Užitočné tipy

Ako vyrobiť papierovú kocku

Pin
Send
Share
Send
Send


Premýšľali ste o tom, ako vyrobiť kocku z papiera a prečo je to potrebné? Povedzme, ako si vyrobiť kocku z lepenky sami, povieme vám ju a ukážeme vám ju. A aké užitočné funkcie získate s origami kockou? Dovoľte mi, aby som vám povedal: nezabudnite na kocky svojich detí s písmenami, z ktorých ste sa naučili pridať prvé slová, ktoré ešte nemôžete napísať. A ak vložíte papierovú kocku s obrázkami zo starých detských kníh, ukázalo sa, že to nie je o nič menej zaujímavé ako v našom vzdialenom detstve, tvorcovi skladačiek.

Možnosti hernej aplikácie kocky z farebného papiera sa nedajú spočítať. A nemusíte sa obávať, že by sa deti navzájom zranili hádzaním takejto hračky. Naše drevené boli ťažšie. Sme pripravení ukázať, ako vyrobiť papierovú kocku vlastnými rukami. Ste pripravení začať?

Jednoduchá papierová kocka

3D objemová hexánová kocka je zložená zo štvorcového listu papiera bez lepidla. A tu nie sú potrebné ani nožnice. Ak nie je orezaný ďalší „chvost“ z hárku A4, získajte prázdny štvorec. Zručnosť v nafukovaní balónov je však užitočná, pretože vás teraz naučíme, ako vyrobiť nafukovaciu kocku. Zaujíma vás to? Potom začnime:

 • Schéma 1 je vaša vizuálna referencia. Malo by sa použiť vždy, keď sa algoritmus skladania javí ako komplikovaný. Vezmite papierový štvorec a zložte ho diagonálne, potom na polovicu - všetko je to len označenie,
 • Zamerajte sa na diagonálne záhyby a vytvorte trojuholník, ktorý sa ohýba smerom dovnútra bočných rovín obrobku (pozri obrázok). 4 chodiace rohy v spodnej časti trojuholníka, ktoré musíte ohnúť smerom nahor 2 na každej strane obrobku,
 • Zložte opačné bočné rohy do stredu - tu je zvislá referenčná os. Opakujte na druhej strane. Chodiace rohy jedného z kužeľových výčnelkov (rohy sú „uzavreté“ na druhom) sú ohnuté dvakrát tak, aby sa dali opatrne vložiť do stredných rohov vreciek,
 • Podobne vložte dvojité prehnuté rohy do vreciek na zadnej strane obrobku. Kockový model je pripravený, zostáva mu dať objem. Nájdite otvorený roh a cez neho nafúknite rozloženie.

Kocka modulov: prefabrikovaná kocka 6 farieb

Ako vyrobiť kocku z lepenky na vlastnú päsť sme už uvažovali vyššie a pre túto modulárnu kocku bude dostatok viacfarebného papiera 6 farieb (alebo 3 opakujúcich sa). Dokonca aj bez kartónu sa ukáže, že algoritmus skladania modulov (každý jednotlivo a všetky spolu) je dosť hustý. Začnime s porozumením v etapách. Okamžite vás upozorním, že celý proces sa rozdelí do 7 krokov - zloženie modulov a zostavenie kocky (lepidlo môže byť silnejšie). Určitý čas sa strávi, ale výsledok vás určite poteší: kocky sa ukážu ako svetlé, farebné a nepotrebujú ďalšie ozdoby ani nástenné maľby.

 • Vezmite štvorcový kus papiera a zložte ho tak, aby ste dosiahli viditeľné oddelenie do 4 rovnakých pravouhlých rovín (pozri obr. 2). Ohnite malé rohy pozdĺž diagonálnych rohov počiatočného štvorca,
 • Zabalte „list“ plachty ako zatvorenie okien. Pomocou referenčných uhlov (predtým ohnutých) ohnite dovnútra predtým nepoužité rohy a potom ich zastrčte na obidve strany. Získate rovnobežník
 • Otočte štruktúru hore nohami, zahnite rohy smerom k sebe, aby ste dostali malý štvorec s trojuholníkovými ohybmi. Zarobte ďalších 5. také moduly.

Bloky spojte do kocky a do rohov stredných rovín v susedných blokoch vložte rohy modulov. Buďte inteligentní, v extrémnych prípadoch vám systém pomôže. Ako vyrobiť origami kocku jasných modulov, ste zvládli v praxi. Pokúste sa prilepiť kocku blokov vo fáze montáže tak, aby bola ešte silnejšia a nerozpadla sa na moduly v hre. Samozrejme môžete vziať štandardné skenovanie kocky, stačí ju vytlačiť a prilepiť - pripravené šablóny sú vždy po ruke. A ak vám typický vzor nevyhovuje a potrebujete originálnu počítaciu kocku v hre, môžete ju zložiť pre jednu alebo dve. Čo je jednoduchšie, keď viete, ako urobiť papier takou múdrosťou. Mohli by ste mať záujem skladať papierové veštky alebo žaby, ktoré otvárajú ústa.

Prázdna šablóna pre kocku Znalosť výroby papierovej kocky vám pomôže navrhnúť darčekovú krabičku alebo krabicu na sladkosti. Podrobnú výrobu krabíc sme už preskúmali v jednom z predchádzajúcich článkov. Proces výroby kocky s použitím obrobku sa začína konštrukciou výstružníka. Sweep je schéma, ktorá je navrhnutá tak, aby vyrobila objemovú kocku z lepenky alebo papiera.

Na prácu pri výrobe skenovania (obvodu) potrebujeme:

 • kúsok papiera
 • jednoduchá ceruzka
 • pravítko a nožnice.

Ako vyrobiť kocku z papiera podľa schémy:

 1. Nakreslite štvorec. Sledujeme ukazovatele: strany by mali byť rovnaké a uhly zodpovedajú známke deväťdesiat stupňov. Teraz si spomenieme na školské osnovy a zistíme, že kocka má 6 tvárí. To znamená, že na papieri by malo byť šesť štvorcov.
 2. Nakreslite ceruzku v blízkosti kocky identických štvorcov. Mnohí si budú myslieť, že ešte zostáva jeden zbytočný a nie je to potrebné, ale nie je to tak. Musí sa nakresliť vedľa ktoréhokoľvek zo štvorcov.
 3. Takže, podobne ako 6 nakreslených štvorcov, na ich pripojenie teraz potrebujete malé kvóty. Kreslia sa po stranách troch štvorcov. Okrem toho by ich šírka mala byť až jeden centimeter. Vystrihli sme schému a pokračovali v lepení remesiel. Je dôležité nezabudnúť orezať rohy kvót, pretože je lepšie a pohodlnejšie vykonávať prácu.

Po takýchto manipuláciách získate odmernú kocku, na ktorú môžete písať listy a kresliť zvieratá. Podobný dizajn môže byť vyrobený aj bez výkresu. Ako vyrobiť papierovú kocku s 12 stranami, je možné vykonať nasledovne:

Jednoduchá prefabrikácia

Tento spôsob výroby kocky je ľahší a nevyžaduje znalosti školských osnov. Pre organizáciu musíte nájsť hotovú kockovú šablónu na internete, vytlačiť ju a vystrihnúť, potom ohnúť papier pozdĺž vyznačených čiarkovaných čiar a prilepiť ho na hotové plavidlo. Týmto spôsobom sa ukazuje úžasná kocka, ktorú si vaše dieťa bude chcieť hrať.

Odporúča sa, aby sa origami kocka začala s najjednoduchšou možnosťou. Po vytvorení niekoľkých takýchto kociek sa naučíte, ako vyrobiť kocku z papiera a prejdete správnym postupom.

Jednoduché Origami

Pre túto papierovú kocku sa používa technika origami. Potrebujete iba list o šírke. Nie je potrebné žiadne lepidlo a nožnice sa použijú iba raz a potom, keď je potrebné odrezať vyčnievajúcu hranu. Ale na konci návrhu budete potrebovať veľa vzduchu, pretože remeslá sa budú musieť nafúknuť.

Vytvorenie jednoduchej origami kocky:

Simple Cube (Krok 1)

  Berieme list albumu ako základ. Zložte ju šikmo a odrežte lepiaci kus. Rozložíme záhyb a pred sebou vidíme štvorec. Týmto spôsobom sme označili ohybové čiary. Teraz musíte narovnať obrobok.

(Krok 2)

 • Po ohybe obrobok podľa označených ohybov zložíme do trojuholníkového tvaru. Teraz ohnite ľavý a pravý okraj v strede. Zostávajú voľné rohy, musia byť ohnuté smerom nahor. Podobné akcie vykonávame na všetkých stranách trojuholníka.
 • Teraz v strede ohýbame bočné rohy ku kužeľovitému výčnelku a opatrne ich vkladáme do vytvorených vreciek. Rovnaké činnosti sa musia vykonať na druhej strane obrobku.
 • Takže dostaneme hotovú kocku, treba jej dať objem. Je potrebné nájsť otvorený uhol a vháňať doň vzduch.

  Modulárna kocka

  Ak máte vedomosti o tom, ako vyrobiť papierovú kocku pomocou techniky origami a remesiel niekoľkokrát, môžete sa pokúsiť navrhnúť kocku z modulov. Vyžaduje sa šesť listov farebného papiera, výhodne 2 listy rovnakej farby. Pokiaľ ide o farebnú lepenku, je lepšie ju pre toto remeslo nepoužiť.

  Musíte tiež pochopiť, že takáto práca si vyžaduje veľa času, ale nakoniec získate nádherné remeslo. Pri výrobe je potrebné dodržať presný postup.

  Výroba modulárnych remesiel spočíva v zlúčení jednotlivých prvkov do jedného integrálneho dizajnu. Pri výrobe labute sme vykonali podobné činnosti.

  Proces výroby kocky modulov:

  1. Vezmite list, zložte ho na polovicu a rozdelte každú stranu na 2 časti. Potom zabalíme pravý a horný ľavý roh a spodnú časť ohneme smerom do stredu.
  2. Teraz ohnite hornú časť do stredu a zabalte ju do stredu, do tých rohov, ktoré sa v predchádzajúcich fázach nedotkli. Výsledkom by mala byť postava, ktorá sa svojím vzhľadom podobá rovnobežníku.
  3. Položíme remeslá tvárou na povrch, zahneme rohy smerom k nám a pozorujeme malý štvorec pred nami so zahnutými rohmi. Po podobných krokoch urobte ďalších päť častí, budúcu kocku.
  4. Po výrobe musia byť tieto časti zlúčené do jedného kusu. Na vytvorenie spojenia je potrebné vyplniť rohy každého prvku do vreciek.

  Po nejakom čase ste sa naučili, ako vyrobiť modulárnu papierovú kocku. A boli určite presvedčení, že konečný výsledok výroby má krásny vzhľad.

  Ak chcete, aby sa plavidlo nerozpadlo, je lepšie použiť lepidlo. Zabezpečí spoľahlivosť upevňovacích prvkov.

  Puzzle kocka

  Ak chcete rozvíjať svoje dieťa z papiera, môžete zostaviť skladačkovú kocku. Skladá sa z ôsmich malých kociek, ktoré sú vyrobené podľa vyrezaného vzoru. Veľká puzzle kocka má 6 strán, takže 3 z nich musia byť čierne a 3 by mali byť biele.

  Po príprave slepého pokusu prejdeme na zostavenie skladačky:

  • vezmite 3 biele kocky a 3 čierne kocky,
  • spájame ich pomocou obojstrannej pásky.

  Všetky puzzle kocka je pripravená, môžete ju dať dieťaťu.

  Yoshimoto Cube

  Pre mnohých ľudí je kocka Yoshimoto potešením. Prevráti sa a otočí sa na všetkých stranách a nerozpadne sa. Vyrába sa aj predchádzajúca verzia ôsmich malých kociek.

  Hlavným rozdielom tohto dizajnu je to, že sa môže stať prúžkom kociek. Mnohí si budú myslieť, že je ťažké vyrobiť takúto hračku samostatne, ale v skutočnosti to tak nie je.

  Na výrobu budete potrebovať:

  • hárky (počet sa líši podľa toho, koľko tvarov chcete získať),
  • pravítko a ceruzka
  • lepidlo,
  • nožnice.

  Po zozbieraní celého zoznamu sme pristúpili ku konštrukcii kocky.

  Ako vyrobiť kocku Yoshimoto z papiera:

  Yoshimoto Cube Diagram

  1. Skopírujte priložený nákres na pripravený materiál a uveďte jeho rozmery. Zadané parametre môžete zmeniť.
  2. Premiestnite výkres na vybraný materiál. Celkovo je potrebných osem šablón.
  3. Odrežte obrobok a prilepte ho na hotovú malú kocku. Vyrábame tiež ďalších 7 polotovarov rovnakej veľkosti.
  4. Teraz vezmeme pásku, položíme ju pod ňu a pomocou nite upevníme 8 kociek do pevnej štruktúry. Celá kocka je pripravená.

  Ak sa na výrobu kociek používa obyčajný papier, sú vhodné bežné pásky a nite a ak je výroba vyrobená z hustejšieho materiálu, je lepšie použiť pásku a lepidlo. Toto remeslo je pre deti veľmi atraktívne. Hrajú sa nielen s kockou, ale vyvíjajú sa tiež vo všetkých smeroch. Koniec koncov, na kocky si môžete nakresliť obrázky zvierat a písať listy.

  Šľahanie kocky

  Existuje spôsob, ako rýchlo prilepiť kocku papiera, Táto schéma obsahuje iba päť krokov:

  1. Stiahnite si vzor. Túto schému kocky môžete použiť na lepenie z papiera, alebo si môžete na základe navrhovanej možnosti vytvoriť vlastnú šablónu definovaním potrebných rozmerov pre ňu.
  2. Vytlačte výsledný vzor.
  3. Vystrihnite vzor pozdĺž vonkajších plných čiar.
  4. Zložte obrázok pozdĺž vnútorných vrstevníc.
  5. Vezmite kancelárske lepidlo a jemne ho nanášajte v malom množstve na malé biele značky. Potom ich musíte zasunúť pod okraje kocky a stlačiť na niekoľko sekúnd.

  Toto je jednoduchá a pohodlná schéma. Analogicky je možné, aby hrala papierová kocka, ak sa niekde stratia plastové. Nakreslite bodovú značku! Je pravda, že tento zázrak nie je príliš skákajúci, ale prvýkrát to môže fungovať.

  Zostavenie kocky papierových modulov

  Existuje aj ďalšia možnosť na vytvorenie papierovej kocky. Ak používate hárky papiera rôznych farieb, okraje budú viacfarebné. Postupujte takto:

  1. Vytvorte vodorovný ohyb, ohnite obidve hrany listu do stredu.
  2. Vráťte hárok do pôvodného stavu. Ohyby, ktoré sú oproti sebe.
  3. Okraje hárku ohnite znova do svojej stredovej čiary. Urobte excesy.
  4. Vložte jeden z rohov pod hornú vrstvu. To isté urobte s druhým uhlom.
  5. Otočte plavidlo na druhú stranu. Znovu robiť excesy.
  6. Výsledkom je, že získame prvok kocky alebo skôr jej tvár, ktorá má dve vrecká a rovnaký počet vložiek.
  7. Odseky 1 - 5 by sa mali opakovať päťkrát, aby sa na konci 6 takéto prvky získali.
  8. Ďalej musíte vložiť rohy dvoch prvkov, respektíve do dvoch vreciek tretieho.
  9. Ohýbajte produkt pozdĺž línií.
  10. Analogicky zoberte druhú polovicu kocky a potom ich spojte.

  Takto získame kocku, ktorá bude mať trochu komplikovanejšiu štruktúru ako tá predchádzajúca.

  Origami Cube

  Hotový model je mierne neobvyklý a krásny. Pre túto verziu papierovej kocky je potrebných 6 štvorcov papiera. Všetky môžu byť homogénne.a viacfarebné. Schéma tvorby je nasledovná:

  1. Najprv musíte rozhodnúť, kde bude predná strana plachiet a kde bude nesprávna strana.
  2. List papiera položte zadnou stranou nahor tak, aby sa každý roh pozeral na jeden zo štyroch svetových strán.
  3. Urobte dva záhyby: jeden vertikálne a druhý horizontálne, potom sa všetko vráti tak, ako to bolo.
  4. Ďalej musíte vykonať ďalšie dva záhyby, z ktorých každý predstavuje horný (dolný) roh a stred listu.
  5. Rohy by sa mali ohýbať pozdĺž línií vytvorených po kroku 4 a potom by sa mali robiť rovnako ako v štvrtom odseku a teraz by sa mali ohýbať iba medzi stredom listu a jeho okrajmi.
  6. Potom musíte ohnúť bočné rohy plachty dovnútra. Ak sa všetko urobí správne, na výslednom obrázku bude celá nesprávna strana uprostred.
  7. Ohnite dolný ľavý a pravý horný roh.
  8. Vytvorený tvar je ohnutý nad a pod a musíte mierne zvýšiť vrchnú vrstvu papiera. V dôsledku toho by horná hrana mala byť umiestnená na vrchu ohnutého rohu.
  9. To isté, čo je uvedené v ôsmom odseku, musíte urobiť s dolným okrajom a rohom.
  10. Potom postavu otočte na druhú stranu.
  11. Jeho ostré rohy by mali byť ohnuté do stredu.
  12. Prvá postava je pripravená. Na vytvorenie kocky je potrebných ďalších päť, takže musíte opakovať kroky 1-11 päťkrát.
  13. S každou časťou sa postupne vykonávajú ďalšie práce. Prvý položte na zadnú stranu a otočte ho o 90 stupňov v smere hodinových ručičiek.
  14. Medzi vrstvami papiera v časti je niečo ako vrecká. Tam musíte vložiť druhú časť a úplne.
  15. Ďalej je tretia časť vložená do vreciek dostupných na opačnej strane prvej časti.
  16. Potom sa modul musí otáčať v rovnakom smere a v rovnakom stupni ako v odseku 13, potom by sa mal umiestniť zadnou stranou nahor.
  17. Štvrtá časť je inštalovaná vo vreckách medzi druhou a treťou.
  18. Potom sa rohy druhého a tretieho prvku vložia do štrbín štvrtého.
  19. Výsledný modul sa musí otočiť o 90 stupňov do strany a rovnako vertikálne.
  20. Odhaľ to.
  21. Vložte piatu časť do viditeľných medzier a rohy postupujte rovnako ako v minulých prípadoch.
  22. To isté by sa malo urobiť na zabezpečenie šiesteho prvku na zadnej strane plavidla.
  23. Posledný krok: vyplnenie rohov voľných medzier zo všetkých strán.

  Výsledkom je svetlá kocka, ktorá sa nerozpadne!

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send