Užitočné tipy

Zdravie mužov

Pin
Send
Share
Send
Send


Pohodlný organizátor pre školské potreby, ktorý sa zmestí do kancelárie aj do notebookov, sa dá vyrobiť z krabíc na raňajkové cereálie. Odrežte škatule do požadovanej výšky a ozdobte ich ozdobnou lepiacou páskou alebo handrou, pričom všetky škatule držte spolu.

Na výrobu originálneho organizátora kancelárskych potrieb tiež používajte kazety na toaletný papier. Takýto článok z puzdier prekvapí každého.

A ak dáte organizátora z kríkov do krásne navrhnutej skrinky na topánky, získate pohodlný prenosný organizér pre školskú kanceláriu.

Na usporiadanie pracoviska a uloženie kancelárie môžete použiť plechovky od dojčenskej výživy alebo kávy. Plechovky jednoducho ozdobte zmesou pomocou vášho obľúbeného farebného baliaceho papiera.

2. Príďte múdro k výberu stola

Môžete si robiť domáce úlohy na nočnom stole (prečo je nečinný!), Vyrastali sme bez ortopedických stolov - a nič! Bohužiaľ, táto pozícia zabaví chamtivosť. Po prvé, môžete sa pochváliť zdravým chrbtom a vynikajúcim zrakom? A po druhé, vzdelávacie zaťaženie detí sa za tri desaťročia zvýšilo, viac sedí. To znamená, že musíte študentovi kúpiť špeciálny stôl. Ideálne by mal byť sklon pracovnej dosky upravený (stôl, nie školák) - je potrebné, aby krk neklesol, keď musíte veľa písať. Mimochodom, na čítanie je lepšie použiť stojan.

3. Ako ušetriť na nábytku pre študentov?

Ak nechcete nakŕmiť výrobcov nábytku - vyberte si transformačný stôl s nastaviteľnou výškou nohy. Vzácnym prípadom pri kúpe niečoho „pre rast“ je správne rozhodnutie (presnejšie iba nehnuteľnosť). Ako si pamätáte z materiálu, doska študenta sa určite musí opierať o jeho slnečný plexus. Pri stoličkách nie je všetko také jednoduché - slušné posuvné konštrukcie sú také drahé, že je ľahšie kúpiť si pravidelnú stoličku s tvrdým chrbtom každé dva až tri roky (nohy visia - postavia sa). Pamätajte: žiadne kolesá. Školská stolička by mala stáť v pokoji a nemala by sa pohybovať - ​​ako opatrný špión.

4. Pamätajte si: menej miesta - viac poriadku

Výrobcovia školských pultov sa spravidla riadia veľkosťou dosiek 60X120 a viac. Nenasledujte dĺžku, aby ste potešili dieťa. Opakovane kontrolované: čím väčší je stôl, tým väčšia je pravdepodobnosť neporiadku. Ak si chcete dediča zvyknúť - nedajte šancu zaplniť priestor. Moja skúsenosť hovorí: 100 cm dosky sú dostatočné na to, aby dieťa mohlo študovať - ​​za predpokladu, že stôl sa používa iba na vyučovanie a nie na ukladanie vecí a vybavenia. Ale do hĺbky to nestojí za to ju ušetriť: menej ako 60 cm je jednoducho nepohodlné (dávajte pozor, mazaný výrobcovia ponúkajú 50-centimetrové stoly s mocou a hlavným).

5. Kam dať študentovi stôl?

Najlepšie miesto pre vašu pracovnú plochu je pri okne, takže dostaneme najprirodzenejšie svetlo. Umiestnenie stolíka blízko parapetu alebo jeho umiestnenie na boku otvoru okna nie je nečinnou otázkou. Ak je dieťa rýchlo vyrušené vonkajšími faktormi, je lepšie ho nevyprovokovať psami a stromami mimo okna. A ak je postava nordická, okno naopak bude fungovať ako vynikajúci simulátor pre oči. Pár minút pozorovania správcov - a môžete sa vrátiť k „zločinu a trestu“.

Ak sa rozhodnete umiestniť stôl na bočnú stranu okna, nezabudnite na staré pravidlo: pre pravákov by svetlo malo padať doľava, pre ľavákov - vpravo.

6. Aké by malo byť osvetlenie pracoviska študenta?

Čím lepšie svetlo, tým menej unavené oči. To neznamená, že na žiakovu tvár by mal byť zameraný silný reflektor, ale budú k dispozícii dve lokálne osvetľovacie lampy - ľavá a pravá. Hlavná vec je, že sú na pohyblivej nohe a ľahko menia polohu. Áno, a ešte jedna vec - nevyberajte si žiarivky s veselými odtieňmi: v oblasti vášho dieťaťa nechajte svetlé len dojmy. Zvyšok sťažuje koncentráciu.

8. Potrebuje študent stolný počítač?

Neponáhľajte sa položiť počítač na detský stôl, bez ohľadu na to, ako žalostne kňučí. Po prvé, na tento účel potrebujete počítačový pult - najnepríjemnejší pult na štúdium. Po druhé, bez ohľadu na to, ako sa vám zdá progresívne vzdelávanie v našom storočí, je prinajmenšom až do strednej triedy stále určené pre pero a notebook. Po tretie, s počítačom môžete bezpečne zdvojnásobiť čas na domáce úlohy. Sociálne siete, hry, vtipy, náhodné odkazy - a teraz je čas na večeru. Dôrazne odporúčame ponechať počítač s internetom v inej miestnosti až do konca.

10. Vytvorte v miestnosti správnu atmosféru

Geografické mapy na stene, diagramy motorov, tabuľky prvkov, ľudská štruktúra, typy dinosaurov - to všetko sprievodné vzdelávanie je veľmi dôležité. Po prvé, vizuálne informácie sú často vnímané lepšie ako uši a sú schematicky znázornené - ešte viac. Po druhé, takéto príručky vytvárajú vzdelávací postoj, na rozdiel od plagátov s korytnačkami Basta a ninja.

11. Ako zabezpečiť ticho v miestnosti?

Viete, ako sa to deje: stratili ste koncentráciu - a to je všetko, musíte znova piť kávu, trieť whisky, pripravovať sa rôznymi slovami ... Príležitostný výkrik, karbanátky, posolský signál - akýkoľvek hluk môže mladíka priviesť z pracovného stavu. Samozrejme nie je potrebné izolovať vrstvu minerálnej vlny pre deti, ale uistite sa, že sú dvere pevne dotiahnuté.

13. Ako organizovať úložný systém pre školské potreby

Na stole nie sú stohy notebookov a učebníc! Každá položka by mala mať svoje vlastné miesto na poličke, v regáli, usporiadači alebo koši. Bod tu nie je ani tak v poradí, ktoré poteší dušu, ale vo výučbe logiky usporiadania vecí. Pravdepodobne ste si všimli, že niektorí ľudia to majú, zatiaľ čo iní - nie najúspešnejší - nie.

Mimochodom, našli ste odpoveď na otázku „Kam idú ceruzky, perá a gumy z uzavretej miestnosti?“ Ak nie, pozrite sa do spodnej časti veľkých škatúľ, v ktorých vaše dieťa ukladá rôzne školské potreby. Každý rodič vie: desať kompaktných úložných priestorov je lepších ako dva objemové.

16. Zabezpečte čerstvý vzduch do študentskej izby

Vo vytriedení sú deti vytrvalé, ale krátkozraké. Naučte mladých ľudí, aby začali triedu vysielaním miestnosti. A volejbal - je lepšie otvoriť okná doširoka na päť minút, než nechať medzeru pol hodiny. A premýšľajte vo svojom voľnom čase o prívodnom a výfukovom vetraní s čistiacimi filtrami, ak je vzduch mimo okna druhej čerstvosti.

17. Nechajte dieťa samé

V ideálnom prípade by študentské pracovisko malo byť oplotené od zvyšku sveta stenou, plátnom, závesom alebo, v extrémnych prípadoch, lesným pásom. Nakoniec môžete použiť rovnaké police s učebnicami. Všetky tieto intimity sú potrebné na to, aby interný vypínač fungoval: prekročiť líniu - dostať sa do príbytku osvietenia. Do práce!

Pin
Send
Share
Send
Send