Užitočné tipy

Panna Cotta s cherry

Pin
Send
Share
Send
Send


Chlapci, dali sme svoju dušu do Bright Side. Ďakujem za
že objavíte túto krásu. Ďakujem za inšpiráciu a husia koža.
Pripojte sa k nám na Facebooku a VKontakte

Puding je tradičný anglický dezert založený na vajciach, obilninách, mlieku, tvarohu, múke a ovocí. Existuje veľa variantov tohto jedla, ktoré sa líšia kombináciou prísad a metód varenia. Iba jej lahodná chuť zostáva nezmenená.

Recept na varenie doma

  1. Nalejte želatínu do malej misky, nalejte čistú vodu a nechajte pôsobiť 10 minút. Nádobu vložte do vodného kúpeľa a za stáleho miešania zahrievajte, až kým nie sú pevné látky úplne rozpustené. Vyberte nádobu z vodného kúpeľa a nechajte vychladnúť.
  2. Nalejte smotanu do hrnca, pridajte cukor, vanilkový cukor alebo vanilín a nechajte ho zohriať. Za stáleho miešania nechajte zmes úplne rozpustiť a odstráňte z tepla. Na želatínovú zmes nalejte niekoľko polievkových lyží sladeného krému, premiešajte a preneste výslednú tekutinu do zvyšku krému, dobre premiešajte, až kým nebude hladká.
  3. Po úplnom ochladení nalejte krém do pohárov alebo krémov, odošlite do chladničky na pol hodiny. Roztriediť čerešne, opláchnuť a osivo, zlikvidovať v cedníku alebo sitku.
  4. Pripravte čerešňovú želé podľa pokynov na obale (nalejte 60 g želé asi 300 ml vriacej vody, miešajte, kým sa zvyšok úplne nerozpustí). Počkajte, až želé úplne vychladnú.
  5. Odstráňte plesne z chladničky, krémovú vrstvu rovnomerne natrite čerešňou a jemne nalejte čerešňovou želé. Panna cotta nechajte v chladničke najmenej 4 hodiny, aby sa vrchná vrstva spevnila.
  6. Vyberte pripravené formy z chladničky, ozdobte ich podľa chuti a podávajte. Bon chuť!

Podobné recepty:

Nuts & Chocolate Rice Pudding for Kids Menu

Tekutý puding: recept s fotografiou krok za krokom v peci

Pudingový recept doma s fotkou krok za krokom: jednoduchý a chutný

480 minút / Medium

Želé z jabĺk doma: jednoduchý recept

480 minút / Medium

Dezert pre milovníkov deň

480 minút / Medium

Pin
Send
Share
Send
Send