Užitočné tipy

Merengue (tanec)

Pin
Send
Share
Send
Send


Merengue je jedným z najjednoduchších spoločenských tancov latinskoamerického smerovania. Rytmus a tempo hudby je pomerne rýchle, ale zároveň sú pohyby celkom uvoľnené. Každý, kto si zapamätá základné kroky Merengue, je zmätený - ako správne tancovať. Najzaujímavejšie je, že začiatočníci sa zvyčajne pozerajú na svoje nohy alebo na nohy, aby urobili všetky kroky v správnom poradí. Zvyk pozerania sa na podlahu sa formuje veľmi rýchlo a je zle eradikovaný a pri puste je veľmi dôležitý kontakt očí a rúk. Keď sme to vedeli, rozhodli sme sa, ako správne tancovať.

Správne vedenie: rám

Pri tancoch uzavretého typu (partneri sú v tesnej polohe tvárou v tvár) je veľmi dôležité pozorovať správnu polohu rúk. Hovorí sa tomu „rám“. Rám naznačuje určitý napätý dizajn rúk partnerov, ktorý je udržiavaný počas celého tanca. V zavretej polohe by mal byť partnerský lakeť na vrchu loketného partnera, zatiaľ čo dievča položilo ruku na mužské predlaktie alebo rameno. Partneri udržiavajú priamu líniu od lakťa po zápästie, aby medzi rukami neexistovali „medzery“.

Rám by mal byť v otvorenej polohe, napätie od zápästia po lakte a od lakťa po rameno, ako aj zreteľná fixácia lakťov zaisťujú správne správanie a zaručujú, že partner zachytí všetky impulzy a vykoná prvok, ktorý sa od neho vyžaduje. Na správne vykonanie uzavretého rámca musíte:

  • postav sa rovno
  • utiahnite žalúdok a zadok, natiahnite temeno hlavy hore,
  • narovnať ramená dozadu
  • zdvihni pravý lakeť
  • pripevnite pravú dlaň na pravú lopatku partnera.

Prax a dôvera

Mnoho tanečníkov spočiatku predstavuje určitú neistotu v ich pohybe, strach z omylu, obmedzenia, nepohodlie zo zvýšenej pozornosti. Vedúci partneri zažívajú mimoriadny stres, pretože dôvera v ich impulzy určuje celý priebeh tanca. Odporúčame veľa cvičiť, cvičiť všetky najmenšie prvky, aj keď ste si istí, že ich dobre poznáte.

Vlastný vývoj pohybov pred zrkadlom vám pomôže zvyknúť si na vzhľad tela počas tanca, všimnúť si nedostatky a opraviť ich. Okrem toho prax pomáha pri rozvoji svalovej pamäte, keď telo v zotrvačnosti vykonáva príkazy dané hudbou a mozgovými impulzmi.

Tanečnica v strede a v strede tanečnice

Pohyby vášho tela by mali začať od stredu tela a nie do rúk. Vedenie aj sledovanie začínajú z tela, z rovnováhy a ruky iba pomáhajú udržiavať stabilný vzťah s partnerom a vysielať signály. Vykonajte vyrovnávacie cvičenia, napríklad „prehĺtanie“, ktoré je známe už od detstva, pomôže rozvíjať koordináciu a naučiť sa cítiť rovnováhu. Perfektne pomáhajú zlepšovať koordináciu telesných cvičení od „rovnováhy“ jogy, napríklad „stromová póza“ alebo „póza bojovníka“.

Mäkké ruky

Počas tanca hrá dôležitú úlohu rukoväť rúk. Nedostatočne silná priľnavosť a zdĺhavé prsty „cestovín“ nevyzerajú len škaredo, ale tiež prispievajú k prerušeniu spojenia páru počas zákrut a pohybov so silnou zotrvačnosťou. Priľnavosť rúk by mala byť silná, ale zároveň mäkká a plastická, inak, „priliehajúce“ k vášmu partnerovi, nebudete mu môcť dať iba signál, ale budete cítiť nepohodlie a napätie.

Všeobecný rytmus

U začínajúcich párov, ktoré sa iba učia tancovať merengue, sa často vyskytuje nesúlad v rytme. Zlomok sekundy a navonok stále tancujete spolu, ale vo vnútri cítite nepríjemné vibrácie. Vnútorné rytmy rôznych ľudí znejú odlišne, ale pri tanci na merengue je dôležité nájsť celkový rytmus tanca.

Legendy Upraviť

Existujú dve hlavné legendy tanečného pôvodu:

  • Veselý tanec unavených otrokov v okovoch (v dôsledku okov a únavy je pri pohybe určitá krivosť)
  • Slávnostný tanec chromého generála, ktorý bol medzi ľuďmi veľmi populárny, tak každý opakoval svoje pohyby ako poctu vynikajúcej osobe.

Keďže však obidve legendy nespĺňajú reklamné a marketingové ciele tanečných škôl, často o nich mlčí kvôli svojej neatraktívnosti.

Pôvodný tanec merengue využíva veľké množstvo figúrok a dekorácií, najmä kruhové pohyby bokov, rotácia tela, pohyb ramien rýchlym tempom. Mnohé z týchto hnutí pochádzajú z folklórnej verzie merengue.

Pôvod tanca Edit

Merengue rýchlo získal súcit dominikánskej spoločnosti a postupne nahradil niektoré ďalšie tanečné rytmy, napríklad podstavec. Obrubník je komplexný tanec, vyžadujúci veľké fyzické úsilie od účinkujúcich, pozostáva z jedenástich postáv. Pomerne jednoduchý tanec v merengue rýchlo nahradil obrubník.

V tých dňoch bol tanec merengue nasledovný: muž a žena, objímajúc sa, pohybovali sa rôznymi smermi a otáčali sa doprava alebo doľava. Nazývalo sa to „merengue de salón“, v ktorom sa partneri nikdy neoddelili. Bola tu aj ďalšia verzia tohto tanca, „merengue de figura“, kde tanečníci robili veľa pohybov, ozdôb, ale ani v tomto prípade sa páry neoddelili.

Tanec sa skladal z troch častí: paseo, merengue a haleo. Paseo, uvoľňovanie pary do pomalej melódie, čoskoro zmizlo. Merengue, hlavná časť tanca, vzrástla z 8-12 barov na 32-48. Záverečná časť Haleo tiež prešla zmenami v dôsledku zahrnutia exotických rytmov do nej a nakoniec prestala byť neoddeliteľnou súčasťou merengue.

Najmasívnejší tanec v oblasti Merengue v Rusku sa uskutočnil 29. júna 2013 v Chabarovsku. Zúčastnilo sa ho 333 párov.

Pozrite si video: Learn to Dance Merengue (Smieť 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send