Užitočné tipy

Ako otvoriť realitnú agentúru od začiatku: oblasti práce, dokumenty a špecifiká

Pin
Send
Share
Send
Send


Trh s nehnuteľnosťami sa dnes vyvíja takmer po celom svete, takže nie je prekvapujúce, že sa otvára čoraz viac realitných kancelárií. Len táto skutočnosť naznačuje vysokú ziskovosť v oblasti nehnuteľností.

Pred začatím podnikania musíte vedieť niektoré dôležité aspekty.

Nuansy riadenia tohto podnikania

Najjednoduchším a najosvedčenejším spôsobom úspešného podnikania je spôsob, ako s človekom, ktorý už v tejto oblasti získal dobré skúsenosti. Ak nenájdete spoľahlivého a skúseného partnera, môžete si kúpiť hotovú agentúru.

Pri kúpe realitnej kancelárie existujú výhody aj nevýhody. Absolútnym plusom je výrazné zníženie finančných nákladov na začiatku. Nevýhodou je nákup tzv. „Ošípanej v poke“. Neexistuje spôsob, ako spoznať spoľahlivú históriu spoločnosti a úroveň profesionality zamestnancov tiež nie je jasná. Spoločnosť, ktorá stratila svoju povesť v očiach zákazníkov, je oveľa ťažšia na vzostupe, a to stojí za zváženie.

Obchod s nehnuteľnosťami nie je licencovanýpreto sa od otvorenia realitnej kancelárie nevyžaduje obchádzanie nespočetných rôznych orgánov. Je potrebné zbierať tradičný balík dokladov - zaregistrovať podnikateľský subjekt na daňovom úrade, prenajať si kanceláriu. V budúcnosti bude rozpočet potrebný na odmeňovanie zamestnancov a reklamu.

Princípy realitnej kancelárie

Realitné kancelárie sa špecializujú na tieto oblasti:

 • dlhodobý prenájom
 • krátkodobý prenájom
 • denný nájom
 • nákup a predaj nehnuteľností.

Je oveľa pohodlnejšie a vhodnejšie, keď agentúra pôsobí v jednej oblasti trhu - miestny bytový fond, komerčná nehnuteľnosť, prímestská nehnuteľnosť, zahraničná nehnuteľnosť, nájomné byty atď.

Firmy často poskytujú doplnkové služby, ktoré nielen prinášajú významné príjmy, ale tiež umožňujú prilákať ďalších klientov a získať dobrú povesť. Tieto služby zahŕňajú:

 • odborné právne poradenstvo
 • koordinácia sanácie objektov,
 • presun bývania do nebytových priestorov,
 • organizácia bezpečnosti vzájomného vyrovnania kupujúceho a predávajúceho,
 • prepravné služby atď.

Hlavným ziskom pre agentúry sú provízie z rôznych operácií týkajúcich sa nehnuteľností. Zvyčajne to je od 4 do 8% každej transakcie, Mnoho spoločností pre svoj vlastný prospech stanovilo pevné ceny za malú sumu transakcie. Úspešný môžeme nazvať realitnou kanceláriou, ktorá dostáva mesačne od 20 tisíc dolárov.

Pravidelne a rovnako blízko sa otvára veľké množstvo realitných spoločností. Ukončenie práce nastáva z mnohých dôvodov. Najčastejšie je to kvôli nekonkurencieschopnosti alebo kvôli pôvodne nesprávnemu prístupu.

Postupné otvorenie agentúry

V súčasnosti je možné zaregistrovať právnickú osobu v rôznych formách - OJSC, CJSC, LLC, IP atď. Pokiaľ ide o realitnú agentúru, najčastejšie výber je obmedzený na LLC.

Na registráciu spoločnosti LLC potrebujete tieto dokumenty:

 • Formulár žiadosti 11001 - o štátnej registrácii založenia LLC s notársky overeným podpisom. Je tu tiež naznačený smer činnosti.
 • Charter LLC.
 • Rozhodnutie vytvoriť LLC číslo 1. Ak sú iní zakladatelia - memorandum o pridružení k zápisnici zo schôdze č. 1.
 • Potvrdenie o zaplatení štátnej dane za registráciu LLC.

Spoločnosť by sa mala zaregistrovať ako daňový poplatník a príslušné dokumenty dostať do piatich dní. Je tiež potrebné otvoriť bankový účet a poskytnúť o ňom informácie daňovej službe.

Po registrácii obchodného subjektu a prijatí všetkej potrebnej dokumentácie sa musia vykonať tieto kroky:

 1. Výber kancelárie vhodnej pre všetky parametre a uzavretie nájmu.
 2. Usporiadanie kancelárskych priestorov: vyžaduje sa nákup kancelárskeho nábytku pre zamestnancov a vybavenie - niekoľko počítačov, server s databázou agentúr, tlačiareň, fax.
  Nezabudnite na pripojenie k internetu a svoju vlastnú pobočkovú ústredňu, pretože samotný princíp práce predpokladá neustále telefonické rozhovory so zákazníkmi. PBX by mala byť nastavená tak, aby všetky prichádzajúce hovory boli prijímané na reklamnom telefóne a odchádzajúce hovory boli uskutočňované z ďalších liniek. Telefónne číslo musí byť vybrané ľahko a nezabudnuteľne.
 3. Prijímanie zamestnancov. Keďže agentúra ešte nebola vyvinutá a má rozvinutú klientsku základňu, dostačuje po prvýkrát dosť päť až šesť zamestnancov a jeden dispečer, ktorých funkčnosť bude zahŕňať prijímanie telefonických hovorov, distribúciu klientov a udržiavanie štatistík o uzatvorených transakciách.
  Netreba dodávať, že je lepšie prijať tím dobre vyškolených a skúsených zamestnancov s vlastnou klientskou základňou. Ale skúsenosť by nemala byť rozhodujúcim faktorom, je dôležité, aby ľudia boli zmýšľajúci a nesnažili sa svoje zlyhania zdôvodniť rôznymi vonkajšími faktormi. Profesionalita a odhodlanie zamestnancov začínajúcej realitnej kancelárie je jedným z najdôležitejších aspektov, na ktorých je lepšie šetriť.
 4. Reklama a budovanie dobrej povesti realitnej kancelárie.

Práca so zahraničnými nehnuteľnosťami

V poslednom čase má čoraz väčší počet Rusov záujem o rezidenčné a komerčné nehnuteľnosti v zahraničí. Niektorí si len chcú kúpiť bývanie v zahraničí, ale existuje viac ambicióznych jednotlivcov, ktorí chcú organizovať svoje vlastné podnikanie pracujúce so zahraničnými nehnuteľnosťami.

Sotva je nováčik, ktorý nikdy predtým neobchodoval s nehnuteľnosťami v zahraničí, bude schopný okamžite dobiť trh. Koniec koncov, dokonca aj za účelom získania licencie, Vyžaduje sa preukázaný dôkaz o skúsenostiach v tejto oblasti, A práca sa bude vykonávať na diaľku, čo je veľmi ťažké bez skutočných obchodných skúseností.

Partnerstvo zahraničnej agentúry pozostáva z nasledujúcich krokov:

 1. Partner zo zahraničia pripravuje všetky potrebné kompletné informácie o zámorskom majetku s podrobným popisom, plánmi, fotografiami, schémami atď.
 2. Domáci partner vytvára dobrý web, vyplňuje ho dostupnými informáciami a vyhľadáva zákazníkov. Po nájdení klienta vykoná všetky prípravné práce na transakcii medzi kupujúcim a zahraničným partnerom.

Ani tlačené médiá, ani rozhlas a televízia nemajú taký silný reklamný efekt pri obchodovaní so zahraničnými nehnuteľnosťami, ako je internet, takže hlavný dôraz by sa mal klásť na webovú sieť.

Po analýze preferencií Rusov, ktorí sa zaujímajú o zahraničné bývanie, sú najobľúbenejšími krajinami Chorvátsko, Turecko, Bulharsko a Lotyšsko. Najčastejšie chcú kúpiť lacné domy a byty pri mori, ako aj rezidenčné a komerčné nehnuteľnosti v hlavných mestách a turistických centrách, ktoré sa následne prenajmú.

Tu nájdete obchodný plán organizácie včelárstva a jeho podrobný popis.

Špecializácia na nájomné bývanie

Ako ukazuje prax, myšlienka podnikania na prenájom nehnuteľností na prenájom je pomerne úspešná. Keďže dopyt po nájomných bytoch a komerčných priestoroch neustále a neustále rastie, počet ponúk sa tiež zvyšuje.

Ale rovnako ako v každom podnikaní, aj tu existujú určité nuansy, o ktorých musí každý začiatočník podnikajúci s cieľom úspechu podniku vedieť:

 • Bez investícií sa neobídete. Aby sa nehnuteľnosť mohla rentabilne prenajať, mala by sa predbežne pripraviť, vykonať opravy, získať dôstojný nábytok atď. To platí najmä o otázke denného nájomného.
 • Je dôležité registrovať činnosti, ktoré zabránia problémom so zákonom a nepredvídaným výdavkom. Registrácia je jednoduchá, pretože tento druh činnosti nepodlieha licencovaniu av tomto prípade budete mať dobrý a pokojný spánok.
 • V byte nie je potrebné vykonávať úplné a drahé opravy. Mnoho kozmetických procedúr sa dá robiť samostatne a nábytok a prístroje sa môžu používať zastarané a nepotrebné pre vás. V budúcnosti, keď sa obchod rozvíja, môžu byť povolené väčšie infúzie.

Toto podnikanie zahŕňa neustály rozvoj, a teda aj vyššie zisky. Napríklad v budúcnosti môžete urobiť výstavbu bývania a prenajať si ho.

Povinnosti a riziká spojené s prevádzkou nehnuteľností

Prevádzkovanie realitného obchodu zahŕňa zodpovednosť a riziká s tým spojené. A riziká sú dosť početné občianske, daňové, riziká spojené s činnosťou finančného monitorovania, FAS, trestné právo a ďalšie.

Pri uzatváraní transakcie agentúra vypracuje tzv. „Záručný záväzok“, ktorý stanovuje všetky povinnosti agentúry voči klientovi. Preto je dôležité najať si dobrého právnika s vysokou úrovňou profesionality, ktorý môže kompetentne uzavrieť zmluvu a zohľadniť všetky nuansy.

Medzi hlavné úskalia podnikania patrí:

 • Občianske riziká. Je pravdepodobné, že transakcia môže byť zrušená. K tomu môže dôjsť, keď sa transakcia uskutočnila s cieľom, ktorý je v rozpore so základmi práva a poriadku, je imaginárna alebo predstieraná, spáchaná právne nespôsobilým, nespôsobilým alebo maloletým, dopustená pod vplyvom klamania, násilia, klamlivých praktík a iných faktorov, ktoré bránia primeranému rozhodnutiu atď. , Často sa stáva, že tretie strany začnú spochybňovať transakciu, o ktorej nebolo známe nič, napríklad príbuzní, bývalí manželia alebo iné osoby.
 • Riziká protistrany.
 • Riziká spojené s činnosťou finančnej monitorovacej služby.
 • Riziká spojené s činnosťou Federálnej protimonopolnej služby.

Ako prax potvrdzuje, v prípade nepredvídaných okolností, ak táto povinnosť nebola pripísaná v zmluve, je mimoriadne ťažké vymáhať sumu od realitnej agentúry prostredníctvom súdu za stratenú nehnuteľnosť. Pokiaľ nie je možné uhradiť náklady na poskytovanie služieb.

Ako vybudovať zákaznícku základňu?

Ak chcete rýchlo vybudovať klientsku základňu a zabezpečiť tak stabilný príjem, musíte použiť nasledujúce pokyny:

 • Ako už dávno vieme, reklama je motorom obchodu. Je potrebné zabezpečiť, aby čo najviac ľudí vedelo o agentúre vopred.
  Reklama by sa mala poskytovať vo viacerých významných novinách a časopisoch, televízii a rozhlase, ako aj v tak populárnom zdroji informácií, ako je internet. Môžete tiež distribuovať letáky a umiestňovať reklamy. Efektívna je reklama s fotografiami nehnuteľností. Hlavná reklama je hlavným znakom agentúry. Mal by upútať pozornosť okoloidúcich a nestratiť sa, preto by ste mali venovať pozornosť optimálnej veľkosti a farebnej schéme obrázka.
 • Pokiaľ ide o web spoločnosti (a musí byť povinný), je dôležité, aby bol kvalitný, dôveryhodný a upútal pozornosť čo najväčšieho počtu používateľov internetu. Okrem základných informácií o agentúre nebude na mieste mať k dispozícii ďalšie informácie, ktoré by boli zaujímavé pre potenciálnych zákazníkov. Pritiahne zákazníkov s chválou a niekoľkými príbehmi samotných zamestnancov o dobre vykonaných transakciách. Na webe musíte zverejniť fotografie zamestnancov a riaditeľov. Nezabudnite na vizitky, písacie potreby s logom spoločnosti a ďalšie drobnosti, ktoré vám umožňujú upútať pozornosť zákazníkov.
 • Možno jednou z hlavných podmienok je dostupnosť prestížnej kancelárie na mieste s vysokou koncentráciou potenciálnych zákazníkov. Spravidla ide o centrum mesta alebo územia v blízkosti veľkých nákupných centier, staníc metra a zastávok dopravy. Stojí za zváženie, že prenájom miestnosti v centre bude stáť oveľa viac. V každom prípade je potrebné vybrať kanceláriu v prvom rade domov. Vchod by mal byť umiestnený na prízemí zo strany ulice, pretože vstup z nádvoria automaticky blokuje cestu pre mnohých zákazníkov - je oveľa ťažšie všimnúť si značku na nádvorí.
 • Klient sa musí určite cítiť pohodlne v kancelárii, čo uľahčuje príjemný interiér, svieža vôňa, poriadok, optimálna teplota vzduchu, rôzne útulné doplnky, vnútorné a čerstvé rezané kvety. Návštevníkom môžete ponúknuť čaj alebo kávu, čo bude mať priaznivý vplyv aj na dobré meno.
 • Obrázok sa vytvára pomaly, ale v budúcnosti prinesie významné výsledky. Diplomy, osvedčenia, licencie sa musia zavesiť na popredné miesto. Uniforma zamestnancov by mala vyzerať slušne.

Spolu so zodpovedným a profesionálnym prístupom zamestnancov k práci nebude klientská základňa dlho nastupovať.

Otváracie náklady

Pri zakladaní agentúry je potrebné zohľadniť tieto výdavky:

 • mzda, Manažéri nehnuteľností spravidla dostávajú kusovú platbu vo výške 30 - 60% z provízie za každú uskutočnenú transakciu. Riaditeľ, účtovník, právnik, dispečer, upratovačka a ďalší zamestnanci dostávajú pevnú mzdu, ktorá je stanovená v súlade so sadzbami platnými na trhu práce.
 • Prenájom kancelárií - asi 15 - 20 000 rubľov.
 • Počítače, tlačiareň, fax, pokladňa a ďalšie vybavenie - asi 60-80 tisíc rubľov.
 • softvér - od 20 do 30 tisíc rubľov.
 • reklama - 5 - 15 000 rubľov mesačne.

Ziskovosť agentúry závisí od rozsahu podnikania, veľkosti investícií a profesionality zamestnancov.

Čo potrebujete vedieť pred otvorením realitnej kancelárie

Hlavné činnosti realitných spoločností sú:

 • Dlhodobý prenájom
 • Krátkodobý prenájom
 • Denný nájom
 • Nákup a predaj nehnuteľností

Pri začatí podnikania od nuly vyberte konkrétnu oblasť, v ktorej chcete poskytovať služby: bývanie, komerčná nehnuteľnosť, vidiecke domy, nehnuteľnosť v zahraničí, nájomné byty.

V ideálnom prípade musíte vykonať marketingový prieskum a pochopiť, aké služby sú na trhu vo vašom meste žiadané. Mnohé realitné spoločnosti poskytujú okrem hlavných služieb množstvo doplnkových služieb, ktoré často prinášajú podstatnú časť zisku:

 • Konzultácia s právnikom špecializujúcim sa na nehnuteľnosti
 • Schválenie rekonštrukcie
 • Prevod priestorov z bývania do nebytových priestorov
 • Činnosti zamerané na zvýšenie vzájomného vyrovnania kupujúceho a predávajúceho

Pri predaji realitných kancelárií zarábajte na províziách, ktoré sa platia pri rôznych operáciách s predmetmi. To je približne 4 - 8% z každej transakcie.


Čo určuje popularitu realitných kancelárií?

Mýtus realitných svetiel chleba existuje už veľmi dlho. Napriek tomu, že realitné kancelárie v mestách sú v desiatkach a vo veľkých mestách a stovkách, nepočítajúc súkromné ​​realitné kancelárie, sú nové firmy otvorené každý rok.

Hlavné dôvody popularity obchodu s nehnuteľnosťami:

 • relatívne nízky prah vstupu: stačí si prenajať kanceláriu s telefónom,
 • v počiatočnej fáze nie sú zamestnanci potrební a môžete pracovať samostatne,
 • vysoká marža za transakciu (jeden klient mesačne je schopný zarobiť 30 - 50 tisíc rubľov),
 • nezáleží na predchádzajúcej profesii, pracovných skúsenostiach a vzdelaní - stačí komunikovať s ľuďmi a informácie potrebné na prácu sa dajú študovať pomocou internetu.

Väčšina nových realitných kancelárií otvára bývalé realitné kancelárie, ktoré získali skúsenosti a klientsku základňu.

Ak ste s nehnuteľnosťami nikdy nepracovali, je to cesta, ktorá bude pre vás optimálna. Pre začiatočníkov by bolo pekné dostať sa do akejkoľvek agentúry, „spustiť“ najmenej šesť mesiacov a porozumieť základom realitného trhu v teréne, a nie prostredníctvom počítačového monitora.

Avšak, ako v každom podnikaní, ktorý predtým vstal, to a papuče. Firmy s dobre rozvinutou značkou, so skúsenými zamestnancami a vlastnou klientskou základňou, ktoré existujú už viac ako tucet rokov, postupne vytláčajú nováčikov a malých hráčov.

Zmluva o postúpení umožňuje prevod dlhu na inú osobu. Prečítajte si všetky podrobnosti transakcie tu.

Čo musíte otvoriť: pripravujeme dokumenty

Na prácu realitnej agentúry stačí zaregistrovať sa ako IP. Je to jednoduchšie a lacnejšie. Žiadosť môžete podať prostredníctvom webovej stránky daňového inšpektorátu a po zaplatení štátnej povinnosti dostanete osvedčenie.

Ak plánujete obchodovať s partnerom, musíte sa zaregistrovať ako LLC. Ak to chcete urobiť, musíte zhromaždiť balík dokumentov:

 • Prihláška vo forme 11001 - o štátnej registrácii založenia LLC s podpisom osvedčeným notárom. V žiadosti musí byť uvedený smer spoločnosti.
 • Charter LLC.
 • Rozhodnutie o vytvorení LLC č. 1. Ak existuje niekoľko zakladateľov, zakladateľská zmluva so zápisnicou zo schôdze č. 1.
 • Potvrdenie s platenou štátnou povinnosťou za registráciu spoločnosti LLC.

Organizácia musí byť tiež zaregistrovaná ako daňovník a do 5 dní, aby získala dokumenty potvrdzujúce túto skutočnosť. Далее потребуется открыть банковский счет и передать информацию о нем в налоговую.

Как работают агентства недвижимости?

Услуги в сфере надвижимости разнообразны, как и сами объекты недвижимости. Вы можете заниматься только жилой или только коммерческий недвижимостью, а можете и сочетать оба направления.
Okrem toho existuje sekundárny trh s bývaním, kde sa vykonávajú predajné a nákupné transakcie, ako aj trh s prenájmom nehnuteľností.

Podrobné pokyny na otvorenie realitnej kancelárie od začiatku a otvorenie spoločnosti

Na otvorenie realitnej kancelárie je potrebné vykonať niekoľko povinných akcií:

Registrácia právnickej osoby LLC alebo IP. Ak sa rozhodnete založiť si vlastný podnik sám, IP je vhodný a ak máte partnera, potom bez LLC možností.

Príprava balíka dokumentov. Náklady na organizačné náklady, berúc do úvahy otvorenie účtu v banke, budú 3 000 rubľov pre jednotlivého podnikateľa a 10 000 rubľov pre spoločnosť LLC.

Prenájom alebo výkup priestorov. Pri počiatočnom založení podniku je nájomné jednoznačné a potom sa môžete venovať nákupu kancelárskych priestorov so samostatným vchodom na prízemí.

Recruitment. Táto položka je na vašom uvážení a je úplne závislá od počiatočných schopností.

Organizácia pracovných a obchodných procesov.

Ak sa rozhodnete otvoriť franšízovú realitnú agentúru, potom vám väčšina z týchto bodov pomôže vyriešiť franšízy.

Plná podpora transakcií

Činnosti realitného makléra sú v závislosti od predmetu transakcie tieto:

 • Pri spolupráci s predávajúcim: agentúra vykonáva predpredaj bytu, sprostredkuje reklamu, robí dojmy, vyhotovuje dokumenty a sprevádza transakciu,
 • Pri práci s kupujúcim: Agentúra vyberie možnosti bytu, skontroluje, či je v byte právna čistota, a transakciu úplne sprevádza.

Výber kancelárskych priestorov

Na podnikanie je vhodné zvoliť si kanceláriu v centrálnej časti mesta (ak sa agentúra bude zaoberať prenájmom a predajom nehnuteľností v celom meste) alebo v oblasti, kde bude činnosť priamo vykonávaná. Najoptimálnejším riešením je kancelária na prízemí so samostatným vchodom na červenej linke. Druhou možnosťou je kancelária vo veľkom obchodnom centre. Kancelária sa môže skladať z niekoľkých samostatných miestností. Prvá miestnosť je čakáreň zákazníka a recepcia, druhá je miesto, kde sa nachádzajú realitné kancelárie. Samostatne by sa mala zorganizovať kancelária vedúceho, ktorá sa v prípade príchodu právnika môže skombinovať s miestom na papierovanie. Ak právnik pracuje v štáte nepretržite, musíte poskytnúť ďalšiu kanceláriu, v ktorej bude pracovať a vykonávať transakciu.

Informačné služby

Agentúra môže okrem podpory transakcií poskytovať aj informačné služby tým zákazníkom, ktorí uprednostňujú kúpu a predaj bývania samostatne.

V tomto prípade agentúra za malý poplatok poskytuje zo svojej databázy informácie o objektoch, ktoré zodpovedajú želaniam klienta.

Rovnaký princíp sa dá použiť na trhu s nehnuteľnosťami: hľadajte byty, získajte 50% mesačného nájmu alebo poskytnite databázu dostupných ponúk na trhu.

Realitné podnikanie: to, čo musí začiatočník vedieť

Rovnako ako v každej činnosti, aj tu sú úskalia. Najväčším problémom je únik informácií. Bezohľadní zamestnanci môžu „zdieľať“ kontakty so zákazníkmi so svojimi konkurentmi alebo vykonávať transakcie súkromne.

Ako sa chrániť? Starostlivo zvážte výber personálu a nezabudnite uviesť všetky povinnosti a povinnosti zamestnancov uvedené v zmluve. Napríklad uveďte výšku pokuty za zverejnenie dôverných informácií.

Ďalšou možnosťou, ako zjednodušiť svoju úlohu, je nákup existujúcej realitnej kancelárie. Ak teda po predaji súhlasíte s tým, že budete pracovať za rovnakých podmienok, získate obchod so známou povesťou, zákazníckou základňou a zamestnancami.

Je dôležité pochopiť: ready-made podnikanie nezaručuje pasívny príjem a jednoduchšie riadenie spoločnosti. Ak si však správne vyberiete pracovnú agentúru a pred nákupom svoju firmu skontrolujete, môžete začať s veľkou pomocou!

Prijímanie zamestnancov

Pre úspech realitnej kancelárie musíte prijať nasledujúci tím: najatý alebo z radov zakladateľov. Medzi zamestnancov bude - vedúci agentúry, tajomník alebo asistent manažéra, realitné kancelárie (realitné kancelárie), právnik. Ako ďalší personál sa podľa potreby zavádza pracovná jednotka zástupcu vedúceho, vodiča, špecialistu na údržbu staveniska a reklamné spoločnosti.

Medzinárodné realitné agentúry

Existujú agentúry, ktoré predávajú nehnuteľnosť v zahraničí: v Španielsku, Českej republike, Bulharsku a ďalších európskych krajinách, ako aj v USA. Ak chcete predávať zahraničné nehnuteľnosti, musíte nájsť partnerov v týchto krajinách.

Na tom nie je nič zložité - vďaka internetu nájdete stovky webových stránok zahraničných realitných kancelárií. Mnohé z nich dobrovoľne chodia do partnerstiev a vy s nimi môžete uzavrieť iba dohodu.

Preto môžete tento smer rozvíjať súbežne s hlavnou činnosťou.

Povinnosti zamestnancov

Medzi povinnosti vedúceho patrí monitorovanie a organizácia práce celej realitnej kancelárie.

Povinnosti tajomníka alebo asistenta zahŕňajú prijímanie prichádzajúcich hovorov a korešpondencie, vytváranie žiadostí o kúpu a prenájom nehnuteľností, registráciu nehnuteľností, niekedy aj reklamné záležitosti a plnenie úloh z ekonomickej časti organizácie. Spočiatku tieto úlohy vykonáva vedúci a môžete to urobiť bez asistenta.

Úlohy realitného agenta sú jasné, vykonávanie realitných činností v oblasti prenájmu alebo predaja nehnuteľností. Pre efektívnosť realitných kancelárií sa skupiny agentov vytvárajú podľa teritoriality (určenej pre určitú oblasť) a špecifík nehnuteľností (obytných, obchodných, rodinných domov, pozemkov, nových budov).

Právomoc právnika je vykonávanie transakcií a všetka súvisiaca dokumentácia. Podieľa sa na uzatváraní zmlúv o poskytovaní služieb, návrhov kúpno-predajných zmlúv, darovania, výmeny, prenájmu atď. Poskytuje poradenstvo realitným kanceláriám a klientom, zhromažďuje balík dokumentov potrebných na vykonanie danej transakcie a zastupovanie vo všetkých inštitúciách. V počiatočnej fáze si tiež nemôžete najať právnika a využívať služby advokátskej kancelárie pri outsourcingu.

Účtovníctvo v spoločnosti môže byť zadané externe alebo ako audítor.

Kde začať registráciu: registrácia, dokumenty

Licencie na činnosti v oblasti nehnuteľností sa v súčasnosti nevyžadujú. Na otvorenie vlastnej agentúry stačí zaregistrovať IP alebo LLC. Už nie sú potrebné žiadne ďalšie povolenia ani licencie.

Papierovanie bude trvať týždeň až mesiac, v závislosti od zvolenej formy vlastníctva.Túto otázku môžete zveriť odborníkom a sami sa zaoberať dôležitejšími otázkami. Ale služby takýchto spoločností stoja peniaze, to, o čom sa rozhodnete: tráviť svoj vlastný čas alebo ťažko zarobiť.

SP alebo LLC?

Pre začiatočníkov sa môžete zaregistrovať ako samostatný podnikateľ - registrácia je jednoduchšia a lacnejšia, nižšie pokuty (nikto z toho nie je v bezpečí).

Môžete sa zaregistrovať ako samostatný podnikateľ bez toho, aby ste opustili svoj domov, prostredníctvom webovej stránky daňového úradu. Stačí zaplatiť štátny poplatok (800 rubľov) a do piatich dní prídete na daňový úrad za osvedčenie.
Od individuálneho podnikateľa sa nevyžaduje, aby mal pečať, ale odporúča sa, aby sa tak stalo, a to len preto, že zákazníci majú väčšiu dôveru v dokumenty s pečaťou.

Ak vytvoríte agentúru s obchodným partnerom, potom otázka duševného vlastníctva zmizne sama o sebe - budete musieť zaregistrovať spoločnosť LLC. Z pohľadu klienta sa väčšine ľudí nestará, aká je vaša právna forma. Je dôležité, aby vaša spoločnosť mala dobrú povesť.

Franšízová práca

Koncept franšízy k nám prišiel zo zahraničia, kde sú franchisingové siete veľmi rozvinuté, a to aj v oblasti nehnuteľností.

V Rusku je situácia trochu iná. Na našom trhu dominujú malé agentúry bez značiek. Zvláštnosťou ruského obchodu s nehnuteľnosťami, najmä v malých mestách, sú osobné kontakty a známi alebo ústne vyjadrenia, v tomto ohľade narkoman delírium nemá veľkú hodnotu. Preto nie je toľko našich známych značiek medzi realitnými kanceláriami.

Výnimočne bola vypočutá spoločnosť Miel, ktorá úspešne implementuje franšízu viac ako rok.

Potrebujete povolenie, rozhodnite sa sami. Na jednej strane je to rozpoznateľná značka a hotový obchodný model. Na druhej strane toto podnikanie nie je také technologicky komplikované, že vyžaduje podporu vo forme „staršieho brata“. Áno, a mesačné platby za určitú hodnotu, čo nie je vôbec zrejmé.
Ak ste začiatočník, je lepšie zabudnúť na povolenie.

Pracujte sami

Povolanie realitnej kancelárie neznamená kolektívnu prácu. Realitný špecialista pracuje iba s klientom. Potreba tímu zamestnancov vzniká preto, že sa musí podnik rozšíriť, inak väčšina potenciálnych zákazníkov pôjde do iných agentúr. Jedna osoba nie je schopná pokryť všetky oblasti mesta, dokonca ani s populáciou niekoľkých stotisíc ľudí, nehovoriac o veľkých mestách.

Ak vyvstala otázka o hľadaní zamestnancov, vyvstáva otázka: kde ich hľadať? Je dobré, keď máte príležitosť pozvať priateľov alebo bývalých kolegov, s ktorými ste spolupracovali v inej agentúre.

V oblasti nehnuteľností je veľmi dôležité pracovať s ľuďmi, ktorým dôverujete.

Ale skôr alebo neskôr musíte v reklame stále hľadať zamestnancov. Musím povedať, že ľudia sa zdráhajú ísť na toto voľné pracovné miesto. Hľadanie zamestnancov môže pokračovať mesiace a neprináša výsledky. Hlavným dôvodom je nedostatok platu a stabilný príjem.

Realitná kancelária môže pracovať mesiac a nič nezarobiť. V tomto zmysle je práca v realitnej kancelárii skôr prácou ako prácou.

Príjmy z realitných kancelárií - je to percento z predaného bytu, ktoré je povinný zdieľať s agentúrou. Väčšina agentúr nemá žiadne sadzby, sociálne záruky. To vysvetľuje vysoký obrat zamestnancov v agentúrach.

Mnoho agentov, ktorí pracovali niekoľko mesiacov, jednoducho opustia túto činnosť bez toho, aby dosiahli dlho očakávanú dohodu. Spravidla v prvých 2-3 mesiacoch začínajúci realitné kancelárie nedostávajú žiadne príjmy.

Nevýhody tejto práce sú zároveň zrejmé:

 • nepravidelný pracovný čas
 • náklady na dopravu a mobil,
 • existuje možnosť podvodu zo strany zákazníkov,
 • nedostatok garantovaných príjmov s vynaloženým úsilím.

Je výhodné pracovať v agentúre?

Z hľadiska budúceho realitného makléra má takáto činnosť svoje výhody. Po prvé, poskytovanie materiálovej a informačnej podpory. Nie je potrebné myslieť na podporu podnikania, reklamu. Je tu niekto, kto sa o to postará. Po druhé, existuje neistá podpora, ale podpora vo forme oficiálneho platu.

Nezávislé zárobky nie sú vždy úspešné - za mesiac je možné vykonať iba niekoľko centov a platba je primeraná.

Na druhej strane však v každom prípade bude potrebné zdieľať príjem „so strýkom“ - a to 10 až 50% provízie za každú operáciu, Navyše musíte dodržiavať pracovnú disciplínu, informovať o tom, čo sa urobilo manažmentu, snažiť sa implementovať plán a ďalšie vlastnosti zamestnania. Či je to potrebné alebo nie, je len na vás

Agentúra bez kancelárie. Je to možné?

Predpokladajme, že ste nejaký čas pracovali v agentúre a rozhodli ste sa ísť na „voľné plávanie“. Už máte aspoň skúsenosti a svoju vlastnú zákaznícku základňu. V tomto prípade prvýkrát môžete pracovať samostatne. Okrem toho nie je potrebné prenajímať si kanceláriu.

Všetku prácu môžete vykonať z domáceho telefónu. Bez automobilu to však nebude ľahké, pretože pre efektívnu prácu je vhodné zorganizovať najmenej 5 stretnutí a predstavení.

Nehnuteľnosti na prenájom a predaj

Vaša agentúra sa môže špecializovať na podporu transakcií pri nákupe a predaji bytov alebo pri hľadaní bytov na prenájom bytov. Môžete sa tiež špecializovať na komerčné nehnuteľnosti a poskytovať služby pri hľadaní priestorov pre obchody, kancelárie, sklady a iné. V porovnaní s rezidenčným trhom však nie je veľa takýchto zariadení a tento druh činnosti pravdepodobne neprinesie stály príjem.

Aké sú vlastnosti trhu s nehnuteľnosťami a trhu s prenájmom?

 1. Trh s prenájmom je rozsiahlejší. Ľudia si môžu byt kúpiť jedenkrát za život a oveľa častejšie si prenajať dom. Vo veľkých mestách, nielen v Moskve a Petrohrade, môžu ľudia roky bývať v prenajatých bytoch.
 2. Rozpätie na transakciu na trhu s bývaním je menšie a počet transakcií môže byť vyšší.
 3. Dopyt po kúpe bývania môže klesať v rôznych časových obdobiach a dopyt po prenájme zostáva konštantný.
 4. Kúpa bytu je vážne rozhodnutie, ktoré si vyžaduje primerané materiálne vybavenie. Akákoľvek životná situácia sa môže stať dôvodom na prenájom bytu: vstup do inštitútu, manželstvo, mať dieťa, rozvod, presťahovanie sa do iného mesta, túžba žiť oddelene od rodičov atď.

Existujú realitné kancelárie a súkromné ​​realitné kancelárie, ktoré sa špecializujú iba na predaj alebo prenájom. Existujú agentúry poskytujúce širokú škálu služieb.

Ak sa vaša spoločnosť bude zaoberať leasingom, nákupom a predajom, potom budete mať viac zákazníkov, vyššie zisky, ale vy sami sa s týmto množstvom práce nemôžete vyrovnať.

Nelegálne transakcie

Trh s nehnuteľnosťami je obrovským poľom pre činnosti všetkých podvodníkov. Okrem toho sa nachádzajú na oboch stranách: medzi realitnými kanceláriami aj medzi ich klientmi, aj keď ich je oveľa menej.

V oblasti nehnuteľností sa točí veľa peňazí a napriek tvrdej konkurencii počet realitných spoločností neustále rastie. Bohužiaľ, zisk tu zďaleka nie je vždy získavaný legálnymi prostriedkami a počet obetí na trhu s nehnuteľnosťami v rukách podvodníkov neustále rastie.

Existuje niekoľko predpokladov na spáchanie trestných činov pri transakciách s nehnuteľnosťami.

Platí to najmä vtedy, keď človek predáva alebo kupuje byt samostatne, bez účasti profesionálnych realitných kancelárií. A, samozrejme, zohrávajú úlohu právna negramotnosť a nadmerná dôveryhodnosť klientov.

Existuje niekoľko bežných podvodných systémov. Každý vie, že pri registrácii transakcie s nehnuteľnosťami je potrebné pripraviť pôsobivý balík dokumentov. V tejto fáze sa vykonáva väčšina podvodov s nehnuteľnosťami.

Napríklad „šedá realitná kancelária“ začína pracovať s klientovými dokumentmi, tajne z neho robí niekoľko kópií a zverejňuje reklamu na bývanie v tlačených a elektronických médiách.

Najčastejšie naznačuje značne zníženú cenu bytu, čo napríklad vysvetľuje naliehavým odchodom do zahraničia. S týmto návrhom nemusia kupujúci dlho čakať. Podvodník uzavrie niekoľko zmlúv naraz, dostane vklad od všetkých kupujúcich a po potvrdení dokladov notárom zmizne.

Ďalšou možnosťou použitia dokumentov zo strany podvodníkov je vydať darčekový certifikát pre nehnuteľnosť namiesto kúpnej a predajnej zmluvy. Podvodníci sú veľmi dobrými psychológmi a využívajú úplne prirodzenú túžbu každého človeka šetriť čas a peniaze.

Faktom je, že podľa ruských zákonov je darca oprávnený vrátiť darovaný byt po dvanástich mesiacoch.

Aby to mohol urobiť, bude musieť na súde dokázať, že byt nebol riadne udržiavaný. Nemá zmysel budovať ilúzie, aby rozumný sudca porozumel všetkým komplikáciám vášho komplikovaného prípadu a rozhodol vo váš prospech.

Samozrejme, tieto sú ďaleko od všetkých schém „čiernych brokerov“. Napriek tomu, že trh s nehnuteľnosťami sa v našej krajine stáva civilizovanejším, stále sa objavujú nové spôsoby, ako klamať predajcov a kupujúcich domov.

Len „chcieť“ nestačí. Čo je potrebné na otvorenie agentúry?

Prvá vec, ktorú robíme, je prenájom kancelárie. Ak pracujete so starou zákazníckou základňou, najprv si môžete urobiť bez kancelárie. Ale ak chcete prilákať nových zákazníkov a tiež najať zamestnancov, potom je potrebná kancelária.

Nie menej ako kancelária, miesto realitnej kancelárie je dôležité. Nemalo by obsahovať iba základné informácie o spoločnosti: adresa, telefónne čísla, ale tiež by malo jasne demonštrovať, čo robíte: malo by obsahovať ponuky na predaj od klientskej základne, fotografie a popisy bytov.

Pracovné skúsenosti

Napriek tomu, že môžete získať prácu takmer v akejkoľvek agentúre bez skúseností, budete ju musieť získať tvrdou každodennou prácou, ale bez nej nemôžete. Je možné vyhnúť sa tomuto osudu a jednoducho otvoriť agentúru, prijať zamestnancov, ktorí pre vás budú pracovať? Odpoveď je jednoznačná: nemožná. K vám prídu rôzni ľudia vrátane tých, ktorí nemajú skúsenosti.

Je potrebné, aby vaši zamestnanci boli nielen vyškolení v základoch povolania, ale aby pravidelne zodpovedali aj otázky, ktoré sa nevyhnutne vyskytujú v priebehu práce.

Okrem toho, bez toho, aby ste poznali celú „kuchyňu“, sa môžete nechať oklamať bezohľadnými zamestnancami, ktorí môžu „opustiť“ transakcie bez vášho vedomia, využiť zákaznícku základňu na svoje vlastné účely alebo ju jednoducho ukradnúť a ísť na „chlieb zadarmo“.

Existuje aj iný spôsob, ako sa stať zakladateľom agentúry, ktorú bude viesť najatý riaditeľ. V tomto prípade sa však očakávajú významné investície. Для тех, кто начинает бизнес с нуля этот вариант не подойдет.

Провинция или мегаполис?

Свои нюансы есть в любом месте. Меленькие города менее активны в плане аренды недвижимости, но предложения купли-продажи есть и здесь. Особенно учитывая низкую стоимость квартир на периферии для столичных граждан, всё чаще обычные «домики в деревне» приобретаются горожанами для отдыха, под дачу.

Мегаполисы всегда лакомый кусочек для риэлтора. Pri províziách z predaja jedného elitného bytu môžete bývať pohodlne mesiac alebo dva, ale aj tu je vysoká konkurencia. A klient je čoraz zložitejší.

Tu viac ako inokedy potrebujete dokonalý obraz a dobrú povesť v určitých kruhoch. V opačnom prípade riskujete stratu v davu agentov bez tváre.

Vypracujeme podnikateľský plán pre realitnú agentúru

Ak vytvoríte realitnú agentúru bez účasti partnerov a investorov, nepotrebujete podnikateľský plán ako taký. Stačí počítať počiatočné náklady, premyslieť si konanie v najhoršom prípade a ísť!
Ak však plánujete prilákať financovanie, bude stále potrebný obchodný plán.

Koľko to stojí?

Pri otvorení realitnej spoločnosti sú tieto náklady takéto:

Druh nákladovsúčet
Prenájom kancelárií5 000 rubľov mesačne
nábytok20 tisíc rubľov mesačne
Počítač, kancelárske vybavenie, softvér30 - 50 tisíc rubľov
webové stránky10 - 30 tisíc rubľov
reklama10 - 100 tisíc rubľov
Mobilné pripojenie500 - 1 000 rubľov mesačne
Cestovné výdavky1 000 - 3 000 rubľov mesačne
Účtovnícke službyOd 3 000 rubľov mesačne

Približné náklady na otvorenie realitnej kancelárie sa môžu pohybovať od 100 do 300 tisíc.

Ziskovosť realitnej agentúry

Ako rýchlo sa otvorená agentúra vyplatí? Je ťažké dať presnú odpoveď na túto otázku.

To všetko závisí od počtu úspešných transakcií, od vašich zamestnancov a od vás osobne.
Ak mesiac uskutočníte jednu transakciu a získate 50 000 rubľov, potom doba návratnosti môže byť od 2 do 6 mesiacov.

"Úskalia"

90% obchod s nehnuteľnosťami je vzťah medzi ľuďmi. A tam, kde sú ľudia, môže dôjsť ku konfliktu záujmov.
Aký je príjem realitnej kancelárie pri kúpe a predaji bytu? Jedná sa o províziu za predaný byt (3-5%). Od predajcu sa neberú žiadne peniaze. Agentúra pripočíta sumu provízie k hodnote bytu. Jeho služby teda skutočne platí kupujúci.

Ak chcete zaručiť províziu, musíte s predajcom uzavrieť exkluzívnu zmluvu. V dôsledku toho záujmy tohto predajcu zastupuje iba tento realitný maklér a predávajúci nemôže v súlade s podmienkami zmluvy spolupracovať s inými agentúrami.

Ako často sa to deje v praxi? Predajca bytu neodmieta realitnú kanceláriu v spolupráci, ale neuzatvorí zmluvu. Čo to znamená?

Keď predávajúci inzeruje o predaji bytov na nástenkách alebo na špecializovaných stránkach, desiatky realitných kancelárií a súkromných realitných kancelárií na neho okamžite zaútočia.

Predajca má záujem o predaj bytu čo najrýchlejšie, takže mu nevadí, že jeho byt predávajú rôzne spoločnosti. Ale s nikým nepodpíše zmluvu. Výsledkom je, že realitné kancelárie, ktoré kupujúcemu prinesú, dostanú odmenu a zvyšok zostane nezmenený.

Exkluzívna zmluva je to, čo v prvom rade musíte dosiahnuť od klienta.

Ďalší spoločný problém: kupujúci a predávajúci, ktorých agent dal dohromady, uzavreli obchod za ním. Ak neexistuje zmluva, potom realitné kancelárie nebudú môcť uplatniť svoje nároky.

Činčila farma - móda alebo ziskové podnikanie? Pozri ukážkové výpočty v tomto článku.

Otvorenie personálnej agentúry je jednoduché! Prečítajte si, ako na to.

Mám otvoriť agentúru?

Neexistuje jednoznačná odpoveď. S úspešnou kombináciou okolností a kompetentným prístupom je to úplne výnosná udalosť.

Podľa štatistík sa každý deň v Rusku každý deň realizuje niekoľko tisíc transakcií s nehnuteľnosťami. Toto sú milióny rubľov každý deň! Ale oni sami neprídu. Tu potrebujeme pochopenie, kontakty a nespútanú túžbu zvíťaziť. Realitná kancelária dostáva v priemere 50 - 70 tisíc rubľov mesačne. Je to ziskové? Áno! Koľko však musíte minúť, aby ste zarobili? A to je ďalšia otázka.

Trh rezidenčných a komerčných nehnuteľností neustále priťahuje nových hráčov, ktorí počítajú s úspešnými obchodmi a veľkorysými províziami. Čakajú tu však nováčikovia? Nečakajte, ako všade inde. Zlaté časy realitných kancelárií prešli.

Agentúry teraz existujú vo vysoko konkurenčnom prostredí. A samotný trh s nehnuteľnosťami je nestabilný: dopyt závisí od sezóny, finančnej, hospodárskej a dokonca aj politickej situácie v krajine.

 • V dôsledku častých zmien v právnych predpisoch sa niekedy stáva neaktuálna informácia rýchlejšie, ako sa nám na stránke podarí aktualizovať.
 • Všetky prípady sú veľmi individuálne a závisia od mnohých faktorov. Základné informácie nezaručujú riešenie vašich konkrétnych problémov.

ZADARMO odborní konzultanti pre vás preto pracujú 24 hodín denne!

 1. Položte otázku prostredníctvom formulára (nižšie) alebo prostredníctvom rozhovoru online
 2. Zavolajte na horúcu linku:
  • Moskva a región - +7 (499) 110-56-12
  • Petrohrad a región - +7 (812) 317-50-97
  • Regióny - 8 (800) 222-69-48

PRIHLÁŠKY A VÝZVY SÚ PRIJATÉ 24 HODÍN A BEZ DNÍ.

Výdavky realitnej agentúry

Pri úvahách o tom, ako otvoriť realitnú kanceláriu od nuly, je potrebné zvážiť predovšetkým rozpočet. Hlavné náklady pri otvorení realitnej kancelárie:

prenájom izby bude stáť asi 35 - 70 tisíc mesačne,

náklady na reklamu v realitnej kancelárii sú takmer každodenným článkom. Reklama nehnuteľností je vo väčšine prípadov platená. Za malé agentúry sa mesačne vynakladá asi 50 000 rubľov a v prípade veľkých agentúr priemerne asi 150 000 rubľov. Pri otvorení realitnej kancelárie je vhodné poskytnúť prevádzkový kapitál na prvé 3 mesiace práce,

Ďalším bodom je nákup nábytku a vybavenia. Ak plánujete čiastočne vzdialenú prácu realitných agentov, počet pracovných miest sa vytvorí presne na polovicu počtu zamestnancov. Niektorí agenti nie sú z dôvodu cestovania v kancelárii denne. Vytvára sa aj pracovisko tajomníka, právnika a vedúceho. V prípade agentúry, v ktorej je plánovaný počet zamestnancov približne 10, tieto náklady spolu predstavujú približne 50 000 - 100 000 rubľov,

náklady na registráciu organizácie, tvorba webových stránok atď. bude to asi 50 000 rubľov,

kategória počiatočných nákladov by mala zahŕňať aj mzdy riadnych zamestnancov. V počiatočnej fáze sa táto položka môže rovnať nule,

outsourcingové služby. Náklady na účtovné služby sa pohybujú od 3 000 rubľov mesačne, náklady na právne služby od 10 000 rubľov mesačne.,

dopravné služby, mobilné komunikačné služby, služby banky slúžiacej vašej spoločnosti môžu byť od 15 000 rubľov za mesiac.

Na otvorenie realitnej kancelárie budete potrebovať 100 000 až 300 000 rubľov.

Trochu o zárobkoch agentov

Realitní agenti pracujú na mzdovom systéme. Úrok určuje vedúci podniku v závislosti od skúseností a počtu transakcií. Existujúca prax od 20 do 70 percent výšky odmeny za transakciu. Spravidla je však vhodná alternatíva, ktorá vyhovuje obom stranám, 50%. V priemere sú agentúry s približne 10 až 20 agentmi považované za malé. Vo veľkých mestách môže byť počet agentov na jednu kanceláriu, s výnimkou pobočiek, až 100 osôb. Môžete zvážiť otvorenie realitnej kancelárie s pracovnou silou pre jednu osobu. Vedúci, vedúci, zástupca a právnik konajú v jednej osobe. Pre takúto agentúru potrebujete 1 pracovisko a kanceláriu s rozlohou 10 metrov štvorcových. Zisk takejto agentúry však bude minimálny.

Zisk a ziskovosť realitnej agentúry

Aký zisk má realitná agentúra? To nikto nemôže vedieť a predpovedať. Veľa záleží na objekte, na schopnosti obchodného manažéra a zamestnancov vyjednávať so zákazníkmi. Dá sa povedať jedna vec: ak existujú realitné agentúry, potom majú zisk a pôvodne investované prostriedky sa rýchlo vyplácajú.

Realitná kancelária ako každá iná spoločnosť môže byť zisková alebo nerentabilná. Zisk v konečnom dôsledku nezávisí od smerovania podnikania, ale závisí od schopnosti manažéra uzavrieť obchod a získať tento zisk.

Ďalšie obchodné úspechy

Realitné služby sú potrebné najmä pre vlastníkov nehnuteľností. Veľmi zriedka sa uzatvárajú dohody o agentúrach pri hľadaní správnych predmetov, či už ide o nákup alebo prenájom. Majiteľ nehnuteľnosti je v zásade platiteľom dane z nehnuteľnosti. Preto musí vedúci realitnej agentúry s týmto vlastníkom uzavrieť dohodu s cieľom poskytnúť vlastníkovi nehnuteľnosti službu na nájdenie kupujúceho alebo nájomcu. Bez uzavretia dohody vám odporúčame, aby ste nepracovali, pretože v tomto odbore môžete byť „zabudnutí“ zaplatiť poplatok. Žiadna zmluva - žiadne peniaze.

Teraz je ulica v kríze, takže niekedy majiteľ hovorí, že dal nehnuteľnosť na predaj niekoľkým agentúram a uzavrie so spoločnosťou zmluvu, ktorá povedie kupujúceho. Takže sa musíte pohybovať rýchlejšie, ako sa hovorí: „Každý, kto vstane skoro, Boh mu dá“. Medzitým by ste sa však mali usilovať o uzavretie exkluzívnej zmluvy o predaji nehnuteľností. To znamená, že vlastník nemá právo viesť nezávislé reklamné kampane a spoluprácu s inými agentúrami vo svojom vlastníctve a tento majetok môže predávať alebo prenajímať iba vaša agentúra. Čím viac takýchto zmlúv má agentúra, tým je finančne stabilnejšia.

Dôležitým problémom je školenie realitných kancelárií a ďalšie školenie. Úverové inštitúcie, banky a ruské alebo regionálne združenie realitných kancelárií často organizujú semináre na tému zvyšovania predaja nehnuteľností. Je vhodné sa zúčastniť takýchto podujatí.

Odvážte sa a vy uspejete, veríme vo vás.

Pin
Send
Share
Send
Send