Užitočné tipy

Ako vyrobiť lizun zo šampónu

Pin
Send
Share
Send
Send


Náš skúsený tím editorov a vedcov prispel k tomuto článku a testoval ho na presnosť a úplnosť.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 13. Ich zoznam nájdete v dolnej časti stránky.

Tím pre správu obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu redaktorov, aby zabezpečil, že každý článok spĺňa naše vysoké štandardy kvality.

Je čas čeliť pravde - hranie s lizunom je rovnako zaujímavé, bez ohľadu na to, koľko máš rokov! Je tak lepkavý a slizký na dotyk, že hranie s ním je potešením. Pri jeho výrobe sa najčastejšie používajú lepidlo a borax, ktoré však nie sú dostupné pre každého. To však neznamená, že nemáte skúsenosti s radosťou vytvárania a hrania s lizunom. Všetko, čo potrebujete, je šampón a niekoľko ďalších komponentov!

Možnosť č. 1: Pantín a soľ

Ak vás zaujíma, ako vyrobiť sliz bez lepidla, tento recept si dôkladne preštudujte. Je jedným z najjednoduchších. Budete potrebovať iba dve zložky: jemne mletú soľ (Extra) a šampón. Na vytvorenie slizu použite malú nádobu s pevne priliehajúcim vekom.

Nalejte Pantin alebo Clean Line do nádoby a posypte tenkou vrstvou soli na vrch tak, aby jeho kryštály pokrývali celý povrch kvapaliny. Zakryte a vložte na 20 minút na chladnejšie miesto. Nikdy nemiešajte hmotu. Malo by to zostať akoby dvojvrstvové.

Po odstránení slizu zo šampónu po ochladení zhustne. Toto je možnosť hračky pre prst. To znamená, že ho používajú bez toho, aby vystúpili z obalu. Roztiahne sa to vo vašich rukách, ale ak doň len ponoríte prsty, nebude sa na nich držať. Musí sa uchovávať v chladničke a vyberať najviac 30 minút.

Možnosť č. 2: „Pantín“ a cukor

Ak si chcete pripraviť lizun vlastnými rukami, budete potrebovať: 1 čajovú lyžičku práškového cukru (cukor) a lyžicu pantínu (možno nahradiť čistou líniou) a tekutého mydla (môžete si zobrať akékoľvek, ale je žiaduce, aby bolo silné a priehľadné).

Ak chcete urobiť plátok šampónu a cukru, dôkladne premiešajte ingrediencie a výslednú látku nechajte vylúhovať 2 hodiny. Potom ju vložte do mrazničky na 30-40 minút. Po uplynutí nastaveného času ho vytiahnite. Sliz bez lepidla je pripravený.

Je lepšie do neho nepridávať farbivo. Aj malá časť farebnej zložky môže narušiť chemickú reakciu a vaše „stvorenie“ nezhustne. Šampónový sliz sa ukáže úplne priehľadný, a to má svoje kúzlo.

Možnosť číslo 3: „Čistá čiara“ a lepidlo

Tento recept vám umožní doma vyrobiť „gumový“ sliz. Dokonale sa roztiahne, ale v pokojnom stave sa vráti do svojej pôvodnej podoby.

Budete potrebovať 2 diely Clean Line a 3 diely lepidla Titan pre domácnosť. Ak je prvá prísada, ak je to potrebné, stále nahraditeľná inou, ako napríklad „Head & Shoulders“, potom zoberte určenú značku lepidla a nenahrádzajte ju analógmi. Tento recept znamená, že sliz sa pripravuje bez lepidla PVA a zahusťovadla tetraboritanu sodného.

Tak, ako urobiť plátok z týchto zložiek. Nalejte do nádoby Clean Line a zmiešajte s farbivom. Potom naneste lepidlo a bite do hladka. Mal by byť lesklý, lak. Ak je slepý plátok tekutý, odkvapkajte trochu viac titánu.

Keď vidíte, že sa látka začína sťahovať preč od stien nádoby, vyberte ju a vráťte ju do dlaní, až kým sa neprestane lepiť na prsty. Akonáhle sa dosiahne požadovaný účinok, môžete predpokladať, že ste dokončili úlohu - „žuvačka na ruky“ je pripravená. Sliz z tejto technológie skladujte vo vzduchotesnom obale.

Ak na prípravu slizu použijete farebný šampón, je lepšie do hračky nepridávať farbivo, bude to aj tak príjemný odtieň, ale nepoškodí vám ruky.

Možnosť č. 4: bez tetraboritanu sodného

Táto detská hračka sa pripravuje bez lepidla na pva a tetraboritanu sodného.

Budete potrebovať: lyžicu „hlavy a ramien“, podobné množstvo zubnej pasty, soli a vody.

Prísady (okrem soli a vody) miešajte do hladka.

Potom pripravte soľný roztok (lyžička v 0,5 šálke vody). Nalejte zmes hlavy a pliec a cestovín s tromi lyžicami roztoku. Výslednú hmotu nikdy nemiešajte. Rovnako ako v možnosti č. 1 by mala zostať dvojvrstvová. Vložte ho do chladničky na jednu hodinu.

Keď pripravíte plátok bez lepidla a tetraboritanu sodného, ​​uvidíte, že sa zmenil na homogénnu elastickú hmotu, ktorá je tak pekná vráska a natiahnutie vo vašich rukách.

Variant číslo 5: tekuté mydlo a šampón Shamtu

Tu povieme, ako pripraviť šampiňóny z šampónu bez lepidla. Budete potrebovať iba tekuté mydlo a Shamtu (po 125 ml).

Dôkladne ich premiešajte, aby sa na povrchu nevytvorila pena. Potom sa hmota odstráni z tekutého mydla a Shamty na chladnom mieste na 1-2 hodiny. Po stanovenom čase zvážte dokončenie plátku.

Po hre sa musí znovu vyčistiť v chlade, pretože bola vyrobená bez tetraboritanu sodného a môže sa „topiť“ za tepla.

Možnosť číslo 6: „Šamtu“ a kvaš

Budete potrebovať: „Shamtu“, kvaš a vodu.

Hračku si vyrobíte nasledujúcim spôsobom: musíte si zobrať zapečatenú nádobu (plytkú širokú nádobu s vekom), pridať 100 ml vody, polievkovú lyžicu Shamty a trochu vodovej farby. Potom všetko dôkladne premiešajte. Ale aby sa neobjavila žiadna pena. To je veľmi dôležité.

Potom nádobu uzavrite vekom a na niekoľko hodín dajte do chladu. Vodný kal vyrobený pomocou tohto receptu by mal byť mäkký a želé.

Užitočné tipy

Dodržiavajte nasledujúce pravidlá:

 • Ak recept obsahuje špecifickú značku čistiaceho prostriedku na hlavu, je vhodné ho použiť.
 • Ak vidíte, že „žuvačka na ruky“ vyrobená jedným prostriedkom na umývanie vlasov nefungovala, skúste to iným.
 • Po zdvíhaní takého slizu si určite umyte ruky a pokiaľ sa tak nestane, nedotýkajte sa vašich očí prstami.
 • Hrajte s „žuvačkou“ elegantne a lepšie, keď sedíte pri stole, nenechajte spadnúť na koberce alebo oblečenie, pretože ich môže zafarbiť.
 • Ak si všimnete pleseň na svojom „stvorení“, okamžite ju vyhoďte.
 • Hračku vždy skladujte vo vzduchotesnej nádobe.

A čo je najdôležitejšie, v žiadnom prípade sa neznepokojujte, ak sa vám nepodarilo vyrobiť „žuvačku na ruky prvýkrát“. Úspešné a neúspešné pokusy považujte za zaujímavé chemické experimenty a nakoniec sa vám určite podarí urobiť sliz.

Ak sa vám článok páčil, páči sa mu to a znova ho môžete napísať.

V komentároch zanechajte svoj názor so svojimi obľúbenými receptami na plátky.

Ako vyrobiť sliz bez lepidla

Ak nechcete, aby dieťa malo hračku, ktorá obsahuje lepidlo, môže byť vyrobená z iných materiálov.

Napríklad môžete použiť hlinu. V tomto prípade môže mať hmota akýkoľvek zachovaný tvar. Na tento účel pripravte:

V kovovej miske rozrieďte potravinársku želatínu vo vode podľa pokynov na obale. Odložte na 1-2 hodiny. Potom by sa miska mala položiť na sporák a po uvarení hmoty odstrániť z tepla.

Zohrejte do rúk 100 g plastelíny, aby sa zahreje, a zmiešajte ju v samostatnej miske s 50 ml vody, zamiešajte a pridajte želatínu. Dôkladne premiešajte všetky ingrediencie, až kým sa nevytvorí homogénna hmota, a odošlite lizun do chladničky. Po niekoľkých hodinách môžete deťom dať hračku.

Ako vyrobiť sliz z PVA lepidla

Najčastejšie je sliz vyrobený z PVA lepidla. Existuje mnoho spôsobov, s použitím rôznych zložiek, zvážime jednu z nich. Preto potrebujeme:

 • 200 ml teplej vody.
 • 1 - 2 fľaše bieleho lepidla PVA.
 • Potravinárske farbivo.
 • 2 fľaše bóraxu (soľ slabej kyseliny boritej).

Pred začatím práce musíte fľašu pretrepať lepidlom a potom naliať do hlbokej nádoby. Na tento účel je vhodná obyčajná sklenená nádoba. V samostatnej miske vo vode premiešajte farbivo a nalejte ho do pohára lepidla. Miešajte všetky ingrediencie do hladka.

Potom by mala byť do hmoty postupne pridaná kyselina boritá pomocou lepidla. Výsledkom bude, že zmes začne získavať viskóznu a hustú konzistenciu. Po dosiahnutí potrebnej ťažnosti a hustoty hmoty sa musí hmota opatrne zamiesiť gumovými rukavicami alebo v plastovom vrecku. Hotový lizun nechajte na papieri asi 30-60 minút, potom ho môžete podať deťom.

DIY sliz z šampónu a sódy

Zvážte inú možnosť, ako urobiť sliz do-it-yourself. V takom prípade použijeme šampón, takže dieťa musí hrať v prítomnosti dospelých. Potrebujú sa ubezpečiť, že si olízol ruky, a po zápase ich dôkladne umyl mydlom. Potrebujeme pripraviť tieto zložky:

 • Šampón.
 • Jedlá sóda.
 • Voda.
 • Prírodné alebo potravinárske farbivo.

Neexistuje presné dávkovanie, takže je potrebné postupne pridávať všetky zložky, aby sa dosiahla potrebná konzistencia hmoty. Ak chcete začať, v každom obale musíte zmiešať šampón s vodou a farbivom. Potom pridajte sódu a znova premiešajte.

Ak je príliš veľa sódy, budete musieť pridať trochu vody. Preto sa sami presvedčte, čo by mohlo chýbať pre potrebnú hustotu budúcej hračky.

Od prvého dňa lizun nemusí fungovať, ale trochu praxe a už si určíte požadované množstvo ingrediencií oka.

Ako pripraviť lizun bez tetraboritanu sodného a bez PVA lepidla

Skladovacia hračka obsahuje chemické prvky, ktoré môžu poškodiť zdravie dieťaťa. Preto sa odporúča vyrobiť si hračku sami bez lepidla a tetraboritanu sodného. Ak chcete urobiť úplne bezpečný sliz, môžete použiť múku. Aby sme to dosiahli, budeme musieť pripraviť nasledujúce zložky:

 • Farbivo.
 • Studená a horúca voda.
 • Múka.

Musíte preosiať 2 šálky múky do malého vedra, pridať asi 60-70 ml studenej vody, po ktorej, v rovnakom množstve horúcej vody, ale nepoužívajte vriacu vodu, pretože hračka nebude fungovať. Teraz všetko dôkladne premiešajte, až kým nebude hladký. V zmesi by nemali zostať žiadne zhluky.

V ďalšom kroku pridajte malé množstvo prírodného alebo potravinárskeho farbiva. Zmes musí byť dobre premiešaná. Potom by malo byť lepkavé. Odošlite hmotu do chladničky na 3-4 hodiny. Po tejto dobe si dieťa môže novú hračku užiť.

Kaša na zubnú pastu

Môžete si urobiť lizun z bežnej zubnej pasty. Existuje mnoho receptov, ale zvážime dva spôsoby.

Č. 1 vo vodnom kúpeli

 1. Vytlačte množstvo zubnej pasty do misky.
 2. Na sporák dajte panvicu s vodou a počkajte, kým sa tekutina nevarí.
 3. Vložte misku cestovín do vodného kúpeľa.
 4. Varte 15 minút, zatiaľ čo zubnú pastu musíte neustále miešať.
 5. Vo výsledku by sa mala získať suchá netekajúca hmota. Nechajte úplne vychladnúť.
 6. Ruky namažte rastlinným olejom a kašou lizun niekoľko minút.
 7. Po takomto postupe by sa sliz mal dobre natiahnuť, mal by byť elastický, ale nie trhať.

Celý proces trval asi 20 minút.

Č. 2 v mikrovlnnej rúre

 1. Miska zubnej pasty by sa mala vložiť do mikrovlnnej rúry asi na 2 minúty.
 2. Vyberte platňu, dôkladne premiešajte a vráťte sa do mikrovlnnej rúry na 3 minúty.
 3. Výsledkom by mala byť suchá a scvrknutá hmota.
 4. Naneste kozmetický olej na lizun a dôkladne opláchnite.

Ak je to potrebné, k hmote sa môžu pridať iskry, ktoré sa dievčatám naozaj páčia.

Jednoduchý sliz z vody

Existuje veľmi jednoduchý spôsob výroby hračky. Neobsahuje žiadne toxické ani chemické látky. Ak chcete urobiť sliz, musíte sa pripraviť:

Je potrebné zmiešať prísady v rovnakých pomeroch. Na tento účel sa odporúča použiť obyčajné sklo. Masu dôkladne premiešajte, ak je to potrebné, pridajte jednu alebo druhú zložku na dosiahnutie potrebnej konzistencie. Dobre pokrčte a sliz je pripravený.

Takáto hračka sa, samozrejme, výrazne líši od náprotivku obchodu, ale je úplne bezpečná. Ak je to potrebné, môžete pridať trochu potravinárskeho farbiva, aby ste získali požadovanú farbu.

Holiaci pena na holenie

Zvážte inú možnosť. Základom hračky bude pravidelná pena na holenie. Na vytvorenie elastického slizu je potrebné pripraviť tieto zložky:

Teraz začíname vyrábať:

 1. V miske zmiešajte teplú vodu (50 ml) s boraxom (1,5 lyžičky).
 2. Dôkladne premiešajte, aby sa kryštály úplne rozpustili.
 3. V samostatnej miske dobre premiešajte lepidlo a penu na holenie.
 4. Pridajte 2 lyžičky pripraveného roztoku z bóraxu.
 5. Rozdrvte hmotu špachtľou. V dôsledku toho by sa mala ukázať lepkavá hrudka.
 6. Potom znova pridajte malé množstvo boraxu.
 7. Hmota sa mieša, kým nezaostáva za stenami riadu.
 8. Krúti sa v rukách a sliz je pripravený.

Ak chcete hračke pridať farbu, môžete pridať malé množstvo potravinárskeho farbiva.

DIY škrobový sliz

Teraz sa pokúste urobiť hračku najobľúbenejším spôsobom. Takýto lizun sa prakticky nelíši od náprotivky obchodu. Aby sme to dosiahli, potrebujeme:

 • 100 g PVA. Je dôležité si uvedomiť, že lepidlo musí byť čerstvé.
 • Tetraborát sodný. Prášok môžete použiť, predáva sa v lekárni.
 • Farbu potrebnú na farbenie.

 1. Do nádoby pridajte 50 - 60 ml teplej vody.
 2. Pridajte PVA lepidlo. Hustota hmoty bude závisieť od tejto zložky, preto počas procesu môžete meniť jej množstvo.
 3. Pridajte 1 injekčnú liekovku tetraboritanu sodného. A ak sa rozhodnete prášok použiť, musí sa rozpustiť vo vode.
 4. Potom pridajte vybrané farbivo.

Teraz je potrebné naliať celú zmes do plastového vrecka a rozdrviť ju na niekoľko minút. Dieťa bude s novou hračkou potešené.

Koľko stojí lizun v obchode?

Moderní výrobcovia ponúkajú na nákup hračky v rôznych verziách:

 • Žiariace.
 • Pevná látka.
 • Liquid.
 • Vo forme zvierat alebo hmyzu.
 • V mriežke.
 • V bankách.
 • V baleniach.
 • Transparentné.
 • A ďalšie.

Z tohto bude cena závisieť. Minimálna cena je 15 - 20 rubľov. Lizun si môžete kúpiť v obchode alebo na internete. Dnes nájdete veľké množstvo ponúk.

Základné recepty

Na výrobu proti stresových hračiek sa používal šampón s pridaním rôznych komponentov.

Na vytvorenie rezu vlastnými rukami budete potrebovať nasledujúce komponenty:

 • soľ - množstvo je regulované okom,
 • šampón - 5 lyžíc. l.

 1. Každý šampón pre recept urobí. Ocení sa dokonca aj kópia najnižších nákladov.
 2. Do nádoby sa naleje vlasy a pridá sa soľ.
 3. Po pridaní malej dávky sa hmota mieša.
 4. Soľ sa nalieva, až kým sa hmota nestane ako sliz.
 5. Pre lepšie zahustenie sa nádoba umiestni do chladničky na 3-4 hodiny.

Farba lizunu môže byť ponechaná alebo zmenená pridaním 2-3 kvapiek farbiva. Z priehľadnej konzistencie získate ten istý rez.

 • voda - 2 lyžičky,
 • šampón - pol pohára,
 • múka - očami,
 • slnečnicový olej - 1 lyžica. l.

 1. Šampón sa zmieša s vodou vo vhodnej miske.
 2. Do kompozície sa postupne pridáva múka. V tomto prípade sa hmota neustále mieša tak, že nevznikajú hrudky.
 3. Akonáhle konzistencia zhustne, vloží sa na 30 minút do chladničky.

Pred použitím hračky ju pomiešajte rukami, ktoré sú vopred namazané olejom. Spracovanie prebieha, až kým sa lizun nestane elastickým. Nemalo by sa držať rúk a konzistencia pripomína žuvačku.

Hračka vyrobená z takýchto komponentov nebude vyhovovať malému dieťaťu. Po skončení hry sa odporúča dôkladne si umyť ruky. Na vytvorenie slizu budete potrebovať:

 • šampón - pol pohára,
 • jedlá sóda - oko,
 • voda - 0,5 lyžičky

 1. Šampón sa zmieša s vodou. V tomto okamihu sa pridá farbivo, aby bola farba zaujímavejšia.
 2. Akonáhle je konzistencia homogénna, sóda zasahuje v malých dávkach.
 3. Všetko je zmiešané, až kým nebude hladký.

Ak sa ukázalo, že hmota je skôr suchá, pridá sa trochu vody. Na konci sa plátok zahrieva. Aby sa nelepil na ruky, sú namazané olejom.

Najjednoduchší recept na výrobu hračiek z komponentov, ktoré sa nachádzajú v každej kuchyni. V srdci iba dvoch ingrediencií - šampón a cukor. množstvo:

 • šampón - pol pohára,
 • cukor - 2 lyžičky.

 1. Hračka je vyrobená na báze granulovaného cukru. Preto, ak je v dome iba čistý cukor, je rozdrvený na prášok.
 2. Šampón sa okamžite premieša s cukrom.
 3. Zložky sú zmiešané.

Kompozícia sa čistí v chladničke počas 2 dní. Hotový výrobok sa hnetie rukami. Až potom si s ním hrajú.

Bez PVA lepidla

Lepidlo je bežný komponent na vytváranie lizunami. Ale kvôli zloženiu je pre telo nebezpečný, najmä ak ho hrá dieťa. Môžete to urobiť bez toho, aby ste vytvorili elastický sliz. Čo je potrebné:

 • šampón - pol pohára,
 • sprchový gél - pol šálky.

Množstvo prísad sa môže zvyšovať alebo znižovať. Ale hlavná vec je, že pomer je rovnaký. Stupne prípravy:

 1. Obe zložky sa zmiešajú v sklenenej alebo plastovej nádobe.
 2. Zložky sa miešajú, kým sa nedosiahne homogénna hmota.
 3. Budúci sliz sa odstráni v chlade na 1 hodinu.

Гель для душа не должен содержать скрабирующие частицы. То же самое касается гранул. Под их влиянием лизун может и не получиться. За час масса застывает и готова к играм.

С крахмалом

Vyrába sa na základe zemiakového škrobu, vody a šampónu. Pomery zložiek sú:

 • šampón - 85 - 100 ml,
 • škrob - 1 šálka,
 • voda - 85 - 100 ml.

 1. Voda sa zmieša so šampónom. Obe zložky sa nalievajú do veľkej nádoby.
 2. Hmota sa mieša, až kým nie je hladká.
 3. Škrob sa pridá ako posledný.
 4. Po zmiešaní by mal lizun zostať v chlade.

Hmota sa chladí cez noc. Ráno sa stáva vhodným na hry. Ztuhnutie trvá 10 až 15 hodín.

Z zubnej pasty

Príprava slizu je rovnako jednoduchá. Čo je potrebné:

 • šampón - pol pohára,
 • soľ - 0,5 lyžice. l.,
 • zubná pasta - 1 šálka,
 • voda - 1 šálka.

 1. V prvom rade je šampón zmiešaný s pastou. Na miešanie sa odoberie lyžica.
 2. Výsledná hmota sa nechá vychladnúť 45 minút.
 3. Soľný roztok sa pripravuje na báze vody a soli. V tekutine by nemali byť žiadne zrná.
 4. Šampónová pasta a čistiace prostriedky sú ponorené do vody. Hladina roztoku by mala pokrývať sliz.
 5. Nádoba je zakrytá vekom a zaslaná do chladničky znova na 4-5 hodín.

Zubná pasta sa užíva bez obsahu granúl. Poslednou fázou varenia je hnetenie hmoty rukami. Robí sa, až kým sa hmota neprestane držať rúk.

S čistiacim prostriedkom

Lizun sa vyrába na základe dvoch zložiek. Receptúra ​​je podobná tej, v ktorej sa namiesto lepidla používa sprchový gél. Ale posledná zložka je nahradená detergentom:

 • šampón - pol pohára,
 • saponát na umývanie riadu - presne rovnaké množstvo.

Výrobný proces je jednoduchý a nezaberie veľa času. Obe zložky sa miešajú do hladka. Potom sa hmota pošle na deň do chladničky v tej istej podobe. Pred použitím sa rukami zahrejte a uložte do nádoby s vekom.

Budete potrebovať šampón, lepidlo, soľ a kvaš. Pripravuje sa rovnakým spôsobom ako recept s použitím soli. Ale farba sa mení kvôli zmene farby. Každý je prijatý. Čím viac kvaše pridané, tým intenzívnejší odtieň.

Bez tetraborátu sodného

Metóda je jednoduchá a vždy poskytuje výsledok. Na výrobu hračky budete potrebovať:

 • saponát vo forme kapsuly - 2 ks.,
 • šampón - 4 lyžice. l.,
 • PVA lepidlo - 1 fľaša.

 1. Šampón je zmiešaný s lepidlom. Použitie mixéra urýchli proces výroby plátkov.
 2. K hmote sa pridá gél z kapsúl.
 3. Po šľahaní sa zmes nechá stáť 20 až 25 minút.

Akonáhle hmotnosť zhustne, môžete si s tým zahrať.

Zo sprchového gélu

Aké zložky budú potrebné:

 • šampón - pol pohára,
 • sprchový gél - pol šálky,
 • múka - 2 lyžice. l.

 1. Prvý, kto zmieša šampón a sprchový gél v rovnakých pomeroch.
 2. Pritom sa múka zmieša s hmotou.
 3. Hneď ako sú všetky zložky v nádobe, odošlú sa do chladničky.
 4. Každú hodinu sa lizun dostáva a kontroluje sa jeho elasticita.

Ak zmes nie je zahusťovaná a mierne tekutá, pridá sa k nej múka. Sliz stráca tvar po hrách, preto sa odporúča uchovávať ho v chlade. Pri izbovej teplote sa šíri.

Sliz z múky, šampónu a sprchového gélu je pre dieťa vhodný, pretože nie je taký škodlivý. Ak v dome nie je múka, nahradí sa škrobom. Treťou možnosťou je pripraviť hmotu na základe múky a škrobu v rovnakých pomeroch.

Množstvo ingrediencií sa prijíma okom, v závislosti od toho, aký veľký by mal byť plátok. Budete potrebovať veľmi hustý šampón. Aby ste to dosiahli, pred vytvorením lizunu sa uchovávajú na jeden deň v chladničke.

Šampón sa naleje do misky a pridá sa k nej aj parfum. Je lepšie brať tie, ktoré majú vysoký obsah alkoholu. Môžu byť nahradené toaletnou vodou.

Po každej injekcii aromatickej zmesi sa hmota premieša. Parfum sa pridáva dovtedy, kým šampón podľa konzistencie nebude pripomínať sliz. Nakoniec je všetko miesené ručne.

Vlastnosti ukladania doma

Ak sa sliz nepoužije, je uložený v plastovej nádobe. Je žiaduce, aby bol obal zakrytý vrchným vekom. Takto si zachováva elasticitu dlhšie. Lizun sa uchováva nie viac ako mesiac - to je štandardná doba použiteľnosti. Ak má hračka veľa odpadkov a rôzne malé častice, nie je vhodná na hry. Vyhoďte sliz a pripravte si nové.

Tipy a triky

Keď robíte sliz, často to nie je výsledok, ktorý človek očakáva. Konečný produkt závisí od nasledujúcich faktorov:

 • súlad s rozmermi
 • kvalitné prísady
 • postupujte podľa krokov.

Ak sa sliz získa tak, ako má, svedčí o tom jeho konzistencia. Mala by byť rovnomerná, ľahká a bez problémov ju možno z nádrže vybrať. V tomto ohľade môžete hračku uložiť tak, že budete naďalej hnetieť, kým nebude uniformná.

Ak sa hračka neodpojí od lyžice a natiahne sa ako pavučina, situácia sa vyrieši pridaním škrobu. V závislosti od situácie môže byť potrebná aj voda. Hlienok, ktorý sa nevymyká z rúk a vykĺzne, obsahuje veľké množstvo tekutiny. V tomto prípade sa väzobný prášok vyberie podľa receptu.

Pin
Send
Share
Send
Send