Užitočné tipy

Ako vyrobiť bumerang z papiera, ktorý sa vracia

Pin
Send
Share
Send
Send


Vynikajúcim prostriedkom na stretnutie v prírode môže byť spustenie bumerangu. Táto položka pôvodne slúžila ako prostriedok na získanie jedla od starodávnych kmeňov Indov, Egypťanov, Indov. Dnes je to iba prostriedok zábavy vyrobený z rôznych materiálov - drevo, kov, plast. Jednoduchý bumerang si môžete vyrobiť vlastnými rukami pomocou papiera alebo lepenky. O tom, ako vyrobiť bumerang z papiera, sa budeme ďalej zaoberať.

Papierový bumerang

Existujú dva typy bumerangov: vracajúce sa a nevracajúce sa. Druhým typom je druh hádzacej zbrane. Jeho dĺžka je približne jeden meter a jeho tvar je menej zakrivený ako tvar prvého druhu. Obidve krídla tohto projektilu majú plochý tvar, pripomínajúci profil vrtuľovej vrtule.

Vracanie bumerangov bude obzvlášť zaujímavé pre deti. Líšia sa od tých, ktoré sa nevracajú so zakriveným tvarom, menšou hrúbkou pliec, pripomínajúcou profil krídla letúna. Uhol ramien je zvyčajne 70 - 110 stupňov a vzdialenosť medzi týmito dvoma extrémnymi bodmi je 38 - 46 cm. Vracajúci sa bumerang je ľahší, preto na začiatku štartu vyvíja vyššiu rýchlosť ako boj. Dokáže preletieť do vzdialenosti až 90 metrov do výšky 15 metrov. Hlavnou podmienkou správneho naštartovania bumerangu, aby sa vrátil, je jeho spustenie vo zvislej polohe. Origami bumerang môže byť vyrobený z papiera alebo lepenky.

Ako vyrobiť bumerangový papier pre domácich majstrov

Môže byť ťažké zistiť, ako vyrobiť bumerang z papiera, ktorý sa vracia. Ak sa však vo videu pozeráte na hlavnú triedu, všetko padne na svoje miesto.

Na výrobu tejto položky budete potrebovať hárok papiera A4. Musí sa znížiť na polovicu, určiť stred tejto časti, ohnúť na polovicu. Potom hárok vráťte do pôvodného stavu a ohnite každú z hrán do stredu. Potom musí byť papierový polotovar ohnutý na polovicu zo zahnutej strany a rohy ohnúť do trojuholníka. Potom sa fólia rozvinie, iba jedna strana je zakrivená. Teraz môžete vidieť, že sa na rozšírenej časti listu objavil diamant. Je potrebné zabezpečiť jasnejšiu formu. Za týmto účelom sa obrobok prevráti a na zadnej strane prstami sa tomuto kosočtvercovi dá ostrejší tvar.

Ďalším krokom, ako vyrobiť bumerang z papiera, je vytvorenie jeho ohybu. Obrobok sa odvíja zvisle, zatiaľ čo kosoštvorec je na ľavej strane. Jeho spodná časť sa pritlačí nadol a celá časť sa začne ohýbať doľava. Vpravo je prvý ohyb okrajom obrobku. Výsledná konštrukcia sa musí stlačiť rukou nadol.

Aby bol bumerang vyrobený z papiera silný, jeho okraje sú prehnuté k stredovej osi. Polovica pravej strany sa musí ohnúť tak, aby časť tvorila pravý uhol. Potom sa musí vnútorná časť ľavého krídla bumerangu ohnúť do vytvoreného vrecka a potom bude telo pripravené. Ak chcete opraviť dve časti produktu, musíte ich pripevniť kancelárskou sponkou. Ak chcete vyhodiť projektil z papiera, musíte ohnúť rohy každého z jeho čepelí. Za týmto účelom otvorte okraj jednej z nich a rohy ohnite smerom k vnútornej osi. Rozšírte pravý roh a ohnite dutinu smerom dovnútra. Ľavý roh je priehľadný, jeho okraj je vložený do výsledného otvoru. Podobné akcie sa vykonávajú s druhým krídlom. Aby sa bumerang vrátil späť, je dôležité ho správne hádzať: vezmite škrupinu za hranu alebo do stredu rohu a pri hádzaní otočte zápästie.

Bumerang môže byť vyrobený z kartónu s niekoľkými čepeľami (tri alebo viac). Šablóny čepelí nájdete na internete a tlačené na tlačiarni, potom nalepte papier na lepenku alebo jednoducho naň preneste obrys. Čepele sa navzájom zlepia v strede. Odporúčaná dĺžka každej čepele je 17 cm, šírka 3,5 cm, všetky uhly pri lepení by mali byť 90 stupňov.

Podľa vzoru sa dá vyrobiť aj dvojlistý bumerang. Ak to chcete urobiť, nakreslite na papier šablónu na papier, potom ju vystrihnite a preneste na kartón. Ak naň prilepíte farebný samolepiaci film, dodá škrupine extra tuhosť a krásu. Lopatky vrtule je potrebné ohnúť tak, aby sa v profile podobali plochej figúre osem. Ak chcete spustiť projektil, musíte ho vziať za roh dvoma prstami jednej ruky a potom kliknúť na čepeľ prstami druhej ruky. Pri štarte je schopný vyšplhať sa do výšky troch metrov a potom sa vrátiť späť. Ak rozšírite čepele ešte viac, zmení sa tak dráha letu kartónového bumerangu.

Origami Boomerang

Tento príklad bude veľmi jednoduchý, nie sú potrebné žiadne komplikované kroky, použije sa v ňom technika origami a všetka práca bude trvať niekoľko minút.

Pre bumerang budete potrebovať:

 • nožnice,
 • linka,
 • kartón (najlepšie hrubý)
 • ceruzka
 • PVA lepidlo.

Ak sú všetky materiály pripravené, prejdeme na briefing a budeme postupne analyzovať, ako vyrobiť bumerang z papiera:

 1. Túto hračku si môžete vyrobiť zo štyroch rovnakých častí. Ich dĺžka by mala byť sedemnásť centimetrov a šírka troch a pol centimetrov.
 2. Pripravený list rozdeľte na štyri časti. Rezané prúžky. Upozorňujeme, že dodržiavanie rozmerov je veľmi dôležité. Môžete použiť veľkosť pätnásť až tri centimetre. Taký bumerang bude tiež lietať.
 3. Teraz musia byť získané medzery prepojené. Správne pripojenie tiež hrá dôležitú úlohu. Musíte si položiť pásik tak, aby sa vzájomne prepletali.
 4. Dali sme jeden prúžok. Zospodu, pod prvú, dáme druhú, umiestnime prúžok blízko stredu.
  Tretí list je umiestnený na vrch strednej časti prvého pruhu. A štvrtý list sa nachádza medzi druhým a tretím.
  Venujte pozornosť poskytnutému príkladu. Pletenie vám umožní získať rovnomerné ťažisko a až potom sa vráti po štarte.
 5. Teraz musíte urobiť malý štvorec v strede produktu. Jeho plocha by mala byť jeden centimeter štvorcový. Tento ukazovateľ merame pravítkom a veľkosť prispôsobujeme prúžkami. Časti sa môžu počas pohybu pohybovať od seba, takže je potrebné ich držať pevne.
 6. Po úprave zoberte ceruzkou alebo čiernym perom s plstenou špičkou a zakrúžkujte boky bumerangu. Značky vám pomôžu pochopiť, kde a akú časť je potrebné priložiť k procesu lepenia. Uistite sa, že sa súčasti nepohybujú.
 7. Pod výrobok umiestnime papier tak, aby sa nepoškodil pracovný povrch. Jednotlivé diely postupne prilepte. Nebojte sa naniesť viac lepidla, štruktúra musí byť bezpečne pripevnená a prebytočné lepidlo môže byť odstránené obrúskom alebo kúskom papiera. Prázdne miesta prepustia vzduch a hračka sa nespustí.
 8. Necháme všetko na sucho, na to stačí tridsať minút. Po vysušení zoberte zaoblený predmet a pripevnite ho na každú hranu produktu a kruh. Odrežte prebytočný papier. Pre lepšie prúdenie vzduchu sú potrebné zaoblené hrany.

Ako vyrobiť bumerang z papiera, ktorý sa vracia, sme vyrazili. A teraz odporúčanie na spustenie:
V čase uvedenia na trh musíte urobiť hod vpred. Okrem toho v čase hodu jemne otočte čepele.

Vytvorenie jednoduchého papierového bumerangu pre deti

Zvážte s megamaster.info ďalšiu možnosť výroby hračky. Od predchádzajúceho sa bude líšiť, pokiaľ ide o druh výroby a vzhľad. Takýto bumerang bude lietať a vracať sa, ale za rovnakých podmienok ako v predchádzajúcom briefingu musí byť vykonaný správne a správne.

Budeme musieť urobiť:

 • Papier A4 (môžete použiť farebný papier),
 • nožnice,
 • linka,
 • jednoduchá ceruzka.

Z jedného listu papiera dostaneme dva bumerangy. Teraz sa pozrime na to, ako postupne vyrobiť bumerang z listu papiera:

 1. Vložte hárok a nakrájajte ho. Zmerajte veľkosť strany pomocou pravítka. Označte stred ceruzkou. Robíme to na druhej strane. Teraz nakreslite vodorovnú čiaru cez celý hárok. List sme rozrezali na pás na dve časti.
 2. Mali by ste mať dva obdĺžniky. Položíme obdĺžnik dlhou stranou smerom k nám. Preložte ho na polovicu a vyžehlite líniu skladania. Rozviňte obrobok.
 3. Teraz k plánovanej čiare v strede musíme ohnúť obe strany. Nerobíme to však na samotnej linke. Ústupujeme približne jeden milimeter. Ohyby vyžehlite. Ak sa všetko urobilo, správne, potom by ste mali mať v strede produktu malú medzeru.
 4. Zložte obrobok na polovicu tak, aby medzera bola v strede. Na línii ohybu je potrebné prehnúť okraje vo forme trojuholníkov. Opatrne nažehlite diel.
 5. Rozložíme obrobok a odskrutkujeme jednu z častí, ktoré sme urobili v treťom kroku. Necháme druhý zložený. V strede časti by ste mali vidieť zamýšľaný štvorec.
 6. V tejto fáze majú mnohí problémy. Teraz zložíme obrobok tak, aby mu dal tvar bumerangu. Zdvihnite zloženú stranu a držte ju prstami.
  Na roztiahnutej časti, kde sa nachádza štvorec, musíte zdvihnúť vodorovnú čiaru prstami druhej ruky. Všimnite si, že táto pravá strana sa začne formovať. Otočíme ho na vrchol budúceho produktu.
 7. Váš blank mal mať trojuholníkový tvar. Teraz musíte ohnúť horné vyčnievajúce časti. Zalomte spodnú časť, vyrovnajte hornú časť. Linky ohybu vyžehlite.
 8. Strana, ktorá zostáva napravo, sa musí tiež ohnúť. V hornej časti rohov sa narovná správnymi úkonmi. Rozvinuli sme jednu zo strán k sebe. Časť vľavo ohýbame do priľahlého vrecka.
 9. Zahnime sa do rohov bumerangového okraja. Otočte sa k sebe stranou, na ktorej sú voľné hrany. Zoberte časť, kde nie sú hrany spojené, a ohnite ich rohom. Ohnutú čiaru dobre nasmerujeme prstami. Rozviňte túto časť obrobku.
 10. Vo vnútri uvidíte trojuholníkové záhyby, musíme ich ohnúť dovnútra pozdĺž stredovej čiary. V získanom vrecku skryjeme voľný okraj. Jedna strana je pripravená, druhá strana musí urobiť rovnakú prácu.

Hotovo! Dozvedeli ste sa, ako sa taký bumerang vyrába zo svetlého papiera, ktorý sa vráti. Zostáva sa naučiť, ako ho používať. Túto hračku jednoducho nemôžete hádzať, bumerang sa jednoducho nevráti.
Vezmite si hračku a prstami ju držte na trojuholníkovej strane. Vyhoďte to dopredu, aby sa za letu otočilo. Podľa týchto tipov bude váš bumerang nielen lietať vo vysokej kvalite, ale tiež sa bude vracať.

Princíp papierového bumerangu, ktorý sa vracia

Než sa naučíte, ako vyrobiť bumerang z papiera vlastnými rukami, musíte sa oboznámiť s podmienkami, za ktorých sa produkt uvádza do pohybu. Vypálenie zbrane sa vždy vykonáva vo vertikálnej rovine. Horizontálny hod tiež pomôže dosiahnuť cieľ, ale produkt sa nevráti.

Obrázok 3. Vzor letu bumerangu z papiera

Po vertikálnom štrajku nastanú nasledujúce akcie:

 1. Pištoľ sa odchyľuje vľavo pod prúdmi vzduchu cez noc a nakláňa sa doprava. Tým je zachovaná priama orientácia usporiadania (obrázok 3),
 2. Potom sa nakloní na pravú stranu, po ktorej sa posunie os a vykoná sa ostrá rotácia doľava nahor,
 3. Potom nasleduje zníženie a zbraň pokračuje v pohybe doľava, až kým nedosiahne bod počiatočného hodu. Ak ho nezachytíte včas, potom projektil letí ďalej, krútením kruhu s menším priemerom atď. Do nekonečna, kým nenarazí na zem.

Prečo sa také hnutie odohráva?

Z hľadiska fyziky:

 • Pri horizontálnom pohybe prúdi prúdenie vzduchu na lopatkách v miernom uhle. Toto vyvoláva silu (nazývanú tiež zdvíhanie), kolmú na čepele,
 • Počas otáčania sa sila posúva doprava a má sklon otočiť os otáčania v opačnom smere - doľava. Nakoniec nábehová hrana stúpa pod vplyvom gyroskopického efektu a produkt sa vracia späť pozdĺž tej istej cesty, ktorá bola spustená, ale s odchýlkami v dôsledku faktorov, ako sú vietor alebo asymetrické krídla.
Obrázok 4. Origami možnosti bumerangu

Origami papierové bumerangové práce (obrázok 4), ktorých schéma je identická s drevenou metódou podľa rovnakých zásad ako najstaršie náprotivky. Fyzické zákony pre každú hádzajúcu zbraň, ktorá sa vracia, sú rovnaké: papier, plast a drevo.

Čo potrebujete na výrobu bumerangu z papiera

Papierový bumerang pre domácich majstrov sa vytvára podľa vopred vymyslenej schémy. Pre základňu je vybraný tenký (kancelársky A4) alebo hustý list (kartón). Keď sa rozhodnete, aký typ plátna je pre vytváranie čepelí lepší, musíte pristúpiť k výrobe dielcov. Robustný dizajn sa dá zostaviť za pár minút, ak budete postupovať podľa jasných pokynov, ako vyrobiť papierový bumerang. Počet hrán môže byť viac ako dva. Troj a štvorokrídlové modely sú veľmi obľúbené medzi outdoorovými nadšencami. Ich dráha letu sa líši od štandardných náprotivkov tvaru L. Pravý uhol sa však dá dosiahnuť iba s dvoma alebo štyrmi krídlami.

Sada nástrojov obsahuje (Obrázok 5):

 1. Základ. Vyberá sa podľa želania tvorcu. Môžete si vybrať vopred vyzdobený obrázok alebo farebný hárok. Pri stavbe remesiel s deťmi sa odporúča používať veľké množstvo výtlačkov a vyhnúť sa obrazom obyčajného papiera,
 2. Nožnice, čepele alebo kancelárske nože. Bude potrebné vyrezať hlavné komponenty konštrukcie, ak existujú,
 3. Meracie pravítko. Je potrebné určiť presnú vzdialenosť a uhly medzi čepeľami, ktoré budú slúžiť ako záruka vysokej účinnosti produktu,
 4. Lepidlo, páska alebo páska. V niektorých prípadoch si dizajn vyžaduje upevnenie, s ktorým PVA alebo elektrická páska dokonale zvládne. Obrázok 5. Nástroje na vytvorenie bumerangu

Výroba papierového bumerangu

Nasledujúce pokyny vám ukážu, ako ľahko vyrobiť bumerang z papiera:

 1. Prvá možnosť. Môžete použiť nielen kancelárske plachty, ale aj krabicu Herkulesových vločiek alebo ryžových krupíc. Táto metóda sa považuje za najjednoduchší spôsob výroby papierového bumerangu. Pomocou kancelárskej handričky narežte niekoľko rovnakých vrstiev a spojte ich pomocou lepidla,
 2. Umiestnite list vodorovne a nakreslite osi X a Y (zvislé a vodorovné čiary, ktoré sa dotýkajú v strede),
 3. Pri pozorovaní symetrie nakreslite približne krídla budúcich remesiel. Skontrolujte ich zvláštnosť pomocou pravítka. Ideálnu proporcionalitu možno dosiahnuť tiež vytvorením jedného krídla, vysekaním a nasadením na os, krúžením dvakrát, trikrát alebo štyrikrát,
 4. Nakrájajte hotový výrobok,
 5. Ohnite každé krídlo 25 mm na pravú stranu,
 6. Skontrolujte, aké dobré sú aerodynamické vlastnosti na východe remesiel,
 7. Hádzanie sa vykonáva rovnobežne s podlahou pre jeden z koncov.
Obrázok 6. Papierový bumerangový diagram

Druhá možnosť. Technika origami otvára široké možnosti, vrátane toho, ako vytvoriť papierový bumerang vlastnými rukami. Používanie starodávnej japonskej technológie nie je také zložité, ako je prezentované nepripravenému používateľovi.

Pomôže zostaviť bumerangovú schému z papiera (obrázok 6):

 1. Zoberie sa jeden list A4, položí sa vodorovne a v tejto polohe sa nakráli na polovicu. Jedna polovica bude stačiť na vytvorenie
 2. Ohnite segment na polovicu šírky. Potom sa každá polovica opäť ohne v strede. Polovice polovíc sú obalené trojuholníkmi od ľavého okraja plavidla,
 3. Znovu rozložíme plachtu a necháme nedotknutú iba jednu zakrivenú stranu. Na rozloženom plátne uprostred sa objavil kosoštvorec. Musí byť jasnejšie a musí byť na všetkých stranách. Za týmto účelom otočte plavidlo zadnou stranou a urobte všetky konvexné tváre kliknutím prstami na plachtu,
 4. Obrobok otočíme do zvislej polohy tak, aby bol kosoštvorec na ľavej strane. Spodná polovica kosoštvorca by mala byť pritlačená dole, potom sa časť začne ohýbať doľava písmenom „G“,
 5. Na posilnenie štruktúry je potrebné okraje posunúť na stredovú os. Pravé krídlo ohýbame tak, aby sa objavil jasný pravý uhol. Vnútro ľavého krídla sa ohýba do vrecka a trup sa považuje za takmer hotový,
 6. Vec zostáva malá: na zabezpečenie ostrosti hrán každého krídla, aby sa zvýšili aerodynamické vlastnosti. Za týmto účelom najskôr ohnite okraje každej čepele, potom ohnite a ohnite smerom dovnútra.

Pri montáži je hlavnou vecou zachovať symetriu a proporcie, nesnažiť sa výrobok vyrobiť „okom“. Avšak znalosť toho, ako vyrobiť papierový bumerang, nestačí, pretože ho stále musíte zvládnuť.

Ako strieľať z papierového bumerangu

Hlavným spôsobom, ako strieľať z domáceho remesla, bude zvislý hod pre modely v tvare L a vodorovný pre troj- a štvorcilové. Ak chcete uspieť a prejsť na profesionálnejšie modely, potrebujete prax. Poskytne najlacnejšie papierové a kartónové výrobky.

Ako bolo možné sa z článku poučiť, nie je také ťažké zostaviť papierový bumerang vlastnými rukami. Достаточно следовать приведенным выше алгоритмам и добавить немного фантазии, украсив корпус орудия интересными рисунками. История создания и применения этой конструкции удивительна и многогранна, а больше подробностей подскажет про бумеранги из бумаги видео.

Pin
Send
Share
Send
Send