Užitočné tipy

Osvedčenie súkromného pilota

Pin
Send
Share
Send
Send


Pre mnoho ľudí je lietanie sen, ale nie každý sa odváži oživiť ho. Niekto sa obáva ťažkostí pri dosahovaní tohto cieľa, niekto si nie je istý, či sa dokáže vyrovnať so zodpovednosťou, zatiaľ čo iní jednoducho nemajú dostatok finančných prostriedkov na odbornú prípravu.

Avšak tí, ktorí sú stále duševne a finančne pripravení prekonať všetky ťažkosti, začínajú hľadať vhodné letecké výcvikové stredisko, aby získali špecializovaný výcvik a prvýkrát vzlietli pred získaním preukazu spôsobilosti pilota.

Vážení čitatelia! Naše články hovoria o typických spôsoboch riešenia právnych problémov, ale každý prípad je jedinečný.

Ak chcete vedieť ako vyriešiť svoj problém - kontaktujte online konzultantský formulár napravo alebo zavolajte

+7 (499) 450-39-61
Je to rýchle a bezplatné!

Kategórie pilotov v Rusku

Rovnako ako v ktorejkoľvek inej profesionálnej oblasti, civilné letectvo predpokladá prítomnosť špeciálneho teoretického výcviku pre vodiča vozidla, ktorý je podporovaný praktickými zručnosťami a primeraným zdravotným stavom.

V našom pilotné kvalifikácie krajiny sú rozdelené do troch hlavných úrovní v závislosti od schopností pilota (lety „pre seba“, lety „za plat“ v súkromných spoločnostiach alebo ako veliteľ lietadla vo vlastníctve súkromného vlastníka alebo seriózne zamestnanie v oblasti civilnej osobnej dopravy leteckých spoločností). Tieto úrovne sú:

 1. Amatérsky pilot (od roku 2009 vo všetkých regulačných aktoch s názvom „Súkromný pilot“).
 2. Komerčný pilot.
 3. Traťový pilot.

Pre tieto kategórie existujú medzinárodné označenia licencií. Pre súkromných pilotov PPL (Licencia súkromného pilota). CPL (Licencia komerčného pilota) vám dáva právo riadiť lietadlo a prepravovať cestujúcich na komerčných letoch. A nakoniec ATPL - Pilotná licencia pre leteckú dopravu - najvyššia kvalifikácia pilota. Všetci piloti najväčších leteckých spoločností majú licenciu ako pilot dopravného letectva.

Kľúčové požiadavky na získanie každej kategórie letových preukazov

Kategórie letových práv úplne závisia od kvalifikácie pilotov. Preto s cieľom získať preukaz spôsobilosti pilota pre každú nasledujúcu kategóriu musia piloti spĺňať určité požiadavky, ktoré sa sprísňujú v každej nasledujúcej etape.

napríklad, amatérsky pilot potrebuje minimálny čas letu štyridsať hodín, Okrem toho občania mladší ako 18 rokov nemôžu získať preukaz súkromného pilota. Na prijatie na praktické lety musí študent predložiť osvedčenie o lekárskej prehliadke tretej kategórie.

Na získanie preukazu spôsobilosti obchodného pilota sa ukladajú prísnejšie požiadavky. Piloti musia:

 1. Majte nájazd najmenej 200 hodín.
 2. ako veliteľ lietadlo, aspoň lietať 100 hodín.
 3. spáchať nálet na trasu najmenej 20 hodín (ktoré by mali zahŕňať najmenej dve úplné pristátia na letiskách).
 4. Majte aspoň desať hodín letu podľa prístrojov.
 5. Zaviažte sa menej päť hodín nočných letov (pri týchto nájazdoch musia byť zahrnuté päť nočné vzlety a pristátia).

Na získanie letových práv komerčného pilota musíte mať najmenej 18 rokov a mať úspešnú lekársku prehliadku druhej triedy.

Najťažšie podmienky sú pre kandidátov v roku 2005 traťoví piloti, Piloti musia absolvovať najťažšie lekárske vyšetrenie prvej triedy a dosiahnuť vek 21 rokov minimálny čas letu 1500 hodín.

Všeobecné požiadavky na všetkých pilotov - znalosť angličtiny na vysokej úrovni (schopnosť hovoriť, porozumieť, čítať a písať). Faktom je, že angličtina je akceptovaná ako medzinárodný jazyk letectva.

Lekárska rada

Lekárska prehliadka pilotov je takmer kľúčovým prvkom na získanie letovej licencie. Členovia komisie sú s kandidátmi veľmi prísni, ale je to pochopiteľné - budúci pilot bude musieť lietať s lietadlom. A táto práca je spojená so značným emocionálnym stresom a pre kvalifikovanejších lineárnych pilotov - so zodpovednosťou za životy desiatok alebo dokonca stoviek ľudí.

Odborná komisia pre lekárske lety (VLEK) je podrobne opísaný vo Federálnych leteckých predpisoch č. 50 a je podmienečne rozdelený do troch tried:

 • tretia trieda: absolvujú ju všetci budúci piloti, táto provízia je najmenej prísna (ale požiadavky na jej prejazd sú veľmi prísne) a je potrebné na získanie prístupu k výcviku súkromného pilota,
 • druhá trieda určené pre tých, ktorí už majú preukaz spôsobilosti pilotov civilného letectva a majú v úmysle ďalej zlepšovať svoje zručnosti,
 • prvá známka znamená najprísnejší výber, pretože jeho úspešná cesta umožňuje pilotovi lietať s civilnými lietadlami.

Požiadavky na prechod VLEK sú veľmi vysoké. Budúci pilot musí mať dobrý vestibulárne prístroje, stopercentná vízia (laserová korekcia je teraz povolená), normálne pulz a tlak, Pred absolvovaním provízie musíte zbierať výsledky testov a urobiť výpis z ambulantnej karty.

Odborníci radia urobiť to vopred ECG, vyliečiť všetky bežné prechladnutia a sínusitídu av prípade problémov so zubami navštívte zubára, Samozrejme, pár dní pred lekárskym vyšetrením je potrebné vzdať sa alkoholu a iných zlých návykov.

Ako sa stať pilotom

Ak sa chcete stať pilotom, musíte absolvovať špeciálny výcvik. Tí, ktorí sa rozhodli pre povolanie v mladosti, uprednostňujú ísť do leteckého inštitútuTakáto túžba je však spojená s mnohými ťažkosťami.

Vysoké školyškolenie budúcich pilotov v Rusku iba tri - v Moskve, Petrohrade a Uljanovsku. Väčšina zostávajúcich škôl sú letecké vysoké školy a existujú na základe ústavov.

Každá univerzita má rozpočtové miestanie je to však také ľahké - okrem tvrdého výberu musia žiadatelia prejsť pomerne prísna lekárska rada, pretože lietadlá môžu lietať bez fyzických odchýlok len fyzicky silní ľudia.

Okrem toho sa v každom kurze musia uskutočniť lekárske vyšetrenia, a ak aspoň jeden lekár považuje študenta za nevhodného, ​​nevyhnutný bude nasledovať dedukcie, bez ohľadu na to, aký úspešný je tento študent v škole.

Po ukončení štúdia po potrebnom čase letu dostanú absolventi kategóriu komerčného pilota a môže začať nezávislé lety, aby sa časom, po získaní dostatočných skúseností, mohol prepnúť na prácu v doprave ako lineárny pilot.

Keďže nie každý je pripravený študovať na univerzite a nie každý, kto chce ovládať lietadlo, chce spojiť svoje životy s letmi, existuje mnoho stredísk odbornej prípravy v oblasti letectvapredaj kurzov odbornej prípravy pilotov. Takéto školy musia mať svoj vlastný certifikátudeľovanie práva na školenie.

Pre študenta to samozrejme bude stáť veľa peňazí, ale ak neexistujú žiadne problémy s financiami a túžba lietať je veľmi silná, súkromná škola môže byť skvelou možnosťou.

Získanie ruského osvedčenia súkromného pilota

Osvedčenie získané v zahraničí pre lety v Rusku vyžaduje absolvovanie dodatočného postupu - potvrdenie platnosti (potvrdenie), ktorého výsledkom je vydanie osvedčenia o sile zahraničného osvedčenia na území Ruskej federácie.

Získanie osvedčenia ruského súkromného pilota [upraviť |

Požiadavky na uchádzačov o štúdium

 • Minimálny vek 16 rokov
 • Osvedčenie o prechádzajúcom mede. Provízie 2. triedy v súlade s požiadavkami EASA (Lekárska 2. licencia> Súkromný pilot dáva právo hrať úlohu FAC (veliteľ lietadla) alebo druhého pilota (spolupilot) počas ktoréhokoľvek letu, s výnimkou letov týkajúcich sa komerčného letectva.

Príprava pôdy

Celkový čas prípravy (hodiny) je 30 hodín a skladá sa z dvoch modulov.

Modul 1 - Príprava na skúšku:

 • Letecké právo
 • Všeobecné znalosti lietadla
 • Letový výkon a plánovanie
 • Ľudská výkonnosť a obmedzenia
 • meteorológia
 • navigácia
 • Prevádzkové postupy
 • Zásady letu
 • komunikácia

Modul 2 - Teoretický výcvik pred praktickým letovým výcvikom:

 • manévre
 • Vyrovnanie hmotnosti
 • Plánovanie letu a riadenie letu
 • Rádiová ústredňa

Praktický letový výcvik - samopal:

Nezávislé lety pod vedením leteckého inštruktora

Nezávislé lety na navigačných trasách, z ktorých jeden je 150 námorných míľ s dvoma úplnými zastávkami na iných letiskách, ako je odletové letisko

Iba 20 hodín samopalu + ďalších min. 1 hodina na praktickú skúšku s skúšajúcim

Po absolvovaní letového výcviku musí mať kandidát letovú prax v súlade s požiadavkami Správy civilného letectva.

45 letových hodín zahŕňa:

1. 25 hodín s inštruktorom.

2. Najmenej 10 hodín nezávislých letov pod vedením inštruktora, vrátane 5 hodín traťových letov a najmenej jedného traťového letu s celkovým doletom 540 km (300 námorných míľ) s úplným medzipristátím na dvoch letiskách, s výnimkou odletového letiska.

Teoretická skúška

Uchádzač musí preukázať teoretické znalosti vo forme písomných testov pre CAA (Úrad civilného letectva, Úrad civilného letectva).

Testy zahŕňajú deväť položiek:

 • meteorológia
 • navigácia
 • komunikácia
 • Všeobecné znalosti lietadla
 • Zásady letu
 • Letecké právo
 • Letový výkon a plánovanie
 • Ľudský výkon a obmedzenia
 • Prevádzkové postupy

Aby ste mohli zložiť skúšku, musíte zložiť skúšku najmenej 75%. Teoretická skúška týkajúca sa preukazu spôsobilosti súkromného pilota (letún / vrtuľník) by mala byť úspešne zložená do 18 mesiacov po ukončení výcviku v organizácii schválenej na výcvik.

Praktická skúška

Praktická skúška sa koná formou letu s povereným skúšajúcim Správy civilného letectva. Uchádzač je prijatý na praktickú skúšku po úspešnom zložení teoretických skúšok. Uchádzač musí preukázať tieto zručnosti:

 • Jazdite s lietadlom v rámci príslušných prevádzkových limitov
 • Vykonajte všetky manévre hladko a presne
 • Posúdiť situáciu a preukázať letové schopnosti
 • Aplikovať znalosti letectva
 • Udržujte kontrolu nad lietadlom v každej situácii

Dva mesiace a desaťtisíc dolárov

Som pilot ľahkého letectva.

Za necelý rok som odletel z aerofóbie na licenciu súkromnému pilotovi v Spojených štátoch. Aby som dosiahol svoj cieľ, presťahoval som sa na Floridu na 2,5 mesiaca, každý deň som študoval na leteckej škole a zložil všetky skúšky.

Prečo som sa rozhodol študovať ako pilot

V 30 rokoch som si uvedomil, že som aerofóbny. Dusenie, zúrivý tlkot srdca, spotené dlane, stláčanie rúk stoličiek - tento stav ma prenasledoval počas každého letu.

Svoju chorobu som začal poháňať prostredníctvom médií a internetu. Moja obľúbená séria nebola „Game of Thrones“ alebo „Breaking Bad“, ale „Investigation of Air Crash“.

Vedľajším účinkom tohto koníčka boli dobré znalosti letectva. Prišiel som na štruktúru lietadla, aerodynamiku a vplyv poveternostných podmienok. Na začiatku každej série vyšetrovaní sme sa s manželkou začali staviť na možné príčiny katastrofy.

stojí pol hodiny letu na simulátore lietadla

Prelomom bol dar jeho manželky - lietanie v lietadle. Let stál 5 000 R na pol hodiny. Simulátor plne simuluje let skutočného lietadla so vzletom a pristátím na akomkoľvek letisku na svete za akýchkoľvek poveternostných podmienok.

Inštruktor Michael povedal, že má CPL - obchodnú licenciu pre amerického pilota. Naučil sa lietať na Floridu šesť mesiacov, a toto bolo najlepšie obdobie jeho života.

O niekoľko dní som sa rozhodol poraziť aerofóbiu a stať sa pilotom.

V kabíne simulátora Takže letecký simulátor vyzerá vonku: kabína sa môže triasť, hojdať sa, reálne sa zdvíha a spúšťa

výcvik

Existujú dva typy preukazov spôsobilosti pilotov: súkromný preukaz PPL, preukaz súkromného pilota a komerčný preukaz CPL, komerčný preukaz súkromného. Po výcviku som nemal v úmysle vybudovať si kariéru v letectve, a tak som sa okamžite rozhodol, že chcem získať preukaz súkromného pilota. Je rýchlejšia a niekoľkokrát lacnejšia.

Podľa môjho predbežného odhadu cena licencie PPL v roku 2015 stála približne 10 000 dolárov a cena CPL 40 000 dolárov.

Existujú tri možnosti odbornej prípravy: v školiacich strediskách v Rusku, na školách v Európe alebo v USA.

Neberiem do úvahy štúdium v ​​Európe: po prvé, aby som sa stal pilotom, je v priemere o 20-30% drahšie ako v USA. Napríklad kurz PPL v Aeroturs School v Nemecku by stál 10 000 EUR. Po druhé, nemal som vhodné európske vízum, ale stále som mal americké.

Ako som si vybral, kde budem študovať ako pilot

V RuskuV USA
nákladyAsi 500 000 RAsi 350 000 R
Tréningový čas6-8 mesiacov2-3 mesiace
prechodNie je potrebnépotrebovať
ubytovanieŽiješ domaPotrebujete rezervovať
strojVyjadrite svoj vlastnýPotrebujete rezervovať
PočasieZlé, môžete lietať iba vo výnimočných slnečných dňochSkvelé, môžete lietať každý deň
práceV normálnom režimeV vzdialenom režime
logistikaPotrebujete jazdiť na predmestíLetisko v meste
infraštruktúraZlé, zriedkavé nespevnené letiskáNajlepšie na svete, tisíce spevnených letísk
angličtinaZákladná úroveňAspoň horný stredný

Túto tabuľku som urobil vo februári 2015. Kúpil som dolárov skôr, v roku 2014. Potom 1 dolár mal hodnotu 35 rubľov

Podarilo sa mi kúpiť doláre tesne pred zhodnotením - v roku 2014 to bolo 35 rubľov za dolár. Takže, štúdium v ​​USA ma bude stáť o 30% lacnejšie ako v Rusku. Áno, budete musieť každý mesiac utrácať za bývanie, auto a jedlo, ale tieto náklady môžete rozdeliť na dve. A ak si prenajmete byt v Moskve, potom budeme v tomto režime schopní bývať niekoľko mesiacov.

Prísny rozvrh školení by udržal požadovanú úroveň motivácie a dobré počasie a infraštruktúra výrazne zvýšili šance na úspech.

Bol február 2015. Všetky podrobnosti sme diskutovali s manželkou a rozhodli sme sa, že je najlepšie odísť na jeseň. Takže mám asi šesť mesiacov na prípravu a vyriešenie všetkých problémov.

Urobil som zoznam úloh. Ukázalo sa to asi 25 bodov. Tu sú hlavné:

 1. Dohodnite sa so supervízorom na práci na diaľku.
 2. Nájdite leteckú školu.
 3. Rezervujte si ubytovanie.
 4. Nájdite nájomníka bytu, ktorý súhlasí so starostlivosťou o našu mačku.
 5. Rozšírte svoje znalosti v oblastiach súvisiacich s letectvom.

Moja práca súvisí s internetovými projektmi a môžem ľahko pracovať na diaľku. Rozdiel oproti východnému pobrežiu USA je +7 hodín. Rozhodli sme sa zostaviť môj pracovný postup takto: skoro ráno robím všetky naliehavé úlohy a odchádzam na štúdium a po návrate vyriešim zostávajúce problémy.

Vyhľadávanie školy

Študoval som všetky ruské letecké fóra a blogy ľudí, ktorí absolvovali výcvik v USA. Objasnil to s inštruktorom Michailom a jeho známymi, kde študovali. Náhodou som videl článok o bývalom mediálnom manažérovi Andreim Borisevičovi, ktorý si kúpil leteckú školu Skyeagle v Spojených štátoch.

V Spojených štátoch sú Florida, Kalifornia a Texas považované za najlepšie štáty pre výcvik pilotov. Počasie je tam skvelé, môžete letieť 365 dní v roku. Existuje tiež veľa letísk a stredoškolských súťaží - preto sú nízke ceny za štúdium.

Vybral som si Floridu, pretože som chcel žiť v teplom Atlantickom oceáne.

Vytvoril som zoznam škôl a začal som posielať listy s vopred pripravenými otázkami:

 1. Aké vízum môžem študovať?
 2. Koľko a ako dlho trvá kurz PPL?
 3. Koľko stojí prenájom lietadla a inštruktora?
 4. Môžu pomôcť prenajať dom a auto?
 5. V ktorom mesiaci je lepšie začať trénovať?

Celkovo som napísal piatim školám, odpovede som dostal iba od troch. Ceny sa veľmi nelíši: celý kurz so 40 hodinami letu stojí od 8 do 10 tisíc dolárov. Za ďalšiu hodinu letu stojí 150 dolárov za prenájom lietadla a 50 dolárov za inštruktora.

Prenájom bytu na Floride stojí od 1200 dolárov mesačne. Od novembra do apríla je tu najpohodlnejší čas na život a výcvik pilota. Priemerná teplota je 20–25 ° C a zrážky sú malé. Môžete lietať každý deň.

List, ktorý som poslal do škôl. Z piatich odpovedali traja

Zatiaľ čo som korešpondoval so školami, zistil som zvedavú nuanciu. Podľa prisťahovaleckých predpisov USA sa vyžaduje študijné vízum M1, ak štúdia trvá viac ako 18 hodín týždenne. V tomto prípade študent nemôže zmeniť vybranú školu v procese učenia.

Turistické vízum B1 / B2 vám umožňuje študovať v rámci zníženého programu - menej ako 18 hodín týždenne. Niektoré školy tvrdili, že ich programy boli štruktúrované takýmto spôsobom a môžete bezpečne prísť študovať na turistické víza.

Vyhľadajte si bývanie v USA a prenajajte si byt v Moskve

Škola nám nedokázala ponúknuť vhodné možnosti bývania, a tak sme začali hľadať samostatne. Najväčšou realitnou základňou v USA je Craigslist.org, ale všetko sa prenajíma iba obyvateľom na dlhú dobu.

Najprv sme rezervovali byty na týždeň cez Airbnb.com - zaplatili sme za ne približne 30 000 R. Plán bol tento: prídeme na svoje miesto, rozhliadame sa a nájdeme si ubytovanie na celé obdobie.

Ukázalo sa, že je ťažšie prenajať si byt v Moskve. Hľadali sme osobu, ktorá by nielen súhlasila s prenájmom iba tri mesiace, ale bola by schopná starať sa o našu mačku. Rozhodol som sa urobiť dobrú zľavu a nastaviť nízku cenu.

Umiestnil som reklamu do realitných skupín na sociálnych sieťach. Večer toho istého dňa som dostal tucet správ od milovníkov mačiek. Uskutočnili sme casting, vybrali sme ten správny, vypracovali nájomnú zmluvu, kde sme predpísali všetky podmienky pre starostlivosť o našu mačku a potriasol si rukami.

Pre-školenia

Школа не предъявляла никаких дополнительных требований по поводу предварительной подготовки. Ale rozhodol som sa, že by nebolo zbytočné pripraviť sa na hodiny samostatne, pretože namiesto toho budem mať na štúdium iba dva mesiace.

Nainštaloval som si Microsoft Flight Simulator do svojho počítača. Má virtuálny pilotný kurz, takmer rovnaký ako ten pravý. Kúpil som špeciálny joystick pre 3000 R a pracoval som každú noc. O mesiac neskôr zložil virtuálnu skúšku.

Microsoft Flight Simulator má kurz podobný pravidelnému pilotnému kurzu

Potom som sa rozhodol, že je čas prejsť od teórie k praxi a lietať v reálnom lietadle. Išiel som do lietajúceho klubu v Moskovskom regióne na letisku „Vatulino“. Lietanie na najľahšom lietadle z ich flotily stojí 5 000 R na pol hodiny.

Lietadlo malo dve sedadlá, sedel som napravo od pilota. Po briefingu a kontrole palubných systémov sme dostali povolenie na vzlet a vzlet. Bolo to máj a jar je obdobím nestabilnej atmosféry, keď sa Zem zahreje a vzduchové masy sa zmiešajú a vytvárajú turbulentné toky. Kvôli turbulenciám sa lietadlo hádzalo vo všetkých smeroch. Pilot bol úplne pokojný, ale cítil som sa zle.

Po získaní nadmorskej výšky mi pilot dal kontrolu. Vykonal som niekoľko manévrov - to mierne znížilo napätie. Po polhodine letu nad poľami, lesmi a riekou sme pristáli.

Najväčšou radosťou Aerofobu je pristátie

Letecká angličtina

Angličtinu dobre poznám, ale jedna vec je hovoriť s učiteľom v triede a je celkom iná hovoriť v rádiu s cudzími ľuďmi v stresujúcom stave, keď akékoľvek nedorozumenie môže mať nepríjemné následky.

Angličtina je medzinárodným jazykom komunikácie v letectve. Piloti a riadiace jednotky spolu komunikujú v rádiu v inom hovorenom jazyku. Namiesto toho používajú špeciálnu frazeológiu, tzv. Leteckú angličtinu.

Pre každú situáciu - rolovanie na letisku, vzlet, pristátie, predpoveď počasia - je k dispozícii štandardná sada viet. Každému lietadlu je pridelené jedinečné číslo. Oznamuje sa druhej strane pri každom rádiovom kontakte pomocou „leteckej abecedy“.

Študoval som leteckú angličtinu z ilustrácií vojenského navigátora, plukovníka P. V. Iskratova. Na YouTube nájdete veľa videí s nahrávkami rozhlasových rozhovorov v rôznych situáciách, od bežných až po katastrofické. V letectve, tak ako kdekoľvek inde, platí zásada: je lepšie sa učiť z chýb druhých ako z vlastných.

K dispozícii je tiež služba rozhlasového vysielania pre letiská v reálnom čase - Radio Scanner. Môžete otvoriť aplikáciu Flight Tracker alebo Flightradar24.com, nájsť diskusnú dosku a sledovať jej akcie na mape. Podľa mojich skúseností sa to ukázalo ako veľmi užitočné pri učení.

Letecká abeceda

Život večného leta

Fort Lauderdale nie je tak zaneprázdnený ako Miami, ale s rovnakými dlhými promenádami a vodnými cestami po celom meste, ktoré mu dokonca priniesli prezývku Americké Benátky.

Verejná doprava je veľmi slabo rozvinutá, takže auto je nevyhnutné. Našťastie neexistujú žiadne problémy s prenájmom.

Bývanie je zložitejšie. Florida je bohatý štát s nádhernou klímou. Američania aj turisti z celého sveta sem prichádzajú relaxovať. Dobré možnosti ubytovania sú rezervované mesiace vopred. Preto náš pôvodný plán, že rýchlo nájdeme byt, zlyhal.

mesačne sme platili za bývanie

Celý prvý týždeň sme išli po meste a skúmali možnosti, ktoré sa našli na letiskách Air BBC a Craigslist. Bytový fond bol veľmi starý, nechcel som žiť v takýchto podmienkach. Nakoniec sa na nás šťastie usmialo: americký pár si prenajal svoj malý penzión za 1 600 dolárov mesačne.

Náš penzión vo Fort Lauderdale

Naši hostitelia sa ukázali ako veľmi priateľskí ľudia, veľa sme hovorili o rôznych témach vrátane politických. Boli sme dokonca pozvaní na vianočný večierok.

Vianočné párty pozvanie

Snažili sme sa jesť doma. Niekoľkokrát týždenne sme nakupovali v miestnom supermarkete, varenom na sporáku alebo grile. V priemere sme strávili okolo 1 500 dolárov mesačne na jedlo, ako bolo plánované.

Fort Lauderdale sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu, takže večer sme po štúdiu a práci prišli na poloprázdne pláže, kráčali a užívali sme si západy slnka.

Fort Lauderdale Beach

Ukážkový let

Prišiel som do školy a hneď prvý deň som absolvoval demonštračný let s inštruktorom Scottom Leachom na lietadle Cessna-172. Počas demonštračného letu sa študent nezúčastňuje na pilotovaní, ale pozoruje iba činnosti pilota.

Učiteľ sa rozhodol ukázať mi všetko, čo dokáže toto staré lietadlo. Urobil hlboké zákruty, skĺzol - a potom hodil auto na vrchol tak, že som sa na niekoľko sekúnd cítil bez váhy. Po pristátí som bol trochu nažive - bolo však príliš neskoro na ústup.

Cessna-172 - najobľúbenejšie ľahké lietadlo na svete, ľahké lietanie a spoľahlivá prevádzka. Spravovanie je ľahké aj pre začiatočníkov, takže letecké školy to tiež milujú.

Vzduchový tréning

Nemôžete len vzlietnuť a letieť. Akékoľvek vzlety a pristátia, a to aj na malých a súkromných lietadlách, sú povolené iba na letiskách. Sú „kontrolované“ - s riadiacou vežou a „nekontrolované“ - iba s pristávacími dráhami a bez veže. Na nekontrolovaných pilotoch oznamujú svoje úmysly na vyhradenej spoločnej frekvencii.

Fort Lauderdale Commercial Airfield je ideálna voľba pre výcvik. Má dva pevné dlhé pruhy, kontrolná veža je otvorená 24 hodín denne a letecká doprava nie je tak hustá ako na hlavnom letisku, kam prichádzajú civilné parníky.

Letiskový kód je KFXE.

Obchodné letisko KFXE Fort Lauderdale - tu som sa naučil lietať

Prvé lety

Prvý výcvikový let s inštruktorom nastáva takmer okamžite po úvodných kurzoch, ktoré hovoria o štruktúre lietadla. Tieto znalosti sú potrebné na vykonanie predletovej skúšky.

Pilot skontroluje lietadlo v kontrolnom zozname. Podrobne popisuje všetky kroky: Najprv musíte skontrolovať vonkajší stav lietadla, hlavné komponenty, palivo, olej. Potom pilot sedí v kokpite, naštartuje motor a skontroluje palubné systémy. Potom zistí počasie, kontaktuje dispečera na veži a rozpráva svoje úmysly: kam bude lietať.

Pilot dostane povolenie na vzlet z „veže“, vezme lietadlo do rolovacej dráhy a pohybuje sa po nej do požadovaného jazdného pruhu. Pred jazdným pruhom sa zastaví, opäť vykoná kontrolu leteckých systémov - a znova kontaktuje dispečera. Ak je jazdný pruh zaneprázdnený, pilot čaká, kým sa trasa neuvoľní. Nakoniec sa získalo povolenie na vzlet - na letisku sa začína zrýchlenie.

Prvé lety sa uskutočňujú na tzv. Letisku. Študent vzlietne, vytvorí kruh okolo letiska, posadí sa a okamžite vzlietne. Vzlet a pristátie sú najnáročnejšie a najkritickejšie fázy letu, preto sa tieto prvky počas výcviku mnohokrát opakujú.

Študent súčasne uskutočňuje rádiové rozhovory, správy o svojej polohe a ďalšom kroku a dispečer potvrdí svoje úmysly alebo ich požiada o zmenu v súvislosti s činnosťou iných lietadiel.

Týždeň po začiatku tried a 10 hodinách letu v tomto režime ma Greg požiadal, aby som sa po pristátí vrátil do hangáru. Zrazu vystúpil z lietadla a oznámil, že nastal čas pre moje prvé „sólo“ - nezávislý let.

V snahe upokojiť vzrušenie som sa spojil s dispečerom a povedal, že plánujem urobiť svoj prvý let, pre ktorý mi dispečer prial veľa šťastia. Pravidelne som robil tri vzlety a pristátia a vrátil som sa do hangáru. Bol to úžasný moment, moje emócie ma ohromili.

O niečo neskôr som prešiel obradom prechodu. Študenti, ktorí dokončili svoje prvé „sólo“, majú vystrihnuté tričko. Táto tradícia súvisí s dobami, keď ešte na lietadlách nebola vysílačka. Potom si študent a inštruktor v lietadle sedeli jeden po druhom, v tandeme. Aby inštruktora dal pokyn študentovi, kam má lietadlo nasmerovať, potiahol ho za tričko. Po úspešnom prvom lete je táto časť košeľa prerušená - teraz sa môže pilot nezávisle rozhodnúť, kam s ním letieť.

Ja a môj inštruktor Greg v kabíne Cessna-172 Tradičné strihanie tričiek po prvom nezávislom lete

Manéverový výcvik

Ďalšia fáza výcviku sa koná už v tréningovej zóne nad močiarmi Everglades. Študenti sa učia vykonávať pravidelné manévre - stúpanie, klesanie, zákruty - a tiež sledovať prostredie a polohu lietadla, používať navigačné prístroje.

Najťažšia vec je výcviková simulácia neobvyklých a núdzových situácií, ako je zastavenie, vypnutie motora, požiar na palube. Po niekoľkých takýchto hodinách s inštruktorom robí študent také lety s núdzovými situáciami sám.

Výcvikový let nad močiarmi Everglades. Pre taký obrázok je veľmi dôležité držať selfie palicu kvôli silnému odporu vzduchu pri rýchlosti 200 km / h Sledovanie môjho výcvikového letu cez močiare

Lety na dlhé vzdialenosti

Posledným testom pre študenta je preletieť veľké vzdialenosti medzi niekoľkými bodmi. Nazývajú sa tiež bežecké lety.

Toto je vrchol špičkovej kvality pilotov. Aplikujú všetky vedomosti o lietadle a jeho schopnostiach, pilotných schopnostiach, navigácii, rádiovej komunikácii, analýze poveternostných podmienok.

Musíte sa dôkladne pripraviť na bežecký let:

 1. Naplánujte si cestu sami.
 2. Zistite si počasie na celej trase a premýšľajte o tom, čo robiť, ak sa počasie zhorší.
 3. Vypočítajte požadované množstvo paliva a hmotnosť lietadla.
 4. Určte rýchlosť pri vzlete, pristátí a nadmorskej výške, ako aj vplyv vetra na rýchlosť.

Pri svojom prvom bežeckom lete som si vybral malebnú cestu smerom ku Key West. Trasa takého letu prechádza v nízkej nadmorskej výške, najprv nad plážami Miami, potom cez kľukatú cestu v oceáne. Počas tohto letu som zažil obrovskú radosť a uvedomil som si, že to nebolo zbytočné.

Po prvom bežeckom lete urobí študent niekoľko ďalších podobných letov, a to aj v noci.

Pred prvým preletom Počas prvého bežiaceho letu sa mi dokonca podarilo vyfotiť

Po 40 hodinách letu je študent prijatý na skúšky. Tréning zvyčajne trvá 2 - 2,5 mesiaca, vďaka vynikajúcemu počasiu a každodennej praxi sa mi podarilo za 42 dní.

Prvá fáza skúšky je počítačový test. Musíte zodpovedať 60 otázok a získať 80% správnych odpovedí. Táto fáza stojí 165 dolárov.

Druhou fázou je ústna skúška a praktický let s certifikovaným skúšajúcim. Skúšajúci je súkromná osoba, takže musí byť platený osobitne. Druhá fáza skúšky stojí 500 dolárov.

Úspešne som zložil skúšku a na ústnej skúške som si vedel dobre, ale nedokázal som pristáť počas letu. Skúšajúci prevzal kontrolu. To znamenalo, že som zlyhal.

Musel som si vziať ďalšie triedy s inštruktorom. Stálo ma to 600 dolárov na 3 hodiny. Za druhú skúšku som musel opäť zaplatiť, ale skúšajúci súhlasil so znížením svojej platby o polovicu - na 250 dolárov, pretože predtým som úspešne zložil ústnu časť.

O týždeň neskôr sa uskutočnila druhá praktická skúška. Tentokrát som neurobil žiadne chyby. Po tom, čo som pogratuloval skúšajúcemu, som prvýkrát chodil do obchodu a za 20 dolárov som dostal zaslúžené pilotné odznaky.

V ten istý deň som dostal dočasné osvedčenie, ktoré mi umožnilo vykonávať nezávislé lety s cestujúcimi na palube. Vzal som si manželku, prenajal si lietadlo - a leteli sme nad Miami, močiare Everglades a azúrový oceán.

Prenájom lietadla na 2 hodiny ma stálo 300 dolárov.

Takto vyzerá dokončená letová kniha. Zapisujú sa do nej všetky lety vykonané študentom: kde odletel a pristál, ako dlho let trval, vo dne alebo v noci, s inštruktorom alebo sám. Letová kniha je hlavným podporným dokumentom skúsenosti pilota. Potrebuje zložiť skúšky, presunúť sa na ďalšiu úroveň prípravy a náboru Prvý nezávislý let so svojou manželkou na Floride

Výcvik amatérskych pilotov

Ak sa chcete stať amatérskym pilotom, je potrebné absolvovať teoretický a praktický výcvik.

Prvá etapa trvá asi dva až tri mesiace. Počas tohto obdobia kadeti vysokých škôl a leteckých škôl študujú rôzne predmety, ktorých základné znalosti sú potrebné pre pilota, Niektorí študenti začínajú s inštruktorom pred koncom teoretických hodín, ale najradšej študujú všetko v triedach skôr, ako začnú svoje vedomosti praktizovať.

Kurz teoretického výcviku pre súkromných pilotov zahŕňa: veľa disciplín, Medzi nimi: riadenie lietadiel, navigácia, letecká meteorológia, aerodynamika, návrh lietadiel. Program navyše zahŕňa štúdium právnych aspektov navigácie lietadiel.

praxe rozdelené na triedy simulátorasimuluje kokpit lety s inštruktorom a ďalej nezávislé lety, Postupným zvládnutím fázy po fáze získa budúci pilot nové skúsenosti. Čas strávený na praktických cvičeniach nie je regulovaný - všetko záleží na schopnostiach študenta a jeho schopnostiach.

Štyridsať letových hodín je nevyhnutným minimom na získanie preukazu spôsobilostiSkúsení inštruktori však tvrdia, že na spoľahlivé vedenie letu je potrebných 100 - 150 hodín letu.

Celková dĺžka výcviku v súkromných leteckých školách vrátane letov s inštruktorom trvá v priemere od šiestich mesiacov do desiatich mesiacov.

Postup na získanie preukazu spôsobilosti súkromného pilota

Osvedčenie pilota vydáva Federálna agentúra pre leteckú dopravu, Po ukončení výcviku bude absolventovi vydaný doklad potvrdzujúci dokončenie strediska leteckého výcviku a osvedčenie o lete. Certifikáciu vykonáva komisia buď v samotnej Federálnej agentúre pre leteckú dopravu alebo v jednom z jej územných orgánov.

Úspešné absolvovanie teoretických skúšok a praktických (let s inštruktorom - skúšajúcim), ak existujú doklady potvrdzujúce, že budúci pilot spĺňa všetky ostatné požiadavky (letové hodiny, lekárske vyšetrenie), poskytuje absolventovi letu záruku za vydanie požadovaného osvedčenia.

Po výcviku a získaní preukazu amatérskeho pilota môže osoba samostatne lietať v podmienkach dobrej viditeľnosti ovládaním jednomotorového lietadla.

Vydanie osvedčenia amatérskeho pilota je sprevádzané vyhlásením v dokumente o type lietadla, do ktorého je povolený prístup, ako aj o triede samotného pilota - v tomto prípade PPL.

Názvy značiek lietadiel, na ktorých môžete lietať, nie sú v licencii uvedené. ale dokument musí byť označený na type a triede lietadla.

Takže do letových práv budú zapísané absolventi súkromných výcvikových kurzov pre pilotov „Jednomotorové pozemné lietadlo.“

Keďže svedectvo súkromného pilota je prvým krokom v porozumení pilotných schopností, držiteľ preukazu spôsobilosti môže pokračovať v odbornej príprave ako komerčný pilot a naučiť sa letu podľa prístrojov, letieť v nočných hodinách a postupne ovládať viacmotorové lietadlá.

Pozor: preukaz súkromného pilota dáva právo letieť sám, ako aj s rodinou a priateľmi. Z právneho hľadiska je takýmto pilotom zakázané získavať z ich letov komerčný zisk.

Inými slovami, cestujúci môžu „nastúpiť“ na palivo a prenajať si lietadlo bez finančného zisku pre samotného pilota.

Licenčné podmienky

Ako taký osvedčenie pilota je platné na dobu neurčitúale všetci piloti musia podstúpiť relatívne časté lekárske vyšetrenia. Lekárske osvedčenie vydané súkromnou pilotnou komisiou pre zdravotné lety je platné dva roky. Raz ročne je však potrebné podstúpiť lekársku prehliadku podľa zjednodušeného systému.

Zhoršenie zdravia (najčastejšie pre pilotov neustále stúpajúcich do vzduchu - čiastočná strata sluchu) sa stane prekážkou opakovaného lekárskeho vyšetrenia VLEK. Toto zbaví pilota možnosti znovu nastúpiť do kormidla.

Pilotná licencia na vrtuľník

Kontrola vrtuľníka neimplikuje jednoduchšie požiadavky ako požiadavky kladené na pilotov, ktorí chcú pilotovať lietadlá. Napríklad absolvovanie povinnej odbornej lekárskej provízie rovnakým spôsobom na získanie preukazu spôsobilosti pilota vrtuľníka a letových práv pre tých, ktorí budú lietať v lietadlách.

Keďže vrtuľníky rôznych modelov sa od seba líšia svojím typom, na to, aby sa dal previesť do iného vozidla, musí pilot dodatočne absolvovať malý preškoľovací kurz. Najobľúbenejší ľahký vrtuľník vo väčšine leteckých škôl je AmeričanrobinsonR44.

Školy vrtuľníkov sú spravidla kratšie - v priemere asi dva mesiace, Program tiež kombinuje teóriu a let. Na konci kurzu, po štyridsiatich hodinách letu, študent zloží interné záverečné osvedčenie a potom prejde na skúšku v Federálnej agentúre pre leteckú dopravu. Po absolvovaní skúšok dostane pilot osvedčenie pilota vrtuľníka.

záver

Aby si splnil svoj sen, sedí pri kormidle lietadla, nanešťastie nestačí len túžba. Pilotný kandidát musí mať vynikajúci zdravotný stav a musí byť schopný podrobiť sa lekárskym vyšetreniam, ktoré potvrdzujú jeho schopnosť kontrolovať lietadlo z roka na rok. Финансовый вопрос также немаловажен, ведь полная стоимость обучения на частного летчика зашкаливает за несколько сот тысяч рублей.

Однако если возможности и тяга к небу позволяют, ничто не мешает пройти спецподготовку и, налетав нужное количество летных часов, сдать экзамены и получить свидетельство пилота-любителя государственного образца, дающее право подниматься в воздух на законных основаниях.

Не нашли ответа на свой вопрос?
Узнайте, ako vyriešiť problém - zavolajte hneď teraz:

Pin
Send
Share
Send
Send