Užitočné tipy

Ako variť croissanty

Pin
Send
Share
Send
Send


Syrové jedlá

Recepty na výrobky z cesta → croissanty

Croissanty so syrom a zelenou cibuľkou, z hotového lístkového cesta.

Francúzske raňajky croissantov, smotanového syra a čerstvých bobúľ.

Všetky práva na materiály umiestnené na webovej stránke www.RussianFood.com sú chránené v súlade s platnými zákonmi. Pre akékoľvek použitie materiálov z webu je potrebný hypertextový odkaz na www.RussianFood.com.

Správa stránok nezodpovedá za výsledok použitia kulinárskych receptov, metód ich prípravy, kulinárskych a iných odporúčaní, zdravotného stavu zdrojov, na ktoré sú umiestnené hypertextové odkazy, ani za obsah reklamy. Správa stránok nemusí zdieľať názory autorov článkov publikovaných na stránke www.RussianFood.comTáto webová stránka používa cookies, aby vám poskytla čo najlepšie služby. Ak zostanete na webe, súhlasíte s jeho pravidlami spracovania osobných údajov. SÚHLASÍM

Ako variť croissanty

Teplé croissanty s jemnou sviežou chuťou, čokoládovou, smotanovou alebo syrovou náplňou sú symbolom francúzskej kuchyne. Málokto však vie, že croissanty vynašli rakúski pekári, ktorí koncom 17. storočia zachránili Viedeň pred tureckými útočníkmi. Faktom je, že pekári vždy pracovali v noci, aby potešili obyvateľov mesta čerstvým chlebom a rohlíky ráno. Keď rakúski cukrári počuli čudné zvuky, okamžite o nich informovali strážcov. Ukazuje sa, že Turci kopali pod mestskými hradbami, ale ich plány neboli určené na uskutočnenie. Na počesť víťazstva pekári pečili bagety v tvare islamského polmesiaca. O sto rokov neskôr vyskúšala Maria Antoinette viedenské buchty a priniesla túto myšlienku do Paríža, ale francúzski kulinárski špecialisti si osvojili iba tvar bagelu a nazvali ho rohlík (polmesiac). Parížski kuchári začali pripravovať toto jedlo z lístkového pečiva a stále skutočný Francúz začína ráno voňavou bagetou a máčaním v horúcej čokoláde alebo káve. Mnoho žien v domácnosti hľadá vhodný recept na výrobu croissantov, pretože domáce pečivo je chutnejšie a niekedy naozaj chcete prekvapiť svojich blízkych novým dezertom. Pokúsme sa zistiť, ako francúzski kuchári varia viedenské bagely? Aké je ich tajomstvo?

Tvorba croissantov: Začnite s cestom

Klasické croissanty sa vyrábajú z listového pekárskeho droždia, pre ktoré berú najlepšie prírodné produkty. Samozrejme môžete použiť polotovar v obchode so zmiešaným tovarom, ale je lepšie miesiť základňu pre croissanty sami. Neviete, ako bolo pripravené cesto a nemôžete ručiť za kvalitu pečenia.

Takže berieme 350 g dobrého masla s obsahom najmenej 82% tuku, nechajte ho mierne rozmraziť, aby zostalo husté, ale nie pevné. Potom položte blok múky na zábal z múky, znovu prikryte fóliou, posypte múkou a rozdrvte, až kým nedosiahnete čistý obdĺžnik s rozmermi 10 × 12,5 cm. Dajte ho do mrazničky asi desať minút.

V tejto chvíli robíme test. 40 g čerstvého alebo 13 g suchého droždia (lepšie je užívať čerstvé droždie) sa rozpustí v 200 ml mlieka. Do 500 g prémiovej múky pridajte asi 2 g prášku do pečiva a preosievajte dvakrát. Do múky vhoďte 2 vajcia, pridajte 30 g práškového cukru, 30 ml rastlinného oleja a 8 g soli. Nalejte mlieko s rozpusteným droždím do výslednej zmesi a rýchlo mieste cesto, snažte sa ho udržať do 3 minút. Francúzi sa domnievajú, že dlhodobé hnetenie zhoršuje kvalitu pečenia, pretože nadmerný kyslík poškodzuje lístkové cesto.

Dôležité body - maslo by malo tvoriť najmenej tretinu múky, najlepšie polovicu, hoci ideálny pomer je 1: 1. Pred hnetením cesta sa všetky výrobky ochladzujú a vhodná teplota počas práce s cesta je približne 15–16 ° C.

Technológia na výrobu lístkového cesta pre croissanty

Z cesta vytvoríme obdĺžnikovú vrstvu s rozmermi 20 × 12,5 cm, zabalíme ju do plastového obalu a umiestnime na 30 minút do chladničky. V tomto prípade je žiaduce, aby teplota v chladničke bola približne 5 až 6 ° C. Dostaneme vrstvu z chladničky, položíme ju na stôl, jednu polovicu prikryjeme olejom, na vrch zavrieme druhú časť cesta a pritlačíme okraje. V tomto prípade by mäkkosť cesta a masla mala byť približne rovnaká. Cesto opatrne a opatrne rozvaľkáme v jednom smere tak, aby sme dostali novú vrstvu s hrúbkou asi 1 cm. Ak sa valec pripája na cesto, posypeme ho múkou. Výsledný obdĺžnik zložíme trikrát, skryjeme ho 15 minút v mrazničke a potom ho ponecháme 15 minút v chladničke. Cyklus valcovania a mrazenia zopakujeme ešte 6-krát a cesto vyberáme jednu hodinu v chladničke, aj keď ho môžete nechať cez noc. Pri príprave lístkového cesta dodržiavame dve dôležité pravidlá:

  1. V rámci jedného cyklu pohybujeme valčekovým kolíkom výlučne jedným smerom.
  2. Nabudúce prevracajte lístkové cesto iným spôsobom.

Ukazuje sa, že umenie výroby croissantov si vyžaduje veľa času, úsilia a samozrejme aj virtuozity, ktorá prichádza so skúsenosťami.

Ako variť croissanty: tvar a pečieme

Odložené cesto vyberieme z chladničky, znovu ho rozvaľkáme do obdĺžnika s hrúbkou 3 až 5 mm a nakrájame na vysoké trojuholníky. Toto je vhodné urobiť rozdelením dlhého obdĺžnika na 2 časti a rozrezaním každej časti v kľukatom vzore. Niektoré ženy v domácnosti rozvinú cesto v tvare kruhu a potom ho rozdelia na 6 trojuholníkov. V strede spodnej časti trojuholníka urobíme rez 1–2 cm - je potrebné, aby sa bageta mohla ľahko stočiť. Ak varíme croissanty s náplňou, položte ju na širokú časť trojuholníka, mierne ustupujte od okraja a potom pečivo zabalte do role. Croissanty však môžete spustiť aj po upečení a rozrezať ich na polovicu - náplň sa rozloží na spodnú polovicu bagelu, croissant sa na niekoľko minút vloží do predhriatej rúry a druhou polovicou sa uzavrie.

Po previnutí croissantov im dáme tvar polmesiaca a položíme ich na plech na pečenie, naolejovaný, v malej vzdialenosti od seba. Bagely ponecháme pol hodiny, po zakrytí uterákom, a keď sa stanú sviežou, namažte ich žĺtok a vložte do rúry, zohrejte na 200 ° C. Bagely pečieme asi 25 minút, kým nedosiahnú zlatohnedú farbu a potom podávame so slanou náplňou ako predjedlo a so sladkou náplňou - ako dezert.

Výber náplne pre croissanty

Napriek tomu, že klasický francúzsky croissant je vždy vyrobený bez náplne, moderné bagely sú stále plnené niečím chutným. Veľmi obľúbená čokoládová náplň, ktorá sa vyrába zo 100 g tmavej čokolády, 30 g masla, 1 lyžica. l. mlieko a 1 lyžička. koňak. Rozmiešajte čokoládu vo vodnom kúpeli, pridajte zvyšok a ochlaďte. Niektoré ženy v domácnosti zabalia do croissantu kúsok mlieka alebo horkej čokolády. Namiesto čokolády si môžete vziať uvarené kondenzované mlieko, bobule a ovocie, marmeládu, marcipán, hustý džem, džem alebo džem. Sušené ovocie s orechmi a náplňou tvarohu je dobré, na čo sa 200 g tvarohu pomelie s vajíčkom, 4 lyžice. l. cukor a vanilka.

Z nesladených náplní je šunka so syrom obzvlášť obľúbená - šunka by sa mala nakrájať na kocky a syr by sa mal strúhať. Dobré na vypchávanie kuracieho mäsa, hrude, zeleniny, húb, syra feta, rýb a morských plodov.

Nakoniec ste sa naučili, ako variť croissanty doma, okrem toho má stránka veľa podrobných receptov s fotografiami. Klasická verzia varenia s domácim listovým pečivom je samozrejme veľmi namáhavá a komplikovaná. Francúzski cukrári sa však domnievajú, že ak si cesto varíte vlastnými rukami na rožku, ukázalo sa, že je chutnejšie. Ako však môžete variť inak pre svoju milovanú rodinu?

Podobné kolekcie receptov

Ako variť croissanty?

Pin
Send
Share
Send
Send