Užitočné tipy

Hypnóza v predaji

Pin
Send
Share
Send
Send


Už ste niekedy videli kúzelné predstavenia, počas ktorých senzačný umelec hypnotizoval publikum? Tieto predstavenia môžu byť veľmi zaujímavé! Premýšľajte o tom, aké vtipné to bude vyzerať, keď váš priateľ začne škubať ako kura alebo vykonávať hlúpy tanec. Po zistení hypnózy môžete uviesť do praxe všetko, čo vidíte na výstave. Pomocou jednoduchých techník hypnózy môžete svojich priateľov hypnotizovať a prinútiť ich robiť hlúpe veci. Nezabudnite však, že existujú bezpečnostné opatrenia, ktoré je potrebné dodržiavať. Je dôležité si uvedomiť, že niektorí ľudia sa nevzdávajú hypnózy. Takže ak váš priateľ nerobí to, čo chcete, s najväčšou pravdepodobnosťou jeho myseľ nie je prístupná hypnóze. Toto je veľmi častý jav a týmto problémom čelia aj skúsení kúzelníci.

Skrytá hypnóza pri predaji

Ľudské pocity sú neustále vystavované psychologickému zaobchádzaniu: skryté postoje podvedome ovplyvňujú preferencie, formujú a posilňujú nové návyky.

Obrovské sumy sa vynakladajú ročne, aby povzbudili osobu, aby si kúpila to, čo vôbec nepotrebuje. Väčšina televízneho vysielania je venovaná predaju. Účinok sa okrem toho neuskutočňuje priamo, ale pomocou špeciálnych hypnotických rečových štruktúr spojených s celkovým tokom informácií: pracujú s osobou na podvedomej úrovni, postupne menia svoje presvedčenia a princípy a jemne postupujú k správnemu rozhodnutiu.

Použitie hypnózy v obchode je jemným umením: človek nemôže byť ovplyvnený drsnými a primitívnymi výzvami, ako je „kúpiť hneď, inak zostanete zlyhaním“.

Hypnotizér je predovšetkým dobrý konverzacionista, ktorý je schopný zabezpečiť konverzáciu, klásť správne otázky a pozorne počúvať. Chápe, že je dôležité, aby človek prezentoval výhody nákupu prístupným spôsobom, taktne diskutoval o nepríjemných chvíľach (vysoká cena, drahá služba atď.) A ukazuje, že úprimne chce nájsť riešenie, ktoré ho uspokojí.

Na rozdiel od populárnych stereotypov, hypnotizovaný človek nie je zombie, ktorý je pripravený vyskočiť zo strechy na príkaz „bábky“. Pri rozhodovaní sa človek v hypnóze jednoducho riadi hlbokými emóciami: jeho podvedomie je nahé a hypnotizér vytvára všetky podmienky, aby sa neodchyľoval od svojich túžob.

Zákazník nakupuje, pretože si sám vybral: cíti potrebu a uspokojuje ju. Hypnotizér iba zatiahne za spúšťací mechanizmus rozhodovania.

Ako zvýšiť predaj pomocou hypnózy

Úspech predaja závisí od kompetentnej prezentácie produktu alebo služby. Kľúčové otázky, ktoré by sa mali zodpovedať v rámci prípravy na interakciu s kupujúcim:

 • Ako budovať dôveru?
 • Aké pocity by mal klient zažiť?
 • Aké sú jeho potreby?
 • Čo mi pomôže nadviazať kontakt s ním?
 • Čo sa zmení po zakúpení?
 • Čo musí klient urobiť?

Odpovedaním na tieto otázky bude mať predajca možnosť uplatniť pri obchodovaní rôzne techniky hypnózy, či už ide o skryté frázy, ktoré ich vyzývajú konať, alebo o vytvorenie pozitívneho vzťahu so zákazníkom s produktom.

Zvyčajne sa asociácie používajú dokonca aj v štádiu reklamy na produkt: potom, čo je so spotrebiteľom spojená pozitívna emócia, vznikne ďalej nevedome, čo ho núti vybrať si tento konkrétny produkt z obrovského sortimentu ostatných.

Konverzačná hypnóza a spravodlivý predaj

Morálna stránka použitia konverzačnej hypnózy na účely predaja si zaslúži osobitnú diskusiu. Hypnóza ako technika nemôže byť čestná alebo nečestná: je to všetko o osobe, ktorá ju praktizuje.

Ak predávajúci použije hypnózu na získanie jednostranného zisku z transakcie, je podvodníkom, ale ak sú potreby klienta uspokojené cenou, s ktorou sám súhlasil, príslušným obchodníkom.

Konverzačná hypnóza je schopnosť odborne udržiavať dialóg, očarovať a zbaviť partnera. Hypnotizér iba upúta pozornosť klienta a posilní existujúci dopad - tlačí ho k rozhodovaniu.

Manipulácia a hypnóza pri agresívnom predaji

Agresívny predaj - jedná sa o súbor metód psychologického dopadu na klienta, ktorého cieľom je „predať tovar bez ohľadu na to“. Nečestný predajca sa nestará, či bude jeho klient ťažiť.

Recepcie nečestného predaja:

 • Lož. Spočiatku je klient zvádzaný dávkami a bonusmi, ktorých láka bezplatná „sonda“. Keď je kupujúci navnadený, podmienky a náklady na kúpu sa samozrejme menia v prospech predávajúceho. Nepríjemnosť spôsobená skutočnosťou odhalenia klamstva je zmiernená „rozprávaním od srdca k srdcu“ s konzultantom.
 • Pasce. Počas rozhovoru predávajúci zistí, čo zákazník chce, a potom s ním manipuluje, čím vyhlási, že je pripravený ho predať presne to, čo hľadá. Výsledkom je, že sa klient ocitol v nepríjemnej situácii: môže si kúpiť alebo odmietnuť, riskuje sa ako hlupák, ktorý mu chýba.
 • Dezorientácia. Spomeňte si na klasickú metódu dezorientácie: človek ide na súkromnú kliniku, aby podstúpila celý rad preventívnych postupov a zlepšila svoje zdravie. Lekár chápe, že človek má príležitosť, a čo je najdôležitejšie, želanie zaplatiť (prišiel z vlastnej slobodnej vôle) a začína ho brať z kancelárie do kancelárie. V snahe vyrovnať sa s vizuálnym preťažením spôsobeným sériou neznámych obrazov a miestností klient kliniky postupne vypína vedomie. Kým je kupujúci v tranze, manipulátor ho „roztočí“ na ďalšie nevhodné a drahé služby.
 • Manipulácia. Predávajúci kladie niekoľko jednoduchých otázok, ktoré poskytujú jednoznačnú odpoveď „áno“, po ktorej vedie klienta k „logickému“ ukončeniu - nákupu. Kupujúci môže uskutočniť nákup, aj keď je práve v rozpakoch: nevie vysvetliť dôvod, prečo po toľkých „áno“ náhle odmietne nákup.
 • Tlak zo strany úradu. Toto je častá metóda hypnózy pri obchodovaní vo veľkých obchodných reťazcoch. Napríklad: konzultant oceňuje produkt na dlhú dobu a farebne, ale klient oneskoruje čas nákupu: v tom čase sa zdá, že v tejto oblasti je odborníkom iný odborník (samozrejme „najrušnejší“ a odborník v obchode), a potvrdzuje všetky uvedené skutočnosti. Táto technika funguje skvele aj pre najracionálnejších klientov: ich kritickosť a nestrannosť sa rozpúšťa pod tlakom autority jednej osoby alebo autority väčšinového názoru.

Je zaujímavé, že nevedomá osoba ani nepochopí, že testoval všetky možné tajomstvá nespravodlivého obchodu v hypnóze, bude cítiť tlak a manipuláciu nanajvýš.

Nečestný predajca bude špekulovať o emóciách klienta:

 • o túžbe potešiť ľudí,
 • kvôli strachu, že vyzerá hlúpo v očiach druhých,
 • o sebavedomí a správnosti,
 • o strachu z rozpútania sporov a konfliktov. Predajca uprednostňuje túto osobu pred skutočnosťou: „kupte alebo sa ocitnite v konfliktnej situácii“.

Hypnóza v obchode

Človek žije súčasne v objektívnej a subjektívnej realite. Všetky jeho svetonázory a túžby sú založené na kompromise: utvárajú sa v subjektívnej oblasti emocionálnych reakcií, prispôsobujú sa objektívnej realite, prispôsobujú sa jej podmienkam a pravidlám.

Hypnotický stav je skúsenosť s nájdením osoby v subjektívnej realite: čím ďalej sa do nej vrhá, tým hlbší tranze.

V tomto stave môže osoba konať v rozpore s objektívnymi pravidlami. Napríklad dievča vidí v obchode „topánky svojich snov“: podľa svojej mysle chápe, že sú príliš drahé, ale túžba, ktorá vznikla na úrovni subjektívnej reality, sa ukáže byť oveľa silnejšia, v dôsledku toho je nákup hodnotený ako „veľmi dôležitý a nevyhnutný“.

Hypnotik potrebuje iba preniknúť do energetických zdrojov človeka: jeho najhlbšie túžby a emócie a prinútiť ho ku kúpe.

Hypnóza v predaji v skutočnosti funguje na princípe tranzu fázy Ericksonovej hypnózy:

 • zhromažďovanie informácií, priťahovanie pozornosti klienta a nadviazanie kontaktu (ak nedôveruje hypnotizérovi, nebude nadviazaný vzťah),
 • získanie prístupu k podvedomiu a identifikácia potrieb,
 • recyklácia tranzu. Predajca získa prístup k hlbokým, predtým neprijateľným zážitkom klienta a neustále ho sprístupňuje,
 • dokončenie tranzu a sčítanie nákupu.

Tajomstvo obratného hypnotického predaja

Metódy psychologického dopadu rýchlo strácajú svoju účinnosť. Človek vidí stovky podobných reklám denne. Je prirodzené, že výrazy „jedinečná ponuka“, „iba dnes“, „špeciálne pre vás“, „tím odborníkov“ a ďalšie typické metódy vplyvu spôsobujú, že potenciálny klient je odmietnutý.

Len čo bude nová komunikačná metóda široko dostupná, začne postupne strácať svoju účinnosť.

Hypnotizér musí používať všetky faktory ovplyvňujúce klienta:

 • hlasové zafarbenie, intonácia a rýchlosť, hlasitosť, výraznosť prejavu,
 • všímavosť a empatia pre klienta,
 • šum v pozadí
 • zápach,
 • atraktívny „obal“: elegantný obchod, atraktívni zamestnanci, prestíž, uznanie značky.

Hypnotik musí zostať voči klientovi zhovievavý, aj keď k transakcii nedošlo. Zlyhanie nie je dôvodom, aby ste stratili hlavu a presvedčili kupujúceho, aby sa vrátil: to ho len vytlačí preč od nákupu.

Ak neexistujú žiadne iné možnosti, viete si klienta predstaviť ako vrtošivé dieťa: zatiaľ čo hračka je v jeho rukách a môže s ňou robiť, čo chce, nemá žiadnu hodnotu, ale stojí za to ju vziať a znova to vyvoláva záujem. Musíte preukázať, že má oveľa väčší záujem o kúpu ako o predaj.

Ako odolať hypnóze pri nákupe

Aby sa nepodľahol vplyvu predajcov - manipulátorov, je potrebné:

 • ovládajte svoje emócie a stav: ak sa pri rozhovore s konzultantom náhle necítite dobre, ale nemôžete odísť alebo sa báť, potom ste pod vplyvom manipulátora. V takom prípade stačí prerušiť dialóg a odísť,
 • dodržujte daný kurz: neustále majte na pamäti kritériá pre výber produktu, nenechávajte túto tému pri rozhovore s konzultantom.

Hypnoterapeut s dlhoročnými skúsenosťami vám Nikita Valeryevič Baturin pomôže naučiť sa, ako fungujú konverzačné hypnotické techniky, a tiež ich ovládať pre svoje vlastné účely. Po 5-týždňovom štúdiu jeho autorského programu:

 • osvojiť si schopnosti obrany proti psychologickej manipulácii,
 • naučiť sa identifikovať ľudí, ktorí sú náchylní k hypnóze a nezávisle zvyšovať zviditeľnenie partnera,
 • byť schopný zvíťaziť nad zákazníkmi, naučiť sa ovládať svoje emócie, vzbudiť nemotivovanú dôveru,
 • ovládať zručnosti skrytej zmeny viery.

Pin
Send
Share
Send
Send