Užitočné tipy

Ako si vybrať skutočne dobrého plastického chirurga?

Pin
Send
Share
Send
Send


Online fóra sú plné požiadaviek, ako napríklad: „Dievčatá, pomôžte mi nájsť dobrého plastického chirurga!“, „Poraďte, komu môžem dôverovať mojej tvári?“ Stovky publikovaných článkov, súkromné ​​diskusie, odporúčania, konzultácie s lekármi online a dokonca aj niekoľko blogov plastických chirurgov. Popularita a relevantnosť témy zlepšovania vzhľadu pomocou plastickej chirurgie neustále rastie. Povedomie tých, ktorí sa pripravujú na chirurgický zákrok, sa zvýšilo ešte pred prvou osobnou konzultáciou s lekárom. A to je veľmi dobré. Ale napriek všetkému vyššie uvedenému zostáva táto otázka stále relevantná - kto bude presne váš plastický chirurg? Komu zverujete svoju tvár alebo telo, ako aj očakávania spojené nielen so zlepšením vášho vzhľadu, ale predovšetkým so zmenami vo vašom pocite seba?

Voľba plastického chirurga

Aké sú kritériá pre výber plastického chirurga?

Podľa odporúčaní priateľovktorí už s týmto lekárom vykonali akúkoľvek operáciu. Je to pravda, ale musíme vziať do úvahy, že názory sa môžu líšiť, vízia aj blízkych priateľov sa často nezhoduje.

Podľa recenzií na mnohých fórach na internetevenovaný plastickej chirurgii. Je pravda, ale treba pamätať na to, že takéto preskúmania sú často protichodné a niekedy sú dokonca dokonca „šité na mieru“ pre vzťahy s verejnosťou alebo protimonopolné vzťahy.

Podľa fotografie výsledkov „pred a po operácii“zverejnené na internete a uverejnené v časopisoch. Dobrá viditeľnosť, ale „pred a po fotografiách“ sú obrázky iných pacientov av každom prípade je každá osoba a každá operácia jedinečná.

Na základe reklamy. Reklama môže slúžiť ako dôvod na kontaktovanie kliniky, ale sotva môže byť kritériom pri výbere lekára.

Na základe nákladov na služby. Rozdiel v nákladoch na rovnaké operácie na rôznych klinikách nemá nič spoločné s kvalitou a výsledkom samotnej operácie.

Po osobnej konzultácii u viacerých plastických chirurgov. Áno, je to najspoľahlivejší spôsob, ako nájsť „vášho“ lekára. Prečo? Pretože napriek všetkému je hlavným a rozhodujúcim faktorom pri výbere plastického chirurga, dokonca aj pri rovnakej úrovni profesionality a vysokej povesti mnohých, vždy váš osobný „psychologický“ kontakt s ním.

Niektoré ženy píšu na fórach:

". To sa nedá opísať. Stáva sa, že prídete a okamžite si uvedomíte, že s vami budete pracovať. "

". Viete, mám pocit, že je „zdravotníkom od Boha“. Znie to trochu úbohý, ale neviem, ako ešte vyjadriť nápad. Jeho oči alebo všetka jeho energia vyvolala v hlave obrazy slávnych lekárov. Čechov tam, Pirogov. Dr. Aibolit ... Okamžite som mu uveril. "

A tu je to, čo niektorí chirurgovia píšu na svojich blogoch:

„Najlepšia práca sa stane, ak existuje nejaký pozitívny kontakt medzi estetickým chirurgom a jeho pacientom. Vzájomná súcit ľudí. Umelec, sochár alebo básnik potrebuje inšpiráciu pre majstrovské dielo. Estetický chirurg je doktorom vzdelávania, ale vo svojej duši - umelcom a básnikom. A tiež potrebuje inšpiráciu pre majstrovské dielo. "

áno, plastický chirurg pretože by ste nemali byť iba dokonalým profesionálom. Po prvé, vaše vzájomné porozumenie toho, aké výsledky chcete dosiahnuť, sa musí úplne zhodovať. Po druhé, mali by ste „cítiť“, že lekár má o tieto výsledky veľký záujem. Ale okrem toho by vás mal sám lekár ako osoba zapôsobiť - iba vtedy sa budete môcť úplne otvoriť, zveriť mu všetky svoje obavy, pocity, nádeje a nebudete sa hanbiť položiť mu „milión“ otázok, ktoré vás zaujímajú. Z takejto psychologickej zlučiteľnosti sa rodí úplná dôvera v úspešný výsledok operácie - a to je veľmi dôležité.

Profesia: Plastický chirurg


Prekvapivo, napriek mnohým rokom úspešnej praxe plastických chirurgov v Rusku, donedávna takáto špecializácia v našej krajine oficiálne neexistovala. Len pred dvoma rokmi ju ministerstvo zdravotníctva zaradilo do zoznamu chirurgických špecialít av blízkej budúcnosti budú odbory postgraduálneho vzdelávania lekárov školiť odborníkov v tejto oblasti.

Mnoho našich praktických odborníkov v oblasti plastickej chirurgie je však známe nielen v Rusku, ale aj v zahraničí. Prichádzajú k nim pacienti z rôznych krajín, vytvorili a implementovali jedinečné techniky v oblasti plastickej chirurgie a napísali sa cenné vedecké práce. Kto sú to? Spravidla sa jedná o vysoko kvalifikovaných chirurgov, ktorí sa rozhodli pre túto špecializáciu, pretože akonáhle pocítia svoje povolanie v tejto oblasti, sú to lekári, ktorí majú ďalší estetický talent a jemný zmysel pre proporcie.

Vymieňajú si skúsenosti a veria, že čím väčšia transparentnosť je v tejto profesii, tým vyššie sú univerzálne normy. Neustále sa zdokonaľujú, zdokonaľujú svoje profesionálne zručnosti. A sú to ľudia ako my - so svojím názorom, emóciami, hrdosťou na víťazstvá a osobnými kvalitami.

Osobné vlastnosti plastického chirurga

Väčšina pacientov má tendenciu „dešifrovať“ každého lekára, ktorý mu šetrí zdravie. To isté sa deje v estetickej a najmä rekonštrukčnej chirurgii - lekár, ktorý vás robí krajším, mladším, samozrejme, vykonáva malý „zázrak“, ktorý často koriguje nielen váš vzhľad, ale aj veľa aspektov vášho života. Odtiaľ pochádzajú časté prípady pocitu „zamilovania sa“ do lekára, túžby ho potešiť. A toto sú normálne „pohyby duše“.

Aké by podľa vášho chápania mali byť osobné vlastnosti plastického chirurga, aby ste mu mohli veriť?

Mal by byť láskavý, otvorený človek? Samozrejme áno. Je nepravdepodobné, že od neho očakávate súcit, ale pozornosť a láskavosť sú nenahraditeľnými osobnými kvalitami lekára. Mal by byť dobrý psychológ? Koniec koncov, je to samozrejme jeden z mála ľudí, ak nie jediný, komu môžete bez váhania povedať o svojich komplexoch a skúsenostiach. Mal by byť pozitívny a presvedčený? Odpoveď na túto otázku je zrejmá. Od sebavedomých odborníkov prichádza špeciálna energia, ktorá sa prenáša na pacienta a samozrejme ovplyvňuje výsledok operácie. A čo zmysel pre humor? Vzdelávanie a inteligencia?

Ak vezmete do úvahy prítomnosť všetkých zručností, osobných kvalít, skúseností, potom súhlasíte, že nie každý sa môže stať dobrým plastickým chirurgom. A predsa sú.

Aké osobné otázky by ste chceli, ale môžete sa spýtať plastického chirurga


Možná otázka: „Ako vnímate pacienta pri prvej konzultácii?“

Komentár lekára A. Ishchenka: „Plastickí chirurgovia majú, samozrejme, vlastnú klasifikáciu pacientov a na základe rozsiahlych skúseností je pre nich ľahké určiť, ktorý typ pacienta je pred ním -„ realistický “,„ idealista “,„ skeptický “alebo„ pesimista “. A je ľahké uhádnuť, že lekári ľahšie radia realisticky zmýšľajúcim ľuďom so stabilnou psychikou, ktorí majú jasnú predstavu o tom, čo chcú. “

Možná otázka: „Samozrejme si nepamätáte všetkých svojich pacientov?“

Komentár chirurga A. Ishchenka: „To, čo plastický chirurg robí, nie je nikdy fuška. Každý pacient je jedinečný svojím vlastným spôsobom. Je to úžasné, ale plastickí chirurgovia si pamätajú všetkých svojich pacientov. “

Možná otázka: „Pravdepodobne po toľkých operáciách sa pozeráte na ženy výlučne ako na„ materiál “a vôbec sa nezaujímate o ženské pohlavie?“

Komentár chirurga A. Ishchenka: „Plastickí chirurgovia sú obyčajní ľudia. Vo všetkých jej prejavoch sú zvlášť čiastočné voči kráse. Ženská krása, vonkajšia aj vnútorná, nás privádza k obdivu. A s vedomím, že vonkajšia krása môže byť vytvorená človekom, si ceníte viac vnútorných. “

Analýza údajov

Po osobnom zhromaždení týchto informácií vytvorte zoznam kandidátov. Zahrňte doň nasledujúce položky:

 • vzdelanie
 • špecializácie,
 • skúsenosť
 • množstvo a kvalita recenzií,
 • Vaše pripomienky na základe osobného stretnutia alebo konzultácií online,
 • náklady na služby.

Pokiaľ ide o posledný odsek. Ceny plastov sa líšia. Príliš predražená je známka toho, že za meno a značku budete platiť. Podhodnotené by malo tiež upozorniť. Vyberte si lekára v strednom cenovom segmente alebo o niečo vyššie. Náklady by však pre vás nemali byť rozhodujúcim faktorom.

Zhodnoťte moderné vybavenie našej kliniky, portfólio a náklady na služby, aby ste sa mohli rozhodnúť správne!

Portfólio doktorov

O svoje profesionálne portfólio sa rozhodne postará chirurg s rozsiahlymi skúsenosťami. Pri štúdiu sa musíte dôkladne oboznámiť s podrobnosťami v práci a neobmedzovať sa na fotografie v dvoch alebo troch uhloch. Ak lekár nevykazuje žiadny uhol, potom stojí za zváženie, možno nie zo všetkých strán jeho práca vyzerá perfektne.

Napríklad chirurgovia nosorožcov by mali rozmiestniť nielen profil alebo polovičný profil, ale aj tvár. Okrem toho je potrebné z fotografie vidieť výsledok operácie zdola, tj tzv. „Základňu“. Ak máte fotografiu všetkých troch projekcií, môžete si byť istí, že si špecialista zaslúži pozornosť.

Ak sa rozhodnete zväčšiť prsník, potom sa bližšie pozrite na tvar prsníka na fotografii pred a po endoprotetike. Mliečne žľazy by sa mali fotografovať najmenej z troch rôznych pozícií.

Niektorí chirurgovia po predchádzajúcom súhlase pacienta zverejňujú fotografie po operácii, keď je pacient stále na operačnom stole. To tiež hovorí o kvalite práce: rozdiel by mal byť malý medzi samotnou operáciou a priebežným výsledkom získaným po 2 - 3 mesiacoch po zásahu.

Skúsenosti a úspechy chirurgov

Toto je, samozrejme, jeden z najdôležitejších bodov! Znalosť teórie by sa mala organicky kombinovať so skúsenosťami. Medicína sa neustále vyvíja, objavujú sa nové techniky a nástroje. Lekár musí držať krok s dobami. Dobrým ukazovateľom je aktívna účasť chirurga na rôznych kongresoch a konferenciách na medzinárodnej úrovni. Ceny, ocenenia v rôznych súťažiach sú ďalším ukazovateľom vysoko kvalifikovaného lekára. V tomto prípade navyše kompetentná porota robí rozhodnutia, ktoré chápu problémy plastickej chirurgie.

Čestné ceny sú kľúčom k úspechu

Kliniky často neuvádzajú úplné náklady na konkrétnu plastickú chirurgiu, čo vedie k množstvu dodatočných nákladov. Musíte pochopiť, že samotný plast nemôže byť lacný, preto by ste mali mať na pozore ponuky, pri ktorých sú ceny plastickej chirurgie veľmi podceňované.

Napríklad pri plastickej chirurgii dostáva pacient celý rad služieb, medzi ktoré patria:

 • konzultácia s chirurgom využívajúcim technológiu 3D modelovania vzhľadu (napríklad, čo sa týka korekcie nosa, je to obzvlášť dôležité),
 • pobyt v nemocnici, 24-hodinová ošetrovateľská starostlivosť, stravovanie na oddelení,
 • práca operačného tímu (anestéziológ, plastický chirurg, asistenti chirurga, zdravotné sestry),
 • individuálne anestetizované pre pacienta,
 • všetky materiály, ktoré sa používajú v prevádzkovom procese a počas obdobia regenerácie,
 • výber implantátov, kompresného prádla,
 • obväzy, ďalšie pozorovania a vyšetrenia lekára počas celého roka,
 • vypracovanie osobného rehabilitačného programu.

Veríte chirurgovi svoje zdravie a osobnosť! Preto nešetrite na kvalitnej práci a všetkých následných postupoch. Váš nový imidž bude s vami počas celého vášho budúceho života, a aby ste si ho skutočne užívali, spolupracujte iba so spoľahlivými profesionálmi.

Názor pacienta

Konečným, ale nemenej dôležitým kritériom je nakoniec názor pacientov s plastickým chirurgom. Spomenutie vďačného klienta je vysokým ukazovateľom práce lekára.

Chirurg špecializujúci sa na plastické a estetické operácie je vždy v kontakte s pacientmi, pomáha v rôznych štádiách - od konzultácie, po samotnej operácii a po nej. Najmenej rok po manipulácii bude zodpovedný odborník pacienta pozorovať a bude okamžite pozvaný na vyšetrenie. Niekedy sa takýto vzťah vyvinie v silné priateľstvo, ktoré sa tiahne roky!

Vyberte si chirurgov

Áno, samozrejme, na internete nájdete milión a jeden príbeh o operácii, ktorú chcete urobiť. Určite nájdete priateľov, ktorým by tiež nevadilo zdieľať svoje skúsenosti. A vďaka elektronickým encyklopédiám sa ponoríte do histórie problému, zdá sa, nie horšie ako lekár. Rozdiel medzi profesionálom a amatérom je však v tom, že iba lekár môže povedať, ktorá možnosť liečby alebo opravy je v konkrétnom prípade potrebná. Iba odborník vie, či kozmetické opravy dokážu vyrovnať vaše vrásky alebo či je čas vstúpiť na chirurgický stôl, iba dobrý lekár uvidí veľkosť implantátu prsníka, ktorý dokonale zapadá do parametrov vášho tela, a nakoniec iba chirurg, ktorý má dlhoročné skúsenosti, vás od postupu odradí, ak je to pre vás. absolútne nie je potrebné (áno, existujú také prípady!). Preto sa nebojte sa pýtať na pána, dokonca aj na tie najsmiešnejšie: upokojiť sa, ale zároveň povedať celú pravdu - to je úloha lekára. Odporúčame navštíviť aspoň troch chirurgov. Ak sa pripravujete na jednu konkrétnu operáciu, potom nájdite najlepších odborníkov v tejto oblasti a zastavte sa v tej istej oblasti. A nebojte sa nasledovať svoju intuíciu: osobný kontakt nie je o nič menej dôležitý ako diplomy a osvedčenia, ktoré zdobia stenu kancelárie. Koniec koncov, pred operáciou, počas nej a po nej by ste sa mali cítiť pohodlne.

Skontrolujte cenu

Venujte pozornosť cene operácie. Aj keď budete komunikovať s chirurgmi a dozvedieť sa viac o téme, spracovaní ton informácií z webu, budete mať predstavu o priemernej cene operácie. Nikto nechce preplatiť, ale dať menej peňazí a trpieť kvôli tomu tiež nie je možné. Prečo niektorí lekári predražujú, zatiaľ čo iní sú ochotní robiť všetko za skromnú cenu? Hlavným dôvodom je neskúsenosť chirurga. Začiatočník nemá meno a pôsobivý zoznam úspešne vykonaných operácií, takže je pripravený zdokonaliť svoje zručnosti u novoprijatých pacientov. To samozrejme neznamená, že všetci jeho klienti sú s výsledkom nespokojní, ale riziko chýb takéhoto majstra je veľké. Predtým, ako pôjdete na opravu, preštudujte si celý záznam o lekárovi a pokúste sa nájsť jeho skutočných pacientov. Profesionálni chirurgovia zriedka znižujú náklady na svoje operácie, ale portál 300 odborníkov konkrétne rokuje s lekármi, ktorí sú ochotní robiť ústupky a zľavy na svoje služby.

Zistite, ako dlho bude táto operácia trvať.

Ďalším znakom neskúsenosti lekára je príliš dlhá operácia. Akákoľvek operácia by mala trvať minimálny čas, inak sa vaše telo bude dlho a bolestivo vzdialiť od anestézie. Je zrejmé, že skúsený chirurg je s touto úlohou náchylnejší ako jeho menej kvalifikovaný kolega. Ďalším dôležitým bodom je pripravenosť lekára vykonať operáciu „aj zajtra“. Lekári, ktorí sú populárni, majú v najlepšom prípade možnosť naplánovať operáciu za mesiac (nezabudnite tiež, že potrebujete čas na vykonanie všetkých testov a uistite sa, že nemáte žiadne závažné infekčné alebo chronické choroby). Ten, kto je pripravený vás sprevádzať deň po konzultácii, vyvoláva príliš veľa podozrení.

Skontrolujte kliniku

Počas konzultácií sa nemusíte hanbiť, aby ste zistili, kde sa operácia uskutoční, a čo je najdôležitejšie, kde budete po operácii (možno budete musieť stráviť niekoľko dní na klinike). Mnohí chirurgovia, ktorí šetria nájomné na operačných sálach, môžu váhať odpovedať - je to aj maják, čo naznačuje, že je lepšie si takého lekára nevyberať. Počas recepcie dávajte pozor na personál pracujúci na klinike. Dokonca aj volanie na recepcii vám povie veľa o práci lekára: ak ste pripravení spolupracovať s pacientmi, budú v tejto prvej fáze komunikácie s vami zdvorilí a zdvorilí.

Požiadajte o zľavu

Áno, nemali by ste hľadať najlacnejšiu možnosť, ale má zmysel sledovať osobitné akcie od dôveryhodných chirurgov. Náš portál okrem podrobných informácií o operáciách a pravdivej spätnej väzby od pacientov poskytuje „priaznivú ponuku“. Po opustení elektronickej aplikácie dostanete hovor od nášho operátora, ktorý vám poskytne zoznam najlepších plastických chirurgov v Moskve - len pre váš prípad. Pracujeme s chirurgmi už viac ako 7 rokov a vážime si našu povesť, takže pomoc je jednou z našich priorít.

Pin
Send
Share
Send
Send