Užitočné tipy

Nastavenie tlačiarne

Pin
Send
Share
Send
Send


Spoločnosť Microsoft sa pokúsila zjednodušiť postup pridávania tlačiarne do systému Windows 10. Teraz, keď je proces automatizovaný, by pripojenie nemalo spôsobiť problémy. Väčšina tlačových zariadení je pripojená k počítaču cez port USB a často fungujú ihneď po ich pripojení (a mnohé pracujú bezdrôtovo!). Nové tlačové zariadenie môže byť tiež dodané s diskom ovládača.

Pre používateľa by pripojenie malo ísť rýchlo. Optimalizovaný proces závisí hlavne od automatickej detekcie a identifikácie. Ak všetko funguje správne, inštalácia bude trvať iba minútu alebo dve.

Tu je postup, ako pridať tlačiareň.

Prihláste sa do svojho počítača so systémom Windows pomocou účtu správcu. Pripojte tlačové zariadenie k počítaču. Na pracovnej ploche kliknite na tlačidlo Štart. Z ponuky Štart vyberte položku Možnosti. V okne Možnosti otvorte Zariadenia. Po otvorení okna „Zariadenia“ sa uistite, že je vybratá kategória „Tlačiarne a skenery“.
Na pravej table kliknite na položku Pridať tlačiareň alebo skener.

Počkajte, kým operačný systém vyhľadá pripojené tlačové zariadenie. Keď ho systém Windows nájde, môžete kliknúť na jeho názov a dokončiť proces inštalácie podľa pokynov na obrazovke.

Ak operačný systém nedokáže zistiť pripojené tlačové zariadenie, kliknite na „Požadovaná tlačiareň nie je v zozname uvedená“. V okne „Nájsť tlačiareň s inými nastaveniami“ pomocou prepínača manuálnych nastavení kliknite na tlačidlo „Pridať lokálnu alebo sieťovú tlačiareň s ručným nastavením“.

Pokračujte kliknutím na Ďalej. V okne Výber portu nechajte predvolené nastavenia a kliknite na Ďalej.

Poznámka: Ak ste pokročilým používateľom, môžete si tiež vybrať inú možnosť z rozbaľovacieho zoznamu „Použiť existujúci port“.

V okne „Inštalácia ovládača“ zo zobrazeného zoznamu výrobcov vľavo kliknutím vyberte výrobcu, ku ktorému pripojená tlačiareň patrí. V pravej časti vyberte konkrétny model tlačového zariadenia pripojeného k počítaču.

Poznámka. V tomto okamihu môžete tiež kliknúť na tlačidlo „Have Disk“ a nájsť požadovaný ovládač. Kliknutím na tlačidlo Ďalej prejdete na ďalší krok.

Do poľa „Zadať názov“ zadajte názov informácie pre tlačiareň a kliknite na „Ďalej“. V okne Zdieľanie sa uistite, že je vybraté zdieľanie, aby ho ostatní používatelia siete mohli nájsť a používať. Ak tlačiareň nechcete zdieľať s používateľmi siete, môžete vybrať príslušnú možnosť. Do poľa Názov zdieľania zadajte krátky názov.

Poznámka. Názov, ktorý tu zadáte, sa pri vyhľadávaní tejto tlačiarne v sieti zobrazí vzdialeným používateľom.
Ak chcete, môžete vyplniť polia „Poloha a komentár“. Pokračujte kliknutím na Ďalej.

Na poslednej strane sprievodcu kliknutím na tlačidlo „Testovacia stránka tlače“ overte, či je pripojenie a činnosť správne. Proces dokončite kliknutím na tlačidlo Dokončiť.

Definovanie predvolenej tlačiarne

Ak sú v systéme nainštalované dve alebo viac tlačiarní, môžete určiť predvolenú tlačiareň, ktorá sa použije vždy, keď potrebujete tlačiť dokument. Spustite príkaz Štart> Zariadenia a tlačiarne.

V okne Zariadenia a tlačiarne je začiarknutá aktuálna predvolená tlačiareň. Pravým tlačidlom myši kliknite na tlačiareň, ktorá nie je predvolene nastavená, a v kontextovej ponuke vyberte možnosť Použiť predvolene, Kliknite na tlačidlo zavrieť v okne Zariadenia a tlačiarnepo uložení nových nastavení.

Ak chcete zmeniť vlastnosti modelu tlačiarne, napríklad režim tlače (koncept alebo kvalitný, farebný alebo čiernobiely), kliknite pravým tlačidlom myši na tlačiareň v okne Zariadenia a tlačiarne a vyberte možnosť v kontextovej ponuke Vlastnosti tlačiarne, Zobrazí sa dialógové okno Printer Properties (Vlastnosti tlačiarne).

Odstránenie tlačiarne

Ak si v priebehu času kúpite novú tlačiareň, starú možno odpojiť od systému. Môže to vyžadovať odinštalovanie ovládača starej tlačiarne, aby sa okno vyčistilo. Zariadenia a tlačiarne z ikony starej tlačiarne, ktorú pravdepodobne už nikdy viac nepoužívate. Ak chcete tlačiareň odstrániť, spustite príkaz Štart> Zariadenia a tlačiarne.

V okne Zariadenia a tlačiarne kliknite pravým tlačidlom myši na tlačiareň a v kontextovej ponuke vyberte požadovanú možnosť Odstráňte zariadenie, (Všimnite si, že môžete tiež zvýrazniť tlačiareň a kliknúť na tlačidlo Odstráňte zariadenieumiestnené v hornej časti okna Zariadenia a tlačiarne.)

V dialógovom okne Odstráňte zariadenie Kliknite na tlačidlo Áno. Okno Zariadenia a tlačiarne sa zatvorí a vaša tlačiareň bude odstránená zo zoznamu tlačiarní.

Ak odstránite tlačiareň, zmizne zo zoznamu nainštalovaných tlačiarní a ak to bola predvolená tlačiareň, systém Windows vyberie inú tlačiareň ako takú. Nemôžete tlačiť na tlačiarni, ktorá je odstránená zo systému, ak ju znovu nenainštalujete.

Pridajte tlačiareň do systému Windows

Prvým krokom je vykonanie procesu pripojenia. Ako viete, je to celkom ľahké. Musíte pripraviť káble, potom pripojiť všetko, čo potrebujete, spustiť zariadenie a počkať, kým sa neurčia nové periférie. Podrobné pokyny k tejto téme nájdete v našom ďalšom materiáli na nižšie uvedenom odkaze.

Pripojenie cez Wi-Fi router je trochu komplikovanejšie, preto vám odporúčame venovať pozornosť pokynom, ktoré sa nachádzajú v materiáli na nasledujúcom odkaze. Vďaka nim môžete robiť všetko správne.

Teraz prejdeme k dostupným metódam pridávania tlačových periférií.

Metóda 1: Inštalácia ovládačov

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nájsť a nainštalovať ovládače. S najväčšou pravdepodobnosťou po úspešnej inštalácii nemusíte robiť nič iné, pretože operačný systém vykoná ostatné procesy automaticky. Existuje päť rôznych možností na nájdenie a stiahnutie softvéru. Všetky sa môžete zoznámiť v článku nižšie.

Ak potrebujete nainštalovať novú verziu ovládača kvôli nesprávnemu fungovaniu predchádzajúcej verzie, musíte sa najskôr zbaviť starých súborov. Preto najprv urobte toto a potom pokračujte v práci s novou verziou softvéru.

Metóda 2: Windows Embedded Tool

Operačný systém Windows obsahuje niekoľko vstavaných nástrojov, ktoré vám umožňujú pracovať s tlačovým zariadením. Proces inštalácie tlačiarne pomocou bežnej funkcie bol diskutovaný v článku o inštalácii ovládačov, odkaz na ktorý je uvedený v prvej metóde. Táto funkcia však niekedy nie je vhodná a tlačiareň nie je nainštalovaná. Potom musíte použiť tento nástroj „Pridanie zariadenia“, skrz „Ovládací panel“ prejdite do sekcie „Zariadenia a tlačiarne“, kliknite na príslušné tlačidlo a postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Metóda 3: Pridajte sieťové tlačiarne

Existujú používatelia, ktorí sú členmi domácej alebo podnikovej pracovnej skupiny, na ktorú je pripojených viacero počítačov. Dokážu navzájom interagovať, ale aj diaľkovo ovládať periférne zariadenie, v našom prípade ide o tlačiareň. Ak chcete takéto zariadenie pridať do zoznamu, musíte povoliť zdieľanie. Ako to urobiť, si prečítajte v nasledujúcom článku.

Ak narazíte na ťažkosti a problémy spojené s týmto procesom, použite sprievodcu podporou na nižšie uvedenom odkaze.

Teraz na vašom počítači môžete ľahko nájsť a pridať potrebné zariadenie. Tento postup budeme analyzovať pomocou príkladu programu Microsoft Word:

Stlačte tlačidlo „Nájsť tlačiareň“.

Zadajte jeho názov, miesto a miesto na vyhľadávanie. Po dokončení skenovania jednoducho označte príslušnú možnosť, po ktorej bude pridaná do zoznamu.

Vyhľadávanie adresárov je niekedy prerušené upozornením, že služba Active Directory nie je k dispozícii. Chyba, ktorá sa vyskytne, je vyriešená niekoľkými metódami, pričom každá z nich bude v určitých situáciách užitočná. Všetky sú zoradené v samostatnom článku na našej webovej stránke.

Riešenie problémov so zobrazením tlačiarne

Ak vyššie uvedené metódy nepriniesli žiadne výsledky a zariadenie stále nie je viditeľné v zozname tlačiarní, môžeme vám na vyriešenie možných problémov odporučiť dve pracovné možnosti. Mali by ste otvoriť článok na odkaz nižšie, v ktorom venovať pozornosť Metóda 3 a Metóda 4, Poskytujú podrobné pokyny pre prácu s funkciou. "Riešenie problémov", a tiež ukazuje, ako spustiť službu „Správca tlače“.

Niekedy sa to stáva v okne „Zariadenia a tlačiarne“ vôbec nie je zobrazené žiadne zariadenie. Potom odporúčame vyčistiť a obnoviť register. Dočasné súbory, ktoré sa nahromadili alebo sa vyskytli škody, pravdepodobne narúšajú fungovanie určitých služieb. Nižšie nájdete podrobné návody na túto tému.

Okrem toho je k dispozícii aj ručné obnovenie poškodenia registra, ale je vhodné iba pre tlačiarne. Vykonáva sa takto:

    štart "Run"drží klávesovú skratku Win + r, Zadajte riadok regedit a kliknite na tlačidlo OK vstúpiť.

Prejdite na nasledujúcu cestu:

HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows CurrentVersion Explorer ControlPanel NameSpace V priečinku NameSpace kliknite pravým tlačidlom myši na akékoľvek voľné miesto a vytvorte nový oddiel.

Dajte mu meno:

Bude obsahovať iba jeden parameter „V predvolenom nastavení“, Kliknite na ňu pomocou RMB a vyberte "Zmena".

Priradiť hodnotu "Tlačiarne" a kliknite na tlačidlo OK "OK".

Zostáva iba reštartovať počítač a potom v systéme Windows „Ovládací panel“ vytvorí sa nová sekcia s názvom "Tlačiarne", na ktorom by sa mali zobraziť všetky potrebné zariadenia. Tam môžete aktualizovať ovládače, konfigurovať a odstrániť zariadenie.

Pridanie tlačiarne do zoznamu zariadení je jednoduché, niekedy však existujú problémy. Dúfame, že náš článok pomohol zistiť všetko, nemali ste žiadne chyby a rýchlo ste sa s touto úlohou vyrovnali.

Ďakujem autorovi, zdieľajte článok o sociálnych sieťach.

Pozrite si video: Driver pre elio Tlačiareň - Nastavenie (Jún 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send