Užitočné tipy

Korenie pre tekvicu (tekvinové korenie)

Pin
Send
Share
Send
Send


Chcem sa podeliť o prípravu zmesi korenín na tekvicový koláč. Ukazuje sa, že sa jedná o univerzálne pikantné korenie, ktoré použijeme nielen pri príprave koláčov a tekvicových koláčov, ale aj pri príprave nápojov na sezónne otepľovanie, silvestrovských sušienok a omnoho viac. Je dôležité uchovávať zmes korenín pre tekvicový koláč v hermeticky uzavretej nádobe.

Všetko, čo máme v nemletej forme, musí byť mleté, čo sa dá urobiť v mlynčeku na kávu. Nastrúhajte muškátový oriešok na najlepší strúhadlo. Zmiešajte všetky ingrediencie.

Výsledná zmes korenín sa prenesie do čistej nádoby s hermeticky uzavretým vekom. Skladujte pri izbovej teplote.

Natalia Lopez

Zdravím! Moje meno je Natalia. Vždy som rád varil, začal som od školských čias a od knihy mojej matky „Na chutné a zdravé jedlo“. Moja matka bola umeleckou profesiou a v živote, a dokonca aj jednoduché, nekomplikované jedlo bolo vždy veľmi originálne zdobené a servírované. Stále si pamätám, ako sa dusilo mäso v kvetináčoch, zhasli svetlá, všetok alkohol, ktorý mohol zapáliť, sa nalial na plech na pečenie a všetky tieto hrnce boli prekvapene vyložené hosťom z kuchyne. Bolo to pôsobivé! Preto som zdedil svoju závislosť od všetkého krásneho od svojich rodičov. Podávanie jedla nie je pre mňa o nič menej dôležité ako samotné jedlo a nezáleží na tom, či sa niečo pripraví v blízkej budúcnosti alebo či ide o recept, ktorý si vyžaduje dlhé varenie. Osudom už dlho žijem v Latinskej Amerike, v krajine s neobvyklým podnebím, kde nájdete teploty vzduchu od +40 do -2 stupňov, kde je sneh, a pobrežia dvoch oceánov - Atlantický oceán a Tichý oceán, kde sú džungle a vysokohorské lúky, a pláže. Takáto odroda samozrejme nemôže zanechať dojem na gastronómii v Kolumbii. V krajine je veľa morských plodov, mäsa a rôznych exotických plodov. Gastronomické preferencie miestnej populácie sa medzi regiónmi líšia, a ja čerpám inšpiráciu z tejto miestnej chuti. Veľa varím, nemám rada monotónnosť, takže moja kuchyňa je veľmi rozmanitá. Nemôžem povedať, ktorá kuchyňa sa mi páči viac, milujem stredomorské jedlo, ruské, miestne a ázijské, tiež milujem pečivo a krehké cesto. Rozumieš, všetko je vynikajúce! Ak vyskúšam niečo nové, čo sa mi v reštaurácii páčilo, vždy sa snažím najprv pochopiť, aké sú korenia a prísady, a ak sa mi niečo naozaj páči, rozmnožím ho vo svojej kuchyni a ohromím svoju rodinu a priateľov. Samozrejme, veľmi dôležitým zdrojom inšpirácie je internet a rôzne kuchárske knihy. Ale ak recept nemá krásnu fotografiu, ani som ju nečítal! Už nejaký čas začala zdieľať svoje získané vedomosti a zručnosti na instagrame (@laslasna), z ktorého som zdvihla kameru. Som presvedčený, že akýkoľvek recept by mal sprevádzať slušný obraz, aby divák vedel, čo je na tanieri a ako sa dá servírovať, av ideálnom prípade tak, aby ho tiež chcel jesť! )) No, snažím sa vybrať recepty, ktoré nie sú zložité na vykonanie a nevyžadujú si veľkú investíciu času. Všetko, čo máme radi: #JustFastTasty. Mám vlastné recepty a v priebehu rokov som ich testoval, ale ak budem komunikovať s ostatnými, zvyčajne ich pre seba trochu prepíšem. Myslím, že každý, kto často a často varí, mi porozumie. Tu sa s vami rád podelím o svoje skúsenosti, obľúbené recepty. Varenie pre seba a priateľov je také vzrušujúce! Ak má niekto nejaké otázky, odpoviem a samozrejme vás rád navštívim na mojej stránke Instagram @Vlasna. Poďte ďalej, budem rád hovoriť!

Krok za krokom recept s fotografiou

Tekvica je všestranná zelenina! Z toho môžete variť všetko od polievok po dezert. Tekvica je bohatá na vitamíny, karotén, vlákninu. Aby ste si však zachovali užitočné vlastnosti a vychutnali si chuť a vôňu tejto nádhernej zeleniny, musíte ju správne uvariť a zvoliť správne korenie a chuťové prísady. Korenie pre tekvicu sa môže líšiť v závislosti od toho, čo budete variť. Základom sú štyri ponúkané vône tekvica.

Do tekvicových koláčov, kastrólikov, smoothies môžete bezpečne pridať zmes korenia.

Pripravíme všetky potrebné prísady na prípravu korenín na tekvicu. Mám všetky koreniny - v prášku, s výnimkou klinčekov. Môžete si vziať škoricu v paličkách, celý muškátový oriešok, ale potom ich musíte nasekať a preosiať.

Libra strúčiky do prášku.

Meriame všetky korenia v označenej veľkosti.

Dôkladne premiešajte, aby nezostali žiadne zhluky. Vôňa už bola ohromujúca! Ak sú muškátový oriešok a škorica čerstvo pomleté, aróma bude ešte sýtejšia.

Skladujte korenie na tekvicu v tesne uzavretej nádobe.

Pin
Send
Share
Send
Send