohybujú struny rakety?

Pri výbere medzi tvrdým a mäkkým roztiahnutím stavajte na svojej schopnosti neustále poskytovať silné úrazy. Jemný rozťah v kombinácii s malou silou pri náraze spôsobuje trampolínový efekt, rýchlosť lopty počas odletu bude vyššia. Taktiež s miernym napätím na povrchu struny sa bod hry mierne zvyšuje. Na druhej strane to umožňuje ovládať loptu, ktorá nebola prijatá v strede rakety.

Začiatočníci si často všimnú premiestnenie strún na svojich raketách a sú zmätení: Prečo sú struny rakiet tak často posunuté? Ak sa to stane doslova od prvého krmiva, odpoveď je jedna - nesprávny výber napätia.

Určite ideálnu ťahovú silu

Stali ste sa teda vlastníkom vyváženej a kvalitnej rakety, pochopte, ako si vybrať tenisovú raketu. Teraz je čas určiť, v akom úsilí je potrebné struny strhnúť. Starostlivo skontrolujte svoj nový pracovný nástroj. Výrobcovia zvyčajne kladú odporúčania na vnútornej strane krku rakety. Je potrebné poznamenať, že výrobcovia pri vytváraní svojich výrobkov organizujú testy, do ktorých sú zapojení skutoční hráči. To im pomáha určiť rozsah tuhosti.

V odporúčaniach nájdete rozsah, v ktorom musíte nájsť ideálny počet kilogramov pre napínacie zariadenie. Logickou možnosťou je najprv vyskúšať hodnotu od stredu rozsahu. Ak sa nehodí, posúvajte sa v smere poklesu alebo zväčšenia. Pri takejto stratégii tento proces netrvá príliš dlho. Napríklad, ak máte pred sebou 23 až 27 kg, skúste najprv nastaviť silu na 25 kg. Po kontrole rakety na kurte budete presnejšie chápať, ako napnúť struny rakety - slabšie, silnejšie alebo nechajte tak, ako sú.

Rôzne rakety - rôzne napätie

V závislosti od rakety sa vaše pocity počas hry zmenia, pretože každá z nich má odlišné herné vlastnosti. Pamätajte, že aj keď ste našli optimálnu tuhosť na jednej rakete pre seba, jej slepá inštalácia na inú bude vážnou chybou. Odporúčania výrobcu sa veľmi pravdepodobne budú líšiť, a preto sa tuhosť, ktorú poznáte na jednej rakete, bude cítiť úplne iná.

Ak po zakúpení novej rakety pociťujete nepohodlie a sklamanie po hraní, skúste rôzne variácie napätia struny. Zmeny charakteristík rakety vás príjemne prekvapia aj po malých úpravách tuhosti napnutia struny.

Banner v závislosti od typu reťazcov

S reťazcami vyrobenými z rôznych materiálov, presne rovnakým príbehom ako s raketami. Optimálne napätie nylonových strún nezaručuje rovnaké vlastnosti ako u Kevlaru alebo napríklad prírodných strún. Vlastnosti materiálov použitých na vytvorenie reťazcov sa občas líšia. Kevlar musí byť ťahaný o 20% menej ako nylon a nylon o 10% pevnejší ako polyester.

výcvik

Najprv by ste mali zvoliť špeciálny stroj na prepravu

Mnoho športových klubov a špecializovaných obchodov ponúka rôzne napínače strún. Prepravná služba môže stáť od 25 do 50 dolárov za jednotku a samotný stroj - od 200 do niekoľko tisíc dolárov (v závislosti od ukazovateľov kvality).

Ak často hráte tenis, môžete si niektoré z nich ušetriť a kúpiť peniaze na výčapné zariadenie. Jedna z najpopulárnejších úprav - Gamma X-2 - je nainštalovaná na povrchu stola a upevnená na dvoch miestach. Pre hráčov, ktorí sa rozhodnú samostatne kresliť žily, bude táto možnosť výhodnejšia z hľadiska kvality a ceny.

Ak máte radi tenis iba občas, bude investovanie do zariadenia na osobné použitie iracionálne. Je oveľa výhodnejšie použiť jednorazovú platenú službu alebo si požičať zariadenie od priateľov.

Meranie reťazcov

Z cievky sa odreže asi 10 cm nového jadra. Na napnutie strún na normálnej rakete môže byť potrebných celkom 11 metrov strun. Musíte ho orezať malým okrajom, aby ste ho nemuseli vyhodiť neskôr, ak je jeho dĺžka nedostatočná.

Pri prvom ťahaní žíl nezabudnite, ktorá dĺžka bola potrebná - to pomôže pri ďalšom zúžení. Optimálnu dĺžku určíte začiatkom najdlhšieho reťazca.

Zabezpečenie rakety v ťažnom zariadení

Spôsob pripevnenia bude závisieť od toho, ktorý stroj sa používa. Po inštalácii rakety do zariadenia - jej krk a hlava musia byť posilnené vo zveráku a pevne zovreté. Po prečítaní pokynov by ste mali upraviť stupeň napätia jadier.

Upevňovací systém so 6 upevňovacími bodmi vám umožní rovnomerne rozložiť napätie. Keď používate akýkoľvek typ stroja, uistite sa, že sú všetky svorky na rakete pevne pripevnené. Aby nedošlo k ohnutiu okraja rakety, ale aby nedošlo k oslabeniu v čase hry, struny by mali byť mierne napnuté.

Po dokončení prípravných krokov je čas pristúpiť priamo k napätiu.

Výber spôsobu ťahania šnúr

Existujú dva napínacie systémy: ten istý prameň sa môže použiť na vertikálne a horizontálne polohovanie a môžete použiť dva rôzne systémy. Odborníci sa domnievajú, že ťahanie jedným reťazcom môže zlepšiť herné schopnosti a významne predĺžiť životnosť rakety, ale dvojreťazcový úsek bude presnejší a podľa toho najprijateľnejší.

Je potrebné poznamenať, že napätie by malo začať od konca rakety postupným pohybom k rukoväti. Vysvetľuje to skutočnosť, že raketa sa môže ohýbať, pretože miesto na rukoväti je slabšie ako na hlave. Preto by mal tento proces začať zhora a klesať. To nebude také jednoduché urobiť s jednou obytnou budovou a niekedy to nie je možné.

Ťahanie hlavnej reťaze

Hlavné jadro je rovnobežné s pozdĺžnou osou. Na konci rakety sú otvory, cez ktoré je potrebné napnúť šnúru smerom k rukoväti a potom späť na koniec.

Koniec jadra musí byť pripevnený k rukoväti a posuňte tyč do horizontálnej polohy. V takom prípade môže byť potrebné zmeniť dĺžku reťazca. Ďalej budete musieť prút pripevniť a dotiahnuť jadro.

Druhá svorka upevňuje ďalšie jadro, prvá je odpojená. Závitom s ďalším upnutím, kým nezapadnú všetky otvory. Technika ťahania žíl je teda založená na princípe: nasledujúci reťazec je fixovaný a predchádzajúci reťazec je uvoľnený.

Krížové napätie

Po roztiahnutí poslednej línie vertikálne usporiadaných reťazcov sa hlavný zviazaný a potom nasleduje priečne rozmiestnenie drôtov. Šnúra prechádza cez štrbiny (spravidla sú bočné väčšie) smerom k zadnej časti ráfika a je pevná. Je potrebné dotiahnuť jadro s mierou (bez zalomenia rakety a slabosti napätia). Toto by malo pokračovať, kým nie sú nastavené všetky reťazce.

Ak technika ťahania zahŕňa použitie dvoch reťazcov, priečna žila sa priviaže k hlave k hlavnému povrázku. Potom sa pretiahne otvorom, ktorý sa nachádza na okraji ráfika.

Malo by sa zaistiť, aby sa reťazce, ktoré sa umiestnia naprieč, príliš nemotali o hlavné.

Stanovenie požadovaného napätia šnúry

Na raketách často uveďte parametre odporúčaného napätia. Indikátor sa pohybuje od 23 do 32 kg. V tomto rozsahu môžu hráči nezávisle upravovať napätie strún, aby nastavili aktívne miesto rakety, čím vytvoria hraciu schopnosť, ktorá je najvhodnejšia pre ich štýl podania.

Pokiaľ je to možné, pevné napätie jadier pomôže lepšie ovládať loptu, zvyšuje jej kontakt a zvyšuje presnosť podávania. Pri individuálnom štýle zahŕňajúcom štrajk s veľkou silou sa odporúča roztiahnuť drôty trochu slabšie. Vyskúšajte rôzne možnosti napätia jadier - pomôže určiť najoptimálnejšie napätie, ktoré vyhovuje vášmu štýlu hry a rakete.

Reťazové materiály

Nylonové jadrá sú najobľúbenejšie, majú najdostupnejšie náklady, vysokú rázovú elasticitu a dostatočnú pružnosť.

Syntetické a kevlarové struny sú ideálne pre hráčov, ktorí majú silný úder, ktorý dokáže roztrhať bežné drôty. Maximálna sila poskytuje potrebný stupeň kontroly lopty a schopnosť zasiahnuť dostatočnú silu.

Prírodné struny sú náchylné na krehkosť, ale medzi profesionálnymi tenisovými stúpencami sú veľmi obľúbené kvôli ich plasticite a dobrému kontaktu s loptou.

Ďalšie odporúčania

Ako funkčné doplnky sa môžu použiť bezpečnostné a tlmiace časti strún. Malé polymérové ​​platne umiestnené v priesečníku jadier môžu predĺžiť životnosť tenisovej rakety, čím chránia struny pred oderom. Milovníci horného posuvu so skrútenou guľou pridávajú medzi jadrá pohodlne zabudované tlmiče, ktoré oslabujú struny a zvyšujú krútiaci moment lopty. Ďalšie podrobnosti sa odporúčajú vyskúšať v praxi. Možno to výrazne zlepší kvalitu hry.

Pravidelnosť ťahania reťazcov

Odporúča sa meniť reťazce toľkokrát do roka, koľko hier hráte za týždeň. Ak sa jedno z jadier náhle zlomí, môže to znamenať, že je čas vytiahnuť celú raketu. Včasná výmena reťazcov vylučuje možnosť neočakávaných prestávok. Pre hráčov, ktorí zasiahli zvýšenú silu, by sa pramene rakiet mali meniť oveľa častejšie ako tie, ktoré dávajú prednosť pravidelnému podávaniu.

Funkčné schopnosti rakety závisia od podmienok, za ktorých sa raketa skladuje. Účinnú hru môže poskytnúť iba raketa, ktorá má náležitú starostlivosť - skladovanie na chladnom, suchom mieste a včasná zmena reťazca.

Aby sa predĺžila životnosť tenisových jadier, odporúča sa používať poistky - malé taniere, ktoré sú inštalované na zníženie trenia na priesečníku strún.

Na nahradenie reťazcov budete potrebovať takéto materiály:

Postupujte podľa týchto odporúčaní a pri výmene strún na tenisovej rakete sa ľahko zvládnete sami.

Pin
Send
Share
Send
Send