Užitočné tipy

Ako spievať vyššie

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý je zvyknutý na to, že iba skúsení, úctyhodní speváci alebo speváci môžu spievať vysoké tóny a bežné hodiny vokálu neznamenajú rozvoj takej zručnosti, ktorá je zbytočná. To sa však zásadne mýli.

Ak váš hlas odkazuje na soprán, potom pre vás nebudete vedieť, ako správne vykonať všetko správne. Povie vám a povie vám, čo máte robiť s učiteľom vokálu. Pokúste sa vybrať dobré štúdio s profesionálnymi učiteľmi.

Ako sa naučiť spievať vysoké tóny?

Učiteľ vám ukáže, ako správne a ľahko spievať vysoké tóny, ale musíte prísne dodržiavať všetky pokyny a pokyny. Napokon, ak máte dostatočne nízky hlas, môže byť pre vás ťažké zapísať si poznámku.

Pred vyučovaním vždy venujte náležitú pozornosť spevu. Toto sa vykonáva na zahrievanie hlasiviek tak, aby neboli poškodené v procese spevu. Ak sa skandovanie vykonáva kvalitatívne, potom pochopenie toho, čo robiť, príde dosť rýchlo. Vyhrievané väzy sú poslušnejšie a flexibilnejšie, preto sa poznámky budú robiť pohodlnejšie.

Ak ste vlastníkom tichého hlasu z prírody, nemali by ste sa snažiť úmyselne spievať nahlas a nútiť zvuk, pretože existuje riziko núteného zvuku a môžete zostať bez hlasu dlhú dobu. Kontaktujte učiteľa. Spočiatku to bude ťažké a ťažké, ale v prvých fázach je to ťažké v každom podnikaní. Hlavná vec je nezastaviť sa na pol cesty. Pri speve sú dôležité pravidelné a prebiehajúce aktivity.

Aj keď máte nízky hlas, neznamená to, že vysoké noty nie sú pre vás. Napríklad jazzové vokály sú v tomto ohľade neuveriteľne užitočné. Na týchto kurzoch vás naučia, ako zúfaliť váš hlas bez toho, aby ste sa zvlášť namáhali. Jazzový štýl dokonale prispieva k rozvoju hlasového rozsahu a hlasovej mobility. Dozviete sa, ako ľahko a rýchlo prestavať z vysokej skladby na druhú, budete schopní vykonať pomerne zložité práce z technického hľadiska.

Je tiež potrebné venovať pozornosť výučbe akademických vokálov. Toto je klasický prístup hlasom, ktorý je základom správneho spevu. Po získaní hlasu poskytovaného akademickou cestou môžete ľahko vykonávať klasické aj popové diela. V hodinách akademických spevov budete rozumieť tomu, ako sa naučiť spievať vysoké tóny s otvoreným hrdlom tak, aby zvuk voľne prúdil.

Ak ste sa vážne rozhodli spievať, vokálna škola je presne to, čo potrebujete. Stojí za to nájsť vhodnú školu s dobrými učiteľmi a začínajúcimi triedami. Naučíte sa, ako spievať vysoké tóny hlasom v hrudníku a ako nízko spievať vysoké tóny bez toho, aby ste zaťažovali hrtan. Ak je hlasový prístroj napätý, zvuk je škaredý a stlačený. Je dôležité dosiahnuť let, ľahkosť zvuku, možno to dosiahnuť uvoľnením hlasiviek, zbavením nadmerného napätia.

Po dobrom akademickom hlasovaní nebudete mať žiadne problémy, kým nebudete spievať popovým spôsobom. Bude potrebné, aby bol zvuk trochu otvorenejší, tútor o tom bude hovoriť podrobnejšie a jasne to preukáže. Popový spev je kríž medzi akademickým a ľudovým. Je zložitejšie ovládať jazzový štýl, preto je potrebné navštevovať hodiny tohto konkrétneho smeru, pretože tam budete musieť robiť tvrdú prácu, rozvíjať väzy a pracovať takmer ako atlét v telocvični.

Pomôcť spevákovi

Hlavný hlas alebo ako spievať vysoké tóny?
Autor: Irina Ramzina
01.09.2009 17:09

Je možné spev nad hlasovým rozsahom hlasu?

Samozrejme áno! Aj keď je to možné! Avšak v tejto veci je v mysliach najčastejšie zmätok a zmätenosť. Áno, každá osoba má nad hornou hranicou reči „horný“ hlas. Toto je falsetto. Zvuk falsetu sa natoľko líši od zvuku hlasu hrudníka, že vo svojej čistej podobe sa falsetto používa v moderných spevoch iba fragmentárne.

Takže vysoké tóny sú k dispozícii iba pre jednotky, ktorých hlas má od prírody potrebné vlastnosti? Ďakujem Bohu nie, ale poďme na to v poriadku ...

Hlasová časť (segment, rozsah) vášho hlasu je najznámejšou, najpohodlnejšou, najprirodzenejšou, ak chcete, jeho (hlasovou) časťou. Od detstva používame zvuky reči a zriedka sa uchyľujeme k iným, vyšším. V moderných piesňach je najväčšia časť melódie napísaná špeciálne pre reč speváka. Existuje veľa populárnych piesní, ktorých tessárium neprekračuje reč, aj keď skladateľovi je ťažké otočiť sa na oktávu. Mnoho ľudových piesní a, ako ich prirodzené pokračovanie, bardských piesní, ako aj piesní písaných v štýle šansónu, má rečovú tessituru.

Zložitejšie skladby iných smerov už nemôžu byť obmedzené na rečový rozsah hlasu speváka, ale vyžadujú ho, hlas, väčší rozsah. Moderní speváci ovládajú svoj hlas v rozsahu, ktorý sa rozširuje vyššie a oveľa vyššie ako reč. Ale ich vokály vôbec nie sú falsetto!

G. Leps a S. Pyekha „Nie je tvoja“ (sólo G. Lepsa)

Pelagia "Home" (Depeche for Depeche Mode)

Porovnať falsetto s vyškolenými hlava (takzvaná „nadrechivoe“ časť nášho hlasu) podľa zvuku profesionálneho speváka - umiestnenie slona vedľa čajníka je každopádne príliš veľký rozdiel. Bolo by chybou predpokladať, že dobrý profesionálny zvuk je produktom prírody a len málo z nich ho dokáže dosiahnuť.

Nie! Iba pár z nich to dosiahne jednoducho preto, že si potrebujete rozvíjať svoj hlas, za prvé, správne a za druhé, je dosť dlhá a náročná. Bohužiaľ, nie každý má trpezlivosť a odhodlanie a, aby som bol úprimný, mnoho vokálnych učiteľov jednoducho nemá dostatok vedomostí.

Moderný model odovzdávania hlasu sa celkom, hoci nie vo všetkom, úplne odlišuje od tradičného klasického modelu používaného v hudobných školách a iných vzdelávacích inštitúciách.

O niektorých technikách, ktoré slúžia na rozvoj vášho hlasu a majstra, si môžete prečítať v počiatočnej fáze vysokého registra v článku „Ako rozvíjať hlas. nízka! “

Takže môžete zmeniť svoje falsetto na dobrý hlas hlavy, a toto nie je mystika, musíte vedieť ako. Aj keď spočiatku je lepšie ešte stále určiť počiatočné „veľkosti“ vlastného falseta, oblasti činnosti.

Ako už bolo spomenuté, fyziologicky je „horný“ hlas vytváraný iným spôsobom činnosti hlasiviek. Záhyby sú napnuté v porovnaní s ich obvyklou rečou, stavom. Súčasným rozťahovaním a stenčovaním sú záhyby schopné vibrovať s vyššou frekvenciou ako v ich prirodzenej podobe (video o tomto procese si môžete prezrieť na stránke „Ako sa vytvára hlasový zvuk?“).

To poskytuje možnosť telefonovania vyšších zvukov ako v každodennej reči. Proces napínania záhybov sa samozrejme uskutočňuje vo výške zodpovedajúcej prechodnej časti hlasu a veľmi rýchlo, spasticky. Rozvoj tohto efektu nemôže byť eliminovaný žiadnym hlasovým tréningom - toto je, bohužiaľ, podstata hlasu.

Keď budem trochu vpredu, poviem, že jednou zo schopností vyškoleného vokalistu je schopnosť „tento maskovať“ tento skok, urobiť ho pre diváka nepočuteľným, čím sa zabezpečí plynulé spojenie reči a falsetových častí jeho hlasu. Je to náročná práca, a čo je najdôležitejšie, zdĺhavá, ale celkom samostatne uskutočniteľná. Po vykonaní tejto práce na vlastný hlas už nemôžete hovoriť o falsete. Hlas v tejto časti rozsahu získa rovnováhu, zafarbenie, to znamená, že sa stane skutočným hlasom hlavy.

Čo sa týka hlasu hlavy, návštevníci webu kladú veľa otázok. Ak vás zaujímajú podrobnosti, môžete si prečítať aj informácie z rubriky „Spýtal sa? Odpoviem. „A„ Podrobnosti listom. “ Rozsiahlejšie a presnejšie informácie o hlasových registroch nájdete v článkoch v časti „Základné vedomosti a zručnosti“.

Najlepšie je začať s určovaním „rozmerov“ rozsahu falsetu od prechodnej časti. Venujte osobitnú pozornosť - zložité prechodné noty (noty) sa začnú úplne ľahko prehrávať, ak ich spievate s falsetovým režimom skladania (falsetto).

Ďalej, ako pri hľadaní rečovej sekcie, v poltónach je v technike legato povinné, stúpame nahor, zatiaľ čo hlas to môže robiť bez zbytočného stresu. Skôr alebo neskôr sa budú pocity podobať tým, ktoré ste zažili, keď ste dosiahli prechodnú časť - napätie, odpor, nepohodlie. To znamená, že ste sa dostali na ďalšie prechodné miesto, kde ste oddelili falsetto REGISTER hlasy vyššej píšťalky.

Tu končí váš falsetto web, to je jeho vrchol. A kde je spodná hranica, jediná podrážka?

Z prechodnej noty prvej prechodnej časti (medzi rečou a falsetovým rozsahom) začneme klesať v poltónových číslach pomocou techniky legato. Záhyby - v režime falsetto! Niekoľko zvukov dole a falsetový režim záhybov zmizne, ako by sám o sebe spravil iba oblasť, o ktorej sa asi takpovedí. Teraz máte hranice nielen vašej reči, ale aj rozsahu falsetu.

Ak ich porovnáme navzájom a s klavírnou klávesnicou, obrázok bude vyzerať asi takto:

Teraz nezáleží na tom, v ktorej oktáve to bude, pre mužov a ženy, samozrejme, je to iné. Obrázok navyše zobrazuje časť prekrytia padajúcu na poznámky od Mi (E) do C (H) a vaša časť prekrytia môže byť v niekde inde, napríklad od F ostrého (F #) po (C), je dôležité, aby existovali tóny, ktoré sa dajú spievať v hlase akejkoľvek osoby RÔZNE ZLOŽKY alebo iné registrovať hlas.

V tomto konkrétnom prípade je prvá prechodná časť v poznámkach A (A), B (B), C (H), je zvýraznená modrou farbou. Poznámky Mi (E), Fa (F), F sharp (F #), Salt (G) môžu byť úplne pokojne spievané hlasom reči, alebo to môžu byť falsetto!

Hlasové registre teda nie sú pažba spolu navzájom prekryť navzájom, čo dáva spevákovi veľa príležitostí. Ktoré? Príležitosti naučiť sa diskrétne spájať dva najdôležitejšie registre - reč s falsetom (alebo hruď s hlavou, čo je to isté), získať hlas, ktorý je jednotný v zabarvení.

V multimediálnej učebnici „Vocal Mechanics“ sa podrobne hovorí o tom, ako to urobiť, aké cvičenia, ako často a v akom poradí sa majú podrobne vykonávať. Rozumiete, že rozsah jedného internetového článku je, samozrejme, dostatočný na predbežné zoznámenie sa s témou, ktorú robím. Pozývam tých, ktorí sa skutočne zaujímajú a sú pripravení na sebe pracovať, na stránku učebnice.

Sekcia prekrývajúcich sa registrov a niekoľko ďalších poznámok (koľko ich je v priemere pár tónov) sa vokály nazývajú „stredným registrom“, o čom som hovoril v článku „Hrudný hlas a rozsah reči. Čo je spoločné? “ Teraz je zrejmé, že je dôležité vlastniť váš stredný hlasový register, pretože práve v tejto oblasti prechádza hlas hrudníka do hlavy. Ak teda chcete mať hlasový rozsah, ktorý presahuje viac ako jednu oktávu, musíte pracovať so „stredným registrom“.

Musíte však pochopiť, že stredný register nie je nejaký zvláštny druh práce našich hlasových skladačov, iba vokály nazývajú najkomplexnejšiu a najvýznamnejšiu časť hlasu. Naše záhyby v tejto sekcii sa postupne menia z práce v reči na prácu v rozšírenom falsetovom režime.

Tak či onak fyziologický hlasové registre (ktoré, opakujem, stredný register sa neuplatňuje) sú prepojené presne prechodovými sekciami, ktoré sú akýmsi vokálnymi majákmi.

Používanie materiálov stránok je povolené na základe povinného odkazu na zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send