Užitočné tipy

Ako sa stať gymnastkou

Pin
Send
Share
Send
Send


Túžba rodičov nájsť pre dieťa prospešnú záležitosť je úplne opodstatnená, nie je však vždy známe, ako sa stať pre svoju dcéru gymnastkou.

Podmienky vstupu do sekcie

Gymnastické sekcie fungujú takmer všade, ale pred registráciou dieťaťa do tried by rodičia mali vedieť, aké pravidlá a podmienky pre ich prijatie sú:

  • V prvom rade, aby ste sa uistili, že dáte svoju dcéru do rúk odborníkov, nebude sa pýtať, či má inštitúcia povolenie (licenciu) na tento typ činnosti a aké je školenie školiteľov,
  • dievčatá sú prijímané do gymnastických skupín vo veku 3 až 4 rokov (5 až 6 rokov), zatiaľ čo okrem zdravotných dôvodov by nemali platiť žiadne obmedzenia,
  • v prípade gymnastiky potrebujete osvedčenie od detského lekára o zdravotnom stave dieťaťa, zatiaľ čo rodičia musia jasne uviesť, kde osvedčenie prijali, aby sa vylúčili možné zdravotné komplikácie po začatí odbornej prípravy,
  • Budete potrebovať príslušnú športovú uniformu. V počiatočnej fáze je to obyčajne jednoduché plavky a Češi alebo ponožky,
  • rodičia by mali byť pripravení na skutočnosť, že budú musieť obetovať voľný čas na hodinách,
  • rodičia zvyčajne podpíšu zmluvu, ktorej jedna kópia sa im odovzdá. Stanovujú sa v ňom všetky podmienky interakcie medzi inštitúciou a rodičmi, ako aj podmienky vedenia tried, práva a povinnosti oboch strán.

Rodičia sa často pýtajú, ako sa stať gymnastkou pre dievča s nadváhou. Nikto samozrejme nemôže odmietnuť zapísať dieťa do niektorej sekcie, najmä pokiaľ ide o malé dieťa, ktoré bude mať v prvej fáze možnosť posilniť svoje zdravie a normalizovať svoju váhu pod dohľadom profesionálneho trénera.

Musíte si však zapamätať, či sa obávate, ako sa stať dcérou gymnastky, ak výrazne zvýšila hmotnosť, mali by ste sa poradiť s trénerom, aby vybral špeciálne cvičenia, ktoré pomôžu tento problém vyriešiť.

Musíte sa však pripraviť na to, že dieťa nebude schopné vydržať rovnaké zaťaženie a množstvo cvičení ako deti s normálnou hmotnosťou. Ak toto upozornenie zanedbáte, dieťa môže utrpieť vážne zranenia: modriny, zlomeniny, otrasy.

Okrem toho môže v takejto situácii dôjsť k psychologickému traumatu.

Rozhodnutie o gymnastike často prichádza príliš neskoro, povedzme, vo veku 9 - 12 rokov, takže rodičia premýšľajú o tom, ako sa ich dcéry stávajú doma gymnastkami. Dievčatá už nie sú v tomto veku prijaté do športových klubov a rodičovské ambície ešte nie sú uspokojené.

Preto veľa matiek a otcov premýšľa o tom, ako sa pre svoju dievčaťu stať doma gymnastkou, ktoré dohnali tieto parametre a úroveň úspechov tých, ktoré začali praktizovať vo veku 3 až 5 rokov.

V tomto prípade by si však rodičia mali položiť otázku, prečo to chcú urobiť.

Ako sa stať doma gymnastkou

Mnoho rodičov od mladého veku posiela svoje deti do rôznych kruhov, športových sekcií. A to je správne. Napríklad je najlepšie začať gymnastiku vo veku asi 5-6 rokov. Existujú však ľudia, ktorí sa zaujímajú o otázku, ako sa stať gymnastkou vo veku 11 rokov? Budeme sa zaoberať touto otázkou podrobne.


Ako sa stať gymnastkou za 10 rokov.

Vo veku 10 rokov by to samozrejme mohlo byť neskoro. Musíte však pochopiť, že existujú dva typy gymnastiky. Môže to byť atletické aj umelecké. V 11 rokoch musíte dieťaťu dať rytmickú gymnastiku. V športe však nebude príliš neskoro. Zároveň musíte pochopiť, že budete musieť urobiť veľa, aby ste dostali odpoveď na otázku, ako sa stať gymnastkou za 10 rokov.

Ako sa stať doma gymnastkou.

Ak máte záujem o to, ako sa stať doma gymnastkou, mali by ste pochopiť, že to nie je ľahká záležitosť. Po prvé, potrebujete určité vybavenie pre triedy. Bude stačiť mať k dispozícii: lano, činky, vodorovnú lištu, guľu, mäkkú matraci, prikrývku. Ak chcete cvičiť doma, nemusíte mať špeciálne vybavenie.

Tiež, ak vás zaujíma, ako sa stať doma gymnastkou, musíte pochopiť, že je veľmi dôležité zvoliť si odmerané a plynulé tempo. Umožní svalom prijať určité zaťaženie.

Skôr ako začnete s vyučovaním, musíte vykonať predbežné rozcvičenie. Je to potrebné, aby sa všetky svaly a kĺby zahriali. Za týmto účelom môžete vykonať niekoľko veľmi jednoduchých cvičení. Môže to byť kruhový pohyb rúk, členkov, panvy. Po zahriatí svalov bude možné začať s hlavnými triedami.

Samozrejme, ak sa chcete stať gymnastkou doma, budete musieť tvrdo pracovať. Budete musieť vykonať rôzne cvičenia. Môže to byť 20 push-upov v troch sadách. Ďalším cvičením je presné ťahanie nôh k brade. Toto cvičenie by sa malo robiť pri ležaní na bruchu.

Existuje ešte jedna kombinácia: sú to drepy 20 krát v troch sadách. Tieto drepy môžu byť vykonané, keď stoja len na jednej nohe. Môžete tiež urobiť 20 klieští v troch sadách (musíte ich urobiť s nohami, ktoré nie sú od seba príliš široké). Pokiaľ ide o ďalšie cvičenie, týka sa to šmyku tlače. Okrem toho sa najlepšie robí tromi prístupmi a 30-krát. Okrem toho môžete skákať aj na niekoľko minút. Teraz budete v zásade vedieť, ako sa stať doma gymnastkou a ako sa stať gymnastkou vo väčšej dospelosti.

Ako sa stať gymnastkou - kde začať

Po výbere trnitej cesty profesionálneho atléta je potrebné začať hľadaním vhodnej školy a trénera, ktorý absolvuje váš tréning.

Tréningy môžu trvať až 6 hodín denne, 6 dní v týždni, ich náklady sa budú veľmi líšiť v závislosti od miesta a mesta školy, školenia školiteľa, prítomnosti „významných“ žiakov atď.

To najlepšie, čo sa dá urobiť, cez internet, priatelia v športovom prostredí, prípadne ich odporúčania, aby si vybrali najvhodnejšiu možnosť, pokiaľ ide o cenu / kvalitu.

Túžba, horlivosť a talent - to sú súčasti úspechu v gymnastike a nezáleží na tom, akým spôsobom sa rozhodnete, hlavnou vecou je tešiť sa z toho, čo robíte.

Možno vás bude zaujímať:

Pin
Send
Share
Send
Send