Užitočné tipy

Ako nafúknuť balóny doma?

Pin
Send
Share
Send
Send


V súčasnosti nie je žiadna dovolenka úplná bez balónov. Z nich vytvárajú celé figúry vtákov, kvetín, motýľov, kreslených postavičiek a vytvárajú krásne oblúky na svadby. Bez zloženia guličiek si nemožno predstaviť žiadne otvorenie obchodu. Zdobia sviatky v materských školách a školách, firemné večierky vo firmách a podnikoch, héliónové balóny, ktoré sa predávajú vo všetkých parkoch a na hlavných uliciach miest, nemožno ignorovať.

Guľky milujú všetky deti, ale nie všetci dospelí ich milujú. Najmä ak je veľa z nich potrebných na dovolenku. Je samozrejme ťažké nafúknuť tenké dlhé výrobky, z ktorých je možné vyrobiť číselné údaje. Preto bude užitočné naučiť sa, ako uľahčiť túto prácu a ako nahradiť hélium doma.

Aké ľahké je nafúknuť loptu?

Ako nafúknuť guľu bez pumpy? Prvá možnosť je najjednoduchšia. Nafukujte ho ústami. Pred nafúknutím musí byť balónik napnutý v rôznych smeroch, ale jemne, aby sa neroztrhol. Odporúča sa držať zvlášť tesné (malé guľaté alebo dlhé tenké) gule pod prúdom teplej vody. Guma sa zahreje a proces inflácie pôjde lepšie.

Lopta sa zachytí dvoma prstami, ukazovákom a palcom a pritlačí sa na pery. Zhlboka sa nadýchnite a jemne uvoľnite vzduch do hračky. Spočiatku je nafúknutý pevne, ale po niekoľkých hlbokých výdychoch bude tento proces pokračovať voľnejšie. Neodporúča sa veľmi ranu, hrozí bolesti hlavy, najmä ak je veľa guličiek.

Po zhuštení lopty už nie je potrebné fúkať. Diera sa pevne zatvára tak, aby vzduch nevychádzal a uzol je zviazaný. Existuje niekoľko možností:

  1. Zanechajte dlhý koniec a natiahnite ho z gumy.
  2. Ak chcete držať pevne, pripevnite niť.
  3. Predám plastové paličky s krúžkom na viazanie. Sú vhodné na použitie. Ak používate loptu na jej nosenie, bude vždy na vrchu. Deti milujú túto možnosť.

Chemická reakcia

Zaujímavý spôsob, ako nafúknuť loptu bez pumpy, boli vynájdené chemikmi. Na experiment musíte mať plastovú dvojlitrovú fľašu, stolný ocot, jedlú sódu, guľu. Môžete si vziať niekoľko fliaš a nafúknuť 2-3 hračky súčasne.

Pre deti bude zaujímavé zúčastniť sa chemického experimentu, nemali by sa však zabúdať na bezpečnostné opatrenia. Noste okuliare a rukavice, aby malý experimentátor pochopil dôležitosť situácie a nebezpečenstvo pre oči.

Vo fľaši, jedna tretina musíte zbierať ocot. Potom zalejeme lievikom niekoľko polievkových lyží jedlej sódy. Ihneď po tom by sa mal balónik natiahnuť cez hrdlo fľaše. Počas chemickej reakcie sa uvoľní oxid uhličitý a naplní objem gule. Keď je táto nafúknutá na požadovanú veľkosť, držte otvor prstami, vyberte guľu z fľaše a zviazajte jednu z už známych variantov uzla.

To boli spôsoby, ako nafúknuť loptu bez pumpy. Tento proces sa však môže uskutočniť aj s jeho pomocou.

Fúkanie čerpadla

Pred nafúknutím lopty doma musíte kúpiť pumpu na gule. V súčasnosti sú v predaji špeciálne čerpadlá na nafukovanie guličiek. Sú na nich 4 výtoky, ktoré súčasne nafúknu 4 gule. Ak ho nemáte, nebuďte naštvaní - aj pri jednoduchom čerpadle s jednou dýzou to pôjde rýchlo.

Pre tento proces nemusíte ani drviť a napínať gule. Lopta sa kladie na rebrá nosa a vzduch sa čerpá rukami. Ak vidíte, že je guľa nafúknutá, musíte opatrne vybrať produkt z pumpy a priviazať uzol. Trvá to pol minúty, nič viac. Na dovolenku čerpajte niekoľko tuctov za 10 - 15 minút.

Ako nafúknuť guľu héliom?

Aby bola guľa ľahšia ako vzduch a stúpala až k stropu, je naplnená héliom. Doma sa nedá nijakým spôsobom reprodukovať. Preto musíte kúpiť malú, 5-litrovú plynovú fľašu. Na ňom je, podobne ako na čerpadle, tryska, na ktorú je nasadená guľa. Trochu otvoríme ventil a plynule naplnímeme guľu.

Na konci postupu jemne zatvorte ventil a potom guľu z trysky vyberte. Zviazať uzol. Mnohí na stránkach píšu, že hélium môže byť nahradené plynom z reakcie sódy s octom. Toto nie je pravda. Oxid uhličitý sa uvoľňuje a je ťažký a guľa bude ticho ležať na podlahe v miestnosti, ale nebude vzlietať.

Ak chcete, aby sa lopta stala ľahkou a letiacou, potom je pre vás nasledujúci recept na nafúknutie lopty bez pumpy. Kupujete alkálie (vhodné je „pán Muscle“), pridajte trochu, doslova pár kúskov potravinovej fólie a premiešajte. Okamžite sa začne chemická reakcia, ktorá vedie k vodíku. Keď ich naplníte hračkou, uvidíte efekt „lietajúcej gule“.

Je tu však jedna vec - vodík horí dobre a počas sviatkov sa situácia môže líšiť. Áno, a pre deti bude nebezpečné hrať sa s takými loptičkami, takže predtým, ako nafúknete loptu bez pumpy, musíte premýšľať a rozhodnúť sa, možno nemusíte experimentovať so zdravím detí a stále si musíte kúpiť pumpu a pokojne ich vyfukovať loptičky po všetky prázdniny? Slúži po dlhú dobu a môžete ich rýchlo a spoľahlivo pumpovať.

Ako môžete nafúknuť gule?

Hélium je netoxický, nevýbušný a nehorľavý neuveriteľne ľahký plyn, vďaka ktorému sa gule rozbiehajú a vyplňujú okolitý priestor sám sebou. Na nafúknutie guličiek héliom je potrebné kúpiť valec s héliom, sadu nafúknutých guličiek, ako aj stuhy na viazanie guličiek. Toto je podrobnejšie opísané v článku.

Balóny sú okrem hélia často nafúknuté vzduchom.

Vaše otázky:

Môžem si kúpiť čerpadlo na vodnú guľu?

Áno. Samozrejme. Ručné čerpadlá sa predávajú v akomkoľvek záhradnom obchode a sú tradičným fúkačom lístia. Stacionárne je lepšie kúpiť spolu s rukávom, pretože rozmery puzdra a armatúry čerpadla sa môžu líšiť.

Čo mám robiť, ak v mieste prenájmu nie je elektrina?

Kúpte si benzínové čerpadlo. Ak už máte elektrický, môžete si kúpiť benzínový generátor a zapnúť čerpadlo.

Pri nafúknutí lopty majú zákazníci zakryté uši, čo mám robiť?

Pozvite ich, aby si počas inflácie pomohli otvoriť ústa.

Dostanú sa výfukové plyny z plynového čerpadla vzduchom do vodnej gule?

Pri výbere čerpadla dbajte na to, kam smeruje výfukový systém čerpadla, ak je nasmerovaný na fúkanie, môžu do gule vniknúť plyny. Zvyčajne je výfukový systém umiestnený mimo fúkania a mimo nasávania a vniknutie plynov do gule je vylúčené.

Ako zistím, koľko je nafúknutá guľa?

Toto je veľmi dôležitý bod, NIKDY ČERPADLA loptičku. Pretože to môže viesť k tomu, že sa blesk bude líšiť. Pomocou vzorca môžete vypočítať čas nafúknutia. Alebo rukou skontrolujte tvrdosť lopty, keď sú všetky záhyby na guli vyrovnané - lopta je nafúknutá.

Koľko čerpadiel kúpiť za 3 (5, 10) lopty?

Podľa našich skúseností stačí jedna pumpa na 1-3 lopty.

2 pumpy stačia na 4-6 guličiek.

3 pumpy stačia na 4 až 10 guličiek.

Stále nerozumiem tomu, ako správne prečerpať vodnú guľu?

Pozrite sa na toto video na vodnom balóne:

Odporúčame prečítať si naše ďalšie články o vodnej planéte:

Ako nafúknuť balón bez hélia?

Niekoľko metód, jednou z najpopulárnejších je - fúkanie úst. Tento spôsob je vhodný na nafúknutie malého počtu guličiek obvyklého guľatého alebo oválneho tvaru. Na implementáciu originálnych nápadov sa používajú čerpadlá:

  • Pumpa je injekčná striekačka. Skvelá voľba pre lacné čerpadlá pre domácnosť. Vhodný na nafúknutie malého počtu jednoduchých balónov, ako aj balónov na modelovanie. Vzduch je dodávaný po častiach a hladko, čo vám umožňuje bez problémov vynaložiť peknú kyticu balónov,
  • Ručné čerpadlo. Lacná a efektívna, ľahká a kompaktná jednotka bez námahy naplní vzduch do štandardne tvarovaných gúľ,
  • Nožné čerpadlo. Dostatok celkového zariadenia, ktorého akvizíciou sa môžu ušetriť majitelia automobilov. Ak pracujete v spoločnosti člena rodiny alebo priateľa, môžete ľahko a rýchlo nafúknuť balóny vzduchom a pomocou manometra zabudovaného v čerpadle sledovať prietok vzduchu a kontrolovať tlak,
  • Kompresor. Ideálne pre prácu s veľkými objemami. Je tiež vybavený tlakomerom pre ľahké nafúknutie. Napriek vyšším nákladom sa jednotka stane na mnoho rokov nepostrádateľným pomocníkom vo vašej domácnosti. Pomocou kompresora môžete rýchlo nafúknuť malý počet zábavných atribútov alebo vytvoriť rozmerové kompozície guličiek vo forme oblúkov, girland, písmen atď.

Hi-float spracovanie

Mnohí si všimli, že balóny s héliom, ktoré sa napumpujú doma, často po 10 hodinách zostupujú z „neba na zem“. Na predĺženie životnosti hélia a potešenia z krásnych výhľadov sa používa spracovanie pomocou špeciálnej zmesi - Hi Float.

Látka je plast vytvorený jedinečným zložením, vďaka ktorému sa môže rozpúšťať vo vode. Vo vnútri gumenej gule je najtenšia ochranná vrstva, ktorá drží hélium, ošetrená Hi-Floatom, zostáva dlhšia ako obvykle a zostáva v pôvodnej podobe a trvá dlhšie ako 2 dni.

Hi-Float zvláda lopty doma. Po získaní lepidla pomocou špeciálnej odmernej pumpy je potrebné naliať malé množstvo látky do gule a rovnomerne ju rozotrieť na vnútornom povrchu trením produktu rukami. V takom prípade by mal krk gule vyzerať hore, aby sa lepiaca kompozícia stohovala nadol a nespadla na vaše ruky. Ďalej nafúkneme gule héliovým balónom, až kým sa nevysunie a pevne bandážuje guľu niťou alebo stuhou.

Ako nafúknuť dlhý balón?

Nafúknite pretiahnutý tenký balón doma pomocou dýchania z úst alebo pomocou púmp. Pre ľahkú infláciu musíte techniku ​​porozumieť. Aby ste to dosiahli, vezmite loptu do ruky a trochu ju natiahnite rôznymi smermi. Potom si vezmeme krk gule do našich úst alebo ju položíme na hadičku pumpy a začneme postupne plniť guľu vzduchom alebo héliom. V tomto prípade jedna ruka drží krk, druhá stlačí polovicu lopty. Počas nafukovania postupne posúvajte ruku na koniec lopty, takže bude mať tvar rýchlejšie a rovnomernejšie. Pri následnej tvorbe figúr z dlhej gule nezabudnite, že strana gule oproti krku v konečnej podobe by mala byť vypustená, to znamená, že by mala obsahovať asi 2 centimetre prázdneho priestoru na distribúciu vzduchu počas krútenia a modelovania.

Môžete ľahko zopakovať všetky tieto metódy doma, alebo môžete zavolať na číslo +7 (499) 409-11-40 a naši odborníci vám pomôžu zariadiť vašu dovolenku čo najrýchlejšie a za dostupnú cenu.

Nafukovanie lopty

Guľu môžete nafúknuť ústami, pomocou ručného čerpadla, pomocou nožného čerpadla a tiež pomocou kompresora (elektrické čerpadlo).

Nie každý balón sa dá nafúknuť ústami, táto metóda je vhodná, ak potrebujete vyzdobiť izbu na narodeniny, ale na pletenie girlandy balónov alebo na nafukovanie balónov na modelovanie (SDM) je táto metóda nevhodná z niekoľkých dôvodov, budete sa musieť uchýliť k použitiu pumpy.

Existujú rôzne čerpadlá, špecializujú sa na gule a pre iných sa práve kupuje špeciálna dýza (dýza). Pozrime sa na použité typy guľových čerpadiel:

Výhody: minimálne náklady (asi 2 doláre), kompaktné, ideálne pre prácu so spoločnosťou SDM, as dodáva vzduch v malých dávkach.

nedostatky: nízka rýchlosť čerpania veľkých lôpt, pri práci s veľkým počtom lôpt je prakticky zbytočná, krátkodobé a pri veľkom zaťažení sa môžu zlomiť. Master SDM spravidla čerpá po častiach a presne toľko, koľko je potrebné, čo sa dá ľahko a pohodlne regulovať pomocou tohto čerpadla.

Výhody: nízka cena od 5 do 15 dolárov, ľahká, kompaktná, rýchlo a ľahko nafúknuť gule, ktoré sa zvyčajne používajú na nafukovanie guľôčok gule.

nedostatky: nie príliš pohodlné kvôli póza, v ktorej musíte pracovať.

Výhody: tieto čerpadlá sa dodávajú s manometrom, ktorý vám umožňuje regulovať tlak, prietok vzduchu, ak existuje auto, potom ho nemusíte kupovať samostatne.

nedostatky: cena, hmotnosť, nepohodlné z dôvodu pózy, v ktorej musíte pracovať (potrebujete partnera: jeden kladie gule a viaže ich, druhý čerpá vzduch).

Výhody: najlepšia rýchlosť privádzania vzduchu, kontrola tlaku privádzaného vzduchu (existuje manometer, pre drahé elektronické modely môžete obmedziť hornú hranicu tlaku).

nedostatky: vysoké náklady (od 50 do 500 $ a viac), závislosť od napájania, hmotnosti, rozmerov. Ideálne pre prácu s veľkým počtom gúľ, je takmer nevyhnutné, ak sa zaoberáte výrobou oblúkov a girlandy gúľ.

Kto sa profesionálne zaoberá s loptičkami, má injekčnú pumpu na prácu s balónikmi a pumpičku na nafukovanie guličiek na pletenie girlandy. Ak sa tak stalo, že máte dôvod na veľkú večierok a súrne musíte nafúknuť veľa balónov, potom doma je najlepším riešením pumpa pre otca.

Rada: v domácnosti je ľahké nájsť dýzu pre pumpu - postačí akýkoľvek podlhovastý predmet, napríklad rozobraná rukoväť (pohľad so širokým krkom) a pár otočení elektrickej pásky.

Ak je potrebné krútiť girlandu alebo oblúk, potom je jednoducho potrebné čerpadlo. Mali by ste tiež vypočítať požadovaný počet gúľ na 1 meter venca, takže pre 12 palcové gule budete potrebovať 16 guľôčok, 9 až 10 palcov od 20 do 28 gúľ a 5 palcové mydlá až do 40 kusov. Pre uzavreté priestory je lepšie vziať gule s malým priemerom 5 až 10 palcov a pre ulicu sa odporúča od 12 palcov alebo viac.

Rada: pri čerpaní guličiek vždy ponechajte dostatok chvosta, ktorý viaže loptu, a ak je pumpovaná prečerpaná voda, tiež to šetrí loptu a zvyšuje jej výkon.

Balónovanie héliom z balóna.

Hélium je inertný plyn bez farby, chuti a zápachu, druhý najjednoduchší plyn po vodíku, viac ako 7-krát ľahší ako vzduch, netoxický, nevýbušný a nehorí. Sú to oni, ktorí sú naplnení "lietajúcimi" loptičkami. Na naplnenie guličiek je potrebný balón s héliom. Valce sú prevažne 2 typov: pre 10 a 40 litrov 1,33 a 5,3 metrov kubického hélia. Pokiaľ ide o náklady, veľký valec je oveľa výnosnejší ako malý, viac ako dvakrát.

Valec s objemom 10 litrov postačuje na 100 - 150 guličiek s veľkosťou 10 - 12 palcov a valec s objemom 40 litrov postačí na 400 alebo 600 guličiek s veľkosťou 10 alebo 12 palcov, ak nafúknete gule s malým priemerom, potom bude prietok plynu menší. Náklady na malé valce sa medzi sebou veľmi nelíšia, ak to stojí okolo 70 - 80 $ za 10 litrov, potom 40-valcový valec stojí okolo 110 - 130 $, naplnenie 10-litrového valca bude stáť v priemere okolo 60 dolárov a 40-litrový valec od 80 do 110 $. Tlakomer naplneného 40 litrového valca ukazuje tlak 14 MPa.

Na každom valci je ventil. Ak je to žiaduce, môžu sa guľôčky nafúknuť bez akýchkoľvek ďalších zariadení, ako sú napríklad nos alebo výstroj, ale kvôli lepšiemu použitiu a na zabránenie poškodenia guľôčok sa stále odporúča používať zvieracie zariadenie (aspoň nos dýzy).

Dýza vo forme dýzy môže byť navinutá na valec, ktorý slúži ako vhodný adaptér zo širokého konektora valca s vonkajším závitom.

varovanie: Vonkajší závit na spojke valca je často príčinou poškodenia latexových guličiek - ľahko sa zlomia.

Prevodovka pre balónik pre tých, ktorí sú zapojení do gúľ, je užitočná a dokonca potrebná. V závislosti od modelu a výrobcu sú prevodovky dodávané s manometrom, prietokomerom, výmenným ventilom, jednou alebo viacerými dýzami alebo s ďalšími vymeniteľnými dýzami. Prevodovka s maximálnou konfiguráciou vám umožňuje regulovať hladinu tlaku vo valci, prietok plynu, ako aj hodnotu tlaku plynu na výstupe. K dispozícii sú prevodovky s ventilovým a / alebo gombíkovým mechanizmom. Tlačidlo zjednodušuje meranie plynu. Jedným slovom, je to reduktor, ktorý pochopí stav valca a tiež uľahčí život jeho majiteľovi pri nafúknutí guličiek. Náklady na prevodovku na trhu sa pohybujú od 30 do 150 dolárov alebo viac.

Mimochodom: latexové gule by mali byť nahustené na 0,2-0,35 o.

Veľký valec nie je vhodný na použitie v domácnosti, je veľký a váži viac ako 70 kg. Ak potrebujete nafúknuť relatívne malý počet guličiek (do 150), potom môžete použiť malý valec s objemom 10 litrov, najmä preto, že internet je plný reklám na prenájom fliaš. 10-litrová fľaša váži asi 17 kg.

Mali by ste vedieť: latexový balón s hélium stratí svoje letové vlastnosti po 6-12 hodinách, pretože latex je porézny materiál a molekuly plynu prenikajú cez steny gule.

Aby sa tomu zabránilo, guľa sa podrobí špeciálnemu spracovaniu: špeciálny tekutý polymér (Hi-float) sa suší vo vnútri a schne za 1 minútu, čo vytvára ďalšiu ochrannú vrstvu, ktorá zabraňuje úniku hélia. Ošetrená guľa môže lietať dlhšie ako mesiac vo vnútri. Spracované balóny hélia si môžete objednať s doručením zdarma v Minsku

Uvoľnite gule do neba, veľa guličiek! Deti o tom snívajú, to je obľúbená technika organizátorov veľkých sviatkov a udalostí. To si vyžaduje gule s veľkosťou 10 až 12 palcov bez spracovania vo veľkých množstvách, valce s héliem a sieť. Надутые шары помещают в специальную сетку, которую в нужный момент развязывают и шары устремляются в небо.

Pin
Send
Share
Send
Send