Užitočné tipy

Ako rozlíšiť krokodílovú, kajmanskú a aligátorskú pokožku od falošnej kože?

Pin
Send
Share
Send
Send


Aligátor a krokodíl patria medzi starovekých obyvateľov našej planéty. Sú dokonca staršie ako dinosaury. Plazy sa podľa vedcov objavili na Zemi asi pred 200 miliónmi rokov. V procese evolúcie sa vzhľad týchto plazov nezmenil. K dnešnému dňu má rodina plazov 20 druhov.

Je potrebné poznamenať, že pre väčšinu obyvateľov sú všetky plazy „na jednej strane“: málokto vie, ako sa krokodíly líšia od aligátora. Ak ste jedným z nich a zaujíma vás táto otázka, potom je tento článok určený pre vás.

Všetci aligátori a krokodíly spolu so svojimi príbuznými - gavials a caimans - patria do čeľade krokodílov. Vyznačujú sa tvarom fúzovitého tela, ochranným pancierom nadržaných štítov, obrovskými silnými čeľusťami s mnohými zubami. Všetky krokodíly žijú v oblastiach s horúcou klímou. Tieto plazy sú zvyčajne rozdelené do troch rodín, hoci existujú samostatné druhy. Hlavnými rodinami sú krokodíl, aligátor a kajman. Indický gavial je samostatný druh. Napriek vonkajšej podobnosti sa druhy líšia veľkosťou. Posúďte sami: dĺžka tela u rôznych jedincov sa pohybuje od 1,5 do 7 metrov. Ako vidíte, rozptyl je významný.

Aký je rozdiel medzi krokodílom a aligátorom?

Napriek svojej popularite nie je táto otázka úplne správna. Bolo by presnejšie to parafrázovať: ako sa líšia aligátory od iných krokodílov? Táto formulácia je pravdivejšia, pretože aligátory sú samostatným rodom krokodílového oddelenia. Po vymyslení otázky je čas prejsť na porovnanie týchto zubatých predátorov. Koniec koncov, rozdiely existujú nielen vo vonkajších znakoch, ale aj v podmienkach, v ktorých aligátor a krokodílov žijú. Rozdiel medzi uvedenými plazmi je pomerne výrazný. Hlavným rozdielom je tvar hlavy. Na tomto základe je rozdiel najľahšie zaznamenateľný. Tvár aligátora je guľatejšia, v tvare pripomína písmeno anglickej abecedy „U“. A krokodíl je ostrejší a podobný písmenu „V“. Ďalším zrejmým rozdielom je odlišné „uhryznutie“ čeľustí, keď sa zatvárajú. V aligátore je horná čeľusť oveľa širšia ako dolná. To vedie k úplnému uzavretiu dna pri zatváraní. A krokodíly môžu vidieť zuby oboch čeľustí. Obzvlášť výrazné sú dolné tesáky. Tretím rozdielom je farba pokožky. V krokodíloch je celé telo pokryté malými čiernymi škvrnami, ktoré slúžia ako „snímače pohybu“. Áno, áno, zachytávajú pohyb výroby pomocou takého štrukturálneho prvku. V prípade aligátorov sú „senzory“ umiestnené iba v blízkosti papule. Nasledujúce znamenie môže slúžiť ako odpoveď na druhú obľúbenú otázku: „Kto je väčší - krokodíl alebo aligátor?“ Dĺžka tela posledného menovaného je v priemere kratšia ako dĺžka ostatných predstaviteľov uvažovaného oddelenia.

habitat

Pokračujeme v úvahách o tom, ako sa krokodíl líši od aligátora. Biotop je veľmi dôležitým faktorom, a to nielen pri porovnávaní týchto rodín (ale viac o tom neskôr). Aligátory sú bežné iba v sladkých vodách Číny a Severnej Ameriky, v iných častiach sveta sú vidieť iba krokodíly a kajmani. Mimochodom, krokodíly môžu žiť v sladkej aj slanej vode. Je to kvôli tomu, že majú v ústach špeciálne žľazy, ktoré odstraňujú prebytočnú soľ.

Každý deň dochádza k redukcii biotopov týchto plazov. Tento faktor nevyhnutne stavia krokodíly na pokraj vyhynutia. Týka sa to Južnej Ameriky a juhovýchodnej Ázie. Koniec koncov, stavba priehrad a výstavba kanálov spôsobujú nenapraviteľné škody na voľnej prírode. V dôsledku výrubu džungle sa úroveň zrážok znižuje, v dôsledku toho začnú vysychať tie nádrže, v ktorých sa našli krokodíly. Vyhynutie plazov je alarmujúce, a to nielen preto, že zmiznú celé druhy, ale aj z dôvodu narušenia ekologickej rovnováhy týchto regiónov. Napríklad na Floride, v prírodnej rezervácii Everglades, sa aligátori živia škvrnitou škvrnitou kapustou s kostnatými šupinami. Ten, ktorý stratil svojho prirodzeného nepriateľa, dokáže v krátkom čase zničiť všetky nárazy a bidlá. Aligátory navyše pomáhajú ostatným zvieratám prežiť v období sucha. Vykopávajú diery, čím vytvárajú malé nádrže, v ktorých sa nachádzajú útočisko, a cicavce - vtáky a plazy - zalievanie.

Vzhľadom na otázku, ako sa krokodíl líši od aligátora, si človek nemôže pomôcť, ale pripomína si svoje správanie a presnejšie ich zvyky. Aká vlastnosť mi príde na prvé pri spomenutí týchto predátorov? Správne, agresivita. Existuje názor, že aligátor je menej krvilačný ako krokodíl. Na druhej strane by sa malo chápať, že toto všetko je relatívne. Koniec koncov, žiadny z týchto plazov neuvoľní korisť zo zubov, ak sa im podarí chytiť obeť. A hoci sa nikto neodváži nazývať aligátorské tvory, napriek tomu sú to len labky v porovnaní s krokodílmi, ktoré dorastajú do 7 metrov a vážia viac ako tonu. Tieto príšery, najmä Níl, lovia nielen veľké zvieratá, ale aj ľudí.

Kontrola čiarových kódov

POZOR! Správny čiarový kód ešte nezaručuje 100% originalitu tovaru. Nesprávny čiarový kód je však jasným znakom falošného stavu.

Výrobky z krokodílej kože sa oceňujú od staroveku. Teraz sa krokodílová koža používa na odevy, obuv, tašky a doplnky. Krokodília pokožka je materiál, s ktorým je ťažké pracovať.
Majstri, ktorí pracujú s krokodílovou pokožkou vedieť, ako rozlíšiť pokožku krokodíl, kajman a aligátor.
Koža týchto zvierat sa považuje za krokodíla.
Medzi nimi je jeden zásadný rozdiel.

Krokodíly, kajmani a aligátory sú na rôznych miestach a klimatických podmienkach.
teda majú iný tvar a pokožku.
Medzi nimi však existuje všeobecná podobnosť.

Výkres na odliatku je podobný., ale má malé rozdiely, podľa obrázku môžete určiť kožu zvieraťa, ktoré je pred vami.

Aligátorová pokožka

Aligátorová pokožka - mäkké a odolné, odolné proti opotrebeniu a flexibilné. Aj keď za cenu, že je lacnejšia ako krokodílej kože.

Aligátor má vzorec so sekvenciou 2-2.

Aligátor má rozlišovaciu spôsobilosť na bruchu v podobe webu.

Caiman koža

Caiman koža lacnejšie ako jeho náprotivky: tenšie, rýchlo opotrebiteľné, bezva.

Kombinácia Cayman má kombináciu 4-4-2.

Výrobky z krokodílej kože vyzerajú drahé, vynikajúce a vďaka svojej sile slúžia dlhú dobu.

teda často krokodílová koža falošnánahradenie kožou ostatných zvierat.

Rozdiel medzi kožou aligátora a krokodílej kože alebo kajmanskej kože

Koža ktoréhokoľvek z týchto zvierat (krokodíl, aligátor alebo kajman) sa môže nazývať krokodíl, pretože všetky patria do rovnakého poriadku zvierat - krokodílov. Odborníci však stále radšej rozlišujú, najmä tých, ktorí pracujú so skutočnou krokodílovou pokožkou, pretože to je ich hlavný rozdiel od konkurencie. :) Neexistujú však takmer žiadne zásadné rozdiely vo vlastnostiach a vlastnostiach týchto kožiek.

Všetky rozdiely medzi týmito kožami spočívajú hlavne vo vzhľade a vzhľade pokožky. Bežný kupujúci však nebude schopný vo vzhľade určiť, ktorú peňaženku si kúpil od krokodíla alebo z aligátora, najmä ak produkt nemá kousnutú časť kože krokodíla.

Hlavným ukazovateľom používaným na určovanie typu krokodílov je jeho nadržaný výrastok v dolnej časti týlnej časti hlavy (šije), podľa ktorého môžu odborníci rozlíšiť krokodílovú kožu medzi druhmi: krokodíl, kajman alebo aligátor.

Pretože tieto zvieratá pochádzajú z rôznych rodín, žijú v rôznych klimatických zónach a biotopoch a majú rôzne tvary tela, ich pokožka je stále trochu odlišná. Napríklad krokodíly sa vyznačujú podlhovastou hlavou a majú jednotnejší vzhľad pokožky av strede takmer každého štvorca jeho vzoru kože je bodka. Pre aligátory je vzorka pokožky skôr ako web.

Krokodília koža je považovaná za najdrahšiu (hoci koža tupého krokodíla bola majstrami už dlho považovaná za najmenej kvalitnú), koža aligátora je o niečo lacnejšia, hoci je to tiež veľmi pevný a odolný materiál. Pri obliekaní sa koža krokodíla alebo aligátora zafarbí rovnomernejšie ako koža karimána, ale u neodborníkov nebude rozdiel zrejmý.

Kajman má lacnejšiu kožu ako ostatné, ale je to kvôli tomu, že kajman je menší ako jeho náprotivok, čo znamená, že niektoré výrobky nie je možné zošívať z celej pokožky, alebo budú mierne tenšie. Brušná osteodermia caimana je významnou prekážkou kvalitného spracovania produktu, takže pokožka caimanu je o niečo drsnejšia ako pokožka pravého krokodíla, ale nie všetci zákazníci si všimnú rozdielu.

Niektorí predajcovia používajú nevedomosť ľudí a môžu dať pokožke skutočného krokodíla lacnejšiu pleť. Najčastejšie je však pre kupujúceho dôležitý produkt, od ktorého typu krokodíla kupuje, aj keď len „prírodný krokodíl“. V skutočnosti neexistujú výrazné rozdiely vo vlastnostiach kože týchto plazov a ich počiatočná cena sa často líši v dôsledku výhradne marketingových predpokladov na trhu.

Ako rozlíšiť krokodílovú pokožku od falošnej

Vďaka vysokej cene a popularite je krokodílová koža pravdepodobne lídrom medzi kožou v počte falzifikátov a napodobenín. Pokožka z brušnej časti krokodíla je skôr falošná, pretože na nej nie sú takmer žiadne nadržané výrastky - tzv. Osteodermy, a preto sa ukazuje byť pružnejšou a podobnejšou klasickým typom kože. Existujú však aj tí, ktorí chcú napodobniť chrbtovú časť krokodíla, pretože je výraznejšia a zreteľnejšia ako pokožka z brucha krokodíla.

Výrobcovia hovädzieho dobytka sa neustále snažia prinášať kvalitu svojich „krokodílových“ modelov na prírodnú krokodílovú kožu, a teraz môže byť ťažké rozlíšiť jeden od druhého, pretože kvalitné falšovanie vyzerá ako skutočné. Existujú však spôsoby zisťovania podvodov, niektoré z nich sú uvedené v našich tipoch a trikoch:

  • Cena produktu z krokodílej kože je pravdepodobne najdôležitejším ukazovateľom prirodzenosti pokožky. Režijná cena výroby krokodílej kože je veľmi vysoká a nedá sa porovnávať s nákladmi na výrobu obyčajnej embosovanej kože. Takéto exotické nemôžu byť lacné!
  • Pretože v prírode neexistujú dva rovnaké krokodíly, koža každého z nich je jedinečná a jedinečná, napríklad ľudský odtlačok prsta. Dokonca aj bunky, ktoré tvoria krokodýľovú pokožku, sa navzájom líšia. Pri falošnej koži má pokožka často rovnaký vzorec ako na samotnom produkte, tak na rôznych výrobkoch toho istého modelu.
  • Dokonca ani brušná časť prirodzenej kože krokodíla nie je jednotná, pokiaľ ide o hrúbku a štruktúru, a často má nadržané výrastky, ktoré majú zvýšenú tuhosť a je ťažké ich zafarbiť. Odporúčame preto, aby ste venovali pozornosť rovnomernosti farieb - ak má produkt tvrdé, tvrdé oblasti, mali by ste vás upozorniť jasnou plnou farbou na celej ploche tašky krokodílej kože.
  • Koža krokodílov má nadržané výrastky a rôzne zahusťovadlá pre ochranu v prirodzenom prostredí. Predtým boli hlavným rozlišovacím znakom, pomocou ktorého bolo možné s dostatočnou mierou istoty určiť skutočnú pokožku krokodíla, ale nedávno výrobcovia „napodobenín“ začali robiť falzifikáty „krokodílovým reliéfom“. Teraz, aby ste sa uistili, že krokodílová pokožka je prírodná, musíte stlačiť prst na reliéfe tejto pokožky - pravdepodobne sa umyje falošnou kožou a pravá koža zanechá na prste hlboké stopy, ale nie ohyb sa trochu ohne.
  • Vzhľad pokožky výrobku z brušnej časti krokodíla by mal vyzerať ako bunky rôznych tvarov a veľkostí, pričom tieto bunky sa líšia rôznymi šírkami čiar. Pri falošnom prípade budú čiary aj štvorce rovnomernejšie a pravidelnejšie a postava ako celok bude vyzerať simulovaná. Pokožka z chvosta krokodíla alebo z jeho chrbta sa vyznačuje prítomnosťou zvlnených hrčiek neobvyklého tvaru, vďaka ktorým sa najviac oceňuje. Vezmite prosím na vedomie, že vzor týchto knolls sa neopakuje presne na susedných výrobkoch.
  • Ak starostlivo a starostlivo sondujete pokožku krokodíla, potom môžete cítiť podkožné platničky (osteoderm), nie je možné ich ani zlomiť, nehovoriac o falšovaní. Je tiež nereálne falšovať reliéfnu schému rastu rohov na koži, ale táto technológia nestojí pokojne a teraz môžeme vidieť rôzne verzie čínskych syntetických usní, ktoré sa snažia imitovať tieto prirodzené hľuzy inými metódami.

Aj keď presne sledujete všetky vyššie uvedené skutočnosti tipy na určenie prirodzenosti krokodílej kože Pri kúpe príslušenstva z neho stále existuje šanca, že sa ukáže, že ide o falošný produkt vysokej kvality. Preto naše hlavné odporúčanie zostáva rovnaké: Ak si chcete kúpiť výrobky zo skutočnej krokodílej pleti a nie ste sklamaní svojím nákupom v priebehu času - kupujte ich na dôveryhodných miestach, pre spoločnosti, ktoré pôsobia viac ako rok. Verte mi, že časy sú už dávno preč, keď sa podľa povestí dajú krokodílové výrobky z pravej kože kúpiť na trhu alebo v prechode. Dajte si pozor na podozrivé nízke ceny a budete mať šťastie!

V našom internetovom obchode si môžete kúpiť ako darček alebo pre seba:

Ďalšie informácie nájdete v našom článku: Ako rozlíšiť vrece od krokodílej kože od imitácie.

Pin
Send
Share
Send
Send