Užitočné tipy

Ako si vybrať zdravé čínske jedlo s sebou

Pin
Send
Share
Send
Send


Náš skúsený tím editorov a vedcov prispel k tomuto článku a testoval ho na presnosť a úplnosť.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 10. Zoznam ich zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Tím pre správu obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu redaktorov, aby zabezpečil, že každý článok spĺňa naše vysoké štandardy kvality.

Čínske jedlá s sebou majú v posledných rokoch zlú povesť. V dôsledku spôsobu prípravy jedál a omáčok má takéto jedlo veľmi vysoký obsah kalórií a obsahuje veľké množstvo tuku a sodíka (najmä sodnej soli kyseliny glutámovej). Čínske jedlo však nepoškodzuje stravu a nezkazí zdravý stravovací plán, ak stále prejavujete slabosť a občas si ju vychutnáte. Strávte viac času skúmaním jedál a ovládaním veľkostí porcií, aby ste konzumovali relatívne zdravé čínske jedlá.

Registrácia užívateľa

Bez vášho vedomia nič nezverejňujeme

Registrácia užívateľa

Funkcie a výhody

organizátor

Funkcie a výhody

Registrácia užívateľa

Úspešne ste sa zaregistrovali
Ak chcete vyplniť ďalšie údaje, prejdite na svoj osobný účet

5 spôsobov, ako rozpočet a príjemne jesť v Číne

30. mája 2018 / Cestovanie

Čína je úžasná, nezvyčajne pestrá krajina s vlastnými tradíciami a zvykmi. Pokiaľ ide o jedlo, aj tu je všetko iné ako v Rusku. Dnes vám chcem povedať, ako v Číne môžete jesť chutné, lacné a uspokojujúce.

Prvá možnosť je jesť v jedálňach študentských areálov. Hlavným chodom je ryža. V Číne je ich veľa a je to lacná, v roku 2016 v priemere asi 3 mao (30 kopeck) na šálku ryže. Môžete si vybrať rôzne prísady pre ryžu: brokolica, hrach, kukurica alebo kuracie mäso. To všetko sa pripravuje vo veľkom množstve oleja a korenín, hlavne korenených. Dusená a suchá ryža sa u týchto druhov prísad dobre hodí. Tu je priemerná cena 2 juanov (20 rubľov) za príplatok. Takže môžete minúť v týchto jedálňach od 50 do 100 rubľov.

Študentské areály sú sústredené tak v centre, ako aj na okraji mesta, ceny nezávisia od odľahlosti, všade rovnaké. Za stravu pri vstupe musíte kúpiť kupóny. Dáte špeciálnym ľuďom, napríklad 10 juanov (100 rubľov) a dostanete kupóny za túto sumu, ktoré môžete okamžite minúť alebo odísť nabudúce.

Druhou možnosťou je pouličné jedlo. V Číne je ich veľa, je to lacné a chutné. Ale tu by ste mali byť opatrní, pretože môžete získať otravu jedlom! Na uliciach mesta sa predáva všetko - od plochých koláčov po ryžu a mäso. Cena koláčov sa pohybuje od 1 do 2 juanov (10 - 20 rubľov), náklady na kurča sú asi 5-7 juanov. Pouličné jedlo nájdete kdekoľvek, ale predovšetkým v centrálnej časti mesta.

Tretia možnosť súvisí s tzv. „Chifankou“, pretože Rusi v Číne nazývajú občerstvenie. Zo zaujímavého jedla tu môžete okrem ryže a cestovín vyskúšať aj malát. Je to čínska polievka, pre ktorú si sami vyberáte ingrediencie a kuchár všetko varí. Takáto miska podľa individuálneho receptu vás bude stáť v priemere 100 - 150 rubľov.

Dokonca aj v kaviarňach si môžete objednať ryžu a prísady. Je zaujímavé, že Číňania spočiatku slúžia prísadám a až potom ryži, ale pre cudzincov sú výnimkou. Okrem toho sa jedlá niekedy podávajú na okrúhlom stole, ktorý sa točí. To je veľmi výhodné, keď prídete na večeru s veľkou spoločnosťou. Stôl môžete otáčať, vyberať pokrmy, ktoré sa vám páčia, a položiť na tanier.

„Chifanki“ sa nachádzajú všade, rovnako ako naše supermarkety, iba vo väčšom počte.

Ak vám čínske jedlo nevyhovovalo alebo ste unavení, môžete jesť v moslimskej kaviarni. V skutočnosti sa tieto kaviarne nelíšia od inštitúcií s čínskou kuchyňou, pretože používajú rovnaké prísady. Mäso je z väčšej časti iné: v čínskych jedlách niekedy nerozumiete, čo presne jete, je to hlavne kura. V moslimskej kaviarni je priemerný účet okolo 150 - 300 rubľov.

V meste nie je toľko miest. V oblasti, kde som študoval, boli iba dvaja - nazývajú sa „moslimovia“. Adresy nájdete na internete alebo sa obráťte na miestnych obyvateľov.

Nakoniec sa môžete najesť v kaviarni s európskou kuchyňou alebo McDonald's. Tu je nám známe všetko: pizza, pečivo, hranolky, koláče. Mimochodom, sladký zub bude v Číne trochu neobvyklý, pretože koláče a sladkosti tu nie sú také sladké ako v Rusku a len veľmi málo čokolády.

Európska kuchyňa v Číne nie je veľmi častým javom. Priemerná kontrola, na ktorú by ste sa mali zamerať, bude okolo 500 - 900 rubľov. Kaviarne v európskom štýle sú sústredené v nákupných centrách, na nákupných uliciach av centrálnych oblastiach mesta, na miestach, kde sa stretáva veľké množstvo turistov.

Vo všeobecnosti je v Číne veľa miest, kam môžete ísť najesť. Vyberte si, čo sa vám najviac páči a užívajte si!

* P.S Ceny sú aktuálne za rok 2016

Autorka textu - Kristina Yakovleva
Všeobecné vydanie - Ksenia Gushchina
Dátum cesty - 28.8.2016 - 01.06.2017
Dátum zverejnenia - 30.5.2018

Komentáre (1)

Chutný článok)) Nemôžem pridať) Môj priateľ a ja som konkrétne išiel do južnej Číny s takmer žiadnymi peniazmi (2017). Náš quest navrhol, že 10-15 juanov je drahé, pretože jesť lacnejšie. Preto v podstate jedli ryžu. Pre 2 juanov je plný šálku a ľubovoľný počet prísad zadarmo. A chutné a dokonca aj prejedané. V miestnych štvrtiach je jedlo lacnejšie a dostupnejšie. V „turistickej kaviarni“ môžu bez hlavného jedla ryžu odmietnuť - nie je pre nich výhodné, aby vás kŕmili iba 2 juanmi. Starí ľudia, ktorí vlastnia dlhší čas, staré tradície a plusy, často ošetrujú hosťa čajom zadarmo. Mladí ľudia tlačia čaj od 8 juanov, hodnotiaci pohostinnosť). Rezance možno nájsť pre 5-6 juanov a v prehliadkovej kaviarni bude porcia 2-krát viac ako 10. Čínska vodka „za rohom“ je 5-krát lacnejšia. Neboj sa otravy. V uliciach sa jedia samotní Číňania. Keby bol niekto otrávený, bolo by to známe. Po dobu 3 týždňov v 7 čínskych mestách nás táto choroba nikdy nenavštívila) A samozrejme vždy požiadajte o ponuku v čínštine,)

Pin
Send
Share
Send
Send