Užitočné tipy

10 pravidiel úspešného študenta

Pin
Send
Share
Send
Send


Je zrejmé, že každý zmeškaný pár, prednáška alebo seminár je neslýchanou diskusiou o materiáli, neschválenou témou. Aj keď učitelia nevedú záznamy o dochádzke študentov, vaša nepretržitá účasť na seminároch a prednáškach je kľúčom k získaniu dobrého konečného ročníka.

Mnoho učiteľov pripúšťa, že sú lojálni študentom vo všetkých svojich triedach. Okrem toho, keď študujete na platenej vysokej škole, je dôležité pochopiť, že vynechaním pár vyhadzujete peniaze vynaložené na školenie.

Písanie poznámok

Vaše myšlienky v triede sa niekedy odchyľujú od diskutovanej témy. Pamäť nie je taká dobrá, ako sa zdá. A aj keď dobre rozumiete tomuto materiálu, nikto nemôže zaručiť, že po chvíli sa na základné myšlienky nezabudne.

Dobré poznámky sa hodia pri príprave na testy a skúšky, ktoré vám pomôžu rýchlo si spomenúť na všetko.

Buďte aktívny v triede

Zúčastnite sa diskusií, odpovedajte na otázky učiteľov, kladte otázky sami. Takže lepšie pochopíte školiace materiály a naučíte sa, čo presne od vás chce učiteľ počuť, čo potrebujete vedieť a ako čo najlepšie znieť. Pomôže vám to v budúcnosti dobre absolvovať skúšky.

Pokúste sa sedieť pri stole najbližšie k učiteľovi. Budete pred učiteľom, počas vyučovania bude ľahšie navigovať.

1. K-R-E-M-I - ideálna študentská stratégia

K - kreativita: s istotou používajte svoje vlastné stratégie a štýly, vo svojich štúdiách používajte fantáziu. R - reflexia: využite svoje vlastné skúsenosti, analyzujte a vyhodnotte svoju prácu a úspechy a tiež sa učte z akcií. E - efektívnosť: s maximálnym prínosom pre usporiadanie vášho priestoru a času, myšlienok a zdrojov (vrátane informačných technológií) a stanovovanie priorít. M - motivácia: Aby ste si boli plne vedomí výsledku, ktorý potrebujete, udržujte sa v dobrej kondícii pomocou krátkodobých a dlhodobých „úloh“. A - iniciatíva: osobne sa zúčastniť na vzdelávacom procese, fyzicky aj psychicky, aby ste pochopili, čo študujete.

Pridelte dostatok času na štúdium

Úspech vysokoškolských študentov do značnej miery závisí od toho, koľko času a ako dlho sa doma pripravujete. Demontujte všetky materiály triedy, prezerajte si poznámky a poznámky. Trávte dosť času náročnými témami. Pokúste sa vyhnúť znalostným medzerám v predmete.

Nájdite vhodné pokojné miesto na domácu prípravu, kde sa nebudete rozptyľovať. Ak je pre vás vhodné pripraviť sa v skupine, vyberte si malý tím ľudí, s ktorými budete skutočne účinne zapojení.

2. Najlepší odborník na svete ste vy

Ak neviete, ako sa vysporiadať s konkrétnou prácou, predstavte si, že ste profesor alebo vynálezca, ktorý čelí problému globálneho významu. Odborníci považujú problém za zložitý, ale lepšie riešia zložité problémy. Mnoho študentov sa obáva, že nebudú mať dostatok schopností študovať vybraný kurz. Niektorí z nich v škole neštudovali dobre a obávajú sa, že sú „napísaní“ ako zlí študenti. Takéto panické myšlienky môžu veľmi skomplikovať učenie. Existujú určité cvičenia, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s panikovými útokmi a naladiť na seba menej kritické.

Žiadne napchávanie

Pokúste sa tento materiál nielen zapamätať, ale aj porozumieť. Je dôležité, aby sa vysokoškolák naučil, ako nadobudnuté vedomosti uviesť do praxe.

Platené vzdelávanie iba potom je to rozumná investícia do budúceho úspešného života, keď je školiaci materiál pochopený a dlho uložený v pamäti.

Pokúste sa pravidelne opakovať naučený materiál s intervalom niekoľkých dní. Mali by ste sa pripraviť na skúšky, ak študujete každý deň dve hodiny, namiesto toho, aby ste sa deň pred skúškou snažili naučiť všetky potrebné znalosti. Plánujte dopredu.

Stanovte si každodenné ciele

Napríklad takýmto cieľom môže byť 20 nových slov v anglickom jazyku alebo riešenie 10 problémov v matematike. Tieto jednoduché každodenné úlohy si nebudú vyžadovať veľa času, ale zdokonalia vaše zručnosti a pôjdu do prasiatka úspechov.

Stanovte iba pozitívne ciele a nezabudnite, že vaša práca a usilovnosť budú kľúčom k úspešnému štúdiu.

1. Definujte svoje ciele a určujte priority.

Čo chcete dosiahnuť v živote? Aj keď sa práve rozhodujete, koho chcete po ukončení štúdia pracovať, máte túžby a ciele (inak by ste tento článok nečítali). Definujte svoje ciele. Byť ambiciózni a rozmýšľať! Vytvorte si zoznam cieľov a pravidelne sa k nim vracajte. Tento zoznam vás bude motivovať, aby ste sa zlepšovali každý deň ako včera a aby ste správne stanovili priority.

2. Pestujte záujem a buďte zvedaví.

V skutočnosti nemusí byť žiadny, ani ten „zbytočný“ produkt taký nudný, ak sa v ňom pokúsite nájsť niečo zaujímavé. Všestranné znalosti rozšíria vaše obzory a nikdy nebudete hádať, kde a kedy vám budú užitočné (napríklad sa zrazu podarí udržať konverzáciu o vzácnom koníčku svojho budúceho klienta, dať ho do svojho vlastníctva a nakoniec získať veľký projekt pre svoju spoločnosť).

3. Down s otáľaním!

Začatie prípravy na skúšku v jednu noc je zlý nápad. Nielenže zabudnete, čo ste sa naučili za pár dní, nebudete mať dostatok spánku, budete sa cítiť zle a stratíte koncentráciu na skúšku.
Kľúčom k úspešnému štúdiu je denné štúdium. Rozdeľte tému na sekcie (je známe, že lepšie zapamätáme informácie do malých častí), študujte každú jednu na druhú. Vytvorte rozvrh triedy a prísne ho dodržiavajte. Osvojte si základy riadenia času, aby ste správne rozdelili svoj čas.
Ak sa budete riadiť touto radou, budete prekvapení, keď zistíte, že materiál lepšie rozumiete a v noci pred skúškou budete pokojne spať, nie panike, v priebehu niekoľkých hodín sa pokúsite naučiť celý priebeh matanalýzy.

4. Precvičujte sebakontrolu a disciplínu.

Disciplína a schopnosť pracovať vám pomôžu nielen na univerzite, ale aj vo vašej budúcej kariére. Verte mi, všetci úspešní ľudia sa jasne ovládajú, konajú a emócie.
Postupujte podľa harmonogramu, cvičte každý deň, zamerajte sa naraz na jednu úlohu.
Nenechajte sa rozptyľovať sociálnymi sieťami a internetom (mimochodom, existujú špeciálne aplikácie, ktoré vám umožňujú blokovať prístup do siete počas nastaveného času), vypnite všetky pripomenutia a signály na svojom mobilnom telefóne, vysvetlite svojim rodičom / priateľom / mladému mužovi alebo dievčaťu, že ste zaneprázdnení a slobodní na určitý čas vylúčte domácich miláčikov z miestnosti a na chvíľu sa zbavte všetkého, čo vás rozptyľuje.
Nezabudnite však na to, aké ťažké to môže byť: bez bolesti niet víťazstva.

5. Sledujte svoju každodennú rutinu a buďte fyzicky aktívny.

Ak sa chcete úspešne zapojiť a byť produktívny, musíte sa udržať v dobrej kondícii a mať veľkú zásobu energie. Ak to chcete urobiť, musíte (nech sa vám zdajú nie nové a nudné!) Spať 8 až 9 hodín denne a zapájať sa do vlastného tela.
Vstaň skoro - takže budeš mať viac času na štúdium (večer sme viac naklonení odpočinku a zajtra a deň po zajtra). V dopoludňajších hodinách ste produktívnejší a koncentrovanejší (aj ten najsvedčenejší sova sa môže vďaka disciplíne obrátiť skorým vtákom).
Cvičte svoje telo! Šport a aktívny životný štýl vám poskytnú obrovské množstvo energie, ktorá vám umožní rýchlejšie premýšľať a pamätať si na nové informácie. Vďaka tomu budete mať viac času na to, aby ste si ich užili. Okrem toho sú športy skvelým spôsobom, ako zmeniť aktivity.

6. Prestávky.

Všimli ste si, že už 20-30 minút po začiatku vyučovania sa vaša myseľ začne blúdiť na nesprávnom mieste a vy budete rozptyľovaní?
V skutočnosti je osoba schopná nepretržite udržiavať pozornosť na tú istú tému po obmedzenú dobu a táto suma je čisto individuálna. Zaznamenajte si čas, ktorý ste schopní sa sústrediť na svoje štúdiá, a po prestávke: dajte si občerstvenie alebo pitnú vodu (je to veľmi užitočné pre vaše telo, najmä pre mozog), pochybnosti, chodte po miestnosti alebo sa rozbite na šport, otvorte okno alebo na prechádzku.
Nastavte si rozvrh tak, aby bral do úvahy také prestávky a zmeny aktivity.
Mimochodom, zmena prostredia a spôsob, akým študujete predmet, vám pomôžu lepšie si zapamätať. Spolu s vedomím mozog zaznamenáva informácie o okolitej atmosfére: o mieste, kde cvičíte, o zvukoch a hudbe, ktorá v tom čase znie. Čítajte poznámky a knihy, počúvajte prednášky v prehrávači, častejšie meníte svoje postavenie - sedte, stojte a dokonca aj v pohybe. Ak ste vizuálni, venujte viac času nahrávaniu informácií, ak ide o zvuk, prečítajte si anotáciu na rekordéri, začnite používať zvukové knihy a častejšie ich počúvajte.

7. Vizualizácia a model.

Ak si chcete niečo lepšie zapamätať, predstavte si model študovaného predmetu. Nejde iba o diagramy, tabuľky a iné spôsoby vizuálnej prezentácie informácií, ale aj o mentálne modelovanie.
Ak chcete niečo študovať efektívnejšie, vytvorte nejakú logiku - mentálny model, v ktorom bude každý nový kúsok informácií logicky integrovaný do existujúceho systému. Napríklad môžete študovať fyziku na základe časovej osi: spočiatku existovali počiatočné predstavy o svete okolo nás, potom sa objavila starodávna fyzika, potom newtonovská mechanika, elektrina, magnetizmus, objav elektrónu, Einsteinova teória relativity, kvantová teória, astrofyzika, atď. Všetko sa potvrdilo alebo vyvrátené hypotézy z minulosti. Je to logické, a preto ľahšie zapamätateľné, nadviazať vzťahy a porozumieť im. A porozumenie je oveľa dôležitejšie ako len zapamätanie si informácií.
Ďalším spôsobom, ako si niečo pamätať, je použiť asociatívny riadok. Vytvorte si svoj vlastný systém združení pre každý konkrétny predmet, pomôže to efektívnejšie vyvolať potrebné informácie, najmä v stresovej situácii s náhlym zlyhaním pamäte pri skúške.

8. Zúčastnite sa prednášok a buďte v nich aktívny.

Prednášky a prednášky nie sú také zbytočné, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Po prvé, učiteľ sa môže odchýliť od školiacej príručky alebo učebnice. Po druhé, je to živá komunikácia, keď môžete klásť otázky a získavať spätnú väzbu. Nakoniec účasť na prednáškach ušetrí čas, ktorý by ste strávili čítaním učebníc (najčastejšie sa učiteľ pýta na materiál, ktorý sa prednáša).
Kultivujte aktívne počúvanie: buďte opatrní, sledujte zhrnutie a nebojte sa byť tým čudným človekom, ktorý neustále kladie hlúpe otázky. Čím lepšie pochopíte materiál v prednáške, tým menej času budete potrebovať na štúdium pred skúškou.
Mimochodom, účasť na prednáškach a aktivita na nich je tiež užitočná, pretože mnoho učiteľov kladie testy a / alebo známky automaticky na skúšky - pre účasť a vašu účasť. Úlohou učiteľa nie je zamestnať vás na skúške a dať ich na ďalší opakovaný pokus. Nechce na to strácať čas.

9. Uchovávajte poznámky správne.

Vytvorte si svoj vlastný systém abstraktov. Môže to byť akékoľvek, iba keby bolo pre vás výhodné s ním pracovať.
Jedným z najpohodlnejších existujúcich systémov abstraktov je systém Cornell.
To je spočiatku uchovávať abstrakt vo formáte kariet pre zapamätanie:

  • Rozdeľte plachtu na 2 časti: ľavý okraj, ktorý zaberá asi tretinu šírky listu, a pravý okraj, zvyšok listu.
  • Zhrnutie prednášok uchovajte na pravej strane hárku, pričom medzi odsekmi o rôznych témach vždy urobte veľké odsadenia.
  • Na ľavej strane listu napíšte všetky nadpisy, hlavné myšlienky a asociácie - urobte to po prednáške a opakujte materiál. Teraz zakryte pravú stranu abstraktu hárkom papiera a otestujte sa, nakreslite tituly vľavo.
  • Ponechajte pole nižšie pre nadpisy a podsekcie sekcií. Preto bude oveľa ľahšie nájsť potrebné informácie v prehľade.

Pred skúškou vyzvite spolužiakov, aby vypracovali abstrakt agregátora: zozbierajte to najlepšie z nich a vytvorte jeden, v ktorom bude v štruktúrovanej podobe najkompletnejší materiál. Takto sa nielen pripravíte na skúšku, ale tiež si zaslúžite rešpekt svojich spolužiakov (získajte znamienko plus v karme) zaslaním kompendia. Ak existuje veľa materiálu, môžete rozdeliť prácu medzi niekoľko ľudí a na konci výsledné poznámky spojiť do jednej.

10. Pomoc a používanie pomoci.

Vytvorte si vlastnú mini-skupinu na prípravu na skúšky a domáce úlohy. Nech je to skupina rovnako zmýšľajúcich ľudí s rovnakými cieľmi. Buďte aktívni v skupine: vysvetlite materiál, pomôžte ostatným. Pomôže vám to nielen porozumieť a porozumieť materiálu (ako viete, lepšie rozumieme niečomu, keď to vysvetlíme ostatným), ale tiež sa naučíte, ako pracovať v tíme a rozvíjať vodcovské zručnosti.

11. Zúčastnite sa na projektoch a budujte vzťahy.

Buďte aktívny. Zúčastnite sa na konferenciách, vedeckej práci, tvorbe projektov, riešení prípadov na majstrovstvách. To vám pomôže vybudovať portfólio, ktoré potom predstavíte svojmu budúcemu zamestnávateľovi. Bude ocenený nad diplomom s vyznamenaním, pretože preukáže, že máte nielen vedomosti, ale aj praktické skúsenosti.
Majstrovstvá a konferencie o prípadoch pomôžu budovať vzťahy. Zoznámte sa, komunikujte a nezabudnite absolvovať exkurziu. To všetko vám pomôže získať prácu vašich snov oveľa rýchlejšie.

12. Pripravte sa na skúšky efektívnejšie.

Predpokladajme, že už máte správne prehľady alebo dokonca úplný agregátor abstraktov. Ale na prípravu na skúšku to nestačí. S najväčšou pravdepodobnosťou si učiteľ okrem lístkov položí ďalšie otázky, takže si znovu prečítajte kompendium. Urobte to aktívne: vytvorte mentálne modely, hypotézy, nájdite vzťahy, ktoré si nielen zapamätajú, ale aj vytvoria logiku a pochopia materiál.
Otestujte sa - urobte virtuálnu skúšku. Lístky na skúšky, ďalšie otázky z minulých kurzov, vypracované domáce úlohy (áno, je tiež potrebné urobiť ich, pretože v praxi je všetko ľahšie pochopiteľné ako teoreticky).
Nech sa vaše slabé stránky stanú vašimi silnými stránkami - identifikujte to, čomu rozumiete najhoršie a pracujte na týchto bodoch.
Na záver sa dozviete o niečo viac, ako ste sa zúčastnili na prednáškach: zaujímajte sa o ďalšie informácie, zaujímavé informácie a fakty.

13. Čo robiť, ak narazíte na kritického učiteľa.

Buďte otvorení kritike. Kritika môže byť konštruktívna a pomôže vám zlepšiť sa - všetko záleží na tom, ako sa na to cítite.
Ak sa vám učiteľ nepáči a on je voči vám sarkastický, pomyslite si, čo je dôležitejšie - jeho osobný prístup k vám alebo vedomosti, ktoré môžete získať. Ak sú vedomosti dôležitejšie, dokázajte, že sa s daným predmetom dá manipulovať. S najväčšou pravdepodobnosťou vás potom bude učiteľ rešpektovať.

14. Povzbudzujte sa.

Radujte sa podľa svojich predností. Koniec koncov, študentské roky by mali byť zábavné. Vyňatie pôdy z práce jeden deň v týždni len pre relaxáciu. Prejdite na koncerty, výstavy a filmy. Zaujímajte sa o všetko, čo vás obklopuje. Buďte neukojiteľní a nedbanliví. A ak si myslíte, že to všetko nemožno kombinovať so serióznym štúdiom, mýlite sa - s prísnym dodržiavaním harmonogramu a riadenia času nie je nič nemožné.
Nezáleží na tom, aké ťažké je učiť sa, pamätajte: vaše možnosti sú skutočne neobmedzené. Každý z vás sa môže stať dobrým študentom, získať vysoké skóre za testy a stráviť roky študenta s dobrým využitím ... Ak chcete. Neporovnávajte sa s ostatnými, iba so sebou - včera. Veľa šťastia

3. Použite všetky svoje zmysly.

Čím viac budete používať zrak, sluch a dotyk, a tým viac budete používať početné svaly vášho tela na sledovanie, rozprávanie, písanie, písanie na počítači, kreslenie alebo jednoducho pohyb, tým viac spôsobov získavania informácií do mozgu. Mozog dostane informácie z rôznych zdrojov.

4. Zistite, čo vás zaujíma.

Je takmer nemožné sa dozvedieť, či máte strach alebo sa nudíte. Je to omnoho ľahšie robiť, mať na pamäti výsledok, ktorý chcete dosiahnuť, ako sa učiť zo zmyslu pre povinnosť. Niektoré body sa vám zdajú byť menej zaujímavé - napríklad písanie seminárov, skúšky, pevné termíny. Ale tie isté veci zvyčajne prinášajú najväčšiu spokojnosť, keď sa darí dobre. Záleží na vás, či dokážete zistiť zrnká zlata v piesku.

5. Učte sa aktívne

Štúdium je veľmi prospešné, ak máte aktívny a osobný záujem. To znamená: analyzovať informácie získané z rôznych uhlov, venovať pozornosť, využívať rôzne príležitosti, robiť rozhodnutia, nájsť súvislosti medzi prijatými skutočnosťami. Dokonca aj najmenšia úloha vás priťahuje, aby ste sa aktívne zúčastnili na štúdiu materiálu. Univerzity od vás zvyčajne očakávajú určitú prípravu. A samozrejme sa od vás ako študenta očakáva, že budete mať na štúdium vážne. Вы можете действовать ответственно, только если чувствуете уверенность, если вы готовы к учебе на том уровне, который выбрали. Убедитесь, что вы готовы.

Будьте уверенными

Выбрасывайте из головы мысли о том, как труден материал, или что это выучить невозможно. Верьте в то, что у вас все получится. Это важно для вашей последующей успешной работы и успешной жизни. Все трудности можно преодолеть.

Шансы на успех высоки у тех, кто верит в себя и непрерывно движется к цели.
8 (495) 22-33-88-1
8 (495) 649-84-93
8 (800) 200-38-81
zadarmo na volania z regiónov Ruskej federácie

+7 (495) 957-70-09 Školiaca časť
+7 (495) 957-70-08 management
+7 (495) 957-70-08 účtovníctva
+7 (495) 957-70-06 Kurátori partnerských škôl
+7 (926) 307-89-58 Prípravné oddelenie
+7 (495) 22-33-881 viackanálový telefón
+7 (962) 988-84-06 Korešpondenčné oddelenie (vzdialené)

Moskva, metro Aviamotornaya,
Str. Letecký motor
Budova 8, s. 39.

6. Nájdite svoj vlastný spôsob učenia.

Aj keď všetci ľudia majú veľa spoločného, ​​každý sa učí svojím vlastným spôsobom. Musíte experimentovať s učebnými stratégiami a zručnosťami, o ktorých si nie ste veľmi istí. Ľudský mozog je systém, ktorý sa dokonale prispôsobuje. Pri vykonávaní rôznych úloh môžete použiť a kombinovať niekoľko stratégií a štýlov odbornej prípravy. Ak je váš študijný program navrhnutý tak, aby nezodpovedal vašim vzdelávacím preferenciám, môžete sa „prispôsobiť“. Napríklad. Ak uprednostňujete prácu s ostatnými študentmi, organizujte študijné skupiny a zdieľajte štúdium s priateľmi, pracujte v knižnici a zúčastňujte sa na živote študentov. Ak chcete pracovať podľa vlastného rozvrhu, zorganizujte si čas tak, aby sa vám zdalo, že patrí iba vám. Ak uprednostňujete prácu podľa ucha, zaznamenajte prednášky a ukážky z učebníc na rekordéri. Vyhľadajte školiace materiály, ktoré je možné stiahnuť na zvukové médium.

7. Premýšľajte o svojej budúcej kariére od prvých dní štúdia.

Učenie by nemalo byť abstraktné. Vaším cieľom je stať sa profesionálom a získať dobrú prácu. Dostanete ho, ak preukážete presne tie zručnosti a skúsenosti, ktoré sú potrebné pre zamestnávateľa. Počas štúdia na vysokej škole sa pokúste získať: zručnosti v oblasti tímovej práce, zručnosti v riešení problémov, zručnosti v oblasti kreatívneho myslenia, samoorganizácie. Využite na to všetky funkcie vrátane skupinových úloh, praktík a stáží.

8. Sledujte svoj pokrok a objektívne sa hodnotte

Napíšte, aké kroky ste podnikli na rozvoj tejto alebo tej zručnosti. Zistite, čo pre vás znamená pokrok. Môže to byť riešenie osobnej úlohy (napríklad získať určitú známku za úlohu) alebo malý krok k vyriešeniu problému (napríklad požiadanie učiteľa po prvýkrát, naučenie, ako prísť včas, ak máte problém s časovým rozložením). Je dôležité uznať vlastnosti a zručnosti, ktoré už máte. Môžete začať „mechanicky“, to znamená vyplniť dotazník, vyhodnotiť seba, uprednostniť a zozbierať informácie o sebe. Postupne sa bude proces informovanosti prehlbovať. Sebaanalýza a osobný rozvoj pomôžu vo všetkých oblastiach života vrátane štúdia.

9. Naučte sa správne používať tieto informácie.

Väčšina univerzít nemeria počet skutočností, ktoré ste uviedli v odpovedi, ale ako tieto údaje používate. Nestačí len zapamätať si vybrané odseky pre skúšku. Predpokladá sa, že preukážete schopnosť hodnotiť a vyberať zmysluplné a vynecháte informácie, ktoré nemajú veľký význam. Ľahko prepojte rôzne myšlienky a myšlienky, pochopte, čo študujete v rámci vášho kurzu, štruktúrujte svoje myšlienky a vedomosti takým spôsobom, aby ste presvedčivo argumentovali.

10. Naučte sa relaxovať

Vaša štúdia je pravdepodobne neúčinná, ak ste: pokračovali v práci, hoci ste príliš unavení na sústredenie, namiesto kladenia otázok a kladenia otázok, čo ste počuli alebo čítali, sedeli a študovali, a pýtali sa, čo ste počuli alebo čítali, a teraz sa vaše myšlienky potulujú niekde ďaleko, zapamätajte si materiál bez pochopenia toho, čo učíte, nepožiadajte o pomoc, keď ju skutočne potrebujete, nesúvisia s vedomosťami, ktoré ste dostali pri štúdiu rôznych predmetov, nekorelujú študovaný materiál real life. Pokračujte od opaku - a vaša štúdia bude efektívna.

Pin
Send
Share
Send
Send