Užitočné tipy

Návod na použitie insekticídu Colorado

Pin
Send
Share
Send
Send


Colorado zo zemiakového chrobáka Colorado je moderný systémový insekticíd so širokým spektrom účinku. Za pár hodín zabije dospelých, larvy rôzneho veku. Zvyškový účinok pri vonkajšom striekaní trvá 28 dní. Vyžaduje prísne dodržiavanie pokynov. Nie je dovolené spracovávať plodiny bez osobných ochranných prostriedkov. Nástroj vydala známa nemecká spoločnosť Bayer.

Opis lieku

Nápravný prostriedok pre chrobáka zemiaka Colorado sa vyrába vo forme koncentrátu, z ktorého sa roztok pred použitím pripraví. Existuje špecifická vôňa. Colorado v ampulkách sa predáva, každá obsahuje 1 - 2 ml. Táto dávka je dostatočná na prípravu 10 litrov koncentrovaného roztoku z chrobáka zemiaka Colorado.

Insekticídna látka patrí do druhej triedy nebezpečenstva. Pri správnom použití nepoškodí osobu.

Jednou z hlavných podmienok správneho používania je dostupnosť osobných ochranných prostriedkov. Keď sa Colorado dostane na pokožku, vyvíja sa alergická reakcia, preniká do respiračného traktu a ústa hrozí otravu rôznej intenzity. Prvými príznakmi sú závraty, bolesti hlavy, nevoľnosť, zvracanie, hnačka, búšenie srdca.

Liečivo je širokospektrálny insekticíd - imidakloprid. Používa sa na ničenie mnohých záhradných, záhradných a domácich škodcov. Zo zemiakového chrobáka Colorado sa striekajú zemiaky. Toxická látka sa hromadí v zelenej časti kultúry, zvyškový rozklad sa uskutočňuje do 28 dní.

Používanie Colorado z Colorado Beetle

Venom vstupuje do tela hmyzu kontaktnou cestou. Larvy okamžite zomrú, keď jed vstúpi do chitinózneho obalu.

Imidacloprid nepôsobí na vajcia, ale larvy usmrtí ihneď po narodení.

Colorado narušuje nervový systém. Blokuje prenos nervových impulzov, paralyzuje a spôsobuje smrť. Miera úmrtia závisí od koncentrácie toxickej látky, maximálny účinok sa pozoruje počas prvých 5 hodín po postrekovaní zemiakov. Výsledok si môžete všimnúť o pol hodiny.

Podmienky používania

Colorado zo zemiaka chrobáka Colorado - návod na použitie umožňuje nezávislú prípravu roztoku. Na zničenie chrobáka zemiaka Colorado je potrebné rozpustiť 2 ml produktu v 500 ml studenej vody. Dobre premiešajte. Pridajte 9,5 I vody. Hotový výrobok sa musí naliať do sprejovej fľaše pre domácnosť alebo sprejovej fľaše.

Jed Colorado sa používa z mnohých záhradných škodcov. Na zničenie mol, kapustových motýľov, vošiek je potrebný menej koncentrovaný roztok. 10 g vody spotrebuje 1 g produktu.

 1. Striekanie by sa malo vykonávať v suchom a pokojnom počasí. Silný dážď bude jedom vymytý, ak začne do 2 hodín po postreku. Pred vykonaním postupu je vhodné skontrolovať predpoveď počasia.
 2. Odborníci odporúčajú postrekovať zemiaky skoro ráno alebo večer. Inak vodné kvapky na listoch kultúry pod vplyvom slnka vedú k popáleninám, ničeniu listovej platne.
 3. Striekaciu pištoľ je potrebné nasmerovať v smere vetra, aby na osobu neklesli kvapky jedu.
 4. Odborníci radia postrek pred kvitnutím, iba raz za sezónu. V zložitej situácii je povolené postrekovanie, najneskôr však 20 dní pred začiatkom zberu.
 5. Rastlina by mala byť spracovaná opatrne, na veľké kríky musíte postrekovať zo zadnej strany listu, pretože to je miesto, kde sú vajcia.

Roztok je potrebné pripraviť bezprostredne pred použitím, v takom prípade zostáva vysoká miera toxických látok. Hotový roztok sa smie používať 3 dni, ak bol produkt skladovaný mimo slnečného žiarenia.

Colorado liek na zemiakový chrobák Colorado

účinnosť

Recenzie o činnosti Colorado sú rôzne. Nie všetci sú s výsledkom spokojní, ochranné vlastnosti nie sú vždy zachované počas 28 dní.

Minulý rok sa objavila záhrada. Vysadené zemiaky na polovicu. Začiatkom júna bola objavená invázia chrobákov z Colorada. Jed sa predtým nezaoberali jedom. O obchode radila známa spoločnosť Bayer Colorado, ktorá zaisťuje vysokú účinnosť. Vykonané spracovanie podľa pokynov. Chované 10 ampúl na vedro vody. O týždeň neskôr prišli vidieť výsledok. Neboli tam žiadne larvy, ale dospelí chrobáci sa stále plazili na miestach. O týždeň neskôr sa nikto nevidel. O mesiac neskôr však opäť chyby. Tento nástroj je lacný, nie príliš toxický. Ale to je plus a mínus.

Škodcovia Colorado sú slabí. Pre sezónu musíte postrekovať najmenej 2 krát. Pomáha dobre od húseničiek, vošiek. Výhoda za prijateľnú cenu. Zemiaky spracovávame pred kvitnutím, opäť o mesiac. Larvy môžete otráviť za pol hodiny, aby ste zabili dospelých, bude to trvať najmenej deň.

Produkt si môžete kúpiť v špecializovaných predajniach, na webových stránkach na internete. Predáva sa jednotlivo alebo v balení. Cena jednej ampulky je 8 rubľov. Na jedno ošetrenie je potrebných najmenej 10 kusov. Produkt skladujte na tmavom mieste. Spotrebujte do troch rokov od dátumu výroby.

Hlavné vlastnosti Colorada

Droga na reguláciu chrobáka zemiaka Colorado Colorado je silný funggoakaricid hmyzu s trojitým účinkom (črevný, kontaktný, systémový), ktorý pozitívne ovplyvňuje proces odstraňovania populácie hmyzích škodcov.

Účinnou látkou liečiva proti zemiakovým chrobákom a iným hmyzím škodcom bol neonikotinoid imidacloprid obsiahnutý v Colorado v množstve 200 gramov na 1 liter koncentrátu.

Imidacloprid pôsobiaci na centrálny nervový systém chrobáka zemiaka Colorado väzbou na príslušné receptory spôsobuje paralýzu škodcu a jeho kŕče. Úmrtie populácie zemiakov chrobákov Colorado sa vyskytuje veľmi rýchlo a maximálny účinok sa prejaví do 3 až 5 dní po postreku rastlín. Vysoká zvyšková aktivita umožňuje látke udržať si ochranný účinok až 14 - 28 dní.

Imidacloprid má kryštalickú štruktúru a tieto fyzikálne vlastnosti:

 • hodnota molekulovej hmotnosti je 255,7,
 • hodnota teploty topenia je 136,4 až 143,8 ° C,
 • rozpustnosť vo vode s teplotou 20 ° C - 0,51 gramu na 1 liter vody.

Balenie, ochranné funkcie produktu

V maloobchode je tento liek proti chrobákom Colorado dodávaný vo forme ampúl obsahujúcich 2 gramy lieku. Objem vody potrebný na rozpustenie takého množstva koncentrátu je 10 litrov. Štandardné balenie Colorado je určené na prípravu 50 litrov vodného roztoku jedu.

Je potrebné zdôrazniť hlavné výhody liečiva Colorado pre zemiakového chrobáka Colorado:

 • účinnosť a okamžitý účinok na hmyz,
 • prítomnosť terapeutického a ochranného účinku na plodiny,
 • stimulácia rastu rastlín, zvyšovanie výnosov,
 • zachovanie aktívnych vlastností pri akejkoľvek teplote,
 • environmentálna bezpečnosť
 • odolnosť proti zrážkam - produkt nie je umytý dažďom z rastliny.

Najúčinnejší ochranný účinok lieku "Colorado" má na tieto kultivované rastliny:

Spracovanie liečivých prípravkov na chrobáky zemiakov Colorado a ovocných plantáží a dekoratívnych kvetov tiež vedie k ochrannému účinku a ničeniu hmyzích škodcov.

Nebezpečenstvo pre domáce zvieratá a ľudí

Účinná látka lieku proti chrobákovi Colorado „Colorado“ - imidakloprid - je nebezpečným činidlom pre domáce zvieratá a ľudí.

Priamy kontakt domácich zvierat s prostriedkami na boj proti chrobákovi z Colorado môže viesť k vážnym otravám, ktoré môžu viesť k poškodeniu pečene a centrálneho nervového systému.

Hlavné príznaky otravy drogami z chrobákov zemiakov Colorado budú:

 • neistota pohybu
 • problémy s dýchaním
 • silná hnačka
 • zvracanie.

Neustály kontakt zvieraťa s imidaklopridom (v množstvách nedostatočných na akútnu otravu) vedie k zníženiu telesnej hmotnosti a zhoršeniu chuti do jedla.

Negatívny účinok liečiva na chrobáka zemiaka Colorado postihuje predovšetkým deti. Insekticíd je obzvlášť nebezpečný pre nervový systém a aktívne pôsobí na štruktúru mozgu a neuróny. Tieto procesy môžu viesť k zníženiu schopnosti učiť sa, zhoršovaniu pamäti.

Deštruktívny účinok použitia insekticídov ovplyvňuje včely, čo vedie k ich hromadnej smrti.

Vzhľadom na nebezpečenstvo, že liek na zemiaky chrobáka Colorado a jeho účinnú látku na včely bude napravený, je možné liečivo postriekať liečivom iba mimo včelínov. Neprijateľné je tiež spracovanie plodín z chrobákov zemiakov Colorado počas kvitnutia.

Bezpečnostné opatrenia, prvá pomoc

Bezpečnostné opatrenia pri práci s Colorado a inými insekticídmi proti chrobákovi zemiakov obsahujúcemu imidakloprid (Confidant, Bison, Iskra, Biotlin, Confidor, Commander a ďalšie) budú tieto podmienky:

 • práca sa prísne týka osobných ochranných prostriedkov vrátane rukavíc, gumových čižiem, overal, okuliarov,
 • rozprašovanie lieku v pokojnom období,
 • zákaz používania výrobku pred dažďom,
 • zákaz spracovania plodín v blízkosti včelínov a rybníkov,
 • vykonávanie práce s drogou od chrobákov z Colorado v neprítomnosti domácich miláčikov a detí,
 • ochrana jedál a akvárií (musia byť zakryté),
 • zákaz používania kanálov a rybníkov na vypustenie vody použitej pri praní pracovných odevov a umývania častí postrekovača.

Práca s Coloradom musí byť ukončená umývaním tváre a rúk mydlom na umývanie riadu a vypláchnutím úst vodou.

Požitie roztoku liečiva z chrobáka zemiaka Colorado v očiach sa musí neutralizovať premytím vodou počas 10 minút. Prvé známky otravy drogou (nevoľnosť, slabosť) musia nevyhnutne viesť k nasledovnej lekárskej starostlivosti:

 1. výplach žalúdka,
 2. použitie aktívneho uhlia v pomere jedna tableta na každých 10 kilogramov ľudskej hmotnosti,
 3. navštívte lekára.

Chrobák z Colorada a ďalší hmyzí škodcovia, Colorado, sú vysoko účinným jedom a pre človeka tiež predstavujú nebezpečenstvo. Preto je používanie tejto látky možné iba v prísnom súlade s pokynmi a všetkými možnými bezpečnostnými opatreniami.

Trojčinný insekticíd Colorado proti chrobákom zemiakov Colorado spoľahlivo chráni plodiny, ničí škodcov a dodáva rastlinám dlhodobý ochranný účinok.

Pracovné miesta

Od legalizácie sa v štáte otvorili špeciálne školy, v ktorých môžete získať odborné vedomosti o obchode s marihuanou. Na pracovných burzách v Colorade sa objavili nové pracovné príležitosti: konzultanti predaja, novinári, poľnohospodári. Na získanie práce v tejto oblasti musíte mať špeciálnu licenciu. Postup jeho vykonania zahŕňa prvok lotérie a vyžaduje veľa návštev ministerstva pre dohľad nad činnosťami súvisiacimi s predajom marihuany.

Kriminalita

Podľa ministerstva vnútornej bezpečnosti štátu Colorado medzi februárom 2013 a aprílom 2014 miera trestnej činnosti štátu výrazne klesla. Iba v Denveri sa počet vrážd znížil o 66,7% a trestné prípady týkajúce sa držby a používania marihuany o 77%. Úrady uznávajú, že dva mesiace nestačí na seriózne závery. Ale kým Denver nespadne do priepasti bezprávia, pretože marihuana sa stala legálnou pre ľudí starších ako 21 rokov.

Vodičstvo marihuany

Vodičovi môže byť uložená pokuta za vedenie vozidla pod vplyvom alkoholu, ak je v krvi zistených viac ako 5 nanogramov aktívnej THC (aktívnej látky marihuany). U niektorých z nich tento ukazovateľ klesne pod 5 nanogramov do troch hodín po spotrebe.

Vo všeobecnosti je Colorado Marijuana Driving Act zďaleka dokonalý. Miestna správa chápe, že sankcie musia byť dostatočne účinné, aby federálne orgány nezasahovali do štátnych záležitostí, aby boli uspokojené strany, ktoré majú záujem o obchod s marihuanou, a napokon, že obyvatelia štátu sa nemusia obávať, že by sa počas referenda mohli dopustiť chyby. ,

Dôsledky

Jediným nepredvídateľným faktorom boli jedlé výrobky obsahujúce marihuanu: sušienky, čokoláda a iné sladkosti. Problémy sa začali, keď štvrtý zrovnávač prišiel na ihrisko v meste Colorado, aby predal trávnu pochúťku trom zo svojich spolužiakov. Pozornosť médií a verejnosti pritiahla aj prípad, keď devätnásťročný študent z Wyomingu zjedol koláč s marihuanou, skočil z balkóna a narazil na smrť. V takýchto situáciách zástancovia legalizácie vždy zdôrazňujú, že podporujú prísnejšie právne predpisy týkajúce sa jedlých výrobkov vrátane existujúcich prísnych obmedzení balenia a označovania, ako aj obmedzujú obsah THC v nich.

Podľa nedávnych prieskumov verejnej mienky 58% obyvateľstva s hlasovacím právom podporuje legalizáciu marihuany. Miestni obyvatelia hovoria: „Tí, ktorí si želajú, môžu vždy vyšplhať na horu, preč od zvedavých očí a zapáliť kĺb. Jediné, čo sa zmenilo, je to, že teraz môžete slobodne povedať, že vám nebude vadiť fajčiť kĺb. “

Pin
Send
Share
Send
Send