Užitočné tipy

Ako šiť tajné zipsy

Pin
Send
Share
Send
Send


Často sa stáva, že sa vám podarilo sukňu správne orezať, vyrobiť sériu tvaroviek, ktoré sa presne zmestia na jej líniu, jemne spojiť všetky podrobnosti sukne, ale nie je krásne prišiť zips v sukni alebo šatách. Jeden môže vidieť skryté blesky, potom sa jedna jeho časť posunula relatívne k druhej atď.
Inštalácia alebo výmena zipsu je vždy dosť náročná, aj keď máte nejaké skúsenosti. Kvalita práce často závisí od materiálu (tkaniny), z ktorého sú sukne, šaty alebo nohavice šité. Ovplyvňuje to aj kvalita pásky na zips, prítomnosť špeciálnych labiek a operácií na vašom stroji.

V tomto článku sa s vami podelíme o tajomstvá, ako správne zošívať rôzne typy zipsov, rýchlo a jednoducho sa zapínajú a zapínajú.
Najprv ukážeme na fotografii a komentujeme, ako všiť obyčajné kovové alebo skrútené (špirálové) zipsy do sukne alebo nohavíc bez toho, aby došlo k zbytočnému a zbytočnému zaobchádzaniu. Potom sa naučíte kroky na inštaláciu skrytého zipsu pomocou špeciálnej nohy. Nakoniec vám dáme niekoľko tipov, ako správne vymeniť rozbitý zips (traktor) v bunde.

Ako šiť kovový alebo skrútený zips

Krútené a kovové krátke zipsy sa v súčasnosti používajú zriedka, sú úspešne nahradené tajnými zipsmi. Pre niektoré odevy, najmä pre deti, je však praktickejšie inštalovať len také zipsy. Sú spoľahlivejšie a o niečo ľahšie sa šijú.

Najprv musíte zošívať oblasť (dve časti), kde bude zips nainštalovaný so širokým stehom a bez upevňovacích prvkov. V budúcnosti bude tento riadok odstránený. Potom musíte tento šev na oboch stranách žehliť, najlepšie parou.

Teraz musíte vymeniť bežnú nohu za nohu pre pripevnenie zipsu a zošiť zipsovú pásku na oboch stranách, ako je to znázornené na tejto fotografii.
Táto metóda vám zabezpečí plynulé a presné šitie zipsov, bez uzamknutia zámku a ďalších operácií.

Zostane len odtrhnúť dočasnú čiaru, dobre ju vyžehliť a urobiť prednú stranu sukne alebo nohavíc.

Dokončenie šitia je najlepšie vykonať, keď je zips uzavretý a noha je určená na šitie na zips.
Samozrejme môžete zips ušiť iným spôsobom, ale pre začiatočníkov je táto technika jednoduchá a zrozumiteľná.

Ako šiť tajný zips pomocou špeciálnej nohy

Tí, ktorí sa pokúsili zašívať sukňu vlastnými rukami a podľa toho aj šiť tajný zips, dobre vedia, aké ťažké je to urobiť. A ani drahá špeciálna noha nezaručuje kvalitné prešívanie na zips. Táto jednoduchá operácia vyžaduje povinnú zručnosť krajčírky, pozornosť a zručnosti. Noha uľahčuje iba jej prácu, ale nenahrádza jej zručnosti. Ak je to potrebné, skúsená švadlena ideálne šije skrytý zips na najjednoduchšom stroji s obyčajnou nohou. Hovorí sa to iba preto, aby ste menej dôverovali rôznym druhom drahých zariadení a aby ste viac rátali vlastnými rukami.

Vyrovnajte spodnú časť bočného alebo zadného švu sukne, nedotýkajte sa však oblasti, v ktorej bude zips šitý.

Porovnajte šírku blokovacej pásky a žehleného materiálu a určte, v akej vzdialenosti bude blokovacia páska šitá od okraja materiálu, alebo s ním zarovnajte, čo je žiaduce.

Na jednu stranu sukne prišite zipsovú pásku so širokým stehom bez stehov. Noha je obyčajná, zatiaľ ju nedávajte. Táto čiara je na tejto fotografii jasne viditeľná vpravo. Tento dočasný riadok vás nahradí ručným navliekaním.

Následne vymeňte bežnú nohu za špeciálnu, navrhnutú na šitie skrytých zipsov, a od horného okraja zošívajte zips. Blesk by mal byť v tomto okamihu otvorený. Na fotografii je však už znázornená posledná fáza prechádzajúca po tretej strane, je však úžasné, ako „prejsť“ posúvač blesku. Nižšie vysvetlíme, ako to urobiť, ale zatiaľ povedzme, že skúsení kaderníci nepripevňujú skryté zipsy k samému okraju, pretože tam je posúvač.

Ak sa stretnete s takýmto problémom, je ľahké ho vyriešiť. Stačí spustiť ihlu, zdvihnite nohu nahor a posuňte posúvač nadol tak, aby bol za nohou. Zložte nohu a pokračujte v upevňovaní.

Teraz môžete odstrániť prvú dočasnú čiaru a na zipsu zostanú iba dve čiary ležiace blízko klinčekov hradu.

Pohľad na zošitý tajný zips z prednej časti sukne po žehlení.

Pohľad na zošívaný tajný zips z nesprávnej strany sukne.
Pozrite si tiež Ako ušiť skrytý zips.

Tajné blesky: základné pravidlá inštalácie

Zips vždy štiepajte, rozdeľujte a prešívajte zipsom zhora nadol.

Existujú dva názory na to, v akom štádiu je potrebné zošívať skrytý zips: v otvorenom šve alebo v už šitom. Odporúčame, aby ste pred začatím upevnenia neviazali hlavný šev, alebo v extrémnych prípadoch nechali časť švu niekoľko centimetrov nezatiahnutú.

Väčšina moderných šijacích strojov sa dodáva so špeciálnou pätkou na šitie na zipsy. Existuje však aj špeciálna noha na šitie na tajné zipsy, a ak si budete priať, môžete si ju kúpiť v obchode s príslušenstvom na šitie.


V predaji sú kovové i plastové podložky. Plastové nožičky sú lacnejšie, na druhej strane kovová základňa je spoľahlivejšia. Nebudú na ňom žiadne škrabance, ktoré potom môžu zhoršiť kĺzanie chodidla po tkanine. Aj keď špeciálna prítlačná pätka značne zjednodušuje prácu, pomocou jednoduchej prítlačnej pätky môžete dosiahnuť dobrý výsledok. Naučme sa šiť tajné zipsy!

Ako zašívať veľký zips na bundu (traktor)

Výmena zipsu v bunde sa zásadne líši od inštalácie zipsu do sukne, šaty alebo nohavíc. Pretože bunda má obvykle podšívku, všetky „nuansy“ a chyby sú skryté vo vnútri bundy. To výrazne zjednodušuje proces zošívania. Napriek tomu je technológia výmeny zipsu v bunde pomerne komplikovaná, vyžaduje nekonečné basting a kontrolu zhodnosti výstrihu, pasu, vreciek atď. Stačí len mierne zatiahnuť jednu stranu zipsu a „osnoviť“ celý zámok v hotovej podobe a žiadne také železo nebude vadné. opraviť.

Vždy sa snažte čmárať pozdĺž tienistej strany bundy (podšívka) a nezabudnite prednú stranu bundy a zipsovú pásku označiť štítkami alebo zárezmi. Potom, keď pripevňujete zips, môžete ovládať posun zámku vzhľadom na značky na bunde av prípade potreby ho opraviť.

Ak chcete prejsť touto časťou, musíte zdvihnúť nohu, posúvať posúvač a potom ďalej šiť. V niektorých prípadoch ju môžete dokonca vytiahnuť aj pod labkami.

Ak ste zips pripevnili špeciálnou nohou, potom je najlepšie dokončiť steh normálnou nohou a tento steh by sa mal vykonať na nesprávnej strane. Túto operáciu vykonáva skúsená krajčírka bez odhadu, ale odporúčame vám ju zamiesť.
Švadlena ťahá podšívku doľava a predné tkanivo (vopred vyžehlené) je presne zarovnané pozdĺž okraja klinčekov. Výsledkom je, že bez zdrsnenia je možné zips šiť rovnomerne a presne v jednom riadku. Výhoda tohto spôsobu spočíva aj v tom, že na prednej strane nie je vytvorené žiadne priliehanie tkaniva a všetok prebytok sa môže rozptýliť (natiahnuť) cez výstelku.

Takto bude krásna línia na prednej strane bundy, ak sa naučíte zošívať zips správne rukami.

Postup práce

Na sypkých, napnutých alebo narezaných pozdĺž šikmých textílií zosilnite okraje netkaným okrajom. Zamračené alebo oblačno. Zametajte celý šev produktu, do ktorého budete šiť zips.

Vyrovnajte zásobu. Umiestnite zips na hornú časť pažby tak, aby zuby boli zarovnané so stredným švom. Posuvník by mal byť 1 mm pod zamýšľaným okrajom produktu.

Odrezte zips handričkou pod klinčekmi.

Prineste zips na látku uprostred pásky a popadnite iba dávku produktu. Vytiahnite čapy a vyvŕtajte stredný šev na koniec zipsu. Otvorte zips.

Vložte nohu na zips. Ihlu nastavte do krajnej polohy. Ohnite klinčeky a vpichnite ihlu čo najbližšie k klinčekom. Ak máte nohu špeciálne pre skryté zipsy, zubné pásy odvrátia preč.

Šiť po celej dĺžke zipsu, kým noha nespočíva na jazdci. Urobte si lepkavosť. Druhú polovicu zošívajte pohybom ihly úplne doprava. Zatvorte zips. Ak zips vykukuje, položte ďalšiu čiaru, ešte bližšie k klinčekom.

Teraz zošívajte hlavný šev pod zips. Ihlu nastavte úplne doprava. Šev začnite 5 až 10 mm nad koncom línie zipsu. Ihlu vpichnite dovnútra a utiahnite 1 mm od švu zipsu.

Šev sa dokončí po spodok produktu. Vyrovnajte švy.

Ďalšie články:

Ako všiť zips v džínsovej sukni
Ak nemôžete zošívať zips správne, pozrite sa na tento jednoduchý spôsob, ako zošívať zips v dámskych džínsoch, džínsovej sukni.

Ako vymeniť jazdec na zips
Výmena zipsu v bunde nie je vždy nutná. Najčastejšie stačí vymeniť jazdec na zips vlastnými rukami.

DIY vankúšové listy
O tom, ako vytvoriť vzor a šiť vankúšové listy vlastnými rukami. Skúsený technolog sa s vami podelí o zručnosti v oblasti šitia vankúšov.

Tajná noha na zips
Pätky na zošívanie zapustenej nohy majú rôzne vzory. Ich rozdiely a ako použiť nohu na tajné blesky.

Ako znížiť kožuch z ovčej kože a urobiť kapucňu
Ako aktualizovať starý, z módy dlhý kabát z ovčej kože a urobiť z neho krátku bundu s kapucňou a kožušinovým okrajom.

Gombíková dierka na šijacom stroji
Ako zamiesť gombíkovú dierku na šijacom stroji. Špeciálna poloautomatická výrobná postupnosť chodidiel a slučiek, automatická, v manuálnom režime.

Okraj kapucne vlastnými rukami
Ako vyrobiť odnímateľný chlpatý lem na kapote. Koľko technológie kožušiny a krajčírstva bude potrebné.

Pin
Send
Share
Send
Send