Užitočné tipy

Móda z minulosti: 18 starých a skutočne strašidelných kostýmov, ktoré na Halloween upúskajú

Pin
Send
Share
Send
Send


V noci 1. novembra oslaví celý svet Halloween alebo, ako sa tiež hovorí, deň Evu všetkých svätých. Pôvodne bol známy ako keltský festival Samhain, ktorý sa konal pri príležitosti konca leta a začiatku chladnejších mesiacov. V tých dňoch ľudia verili, že hranica medzi dvoma svetmi toho dňa sa stala veľmi tenkou a mŕtvi mohli chodiť po zemi.

Halloweenova zlovestná atmosféra zachytávala predstavivosť ľudí už mnoho storočí. Tento sviatok naďalej vytvára intriky a zostáva populárny dodnes.

Obzvlášť pre vás sme zhromaždili 13 strašidelných a zaujímavých faktov o Halloweene, jednom z najznepokojenejších sviatkov.

5. Obrie krysa

Nemôžete sa obťažovať vôbec s oblekom, ale noste bežné šaty. A vezmite si so sebou obrovského potkana ako príslušenstvo. Zvlášť roztomilé to bude vyzerať, keď sa potkan pravidelne pokúša vtiahnuť svoje ostré zuby do krku hostesky.

Halloween dekorácie a kostýmy

Hlavným symbolom Halloweenu je tekvica. Kúpte si pár stredne veľkých. Odrežte vrch tekvice, vydrhnite mäso a semená, vystrihnite oči, ústa a nos. Potom vložte sviečku dovnútra a zatvorte horný uzáver.

Ako osláviť Halloween

Táto lampa dostala meno Jack-lucerna. Podľa legendy putoval starý kováč Jack po celom svete s takou lampou, ktorá nemohla zomrieť, pretože nebol odvezený do neba alebo do pekla.

Vložte žiarovky do miestnosti, v ktorej plánujete stráviť „sobotu“. A položte jednu tekvicu na parapet. Ďalej vložte ďalšiu sviečku a tanierik s občerstvením (mäso a zelenina), to je pre odchádzajúcich predkov. Halloween sa oslavuje v predvečer Všetkých svätých a považuje sa tiež za noc spomienok na mŕtvych.

Okrem tekvicových svetiel budete potrebovať veľké množstvo sviečok. Halloween elektrické svetlá nie sú vítané, ale miestnosť by mala byť dostatočne svetlá. To odradí zlých duchov.

Ako osláviť Halloween

Ozdobte miestnosť podľa vlastného uváženia alebo na základe zvoleného scenára. Ak chcete stráviť „noc živých mŕtvych“, transformujte miestnosť do krypty - netopiere, obrázky rakiev, pavúkov a kostí roztrúsených po podlahe a stole. A ak plánujete upírovú párty, všade umiestnite poháre s paradajkovou šťavou, odstráňte zrkadlá a utiahnite nábytok čiernou handričkou.

Všeobecne platí, že čím tmavšia je miestnosť, tým lepšie. Preto môžete pridať pár duchov z bielych listov. Nakreslite strašidelné tváre napríklad pre duchov, ako napríklad vo Scream Edwarda Muncha. Na lustre a kľučky dverí zaveste tlmivky. Lano slučky stúpajúce vo vzduchu vyzerajú originálne - tento efekt sa dá dosiahnuť ich priviazaním k héliám čiernej farby.

Teraz o tom, ako vyzerať. Najlepšie je usporiadať tematickú kostýmovú párty - požiadajte hostí, aby sa obliekli do jedného štýlu: čarodejnice a čarodejníci, upíri a upíri, diabli a démoni alebo trollové a škriatkov atď. Toto bude dôvodom súťaže o najlepší „outfit“, v ktorom budú všetci na rovnakom základe.

Ako osláviť Halloween

Mimochodom, v staroveku neexistovali žiadne špeciálne kostýmy. Íri jednoducho nosili zvieracie kože - tak sa prestrojili za zlých, aby ľudí zobrala „za svoje“ a nedotkla sa ich.

Čo variť na Halloween

Ako osláviť Halloween

Zlé duchovné menu líši sa v špeciálnej „sofistikovanosti“: červy, hlavy, uši, niekoľko druhov „krvi“: čistá, ako súčasť koktailov, zahriata. Nahraďte krv paradajkovou šťavou alebo červeným vínom, a ak sa niektorému z hostí páči horúce, uvarte uvarené víno.

Červy si môžete vyrobiť z čokolády alebo pasty alebo si v obchode kúpiť marmeládu vo forme červov. Z malých dutých tekvíc sa dá vyrobiť „hlava“: naplňte „lebku“ tvarohom a šľahačkou kyslou smotanou. Uši ošípaných ľahko prechádzajú za ľudské uši - predávajú sa v obchodoch kórejskej kuchyne.

Ako osláviť Halloween

Na teplé jedlo podávajte mäso s krvou a mierne pečenou teľacou pečeňou - veľký celok. Z tenkého pita chleba, mäkkého smotanového syra a olív rolujte a nakrájajte, aby ste dostali „oči“. Tiež, "bulvy" môžu byť vyrobené z guličiek mozzarelly vložením olív do nich.

Ak sa vám páči cesto, pečte „oddelené ruky“. Ak chcete, aby vyzerali pôsobivejšie, pridajte do šarže jemne nasekané zelené lístky alebo pomocou modrého potravinárskeho farbiva naneste na hotový výrobok „škvrny od tela“.

A nezabudnite uvariť aspoň jednu tekvica jedlo - Toto nie je len zdravé jedlo, pocta tradícii, ale aj obrana proti zlým duchom. Aby ste sa dlho neobťažovali, varte tekvicovú krémovú polievku.

Tekvicová polievka recept

Vezmite kilogram tekvicovej dužiny, 1 cibuľu, 4 stredne zemiaky, 1 veľkú mrkvu a 3 stonky zeleru. Všetko nakrájajte na veľké kúsky, naplňte studenou vodou a zapaľujte. Keď vrie, vyberte penu, vložte univerzálne korenie. Varte 40 minút na miernom ohni za občasného miešania. 10 minút pred varením pridajte 1 čajovú lyžičku sušenej majoránky (bez nej sa môžete pripraviť). Potom polievku vyšľahajte mixérom, pridajte 50 gramov masla, premiešajte a nechajte variť znova. Pri servírovaní podávajte porcie so smotanou.

Halloweenské scenáre

Vyberte jablko

Tradične je obvyklé hrať na jablkách s Halloweenom a len málo ľudí vie, že pre túto dovolenku je iné meno „noc plávajúcich jabĺk“. Nalejte vodu do nádrže, vložte do nej nejaké červené ovocie a pozvite hostí, aby ich vytiahli z vody svojimi chvostmi so zubami.

Výherca hovorí, že každý, kto porazil, musí urobiť - preplávať, ísť na bežecké bežecké bežecké triky na „zbieranie holdov“ (zvyčajné koledovanie na Halloween). Alebo možno bozkávať pod chvostom plyšovej kozy alebo si zamilovať lektvar - fantazírujte! Lepšie je, ak vopred napíšete na kúsky papiera druh „prepadnutia“ a víťaz jednoducho získa prepadnutie pre každého.

Izba strachu

Ďalšou zábavou je „miestnosť strachu“. V úplnej tme prinútite hostí, aby vložili ruku do „mozgu“, budú úspešne nahradení zubnou pastou, pijú krv „z hrdla“ (nalejte šťavu alebo víno do podlhovastého balónika - nechajte sa uhryznúť a popíjať sa). Pozvite svojich priateľov, aby bojovali proti hadom a pavúkom - plyšové hračky hodené na hostí vás môžu vystrašiť, ak vopred nastavíte svojich priateľov, aby s vami žili všetky druhy plazivých plazov.

16. Kostým ako príbeh

Nech je kostým sám o sebe celým príbehom pre ostatných. Napríklad môžete použiť kostým mäsiarskej obete.

Môžete skúsiť vytvoriť masky, ktoré vyjadrujú také emócie, ako je vytrvalosť, zvedavosť, úcta. Keď ľudia nechápu, čo výraz tváre v konkrétnej situácii znamená, vyľakajú sa.

18. Strašidelný tuk

Nikdy nepodceňujte, ako sa ľudia obávajú tukových záhybov. Potrebujete iba tucet alebo dve pneumatiky a trochu kreativity.

V nadväznosti na tému v predvečer Halloweenu na našej stránke, príšery vyrezávané z tekvice. Skutočné umelecké diela.

Páči sa vám článok? Potom nás podporte PUSH:

Šaty ako starý muž

 1. 1 Pred nájdením dokonalého oblečenia si pamätajte niekoľko kľúčových pravidiel. Predtým, ako zhromaždíte všetky podrobnosti svojho oblečenia, existujú pravidlá, ktoré vám pomôžu dosiahnuť správny imidž.
 2. 2 * Nezabudnite na vrstvenie, či už ide o starý sveter pre mužov alebo dlhý sveter pre ženy. Starí ľudia sú vždy chladní a majú radi vrchné oblečenie.
 3. 3 * Všetky odevy by mali vyzerať, akoby boli prané asi stokrát. Dosiahnite presvedčivý a vyblednutý vzhľad.
 4. 4 * Každé pohlavie by malo mať na vlasoch bielu parochňu alebo sypký mastenec, aby vyzerali sivo. Muži by mali myslieť na parochňu, vďaka ktorej budú vyzerať plešatí. K vlasovým koreňom pridajte aspoň sivé vlasy ich trením bielym / sivým tieňom.
 5. 5 * Vaša výstroj by mala byť premyslená, ale vyzerajte, akoby ste ju práve vyhodili.
 1. 1 Zistite, kde nájdete vhodné oblečenie pre starcov. Ak chcete vyzerať ako starý muž, budete sa musieť čiastočne obliecť a vedieť, kam hľadať. Správne oblečenie bude rozlišovať medzi ľuďmi, ktorí majú radi váš outfit, a tými, ktorí sa pýtajú, kto ste sa obliekli na Halloween. Tu je niekoľko návrhov:
 2. 2 * Opýtajte sa svojich starých rodičov. Prvé a najzreteľnejšie miesto na získanie správneho oblečenia je prepadnúť do vášho šatníka so starými rodičmi. Skutoční starí ľudia budú mať skutočne staré oblečenie.
 3. 3 * Len sa opýtajte svojich starých rodičov, či majú dostatok humoru na to, aby ocenili vašu túžbu starnúť sa. A aj keď vám umožňujú len pozrieť sa na ich oblečenie, oblečenie, ktoré vidíte, vám dá inšpiráciu.
 4. 4 * Skontrolujte, či sa v starých obchodoch nenachádzajú obchody alebo garáž. Skutočný poklad nájdete medzi ničím.
 5. 5 Šaty ako starý muž. Obliekanie ako starý muž je ľahké, ale na nájdenie dokonalého oblečenia starého muža budete potrebovať nejakú prácu. Aby ste to našli, musíte starostlivo zvážiť všetko, čo nosíte, od klobúku po topánky. Čo musíte urobiť:
 6. 6 * Noste tenké biele tričko alebo tričko so zmienkou o dôchodkovej komunite alebo lige bingo.
 7. 7 * Správna pletená vesta bude zviazať oblečenie starca spolu.
 8. 8 * Noste krátke horčičné, sivé alebo hnedé nohavice a vytiahnite ich ešte vyššie pomocou pár podväzkov.
 9. 9 * Noste čiapky ako fedora, opotrebovanú baseballovú čiapku a slamený klobúk. Pravidelné mokasíny alebo ortopedické topánky budú vyzerať skvele na nohách. Používajte hnedé ponožky.
 10. 10 Šaty ako stará žena. Ak sa chcete stať najlepšou starou ženou, musíte mať správne oblečenie, obuv a doplnky. Toto sú veci, ktoré spoja obraz dohromady:
 11. 11 * Noste nohavice, sukne alebo šaty väčšej veľkosti. Vrchol by mal byť trochu stratený a nie príliš kombinovaný. Vyhľadajte staré šaty doma a zistite, čo funguje.
 12. 12 * Nasaďte si pančucháče a neukázajte svoje nohy, aj keď je vonkajšia strana tridsaťdva stupňov.
 13. 13 * Používajte ortopedické topánky alebo staré tenisky. Alebo ak sa chystáte byť šikovnou starou ženou, noste podpätky s nízkym obsahom tuku. Bolo by pekné použiť množstvo suchých zipsov.
 14. 14 * Ak ste žena, noste široké šperky a starú tašku obvyklej veľkosti. Vložte jedlo, ako sú muffiny a banány, do tašky a pravidelne im ho ponúknite.
 15. 15 Nepodceňujte silu správneho príslušenstva alebo rekvizít. Vaše oblečenie pomôže dosiahnuť podobnosti so starým človekom, ale správne doplnky alebo rekvizity spoja oblečenie dohromady a pomôžu ľuďom rýchlo uhádnuť váš oblek. Tu je niekoľko tipov na nájdenie správnych detailov a príslušenstva:
  • Vezmite chodca alebo trstinu, ak vás neznepokojujú.
 16. 16 * Ak máte veľké ambície, premýšľajte o získaní načúvacích prístrojov alebo o tom, aby slúchadlá vyzerali ako načúvacie prístroje.
 17. 17 * Noste pohár vitamínov a ponúknite ich ľuďom.

* Starí ľudia milujú záhradníctvo. Noste prázdnu kanvu.

* Keď sa stanete pokročilejšími, pozrite sa na latex. Latex je možné aplikovať na napnutú pokožku, suchú a ak je pokožka uvoľnená, pokožka sa dokonca zvrásni. * V závislosti od toho, ako je cieľom starnúť, môžu byť vhodné vrásky a rozjasnené ruky. * Farby tieňov a zvýrazňovačov sa môžu líšiť v závislosti od osvetlenia a miesta, kde sa publikum nachádza. Ak je tma alebo ste príliš ďaleko, použite tmavšie tiene a svetlejší zvýrazňovač. Na scénický make-up používajte pre tieň veľa tmavofialovej farby a pre zvýrazňovač svetlú krémovú farbu.

 • Uistite sa, že keď sa obliekate ako starší človek, bude to uveriteľné. Oblečte sa v neutrálnych farbách (nie neónové farby) a noste falošné okuliare.

varovanie

* Skontrolujte všetky líčidlá, aby ste sa uistili, že na to nie ste alergickí. Skontrolujte ju na predlaktí alebo na rovnakom citlivom mieste ako tvár. Testovanie na ruke alebo prste môže byť nepresné.

 • Základňa, tiene a zvýrazňovač. Vyskúšajte Ben Nye alebo iné divadelné vizážistické spoločnosti
 • Tenká kefa
 • Make-up ceruzka (očné tiene a zvýrazňovacie farby)
 • Oddychový make-up
 • Bodkovaná špongia
 • bafat
 • Číry prášok
 • Fotografie starších ľudí a starších príbuzných.
 • senilné oblečenie
 • rekvizity starého muža

Pin
Send
Share
Send
Send