Užitočné tipy

Ako udržať pokoj počas hádky

Pin
Send
Share
Send
Send


Ľudia, ktorí sú spokojní so všetkým v ich živote, sa dajú bezpečne nazvať šťastnými. Koniec koncov, nevedia, čo je to stres. Jednoducho nezažívajú nadmerné zaťaženie a negatívne emócie, na ktoré telo reaguje. Osoba, ktorá je neustále v stresovom stave, sa rozčúli, podráždi a začína, ako sa hovorí, s obratom na polovicu. Skôr alebo neskôr mu to vadí. A pýta sa - ako byť v každej situácii pokojný a je to skutočné? V našom živote je všetko možné. A to nie je výnimkou.

Zníženie napätia

Každý, kto má záujem o to, ako byť v každej situácii pokojný, si musí pamätať - nič sa nedá urobiť bez toho, aby sa minimalizoval emocionálny stres. Najprv musíte začať dobre a včas jesť. A začať ráno s niečím chutným a milovaným - pomôže vám to rozveseliť. Rovnako ako 10-minútový poplatok, ktorý bude tiež tón tela.

Ak človek v práci čelí stresovému faktoru, musí sa naučiť rozptyľovať. Stačí si len premyslieť niečo pekné - dom, milovaného, ​​koláč, mačky, čokoľvek iné. Je tiež vhodné si zvyknúť na denné vodné procedúry. Do kúpeľa, sprcha, bazén. Voda upokojuje nervy.

A všeobecne, ak človek premýšľa o tom, ako byť v každej situácii pokojný - znamená to, že je čas niečo zmeniť v jeho živote. Možno sa stala monotónnou hrôzou? Potom nebude na škodu priviesť doň nový koníček alebo koníček. Hlavná vec je, že to dáva potešenie. Radostná spokojná osoba jednoducho nechce byť naštvaná.

Sebakontrola

Otázka, ako byť v každej situácii upokojený, sa zvyčajne pýtajú ľudia, ktorí sú neustále v stresujúcom prostredí. Napríklad pri práci šéf denne tlačí alebo kolegovia obťažujú každým slovom. Existuje iba jedna cesta von - sebakontrola.

Účinnou metódou je dychová prax. Konkrétne technika námestia. Hneď ako človek pocíti záchvat podráždenia, bude musieť začať dýchať ľavou nosovou dierkou, potom pravou a potom žalúdkom a hrudníkom. Ukázalo sa teda nielen upokojenie srdcového rytmu, ale aj rozptýlenie.

Alebo môžete len zadržať dych a uvoľniť ho po pol minúte. Je teda možné minimalizovať mozgovú aktivitu.

Psychologické metódy

Ako zostať v každej situácii v pokoji, ak všetko ostatné zlyhá? Môžete skúsiť pozrieť sa na to, čo sa deje z hľadiska vyváženého a zdržanlivého človeka. Ak je to blízky priateľ alebo príbuzný, potom je vykonaná polovica práce - dobrý príklad už existuje. Musíme sa zamyslieť - a čo by urobil? To zvyčajne pomáha. V skutočnosti je lepšie sedieť a rozmýšľať, ako trhať a hádzať, čo zvyčajne iba zhoršuje stav.

A nemusíte opakovať incident niekoľkokrát svojim blízkym. Stačí zdieľať problém s niekým samotným a potom ho „pustiť“. Ak sa k nej niekto vráti, zakaždým, keď si vybaví najmenšie podrobnosti, zhorší sa to.

Mimochodom, mnohým sa odporúča zostaviť zoznam tzv. Osobných dráždivých látok. Nepriateľ musí vedieť osobne. A po zostavení zoznamu, môžete prísť s spôsobmi, ako si môžete skutočne vyrovnať s dráždivé. Až nabudúce bude človek čeliť zdroju stresu, bude ho schopný konfrontovať s vopred určenou metódou. Bude to malé víťazstvo, z ktorého je zaručené zlepšenie nálady.

Existujú rôzne prípady, ktoré vás nútia premýšľať o tom, ako zostať v pokoji v pokoji. Najčastejšie ľudia vypuknú kvôli neúspechom. Niečo nefunguje a štve ma to. Chcem sa vzdať všetkého, umyť si ruky a zavrieť sa od všetkých v mojom útočisku. Toto však nie je možné. Motivácia pomôže.

V situácii, ktorá je už „na okraji“, je mimoriadne dôležité, aby ste sa podporovali. Slová sú mocnou vecou. Stojí za to sa inšpirovať - ​​život sa zhoršuje skôr, ako sa zlepšuje. A to aj po najtmavšej noci vždy prichádza úsvit.

Vo všeobecnosti nebude zbytočné čítať zbierku motivačných ponúk. Najdôležitejšie budú samozrejme pamätať. Napríklad Stuart McRobert, známy publicista a autor silového tréningu, povedal: „Budete mať porážky, zranenia a chyby. Depresia a obdobia beznádeje. Práca, štúdium, rodina a život viac ako raz vás ovplyvnia. Váš vnútorný komplex by však mal neustále ukazovať iba jeden smer - smerom k cieľu. “ Stewart sa obrátil na športovcov a kulturistov, ktorí chcú dosiahnuť víťazstvo a tituly. Celým zmyslom tejto vety je však to, že ju možno uplatniť na každú osobu a situáciu.

Výboj fyzickej energie

Každý, kto má záujem o to, ako sa v každej situácii správať pokojne, si všimol zmeny svojho tela v čase podráždenia. Hlava začne vydávať hluk, tlak stúpa tak rýchlo, že je cítiť aj zvlnenie v chrámoch, je tu túžba kričať alebo dokonca zaútočiť na niekoho päsťami s úmyslom trhať sa.

Je nemožné udržať si takúto zásobu energie vo svojom vnútri. Pomôže vám fyzické vyloženie. Môžete sa prihlásiť do boxovacej sekcie, kde večer môžete potešiť všetok hnev a agresiu na boxovacom vaku, ktorý namiesto toho predstavuje páchateľa. Zmeny sa prejavia takmer okamžite. Ak sa zlomyseľný šéf začne znova nalievať neopodstatnenými poznámkami, človek si automaticky zapamätá, ako včera vzal späť svoj boxovací vak a predstavil šéfa namiesto nej. A s potešením si všimne, že dnes to bude môcť urobiť znova. Hnev v tomto prípade navyše človeka zlepší! Silnejší, fyzicky vyvinutý, krajší. Šport je užitočný, je to však svalová relaxácia, ktorá zmierňuje napätie, ktoré sa v tele hromadí. Známy výraz: „Extra energia by sa mala nasmerovať správnym smerom“ je v tomto prípade ideálne vhodný.

Skončí skôr alebo neskôr

Mnoho ľudí žije týmto princípom. A je efektívny. Ako sa naučiť byť v každej situácii pokojný? Stačí si uvedomiť, že to (je možné spresniť v závislosti od prípadu) nie je navždy. Projekt s príliš veľkými problémami sa skôr alebo neskôr dokončí a uzavrie. Jedného dňa nájdete novú prácu. Peniaze na individuálne bývanie sa budú môcť získavať. Šéf bude skôr alebo neskôr unavený z hľadania chyby s maličkosťami. Vo všeobecnosti musíte byť jednoduchší.

Mimochodom, môže sa to odporučiť ľuďom, ktorí sa obávajú pred akoukoľvek dôležitou udalosťou. Napríklad pred verejným vystúpením. Je pravda, že existujú aj iné spôsoby. Byť pokojný v každej situácii, dokonca aj vo veľmi zodpovednej situácii, je celkom reálny. Je potrebné len stanoviť krátkodobý cieľ. Choďte von, predneste prejav, objavte sa v najlepšom svetle, robte všetko, čo bolo nacvičené. Všetko je hotové - a stálo to za to?

Je to len tak, že ľudia sa príliš boja. Strach zatieni myseľ a je pre nich ťažké sa upokojiť. Ak prekonáte túto bariéru a naladíte sa správnym mierovým spôsobom, všetko dopadne.

Zmena scenérie

Existuje ďalšia rada, ktorá môže odpovedať na otázku, ako byť v každej situácii pokojný. Postupy sú rôzne. Jednou z najúčinnejších je zmena situácie. Nielen fyzické, ale aj vnútorné. Mnoho ľudí robí hrubú chybu - vracajú sa z práce domov, odstraňujú záťaž stresu, starostí, konfliktov a problémov. Keďže sú vo svojej „pevnosti“, naďalej premýšľajú o obavách. A vôbec si neodpočívajte. Musíte si zvyknúť na jasne oddelenú prácu a všetko ostatné - voľný čas, domov, priateľov, rodinu, zábavu. Inak sa začarovaný kruh nikdy nezlomí.

Stojí za to vyskúšať a človek si čoskoro začne po sebe všimnúť, že myšlienka „No, znova, ako to všetko má, nie minúta mieru“ sa objavuje stále menej v jeho hlave.

Domáce situácie

Vyššie bolo povedané veľa o tom, ako byť v každej situácii upokojený a nie byť nervózny, pokiaľ ide o prácu, život v spoločnosti a spoločnosť ako celok. Ale čo bežné „domáce“ prípady? Ak je niekto naštvaný na príbuzných a blízkych, pokazí sa na nich, potom je to zlé. Zdroj opäť spočíva v jeho vonkajších zlyhaniach spojených s prácou, nespokojnosti s osobným životom, nedostatku peňazí. Ale milovaní nie sú na vine. Aby ste sa na nich neobťažovali, musíte tomu porozumieť. A ner dramatizujte. Ak milovaný zistil, ako to funguje, nechcel znova pripomínať zlému šéfovi, otravným kolegom a nemilovanej pozícii. Ukázal iba pozornosť.

A niekedy sa to stane - človeka jednoducho obťažuje jeho partner, ktorý, ako sa hovorí, zachádza príliš ďaleko. Zaujíma ho to, čo sa ho netýka, pýta sa na príliš osobné veci, kladie jeho názor, snaží sa niečo presvedčiť, dokazuje, že súper je zlý. V tomto prípade bola osoba nešťastná. Otázku však možno vyriešiť jednoducho. Je potrebné iba zdvorilo obliehať hovorcu alebo preniesť konverzáciu na iný kanál.

Tajomstvo šťastia

Už bolo povedané veľa o tom, ako byť v každej situácii v pokoji. Psychológia je zaujímavá veda. A odborníci v tejto oblasti môžu radiť o užitočných veciach. Ale najdôležitejšia vec, ktorú by sa mali všetci naučiť, je tajomstvo mieru spočíva v šťastí. Človek, ktorý má rád všetko vo svojom živote, je vždy potešený a šťastný. Nie je naštvaný malými vecami, pretože mu na ničom nezáleží - napokon sa mu darí dobre. Preto, ak príliš veľa vecí spadlo na plecia, a to nedá odpočinok, pripomínajúc si každú sekundu, je čas zmeniť život. A nebojte sa to urobiť. Koniec koncov, ako povedal slávny americký spisovateľ Richard Bach, pre nás neexistujú žiadne obmedzenia.

Čo znamená asertivita?

Anglické slovo „tvrdiť“ znamená - tvrdiť. Psychologické poňatie „asertivity“ pochádza z tohto slova - taký vnútorný stav, v ktorom má človek svoj vlastný nezávislý názor, ale zároveň je nezávislý od vonkajšieho tlaku, od vonkajších hodnotení. Existujú tri stupnice reagovania na konflikty, negatívne udalosti: agresivita - asertivita - pasivita. Asertivita je navyše uprostred, ako najsprávnejší a najklidnejší stav.

Osoba, ktorá čelí negatívu, má najčastejšie dve hlavné reakcie: agresivita - následkom toho je prisahanie nadávaním, zlosť aj napriek tomu - konflikt, rozmaznaná nálada, rozstrapkané nervy, zlé vzťahy, v extrémnych prípadoch to má horšie následky. Druhá možnosť reakcie: pasivita - keď človek utečie z nebezpečného konfliktu. To sa môže prejaviť pasívnym tichom, nečinnosťou, opustením miestnosti, kde konflikt vybuchne, vyhýbaním sa negatívnym situáciám alebo negatívnou osobou pre vás. Táto možnosť nie je agresívna, ale prináša duchovnú devastáciu, nespokojnosť so sebou samým, poníženie.

Existuje však tretia možnosť, ako reagovať na negativitu - asertivitu. Rôzni mudrci staroveku vždy dodržiavali tento konkrétny „zlatý prostriedok“, najsprávnejší spôsob, ako reagovať na konfliktné situácie.

Asertívny stav - Je to autonómny štát, schopnosť mať vlastný názor a nie agresívny, ktorý potrebuje podporu, napríklad bojový kohút, ale pokojné, analytické hodnotenie súčasných udalostí alebo ľudí. Keďže sú v asertívnom stave, je ťažké na človeka vyvíjať nátlak, je ťažké s ním manipulovať. Takýto človek je interne, psychologicky stabilný, je nezávislý od hodnotení iných ľudí, od vonkajších názorov, od štandardného rámca.

Asertivita je trochu rezervovaná - umožňuje vám pozerať sa na negatívnu situáciu zo strany a nie je to ľahostajné alebo chladné, ale akoby ste sa pozerali na pódium z divadelnej sály, ale zároveň nie ste len divák, ale rozhodca, ktorý musí vyjadriť svoj názor na situáciu. situácia, vaše rozhodnutie, uveďte interné hodnotenie toho, čo sa deje. Je však dôležité neukladať interné hodnotenie toho, čo sa deje s ostatnými, nie diktovať vôľu človeka a nepreukázať jeho názor ako jediný správny.

Asertívne osobnostné črty

Je dôležité to vyriešiť asertívne schopnosti:

- rýchlo zistiť negatívnu situáciu,

- rozvíjať svoje vlastné stanovisko týkajúce sa tohto a všetkých účastníkov - prečo vzniklo, kto je podnecovateľom, aké sú skutočné a vonkajšie príčiny jeho výskytu, aké by mohli byť následky a čo sa dá v takejto situácii urobiť,

- neporušujú psychologické hranice druhých ľudí - neútočte, neurážajte, neklamte,

- byť schopný chrániť svoje psychologické hranice - udržiavať pokoj a rovnováhu, nevnímať urážky na vlastné náklady, nenechať sa uraziť, nenechať zlobu niekoho iného hlboko do svojich duší.

Konfucius povedal: "Nikto nemôže byť ponížený, kým sa nebude cítiť ponížený.", Ruská ľudová múdrosť hovorí: „Berú vodu urazeným“, Toto je stereotypné myslenie minulého storočia - že človek musí reagovať urážkou na urážku, úderom do úderu a že ak neodpovedáte, potom ste zbabelcom a nemali by ste si dovoliť utierať si nohy proti sebe atď. Sebaúcta nespočíva v agresívnom odvetnom štrajku, ale v pokojnej, múdrej a vyváženej reakcii na akékoľvek negatívne. U opíc v stáde skutočný vodca nie je ten, kto sa chová najodpornejšie a kričí a zdvíha najviac, ale ten, kto sedí trochu na diaľku, trochu oddelený, je najpokojnejší a on rozhoduje o všetkých konfliktoch.

využitie asertivity

„Keď hodia palicu, lev sa pozrie na toho, kto palicu hodil, a pes sa pozrie na palicu. Medzi nimi je obrovský rozdiel.“ Rovnako je to asertivita - pochopenie konfliktu, pohľad na to, kto a prečo hodil palicu a na ňu správne reaguje. Asertivita môže pomôcť v týchto oblastiach:

- riešenie akýchkoľvek konfliktných situácií v pracovnom prostredí aj doma alebo doma,

- vyriešiť vaše vnútorné nezhody,

- naučiť sa vykonávať rôzne, dokonca nepríjemné práce, prekonať časový tlak - bez stresu a paniky,

- zvýšiť svoju profesionalitu v práci,

- schopnosť nadviazať a udržiavať vzťahy s rôznymi zákazníkmi,

- nestratili agresívneho klienta,

- rozvíjať sebaúctu.

Zoberme si niektoré praktické príklady asertivity, Malo by sa pamätať na to, že ľudia sú často pomstychtiví, dokonca aj v malých veciach. Niekedy sa to prejavuje na veľmi hlbokej úrovni podvedomia. Ako to možno prekonať? Paradoxná reakcia: pozitívna na negatívnu. Napríklad v kancelárii musíte ísť za zamestnancom a ukázať mu zle vykonanú prácu, požiadať ho o opakovanie. Reakciou zamestnanca môže byť:

1) agresívne - rozhorčenie „Urobil som všetko dobre,“ „zistili, že so mnou nie je v poriadku,“ „prerobte sa,“

2) pasívne - odmietnutie hádzania zložky na stôl, „dobre, urobím to neskôr“, tiché ticho.

V každom prípade budete počuť nelichotivé poznámky: ak ste za rovnakých podmienok a kolegovia, potom priamo tvárou v tvár, ak ste vodcom, potom za chrbtom. Je zriedkavé, že niekto prejaví správnu reakciu a pokojne sa spýta: „Čo presne treba zmeniť? Aké chyby som urobil?“ a potom povie: „Dobre, zopakujem to.“

Čo môžete urobiť asertívnym? Najskôr pochopte, prečo tento zamestnanec vykonával prácu tak zle: unavený, chorý, niečo s ním doma nie je zlé, nekompetentné, unavené z práce, čas na dovolenku atď. Vaša reakcia závisí aj od toho, akú odpoveď dostanete. V každom prípade však môžete ukázať niečo pozitívne a neočakávané. Napríklad: „Chápem, že ste už unavení zo všetkého a ste unavení, mám tiež túto náladu, ale je lepšie, ak sa pokúsime o opakovanie práce“, vrelo ďakujem zamestnancovi „ďakujem, viete, že sa mi páčia„ hororové filmy “ , a vaša správa bola z tejto série, “atď. Neočakávaná, a to aj so zmyslom pre humor, môže odpoveď neutralizovať pomstu. Zapojenie do spoločnej práce, do spoločnej diskusie tiež môže pomôcť: „pozrime sa spolu, ako vyriešiť túto situáciu,“ „najprv sa všetci upokojíme, dáme si kávu a potom premýšľame o tom, čo môžeme urobiť,“ atď.

V každom prípade je dôležité vykonávať pokoj, porozumenie a toleranciu. Platí to najmä pre zvlášť agresívne situácie, v ktorých emócie zúria cez okraj a argumenty mysle sú bezmocné, kým sa človek upokojí. Asertivitou sú tréningy, rôzne techniky, ktoré sa môžu naučiť. Najdôležitejšou vecou je však vnútorná pozícia, premyslená a prepracovaná situácia, ktorá umožní zachovať rovnováhu v každej životnej situácii a neničiť psychologické hranice ostatných ľudí.

Zachovajte pokoj v stresových situáciách

Čokoľvek môže rozzúriť: ako vážne problémy a dokonca aj tie najvýznamnejšie drobnosti. Poskytovanie emócií nie je nič zlé, v niektorých prípadoch je však lepšie zdržať sa hlasovania a upokojiť sa. Najmä ak sú emócie negatívne.

Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako vám pomôcť rýchlo sa spojiť a upokojiť sa.

1. Sadnite si, uvoľnite sa, obnovte dych. Закрой глаза и в течение 30 секунд представляй себе прохладную воду белого цвета, которая, как водопад, обрушивается на макушку и медленно сбегает с головы до кончиков пальцев ног. Затем представь, как вся вода медленно стекает на пол в воронку. Представляй все в деталях. Потом сделай глубокий вдох и открой глаза.

2. Смочи руки прохладной водой и прикоснись к шее (сначала одной рукой, затем двумя). Jemným krúživým pohybom po dobu 30 sekúnd trieť krk a plecia, postupne zvyšovať silu pritláčania prstov. Potom do 30 sekúnd znížte prítlačnú silu na ľahký dotyk. Potom si vypláchnite krk studenou vodou.

3. Vezmite hrubú utierku. Stlačte ju dobre do svojich rúk a otočte ju celou silou, akoby ju stlačila. Zastrihnite si zuby, zatiahnite oči a utiahnite všetky svaly tela (najmä v krku a pažiach). Po 25-30 sekundách ostro napustite uterák na podlahu a uvoľnite svaly.

Pomocou týchto jednoduchých cvičení sa môžete rýchlo zotaviť a upokojiť pred dôležitou udalosťou a po nepríjemnej hádke. A čo je najdôležitejšie, nezabudnite, že vo svete existuje veľmi málo vecí, ktoré skutočne stoja za nervy, ktoré ste strávili.

Pin
Send
Share
Send
Send