Užitočné tipy

Ako vytvoriť tickler súbor

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak sa snažíte udržať svoj zoznam úloh pod kontrolou a stratíte tak drahocenný čas pokusom o usporiadanie všetkého, súbor Tickler vám pomôže všetko vyriešiť. Tickler rozdeľuje úlohy a doklady na: vykonávané denne, týždenne a / alebo mesačne. Tickler je obzvlášť užitočný nástroj na organizovanie osobných účtov a dokumentov, stretnutí s klientmi a nadchádzajúcich osobných / pracovných telefónnych hovorov alebo e-mailov. V časti Krok 1 nájdete informácie o tom, ako vytvoriť tradičný papierový súbor alebo ako použiť digitálne služby na vytvorenie elektronickej verzie.

TickTick - perfektný plánovač úloh a správca poznámok

Ak ste hľadali pohodlného manažéra úloh naprieč platformami so širokou funkčnosťou, vyskúšajte aplikáciu a službu TickTick. V tomto prehľade uvádzame zoznam funkcií TickTick a vysvetľujeme, ako ich možno použiť najlepším spôsobom.

Vytváranie zoznamov

TickTick vám umožňuje vytvárať veľa zoznamov úloh. Toto je základná funkcia, ktorá je k dispozícii vo všetkých takýchto aplikáciách. Vytvoril som tri zoznamy: pracovné úlohy, životné úlohy (domácnosť) a len poznámky.

Okrem toho aj v rámci samotnej úlohy môžete vytvoriť zoznam s aktívnymi začiarkavacími políčkami.

Synchronizujte úlohy medzi všetkými zariadeniami

TickTick synchronizuje úlohy s webovou verziou, aplikáciami pre Android, iOS, rozšírenia pre Chrome a Firefox - moje úlohy sú kdekoľvek na dosah.

Podrobnejšie si môžete pozrieť infografiku webovej verzie na webe vývojára, ale nižšie popíšem TickTick pre Android.

Používanie miniaplikácií na rýchly prístup a vysokú úroveň použiteľnosti

Pre mňa ako používateľa zariadení Android je kľúčovou funkciou TickTick praktický widget, kde môžete vidieť všetky svoje úlohy, ako aj poznámky o ich dokončení, pridávať nové a prepínacie zoznamy. Preto som začal používať systém TickTick v systéme Android.

V samotnej aplikácii môžete posúvať úlohy doľava a doprava a vykonávané funkcie závisia od dĺžky prejdenia prstom. Krátky posunutím doprava umiestni úlohu do archívu, dlhý - zobrazí okno nastavenia priority. Krátkym posunutím doľava sa zobrazí okno na nastavenie pripomenutia a dátumu, dlhý - na presunutie úlohy medzi zoznamami. Svoje zoznamy otvoríte prejdením prstom z ľavého okraja.

Veľmi pohodlne sa varovali v záclone. Zobrazuje sa celkový počet úloh pre dnešok, tlačidlo pre pridanie novej úlohy a posúvač pre prepínanie skutočných úloh (bez vstupu do aplikácie).

V skutočnosti je použiteľnosť aplikácií aj služieb premyslená do najmenších detailov.

3 úrovne priority

Je možné nastaviť úlohu na jednu z troch priorít: dôležitá (červená), stredná (žltá), nízka (modrá). V súlade s týmito prioritami sú úlohy v zoznamoch zoradené. Obrázok ukazuje nastavenie priority gestom (dlhé posúvanie zľava doprava pre úlohu).

Pripomienky času a polohy

TickTick vám umožňuje vytvoriť pripomenutie k úlohe, keď sa nachádzam v okamihu príchodu alebo výstupu z konkrétnej adresy. Napríklad priložím adresu obchodu k úlohe „Kúp si bochník“. Minimálny polomer je 100 metrov a môžete ho zväčšiť potiahnutím kruhu. Toto je veľmi užitočná funkcia, najmä pri každodenných malých úlohách, ktoré som nedávno začal používať neustále.

Na určitý čas (napríklad o 10:00) môžete naplánovať správu tak, aby sa zobrazovala so zoznamom všetkých úloh na dnešok.

Nastavte flexibilné opakujúce sa úlohy

Moja žena pestuje rôzne rastliny. Niekedy, keď ide na služobnú cestu, je úlohou mňa, aby som niektoré z nich zavlažovala každé tri dni a iné každých päť dní. Je zrejmé, že manželka sa do tohto zvyku dostala a vždy si pamätá, kedy a čo zalievať, ale pre mňa sa to stalo problémom. Riešením bolo vytvoriť v TickTicku opakujúcu sa úlohu. Ďalšou výhodou tejto funkcie je, že nie je striktne viazaná úloha k termínu. Dá sa to urobiť o deň skôr alebo neskôr - nebude sa čoho báť. Napríklad, kvety môžu byť napojená o deň neskôr, a to je od tejto chvíle, že úloha sa opakuje tri dni dopredu.

Schopnosť zdieľať zoznamy úloh spolupráce s manželkou

Niekedy je potrebné presunúť úlohu alebo zložiť niekoho iného, ​​napríklad manželku. Nainštalovala som aplikáciu TickTick a otvorila som prístup k jej listu úloh. A teraz môžem napríklad nastaviť svoju manželku za úlohu kúpiť si bochník, s pripomenutím a vysokou prioritou.

Ak chcete zdieľať hárok, musíte ho otvoriť, prejdite na nastavenia v pravom hornom rohu a potom kliknite na „Zdieľanie“. Upozorňujeme, že môžete zdieľať iba samostatný hárok úloh, nie hárok „Všetky“ alebo „Doručené“.

Bohužiaľ, v bezplatnej verzii môžete zdieľať iba so svojou ženou (tj s jednou osobou).

Diktujte úlohy pomocou hlasových príkazov služby Asistent Google

V roku 2014 sa kvalita rozpoznávania hlasu v ruštine dostala na úroveň Androidu, ktorú bolo naozaj pohodlné používať. Teraz možno frázu „OK Google“ povedať na ktorejkoľvek domovskej obrazovke - v bežných spúšťačoch Google, ako aj v aplikáciách tretích strán, ako je Nova Launcher.

Hovorím: „Ok Google. Vytvorte poznámku „Kúpiť bochník“ “- poznámka sa pridá k mojim úlohám TickTick.

Integrácia s aplikáciami kalendára

TickTick dokáže zobraziť úlohy pridané do Kalendára Google a umiestniť ich tam.

Ak to chcete urobiť, skopírujte jedinečný odkaz ICS z nastavení vášho účtu TickTick (kliknite v pravom hornom rohu svojho profilového obrázka) do nastavení Kalendára Google (kliknite na ozubené koliesko v pravom hornom rohu). V nastaveniach Kalendára Google prejdite na nastavenia kalendára a kliknite na odkaz „Zobraziť zaujímavé kalendáre“. Ďalej kliknite na odkaz „Pridať kalendár podľa URL“ a do otvoreného formulára vložte odkaz TickTick.

Kliknite na „Pridať kalendár“ a vo vašom kalendári Google sa zobrazia úlohy TickTick s priradeným dátumom splatnosti.

Ďalšie funkcie TickTick

  • Rôzne možnosti zoradenia (v poradí, dátum, názov, priorita).
  • Pridajte k úlohám poznámky alebo komentáre.
  • Dávkové úpravy úloh.
  • Rýchle vyhľadávanie úloh.

Všetky vyššie uvedené funkcie sú implementované vo vhodnom rozhraní - iba pár minút si na to zvyknú, začnú ich používať, prestanú zabudnúť na všetko a budú pracovať produktívnejšie.

Rozdiely medzi bezplatnou verziou a verziou Pro

Bezplatná verzia má niekoľko obmedzení:

  • Až 19 pracovných listov, 99 úloh na list, 19 kontrolných zoznamov v rámci úloh.
  • List môžete zdieľať iba s jednou osobou.
  • Denne môžete pripojiť iba jeden súbor (fotografie, zvuk alebo iné súbory).
  • Plánovanie programu v kalendári.
  • História zmien.
  • Experimentálne funkcie

Tieto obmedzenia nezasahujú do domácich alebo jednoduchých obchodných úloh.

Viac informácií o rozdieloch medzi bezplatnou verziou a verziou Pro nájdete na tejto stránke.

záver

Verzia pre iOS je teraz menej funkčná ako verzia pre Android, ale tvorcovia aplikácie na nej pracujú a sľubujú jej dokončenie v priebehu niekoľkých mesiacov.

TickTick je teda v súčasnosti najfunkčnejším riešením, ktoré je možné využiť v každodennom živote aj v podnikaní. Teraz máte zaznamenané a naplánované všetky úlohy a musíte ich dokončiť. Ale to je ďalší príbeh.

Napíšte komentáre, ktorý plánovač pre obchodné a domáce úlohy používate a prečo?

Pin
Send
Share
Send
Send