Užitočné tipy

Ako zostaviť postieľku vlastnými rukami?

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako viete, s príchodom novorodenca sa život oboch rodičov dramaticky mení. V prvom rade je potrebné pre dieťa vytvoriť čo najpriaznivejšie podmienky. A postieľka funguje ako potrebné vybavenie. Hovoríme najmä o kolíske-kyvadle, ktoré vďaka vytvorenému hojdaciemu efektu umožňuje dieťaťu upokojiť, vďaka čomu rýchlejšie zaspáva.

Existuje mnoho rôznych modelov. A ako zostaviť postieľku s kyvadlom sami? A čo je najdôležitejšie - je možné takýto nábytok vyrobiť alebo je ľahšie kúpiť hotový tovar?

Informácie si vyžadujú dôkladnú analýzu. Čo je to za posteľ? Tento článok sa bude venovať odpovediam na tieto a niektoré ďalšie súvisiace otázky.

Čo je to kyvadlové lôžko?

Detská postieľka s kyvadlom je najlepšou voľbou pre novorodenecké miesto na spanie, ktoré napodobňuje vplyv hojdania sa na matky. V niektorých prípadoch je dieťa schopné samostatne spustiť tento mechanizmus, keď sa pokúsi spať.

Je dôležité iba to, aby sa v oblasti pohyblivej strany nenachádzali žiadne prekážky, v opačnom prípade by sa výkyvný proces stal nemožným a nábytok by stratil svoju funkčnosť.

Moderné modely detských postieľok, ktoré sa predávajú v mnohých obchodoch, sú vyrobené z kvalitného a pevného dreva, a preto majú pomerne dlhú životnosť.

Súčasti

Postieľka s kyvadlom sa spravidla skladá z niekoľkých hlavných častí:

 • rám,
 • miesto na spanie
 • späť
 • nohy,
 • kyvadlový mechanizmus.

Ako už bolo uvedené, často sa používa iba prírodné drevo. V tomto prípade je materiál potiahnutý vodou riediteľným lakom. Niektorí výrobcovia dodávajú svoje modely so zásuvkami, zásuvkami a výškovými ovládačmi.

Hlavný prvok

Hlavným prvkom celej konštrukcie je mechanizmus kyvadla pre postieľku, ktorý môže byť priečny, pozdĺžny alebo univerzálny. V tomto prípade sa hojdá iba miesto na spanie dieťaťa, zatiaľ čo samotný rám zostáva nehybný.

Aby sa posteľ mohla uviesť do pohybu, stačí sa dotknúť strany ruky - a začne sa točiť. A ak má matka čas, môže dieťa ľahko upokojiť a potichu spievať uspávanku.

Pokiaľ ide o tri odrody kyvadla, každá z nich má svoje výhody a nevýhody.

Pozdĺžny mechanizmus

Táto možnosť vám predovšetkým umožňuje simulovať dieťa v materských rukách. V tomto prípade je dráha hojdania tam a späť, čo je fyziologickejší spôsob, ako dieťa upokojiť. Ako mnohí odborníci poznamenávajú, uprednostňujú sa práve tieto detské postieľky s pozdĺžnym kyvadlom, pretože umožňujú normalizáciu intrakraniálneho tlaku.

A len preto, že nábytok sa hojdá tam a späť, dá sa umiestniť na stenu a nebude zaplňovať priestor. To je veľmi výhodné, najmä keď sa posteľ nachádza v spálni rodiča.

Súčasne môže u niektorých matiek tento typ hojdania spôsobiť určité ťažkosti alebo nepríjemnosti. Z ich pohľadu je oveľa ľahšie otočiť dieťa v priečnom smere. Len v takýchto prípadoch sa vyvinul nasledujúci typ kyvadla, o ktorom sa bude diskutovať neskôr.

Bočný švih

Navonok sa celá konštrukcia podobá kolíske na pohodlné kyvné pohyby zľava doprava a naopak. Pre rodičov je ľahké húpať svoje dieťa, aj keď ležia vo svojej vlastnej posteli. Ale v tomto prípade môže dieťa samostatne uviesť detskú postieľku do pohybu a otáčať sa zo strany na stranu.

Pokiaľ ide o nedostatky, majú tiež detskú postieľku s priečnym kyvadlom. Taký nábytok potrebuje pomerne veľký priestor. V opačnom prípade bude telo detskej postieľky kvôli nedostatku voľného miesta neustále narážať na stenu, čo je vo všeobecnosti nežiaduce.

Inými slovami, nedá sa posunúť blízko steny, ako v prípade pozdĺžneho kyvadla. Ďalším mínusom je nedostatok fyziológie samotného hojdacieho procesu.

Univerzálna možnosť

Hlavným rysom univerzálneho kyvadla (ako sa dá predpokladať) je, že pri zostavovaní postieľky si môžete vybrať ako aktívnejšiu a pohodlnejšiu možnosť - pozdĺžnu alebo priečnu. Ďalej je možné striedať pozdĺžny pohyb s priečnym. Takže si dieťa môže zvyknúť na oboje.

Je potrebné poznamenať, že ak má jedno dieťa radi pozdĺžne kývanie, potom nie je táto možnosť pre ďalšie dieťa vždy prijateľná. A to môže trvať dlhšie ako dva týždne, aby sme pochopili, ktorý typ je vhodný v každom konkrétnom prípade. Toto je presne celé kúzlo zostavenia detskej postieľky s kyvadlom univerzálneho typu - vďaka prítomnosti dvoch výkyvných možností bude spánok dieťaťa kľudný.

Zvyčajne si rodičia kupujú postele niekoľko rokov vopred a počas tohto obdobia sa môžu vyskytnúť určité zmeny vrátane premiestnenia nábytku. S dostupnosťou univerzálneho detského nábytku na spanie sa nemusíte báť nadchádzajúcich prestavieb. Takéto lôžko zaberá akékoľvek vhodné miesto.

Jeden odtieň všetkých typov kyvadiel

Je potrebné poznamenať, že bez ohľadu na typ kyvadla (priečne, pozdĺžne, univerzálne), všetky majú jednu významnú nevýhodu. Malé deti si zvykajú veľmi rýchlo kymácať. Z tohto dôvodu bude následné zaspanie na statickom povrchu dosť ťažké.

Najlepšou voľbou pre väčšinu detí je montáž detskej postieľky s kyvadlom s pozdĺžnym dizajnom. Štúdie zároveň ukazujú, že u detí, ktoré sú zvyknuté na oba typy kymácania, sa vestibulárny aparát vyvíja lepšie. Odporúča sa kúpiť model, ktorý má prijateľnú cenu a zaujme svoje správne miesto v detskej izbe alebo v spálni rodičov.

Prípravná fáza

Postup montáže a inštalácie detskej postieľky pozostáva z dvoch hlavných etáp - prípravy a samotného procesu montáže. Najprv musíte pripraviť všetko, čo potrebujete:

 • inštrukcia
 • skrutkovač v závislosti od typu spojovacích prvkov (jedného alebo viacerých),
 • časti detskej postieľky
 • kladivo
 • otočný kľúč
 • skrutky
 • skrutkovacie uzávery
 • tkanina.

Po vybalení je potrebné skontrolovať všetky detaily detského nábytku.

Montážny proces

Ako zostaviť detskú postieľku s kyvadlom? Zvyčajne využívajú služby profesionálnych montérov nábytku na zostavenie skrinky alebo kuchynského stola. Detskú postieľku je však možné zostaviť nezávisle a bez vonkajšej pomoci. Navyše je vhodnejšie zostaviť detskú postieľku už na mieste, to znamená v detskej izbe alebo v izbe rodičov.

Samotný proces zase pozostáva z niekoľkých krokov:

 • Etapa 1. Proces montáže postieľky sa začína inštaláciou pevného plotu. Bočná a spodná časť sú spojené skrutkami. Potom je k nim pripevnená čelná doska.
 • Krok 2. Teraz je posteľ upevnená zo 4 strán a až potom je nainštalovaný pohyblivý gril. Na bočných stenách konštrukcie sú vytvorené vybrania. Gril sa do nich jednoducho vloží a upevní sa pomocou skrutiek.
 • Krok 3. Ako nainštalovať kyvadlo na postieľku? Teraz môžete tento mechanizmus vyriešiť. Za týmto účelom musíte medzi chrbtom upevniť vodiace lišty v množstve 4 kusy. V intervale medzi dvoma hornými namontovanými drevenými dnami. Potom je potrebné pripevniť dno kyvadla pomocou skrutiek.
 • Etapa 4. V záverečnej fáze sa škatuľka zostaví rovnakým spôsobom ako kyvadlo. Pohyblivé prvky sú namontované na vrchole kyvadla, na ktoré sú pripevnené nohy postieľky.

Ak sú k dispozícii kolesá, je potrebné ich po otočení postieľky prevrátiť. Ale tu to všetko záleží na situácii a preferenciách, ako zostaviť detskú postieľku s kyvadlom - ak je potrebné premiestniť nábytok, potom s kolieskami je to oveľa jednoduchšie.

Keď však bude postieľka stáť na jednom mieste, kolesá sa nedajú upevniť, aj keď sú súčasťou balenia.

Užitočné tipy pre výber postieľky

Keďže ide o dieťa, je potrebné vynaložiť všetko úsilie na vytvorenie priaznivých podmienok pre neho. Je potrebné zvážiť niekoľko vecí:

 • Detský nábytok na spanie by mal byť úplne bezpečný - žiadne ostré rohy ani nespracované časti!
 • Uistite sa, že diely sú vyrobené z ekologického, kvalitného a hypoalergénneho materiálu. A pri výbere postieľky sa o to musíte starať. Nie je hriechom opýtať sa, či má predajca osvedčenie.
 • Samotné lôžko by malo byť pohodlné.
 • Mali by ste pravidelne kontrolovať stabilitu detskej postieľky a jej spoľahlivosť. To vám umožní vopred identifikovať akékoľvek problémy.
 • Z času na čas musíte postieľku vyčistiť mäkkým náradím a vodou.

Teraz je jasné, ako zostaviť detskú postieľku s kyvadlom. Posledné na zapamätanie je výber matraca pre vaše dieťa.

Musíte si kúpiť iba ten, ktorý je vyrobený z prírodných surovín. Malo by byť tiež ortopedické, aby dieťa spalo počas noci zdravo a zdravo.

Ako zostaviť detskú kyvadlovú posteľ?

Existuje mnoho druhov detských postieľok: na kolieskach, kolískách, ohrádkach ... Najobľúbenejšou z nich je posteľ s kyvadlom.

Na zostavenie kyvadlového lôžka vlastnými rukami nie je potrebné uchýliť sa k pomoci pána.

Pre prácu, ktorú budete potrebovať:

 • skrutkovač,
 • konštrukčné prvky
 • skrutky
 • špeciálne zástrčky.

Pracovnú plochu zakrývame papierom, aby sme predišli poškodeniu, trieskam, poškriabaniu na podlahe.

 1. Je lepšie začať inštaláciou pevného plotu. Bočnú, spodnú časť a tiež čelnú plochu spájame pomocou skrutiek.
 2. Potom urobíme inštaláciu postele. Upevňujeme ho na štyri strany. Potom nainštalujte pohyblivú časť plotu. Do špeciálnych drážok, ktoré sú umiestnené na bočných stenách postieľky, musíte vložiť pohyblivý plot. Upevňujeme pomocou skrutiek.

  Ďalším krokom je zostavenie kyvadla. Medzi hornou a dolnou časťou kyvadla sme umiestnili 4 vodiace lišty. V rozpätí medzi dvoma hornými koľajnicami založíme drevené dno.

 1. Krabica je nainštalovaná vo vnútri kyvadla, potom položíme postieľku na vrchol. Za týmto účelom inštalujeme špeciálne pohyblivé komponenty na horné časti kyvadla. Prichytíme k nim nohy postieľky.

 1. Na skrutky inštalujeme zátky.

Montážne pokyny pre sklopnú postieľku

Hladké monotónne pohyby a kývanie pomáhajú dieťaťu rýchlo sa upokojiť a zaspať. Na to je najvhodnejšia sklopná posteľ. Tento nábytok je určený pre deti do troch rokov.

Spodná časť postieľky je zvyčajne ortopedická a má dve úrovne. Vďaka špeciálnemu mechanizmu môže byť dieťa v ňom kývané rovnobežne s povrchom podlahy.

Postup montáže postele je nasledujúci:

 1. Zbierame základňu postieľky. Za týmto účelom pripevníme každý z troch vodičov na spodok konštrukcie. Bočné steny s drážkou by mali smerovať von z postieľky.
 2. Pomocou skrutiek (tri na každej strane) pripevníme prednú a zadnú časť chrbta (obr. 1).

 1. Položte dno. Môže byť nainštalovaný v dvoch rôznych polohách, čo vám umožní zmeniť hĺbku postieľky (obr. 2).
 2. Namontujte bočné steny (obr. 3). Po stranách pohyblivé prvky spájame so základňou postieľky (Obr. 4-7).
 3. Aby ste zabránili kolísaniu postieľky, môžete na spodnú stranu bočných strán nainštalovať špeciálne svorky.

Ako zostaviť prestaviteľnú detskú postieľku?

Transformačná posteľ vám umožňuje zväčšiť plochu lôžka v závislosti od veku dieťaťa. Nočný stolík, ktorý je súčasťou tohto dizajnu, môže byť odstránený. To zväčšuje veľkosť postele.

Po zmontovaní je transformátor miestom na spanie, ktoré je spojené s prebaľovacím pultom, skrinkou alebo zásuvkou. Keď dieťa starne, štruktúra sa dá oddeliť a vyrobiť z neho posteľ pre školské dieťa a malú skrinku.

Proces montáže transformátora je nasledujúci:

 1. Najprv musíte zostaviť rám postieľky, skladá sa zo spodných strán a zozadu. Potom namontujte koľajnice na spodok.
 2. Upevníme stredné dno na laty a potom môžete pokračovať v montáži komody alebo obrubníka (tento prvok závisí od modifikácie).
 3. Hrudník pripevníme skrutkami k zadnej časti konštrukcie, police inštalujeme dovnútra.
 4. Vykonávame montáž bočných mriežok, horného dna, hlavy.
 5. Po montáži hornej časti konštrukcie pokračujeme v inštalácii spodnej časti. Vo väčšine prípadov ide o pravouhlý kontajner s otvorenou hornou časťou. Inštalácia sa vykonáva pomocou skrutiek.

Odrody vzorov postieľok

Nákup detskej postieľky je vážna záležitosť. Pred nákupom stojí za zváženie najmenších detailov, ktorý z nich je pre dieťa najvhodnejší a stane sa harmonickým nábytkom.

Existuje niekoľko základných druhov detských postieľok.

Vďaka nízkej hmotnosti sa kolíska ľahko pohybuje z jedného miesta na druhé.

Kolíska je vhodná pre deti do šiestich mesiacov

Tento model má niekoľko výhod:

 • útulné, kompaktné lôžko,
 • jednoduché, mobilné zariadeniektoré sa dajú ľahko presunúť z jedného miesta na druhé,
 • má funkciu choroby z pohybu, ktorý upokojuje dieťa a prispieva k najrýchlejšiemu zaspávaniu.

Medzi nevýhody patrí:

 • Vysoká cena,
 • Nie všetky deti majú radi obmedzený priestor,
 • Krátkodobé použitie, maximálne - 6 mesiacov.

klasický

Klasický model (pánt) - obvykle vyrobený z dreva alebo kovu.

Klasická verzia sa používa dovtedy, kým dieťa nedosiahne vek troch rokov

Má niekoľko výhod:

 • Veľkosti postelí sú štandardné, takže s výberom matracov, prikrývok, posteľnej bielizne nie je problém
 • Dlhá životnosťdo troch rokov
 • Vďaka bežcom je možné posteľ nakloniť
 • Dostupná cena,
 • Jednoduchosť konštrukcie postele zaisťuje vzácnosť ich porúch.

transformátor

„Transformátor“ je multifunkčný model, ktorý sa ľahko zmení z malej postieľky pre dieťa na plnohodnotné lôžko pre dospelé dieťa od 6 do 7 rokov.

Môže mať formu školského pultu, čo je pre študenta veľmi výhodné. A pre batoľatá - je tu prebaľovací pult. K dispozícii je aj skrinka na bielizeň.

Transformátor kombinuje skriňu, pracovný stôl a lôžko

Medzi výhody, ktoré stojí za zmienku:

 • multifunkčnosť, Dostupnosť ďalších funkcií: posteľná bielizeň, prebaľovací pult, komoda,
 • Štýlový dizajn (existujú aj drevené varianty s okrúhlym a oválnym tvarom),
 • Je možné kúpiť si možnosť transformátora s funkciou pohybovej choroby,
 • Dlhodobé používanie (do 12 rokov).

 • Vysoká cena,
 • Je to relevantné iba v miestnostiach s veľkou plochou, pretože dizajn má pôsobivé rozmery,
 • Posteľ samotná nie je dostatočne široká (šírka - 60 cm), čo zjavne nestačí pre dospelé dieťa.

Manege - ľahký dizajn s bočnými stranami. Zároveň je to miesto na spanie a platforma pre hry.

Zrno môže byť určené pre dojčatá aj pre deti do 3 rokov

Medzi výhody arény patrí:

 • Jednoduchosť a ľahkosť konštrukcie,
 • pohyblivosť: posteľ sa dá bezpečne presunúť na akékoľvek miesto, napríklad na odpočinok,
 • Dieťa sa ľahko pozerá vďaka priehľadným plastovým bočným stenám,
 • Svetlý dizajn.

 • Postieľky s jednou úrovňou nie sú dostatočne vysoké pre matku a dieťa,
 • Možnosti s dvoma úrovňami majú príliš nízku stránku, aby sa dieťa mohlo ľahko dostať z arény,
 • dizajn nie stabilný, Existuje riziko prevrátenia štruktúry,
 • Chýbajúca funkcia choroby z pohybu,
 • Pre dieťa je ťažké vstať z dôvodu nedostatku stojanov.

Zostavenie detskej postieľky

Detské postele z funkčných častí sú dnes najbežnejšie. Existujú špecifické rozdiely charakteristické pre konkrétnu značku alebo štýl.

Zostava akejkoľvek postieľky môže byť zostavená nezávisle

Všeobecné pravidlá zhromažďovania zostávajú takmer rovnaké pre všetkých. Na zostavenie postieľky postačuje malé úsilie a trpezlivosť.

Zostavenie postele je rozdelené do dvoch stupňov.

Nástroje

Súprava postieľky obsahuje všetky potrebné nástroje, schému a súčasti. Zvyčajne to stačí na zostavenie.

Okrem toho budete potrebovať: skrutkovač, kladivo, reverzný kľúč. Pokyny spravidla uvádzajú potrebné nástroje.

Spravidla sú všetky potrebné nástroje dodávané s postieľkou.

Príprava dielov

Необходимо распаковать коробку с деталями и проверить их наличие в соответствии с прилагаемой инструкцией.

Проверить наличие всех нужных деталей можно и без инструкции (если ее не оказалось по какой-либо причине). Štandardné zloženie častí detskej postieľky zahŕňa: hornú, dolnú časť, kolieska, časť, ktorá podopiera matrac, pár tenkých dosiek po stranách postele, matrac.

Kontrola stavu každej časti

Toto je veľmi dôležitá fáza. Zabezpečuje bezpečnosť dieťaťa pri používaní postele. Je užitočné starostlivo skontrolovať každý detail, najmä ak nie je nový. Nesmie tam byť žiadna prasklina, vyčnievajúca farba, štiepka.

Pokyny by mali byť starostlivo preštudované. V prípade jeho neprítomnosti ho nájdete na internete na webovej stránke výrobcu.

Z dôvodu bezpečnosti detí je dôležité dodržiavať montážne pokyny.

Hardware držiaka

Konzoly musia byť z vnútornej strany pripevnené k vrchnej časti základne. Potom sa pripevnia k hornej a dolnej časti matraca.

Existujú modely, v ktorých sú zátvorky už pevné, potom môžete bezpečne prejsť na ďalšie kroky.

Bočné dosky postele s malou hrúbkou sú namontované rôznymi spôsobmi. Potrebujú sa iba pripevniť k hornej a dolnej časti a spojiť ich.

Pre novorodencov je spodná časť postele pevná. V takom prípade sú kolesá a konzoly na rovnakej úrovni. Pre staršie deti sa vyžaduje nízka základná posteľ.

Druhým krokom je priama montáž rámu

Matrac Mount

Nosná časť matraca je pripevnená k základni postele, na ktorej bude umiestnená. Po kontrole výšky pripevnite hornú a spodnú časť podpery.

Na postieľke musí byť údaj, na ktorej strane sa má nosná časť pripevniť.

Upevnite všetky kolesá. Teraz môžete matrac položiť na posteľ. Nie sú potrebné ďalšie opravy.

Na zaistenie bezpečnosti dieťaťa pri pohybe je potrebné dodržať vzdialenosť zo strany postele k matraci, nie viac ako dva prsty.

Matrac je pripevnený k spodnej časti postieľky

Ako zostaviť verziu s kyvadlovým mechanizmom

Kyvadlová detská postieľka sa vo väčšine prípadov skladá z krytu nesúceho časti matraca, boky, nohy, zásuvku pre deti a kyvadlo.

Zostavenie postele s kyvadlom je trochu zložitejšie, líši sa však iba pri upevňovaní podpier

Postieľku si môžete zostaviť sami podľa pokynov:

 • Najlepšie je začať zostavovať kyvadlové lôžko z inštalácie plotu, Na tento účel musíte spojiť hlavu, bočné a zadné steny pomocou skrutiek,
 • Po - namontovaná posteľposteľná doska. Musí byť upevnená na všetkých stranách. Pohyblivý kryt (stúpajúci a klesajúci) by mal byť upevnený v drážkach na každej strane. Uzamknite tiež - pomocou skrutiek,
 • Na zostavenie kyvadla je potrebné namontovať štyri vodiace časti. V priestore medzi párom horných koľajníc je nainštalované dno dreva,
 • Spodná časť kyvadla upevnené skrutkami
 • V záverečnej fáze sa škatuľa zbiera. Montážny proces je podobný ako montáž kyvadla,
 • Krabica sa umiestni do kyvadlaa nad ňou je už umiestnené samotné lôžko, pre ktoré sú pohyblivé prvky namontované v hornej časti kyvadla, ku ktorému sú pripevnené nohy detskej postieľky.

sklopný

Detská postieľka je „klasickou“ možnosťou pre deti do troch rokov. Hladké hojdačky upokojujú dieťa a prispievajú k zdravému a zdravému spánku.

Sklápacia posteľ sa stáva klasickou možnosťou

Montáž opcie na pánty sa uskutočňuje v niekoľkých etapách:

 • Na zostavenie základne budete potrebovať tri hlavné strany: dve strany a jednu späť, pripevnené k spodnej časti. V tomto prípade je potrebné zvážiť to po stranách by mali byť drážky,
 • Zadná a predná časť chrbta sú pripevnené skrutkami k telu,
 • Môže dôjsť k inštalácii dna na dvoch úrovniachposkytujú rôzne hĺbky
 • pevne pripevnite bočné steny k základni postieľky,
 • Kvôli stabilite sa odporúča inštalovať upevňovacie prvky na spodnú stranu strán.

Montáž na koleso

Teraz by ste mali opraviť kolesá. Je potrebné držať kolíky kolies v konzolách na jednej strane konštrukcie a na ne pripevniť kolesá. Kolíky nie sú spočiatku pripevnené na kolesách, preto ich pripevňujeme ručne pomocou skrutiek. U niektorých modelov sú kolesá už pripevnené k bočným doskám.

Montážne pokyny pre transformátorovú postieľku

Transformátorové lôžko vám umožní manuálne zväčšiť spací priestor kedykoľvek, vďaka možnosti odstrániť nočný stolík. Tento dizajn pozostáva z lôžka, stola, nočného stolíka a komody. Nočný stolík a stôl sa dajú oddeliť, čím sa zvyšuje samotná posteľ.

Montáž rámu

Najprv pripevníme vodítka k bočným chrbtom a spojovacím priečkam budúceho dizajnu. Zostavíme rám. Najskôr pripevníme zadnú a spojovaciu oblasť a potom nainštalujeme pravú a ľavú zadnú časť. Nakoniec zostáva priskrutkovať prednú časť postieľky k rámovej konštrukcii.

Zostavenie komody alebo skriniek

Zbierame krabice na detskú postieľku-transformátor. Spájame steny škatule, dno klincov, pripevnite vodiace lišty. Hotový box vložíme do rámu. Uvedenie komody. Spájame zadnú a bočnú časť komody. Pod krytom sú nainštalované dve dosky s otvormi pre samorezné skrutky. Dve rovnaké dosky sú priskrutkované k základni. Zriaďujeme príručky pre zásuvky. Pod vodidlami na stenách komody je spravidla označenie. Po označení označíme vodiace lišty k stenám.

Spájame chrbát a steny konštrukcie. Pripravujeme základ pre kyvadlá. Skrutky zaskrutkujte do pripravených otvorov a pripevnite ich maticami. Nasaďte zásuvku na rám. Upevnili sme hrudný kryt pomocou skrutiek.

Tipy a triky

Uistite sa, že časti detskej postieľky sú vyrobené z ekologických materiálov. Okrem toho by nemali mať ostré rohy, aby nedošlo k poraneniu dieťaťa. Pravidelne kontrolujte stabilitu a pevnosť upevňovacích prvkov konštrukcie, nenechajte ju uvoľniť. Posteľ pravidelne čistite jemnými čistiacimi prostriedkami a vodou.

Ak montujete kyvadlové lôžko, uistite sa, že nič nestojí v blízkosti postele, pretože cudzie predmety budú prekážať kolísaniu postieľky.

Medzi kyvadlovými odrodami sú postele s bočným alebo pozdĺžnym kývaním. Pozdĺžny výkyv sa považuje za prospešnejší pre zdravie dieťaťa, pretože jeho hlava sa nevykyvuje zo strany na stranu, čo negatívne ovplyvňuje vestibulárny aparát. Kyvadlové mechanizmy by sa mali z času na čas namazať, aby sa neškrípali alebo opotrebovali. Pri výbere postieľky s padajúcou bočnou stenou je potrebné postupovať opatrne. Napriek tomu, že tento dizajn je pohodlný na obsluhu, krídlo môže dieťaťu spadnúť a zraniť ho. Je potrebné bezpečne pripevniť krídlo alebo zakúpiť klasickú verziu bez padajúcej steny.

Pin
Send
Share
Send
Send