Užitočné tipy

3 tipy, ako sa ľahko zamerať na modlitbu

Pin
Send
Share
Send
Send


Je pre vás ťažké sústrediť sa na svoje modlitby? Často sa mýlite alebo sa mýlite v modlitbe, možno ste zabudli, že ste urobili prvý cyklus a opakujete to znova? Možno vás znepokojil váš najhorší nepriateľ, Satan. Existuje verné oddelenie satanských tvorov zvaných Hibab, ktoré rozptyľujú uctievateľov. Inak by to bola vaša myseľ. Je dôležité byť schopní sa sústrediť počas modlitby, pretože Boh vašu modlitbu odmietne, ak to neurobíte premyslene.

Ako sa sústrediť počas modlitby?

1. Nepite sa.

Ak je človek nadbytočný v jedle a často sa prejedá, nemôže sa sústrediť na modlitbu z dôvodu nepohodlia v tele.

Imám al-Ghazalí vo svojej knihe „Minhaj al-Qabidín“ píše: „Pokiaľ ide o spotrebu, viac ako to, čo je potrebné, je to katastrofa pre ctiteľov a zármutok pre tých, ktorí chcú prísne dodržiavať náboženské normy.

Premýšľal som o tom a našiel som desať problémov, ktoré sú výsledkom nemoderácie v potrave:

Od prejedania sa srdce zastaví a svetlo poznania Alaha ho opúšťa. Prorok (pokoj a požehnanie s ním) povedal: „Nezabíjajte svoje srdcia nadmerným jedlom a nápojmi, v skutočnosti srdce zomiera, rovnako ako plodiny hynú z hojnosti vody.“

Jeden zo spravodlivých povedal, že žalúdok je niečo ako hrniec vriaci pod srdcom. Sadze a para, ktoré z nej stúpajú, zahmlievajú a sčerú srdce.

Prejedanie je katastrofou pre všetky orgány, pretože ich vyzýva, aby urobili niečo zbytočné, tie, ktoré nie sú potrebné, a páchali hriechy. Keď človek naplní svoje brucho - jeho oči sa chcú pozrieť na zakázané alebo zbytočné, jeho uši to chcú počúvať, jeho jazyk chce hovoriť týmto spôsobom a šahvat je nakreslený, aby naplnil jeho potreby. A on, ktorý nedokáže odolať, spadne do zakázaného.

Ale keď človek hladí žalúdok, všetky ostatné orgány sú pokojné, nie sú priťahované k naplneniu toho, čo sme spomínali, a nechcú to. “

2. Pripravte sa na namaz.

Pred modlitbou si vopred pripravte svoje telo a myšlienky na modlitbu, nalaďte sa na modlitbu. Uskutočnite umývanie, dodržiavajte všetky potrebné a žiaduce umývacie úkony a do každého orgánu, ktorý sa má umyť, opatrne privádzajte vodu. Zmeňte sa na najčistejšie a najkrajšie oblečenie a nájdite najodľahlejšie tiché miesto v dome, kde vás nikto neobťažuje a kde by ste sa mohli úplne „ponoriť“ do atmosféry uctievania a modlitby.

Nie je najlepším riešením urobiť namaz ako prestávku medzi „hlavnými“ vecami, pretože týmto spôsobom sa nebudete môcť v plnej miere sústrediť na namaz. Naopak, namaz, rovnako ako iné povinnosti voči Všemohúcemu Alahovi, by mal byť hlavným záujmom moslimov a vo voľnom čase vás môže odvádzať pozornosť od iných svetských vecí od uctievania svojho stvoriteľa.

3. Nechajte problémy

Pred modlitbou môže byť naša hlava plná mnohých myšlienok o práci, rodine, peniazoch, minulých a budúcich udalostiach atď. Ak to človek neopustí mimo modlitby a začne sa modliť týmito myšlienkami, bude o týchto veciach počas modlitby ďalej uvažovať. Venujte osobitnú pozornosť modlitbe a vyhradzujte si čas výlučne pre neho a svetské veci nechajte mimo modlitby.

Imám Abú Hamid Muhammad al-Ghazali v knihe „Ihya‘ ulum ad-din “o tom píše:

„Nič nerozptyľuje srdce od modlitby, pretože prichádzajú myšlienky, ktoré od neho odvádzajú pozornosť srdca. Liečebným nástrojom na uvedenie srdca do stavu husur je odmietnutie takýchto myšlienok. A nič nie je odmietnuté okrem zrušenia jeho príčiny. Najprv zistite dôvod, ktorý vytvára tieto myšlienky. ““

Zdôrazňuje Imam Al-Ghazaliže nemôžeme iba odmietnuť tieto myšlienky, ale nemôžeme nájsť a odmietnuť dôvody, ktoré spôsobujú tieto myšlienky, takže sa nebudeme môcť zbaviť zbytočných myšlienok. Vykonávame modlitbu za uspokojenie Alaha a nemôžeme sa pripraviť o takúto príležitosť tým, že sa zaoberáme myšlienkami cudzími vecami.

Páči sa vám článok? Budeme vďační za pokánie!

Metóda 1 pred modlitbou

 1. 1 Identifikujte faktory, ktoré vás rozptyľujú vo vašich modlitbách, a potom sa ich pokúste odstrániť. Napríklad, ak ste vždy rozptyľovaní hlukom mimo vášho domova, choďte radšej k najbližšiemu Masjidu (mešite), skôr než sa modlite vo svojom vlastnom dome.
 2. 2. Naučte sa význam modlitby. Pokúste sa zistiť presný význam slov, ktoré recitujete. Pri čítaní poézie premýšľajte o význame. To určite udrží vašu pozornosť v modlitbe. To, čo hovoríte, už nebude iba banda arabských slov, teraz to bude mať zmysel.
 3. 3 Pokúste sa čo najlepšie modliť s ostatnými moslimami. V islame sa to nazýva Jamaa. Nakoniec prežívate pocit jednoty. Môžete sa tiež modliť v miestnej mešite (mešite). Spravidla sú tu aj iní moslimskí bratia. Potraste si s nimi ruky alebo dokonca začnite nový dialóg.
 4. 4 Naučte sa modliť sa v súlade so Sunnou nášho požehnaného proroka (pokoj s ním).
 5. 5 Nechajte svoju myseľ odpočívať niekoľko minút. Urobte si čas z tohto sveta a oddýchnite si. Duševne upokojiť. Pripravte svoju myseľ, zatiaľ čo premýšľate o svojej modlitbe.
 6. 6. Zbavte sa duševného stresu.
 7. 7 Noste dobré oblečenie.
 8. 8 Naplánujte si, čo budete čítať od Súry a Duasa.
 9. Nasmerujte modlitbu k Alahovi Všemohúcemu a iba k Nemu. Zamerajte sa na povahu recitovanej modlitby. Čím jasnejšie sú vaše zámery, tým vyššia je vaša pozornosť a sústredenie.

Metóda 2 počas modlitby

 1. 1 Rozvíjať disciplínu. Stojte rovno s mäkkým srdcom. Myslite na svoju modlitbu ako na poslednú, ako hovorí jeden hadís. Verte, že Alah je na vašej strane. Buďte tak pokojní a pokojní, ako je to len možné, a snažte sa nehýbať sa. Majte oči otvorené a pozerajte sa priamo dole, kde sa vaša hlava nakláňa. (Sudjood)
 2. 2 Modlite sa rýchlo. Každú časť svojej modlitby povedzte s úctou a pokojným spôsobom, ako by povedal jeden hadís: „Ponáhľajte sa od Satana.“
 3. 3 Pamätajte, že sa stretávate s Alahom!
 4. 4 Venujte pozornosť recitácii.
 5. 5 Čítajte pokojne modlitbu bez toho, aby ste rušili ostatných.
 6. 6 Opäť sa koncentrujte, keď máte pocit, že sa rozptyľujete. Prečítajte si Ata „uz (Alahovo odmietnutie satana):

„Udhubillahiminash shaitaan nirrajim.

Metóda 3 po modlitbe

 1. 1 Neponáhľajte sa po modlitbe. Posaďte sa, aby ste vyhodnotili dhikr a Du "ah. Posúďte, či modlitba zmäkčila vaše srdce.
 2. 2. Požiadajte Alaha, aby úprimne prijal vaše modlitby. čítať:

Allahumma "inni" ala dhikrika wa shukrika wa husn "ibadatika "Ó Alláh, pomôž mi spomenúť si na teba, vďačnosť ti a uctievať ťa najlepším spôsobom."

 • 3. Čítajte Dhikra, ako je predpísané v prorokovi (pokoj a požehnanie Alaha s ním)
  • Allahumma antas salamu wa minkas salamu wa ilaika yarji "us salam. Haiyina Rabbana bis salami tabarakta ya dhal jalaali wal ikram
  • Subhanallah „Povýšený je Alah“ (33-krát), Alhamdullilah „Chvála Bohu“ (33 krát), Allahu akbar "Boh je najväčší" (34 krát)
 • 4 hľadajte útočisko pred ohňom, najmä po Fajri a Maghribi,
 • 5 Povedzte svetu prorokovi (pokoj a požehnania Alaha s ním),
 • 6 Du "ah, ako potrebujete.
 • 13. Očistiť dušu zlých vlastností.

  Zlé vlastnosti duše, neresti srdca neumožňujú človeku, aby sa úplne oddal Bohu, pritiahol ho ku všetkému, čo odvádza pozornosť od Stvoriteľa. Preto sa musíte snažiť oživiť svoj vnútorný svet. A to sa dá urobiť iba pod vedením skutočného duchovného mentora. Keď stáli pod dozorom šejka Tariqah a pamätali si na Pána, človek je postupne oslobodený od zväzkov sveta, od zlých túžob a cíti sladkosť viery.

  Máte radi veci? Povedzte o tom ostatným, obráťte sa na sociálnych sieťach!

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send