Užitočné tipy

5 cvičení, ktoré vám pomôžu nájsť cieľ

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý z nás sa nielen objavil na Zemi, ale každý má svoj vlastný osud. A prišli sme na tento svet, aby sme si uvedomili náš vnútorný potenciál. A aký je váš potenciál? Aké schopnosti máš?

„Áno, nie!“ Alebo „A ja neviem svoje schopnosti“ sú najčastejšie odpovede na takéto otázky. A zároveň sa každý chce hlboko stať niekým. Ako sa však človek môže stať vyhľadávaným „niekým“, ak nevie o svojich schopnostiach a nevidí ich? Preto je v našom svete tak málo ľudí, ktorí si uvedomujú svoje skutočné schopnosti.

Kto je sebarealizáciou?

Ten, kto sa snaží naplno využiť svoj talent, svoje schopnosti a svoj potenciál.

No, ak človek nepozná svoje schopnosti, potom v konečnom dôsledku predsa len existuje túžba ich poznať. Zistite, kto som a prečo som. Niekto má silnú túžbu, niekoho slabého a niekto o tom ani neuvažuje. A ak sa táto túžba - spoznať sa a nájsť svoje schopnosti - objavila, taká osoba sa začína poznať sama.

Abraham Maslow: „Hudobníci musia hrať hudbu, umelci musia kresliť, básnici musia skladať básne, ak chcú koniec koncov byť v pokoji so sebou. Ľudia musia byť tým, čím môžu byť. Musia byť verní svojej povahe. “

Keď sa človek vydá na túto cestu sebavedomia, okamžite narazí na dve hlavné prekážky: potrebu bezpečnosti a potrebu rešpektu. Práve tieto potreby nám neumožňujú napredovať. Človek môže hovoriť veľmi dlho a inteligentne o „raste“, ale stále v tom zostane as tým, čo vedel a na čo bol zvyknutý.

Prvá vec, ktorú treba urobiť, keď sa človek vydá na cestu sebarealizácie, je nájsť v sebe pocit bezpečia. „Mám ma a nikdy sa nezradím a nevzdám sa.“ A toto by nemali byť iba slová, malo by sa to stať vnútorným štátom!

"Všetci ma opustili!"

"Kde si? Odišli ste tiež? “

Pokiaľ má osoba silnú potrebu bezpečnosti, nedokáže vybudovať niečo nové. Bezpečnosťou je udržať všetky buriny a pokúsiť sa medzi nimi vypestovať ružicu. A ak zavriete oči pred burinou, nepľuďte ich, potom skôr alebo neskôr túto ružu uškrtia. Zostáva už len pohyb vpred - pole je neustále a v okolí posiate burinami a sušenými klíčkami niečoho nového. Odvaha pripustiť vaše „buriny“ je preto nevyhnutnou súčasťou sebarealizácie.

Druhým je prestať požadovať rešpekt od ostatných, porozumieť a uznať, že ste v podstate už dokonalí. A činy - nerobíme nič na úkor nás samých. Ak sa dopustíme nejakého zdanlivo nezmyselného konania, dopustíme sa ho len preto, že nám (našej osobnosti) prinesie uspokojenie, inak by sme to nespáchali. (Toto je ďalšia zaujímavá téma a inokedy o nej budeme hovoriť podrobne.)

Proces poznania je vždy ochota riskovať, robiť chyby, opustiť staré zvyky. Nejde však o boj proti starým zvykom a obmedzeniam. Toto je hľadanie toho, čo nám bráni v pohybe vpred a odvahe robiť veci inak ako vždy. Iba odvahou sa môžu otvárať nové nápady, nové skúsenosti, ktoré môžu viesť k vrcholu alebo k zlyhaniu. Uvedomenie si, že každá lekcia je dobrá, však bude viesť cestou rastu. A to je osobná cesta, ktorá nie je predpísaná prostredím - čo je správne a čo nie je správne.

Okrem toho je proces prichádzania k sebe pomalý a bolestivý. Toto je konštantný prúd, nie pevný úspech. Preto to mnohí odmietajú. Vždy je pekné niečo dosiahnuť, sedieť na vavrínoch a nerobiť nič iné.

Nikto však nemôže prinútiť človeka, aby sa vydal na cestu sebarealizácie. Stať sa tým, čím môžete, je iba vedomá voľba.

Ďalším krokom je koncentrácia a koncentrácia. Prístup k efektívnemu vnímaniu reality. Efektívne vnímanie reality je schopnosť vnímať svet nestranne, neustále si vedomá toho, čo sa v skutočnosti deje vnútri a okolo človeka. Rozhodnite sa, v akom okamihu je človek, ako vytvára, čo ho obklopuje.

Naučiť sa vidieť okolitú realitu tak, ako je, so všetkými jej kladmi a zápormi, a nie tak, ako by bolo žiaduce vidieť. Najzaujímavejšie je, že takáto vízia umožňuje rozlíšiť klamstvo a nečestnosť. Nádeje, očakávania, úzkosti a obavy už nebudú mať vplyv na vnímanie reality.

Ďalej nasleduje štúdium vnútornej podstaty a konania v súlade s ňou. Naučíme sa sami rozhodovať, čo sa nám najviac páči. Nie to, čo je správne a čo je zlé, ale to, čo sa vám páči a čo sa vám nepáči, kde sa vám skutočne páči. Ktoré filmy sa vám páčia viac, aké myšlienky, nápady, bez ohľadu na názory ostatných.

To všetko vedie k tomu, že človek nestratí v živote pocit radosti. Ľahko prijíma iných ľudí a ľudstvo ako celok, nesnaží sa ovládať, učiť, prerábať ostatných, „prispôsobovať sa“ pre seba. Osoba sa stáva slobodnou a poskytuje iným slobodu výberu a slobodu prejavu. Nadmerné pocity viny, hanby, úzkosti prestanú priťahovať, nadkritickosť ich nedostatkov a slabostí zmizne.

Ďalším krokom je naučiť sa byť úprimný sám so sebou. Prevezmite zodpovednosť za svoje činy, činy a myšlienky. A hlavnou vecou je prestať hľadať výhovorky a presúvať vinu na ostatných za vaše činy, vaše myšlienky, prestať sa snažiť byť dobrými pre všetkých. Nemôžete potešiť každého v tomto svete, pretože úlohou nie je stať sa pre ostatných ešte pohodlnejšími, ale nájsť sa.

Ďalšou vecou je naučiť sa konať v súlade s vašimi súdmi, správne posúdiť svoje potreby, zistiť, ktoré z nich sú pre vás vlastné a ktoré sú vyvolané spoločnosťou, rodičmi a prostredím. To všetko prispieva k najpresnejšiemu riešeniu - čo je potrebné a čo je konkrétne pre danú osobu.

Vďaka tomu sa už interakcie s ostatnými buduje bez túžby vyvolať efekt a ohromiť niečím. Objavujú sa „listy“ a prirodzenosť, jednoduchosť a spontánnosť. A to už vedie k schopnosti ľahko sa prispôsobiť okolitej realite, existuje taká kvalita ako tolerancia. Ak však existuje potreba nezlučiteľnosti a napriek hrozbe odsúdenia alebo odmietnutia, jeho názor sa vyjadruje bez váhania.

Ďalším krokom je zistiť, aký je váš potenciál. Nájdite, čo prináša najväčšiu spokojnosť, v ktorej cítite svoj talent a rozvíjajte ho k dokonalosti. Možno sa dobre varíte a rozvíjaním svojho talentu by ste sa mohli stať kuchárom, ktorého zručnosti sa tešia.

Možno viete, ako organizovať sviatky, vytvárať jedinečné veci chránené autorskými právami ... Nájdite, čo robíte najlepšie, a urobte všetko, čo je v tvojich silách, aby ste sa stali špičkovým špecialistom, ako to umožňujú vaše schopnosti.

Ale bez toho, aby využil svoj talent, bude človek vykonávať únavné a nudné práce, iba preto, že za to platí dobre alebo poskytuje stav bezpečnosti. Výsledkom je nespokojný stav vedomia.

Maslow argumentoval tým, že sebarealizovaní ľudia, ktorých študoval, neboli dokonalí a neboli ani zbavení veľkých nedostatkov, ale všetci boli bez výnimky zaviazaní k nejakej úlohe, povinnosti, volaniu. Neboli zamerané na seba, ale na problémy, ktoré boli nad ich bezprostrednými potrebami. Môžete o nich povedať, že žijú, aby pracovali, a aby nepracovali, aby žili.

Ďalším krokom je vyriešenie závislých a vzájomne závislých vzťahov.

Hlavnou potrebou sociálne „normálnych“ ľudí je použitie iných ľudí na zdôraznenie ich dôležitosti a naplnenia osamelosti.

Všetky kroky sebarealizácie vedú k jedinečnej schopnosti byť sám, bez toho, aby sa cítil sám, k schopnosti využívať bohatstvo a plnosť priateľstva.

Schopnosť zostať v pokoji a vyrovnanosť sa objavuje aj pri osobných nešťastí a zlyhaniach. Všetko je to kvôli ich vlastnému pohľadu na situáciu bez potreby spoliehať sa na názory a pocity druhých. Vyznamenania, status, prestíž a popularita sa stávajú menej významnými ako sebapodnikanie a vnútorný rast.

Ďalším krokom je naučiť sa užívať. Vychutnajte si hudbu, krásu prírody, umelecké diela, aby vám priniesli inšpiráciu. Chyťte tieto úžasné stavy. Rozvíjať pocit prírody, hudby. Všimnite si zážitky extázy, nahliadnutia, momentov najväčšieho nadšenia a vzrušenia.

Vďaka tomu sa objavuje schopnosť vidieť a užívať si aj tie najvýznamnejšie udalosti v živote, schopnosť detí prekvapiť sa vracia. Šťastie už nie je samozrejmosťou, život prestáva byť nudný a nezaujímavý.

Človek je schopný cítiť a prežívať mier, blaženosť, harmóniu, pokoj, lásku, splynutie s prírodou bez umelých stimulantov. Vo chvíľach maximálnej skúsenosti existuje pocit harmónie so svetom, pocit „ja“ nie je stratený, alebo je za ním.

Ďalším krokom je rozlíšenie medzi cieľmi a prostriedkami na dosiahnutie cieľov. Naučte sa užívať tento proces a robiť ho za to. Napríklad nie stanoviť cieľ - vykonávať fyzické cvičenie v záujme zdravia, ale užívať si cvičenie samo.

A jeden z najťažších prekračuje hranice vášho osobného „ja“.

Dosahuje sa to pozorovaním ich obranných mechanizmov, rozpoznaním ich existencie a rozpoznaním ich konania. Ochranné mechanizmy sú hlavnými obmedzeniami a prekážkami vnútorného rastu. Sú to tlačidlá, vďaka ktorým sa človek stáva úplne ovládateľným a nie slobodným.

Ale toto je práca, práca je dlhá a usilovná a nie každý o nej rozhodne. Iba vnútorné povedomie o skutočnosti, že ste na túto Zem neprišli, že máte talent, svoju vlastnú cestu a akútnu túžbu ju nájsť, vás môže len tlačiť na takúto prácu.

Výsledkom je uvoľnenie energie na sebarealizáciu.

Nedá sa však povedať, že sebarealizovaní ľudia sú anjeli v tele, že sú dokonalí.

Rovnako ako všetci sú náchylní na nekonštruktívne a zbytočné zvyky. Zároveň môžu byť tvrdohlaví, podráždení, nudní, absurdní, sebeckí a depresívni. Môžu tiež obsahovať pocity viny, úzkosti, smútku, pochybností.

Zároveň sú však slobodní vo svojich prejavoch: sú schopní tvorivosti, autonómni a sebavedomí, bez sociálneho a kultúrneho vplyvu, čestní k sebe, schopní opustiť svoje ilúzie a naplno využiť svoje schopnosti.

Rozdiel medzi snahou o dokonalosť a sebarealizáciou je skôr výberom, ako sa zdá. Odmenou je spokojnosť so životom.

A opäť krátko:

* Nájdite v sebe pocit bezpečia.

* Uznajte svoju vynikajúcu kvalitu.

* Rozvíjať odvahu, riskovať chuť k jedlu.

* Získajte objektívne vnímanie reality.

* Buďte k sebe úprimní.

* Preskúmajte svoju vnútornú povahu a konajte v súlade s ňou.

* Nájdite svoje potenciálne príležitosti, talenty a rozvíjajte ich.

* Získajte vnútornú nezávislosť.

* Naučte sa rozlišovať ciele a prostriedky na ich dosiahnutie.

* Preskúmajte svoje obranné mechanizmy a choďte za nimi.

Oboznámili ste sa s akčným plánom na sebarealizáciu. Vynára sa otázka - ako ju implementovať? Je to ťažké? Máte záujem? Je príjemnejšie zostať v ilúziách?

Cvičenie 1. Vracajte záujem detí

Viete, ako sa génius líši od bežného človeka? Génius tvrdí svoje právo robiť to, čo miluje. Zvyčajne sa to deje vo veľmi mladom veku.

Odpovedzte na otázku, čo ste v detstve milovali. Ešte predtým, ako sa na vás vaši rodičia začali napchávať, že „kresba chleba nefunguje“ alebo „tanec nie je vážny“. Napíšte tri veci, ktoré vás ako dieťa skutočne fascinovali. To je trochu vodítko, kam chcete ísť.

Cvičenie 2. Hľadanie vzorov: 20 obľúbených aktivít

Teraz vytvorme zoznam 20 obľúbených aktivít. Nech sa vám zdá, že niektoré z vás sú banálne (napríklad jesť chutné jedlo) - napíšte aj tak. Keď je zoznam pripravený, pozorne si prečítajte tieto činnosti. Vidieť vzory? Je možné, že veci týkajúce sa pomoci ľuďom prevládajú na vašom zozname? Alebo nejaké športové aktivity? Alebo záležitosti spojené s tichou monotónnou prácou?

Pochopte, do ktorých skupín je možné tento zoznam rozdeliť. Pomôže vám to pochopiť, aký druh života by ste chceli žiť.

Cvičenie 3. Vaše dokonalé prostredie

Ak vám nikto neverí, potom je ešte ťažšie uveriť v seba samého. Preto prostredie, ktoré generuje víťazov, sa takmer vždy skladá z víťazov. Bohužiaľ prostredie, v ktorom sme zvyknutí rásť, nezvýhodňuje vytváranie géniov.

Predstavte si, že sa svet zmenil cez noc podľa vašich potrieb. A nasledujúce ráno bude naplnené ľuďmi, ako chcete. Aké budú títo ľudia? Aké vlastnosti majú? Možno sú všetci kreatívni, alebo naopak, sú to ľudia, ktorí prešli kompromisom päť plusov? Možno robia všetko rýchlo, alebo by ste naopak chceli spomaliť svet?

Čo ste sa o sebe dozvedeli a čo potrebujete, aby ste sa dokázali naplno preukázať?

Cvičenie 4. Päť životov

Teraz si predstavte: budete mať päť životov. A v každej z nich sa môžete stať tým, čo chcete. Ako žijete týchto päť životov?

Toto cvičenie, rovnako ako všetci ostatní, si môžete prispôsobiť sami. Ak sa vám podarí tri životy - vezmite tri. Trvá to desať - nepopierajte nič. Vybral som si päť práve preto, že sa mi toto číslo páči.

Predstavte si teda, že budete venovať jeden život biológii, druhý - profesionálnemu cestovaniu, tretí - mať veľkú rodinu s partiou detí, v štvrtom sa stanete sochárom av piatom - astronautom. Ktorý z nich sa ti páči viac?

Najdôležitejšia vec je pochopiť nasledujúce: Ak si musíte zvoliť iba jeden život, aj ten, ktorý sa vám najviac páči, zvyšok vám bude chýbať. Pretože sú vašou neoddeliteľnou súčasťou. Zavrčali do našich hláv: „Rozhodnite sa!“ A to je smutné.

Vo svete existujú ľudia narodení na jediný účel, ale toto je zriedkavá výnimka. Každý z vašich životov obsahuje niečo, čo naozaj milujete a potrebujete. A môžete ho priniesť do svojho života.

Cvičenie 5. Môj dokonalý deň

Teraz máme dlhú prechádzku podľa vašej fantázie. Vezmite pero a kúsok a šoférujte. Ako vidíte svoj dokonalý deň?

Žite tento deň v dnešnom napätí a do všetkých detailov: kde sa zobudíte, aký dom je, kto leží vedľa vás, čo jete na raňajky, aké oblečenie nosíte, čo robíte, akú prácu robíte doma alebo v kancelárii?

Neobmedzujte svoju fantáziu. Popíšte deň, v ktorom by ste žili, keby ste mali úplnú slobodu, neobmedzené finančné prostriedky a všetky silné stránky a zručnosti, o ktorých ste len snívali.

Po zostavení zoznamu rozdeľte všetky svoje fantázie do troch skupín:

  1. Čo z toho potrebujete ako vzduch.
  2. Čo je voliteľné, ale aj tak by som ho chcel mať.
  3. Čo dokážete bez.

Náš život pozostáva zo životných skúseností, príbehov, rolí, vzťahov, zárobkov, zručností. Niektoré z toho si sami vyberieme. Časť toho, čo nazývame našou voľbou, je v skutočnosti kompromis. Niečo všeobecne nehoda. Niektoré z nich sú potrebné a veľmi drahé. Ale toto všetko nie ste vy.

Zamerajte sa na seba. Nájdite, čo máte radi. A začnite sa pohybovať smerom k cieľu.

5 jednoduchých krokov vám pomôže nájsť sa v živote

Čo v živote chýba, čo vás presne núti hľadať, prečo čítate tento článok?

Čo to znamená nájsť sa v živote?

Ako viete, že sa to stane?

Všetko v živote je opraviteľné, hlavnou vecou je vedieť, čo napraviť.

Hľadáte obľúbenú firmu, skutočne milovanú osobu alebo hľadáte miesto na dobré bývanie?
Ak sa pýtate na tieto otázky, pravdepodobne ste sa už ocitli. Pretože vyhľadávanie začína tým, čo je vo vás.
A tam už je všetko.

V poriadku nájsť miesto, kde budete dobre žiť, musíte najprv prijať svoje telo. Pretože toto je váš prvý domov.

V poriadku nájsť svojho muža, musíte sa milovať, toho, kto žije v tomto dome. A keď ste sa milovali, pochopíte, čo máte robiť.

Všetci v skutočnosti hľadáme osobitný stav šťastia. A otázka zistenia, v prvom rade, sa týka tohto stavu.
A šťastie môže byť iba vtedy, ak si v sebe udržíte úprimnú lásku k životu, aspoň veľkosť zrna. Pretože každý deň ti dáva niečo, pre čo stojí za to žiť.

Existuje univerzálna výučba?

Všimnite si, koľko slov a narážok na radostnú lásku bolo spomenutých v predchádzajúcom odseku?

Existuje taká inštrukcia!

Všetko, čo potrebujete, je láska. "Všetko, čo potrebujete, je láska."

Na základe toho prídete k tomu, čo hľadáte.

Možno sa táto fráza zdala niekomu zdvorilá, ale prečo a čo hľadáte?

Skúste lásku v praxi. Zdá sa, že je založený na skutočnosti, že keď dáte, dostanete.

Aby ste sa v tomto živote našli, musíte byť hore. Причем не только физически, но и морально.

Поймите правильно, мы не имеем ввиду, не спать вообще. Это не полезно для организма, который надо любить и уважать, чтобы он ответил здоровьем.

Но в состоянии сна вы вряд ли cможете действительно отыскать то, что ищите.

К спячке разума относится не только физический сон или безделье.
Сюда же относится злоупотребление развлечениями, соц. сетями, телевизором, алкоголем, наркотиками и т.д.

To všetko skôr alebo neskôr upokojuje myseľ a kradne čas.

Ak je konečný výsledok harmónia.

Ak považujeme vyhľadávanie za hľadanie harmónie, cesta vpred sa trochu vyjasní. Mali by ste sa teda vzdať všetkého, čo vám prináša disharmóniu. To všetko utláča. Všetko, čo vynakladá vašu silu, ale tak či onak neprináša nakoniec radosť alebo uspokojenie.

Je ťažké pre človeka pustiť čokoľvek. Čiastočne kvôli skrytej túžbe po moci, čiastočne kvôli strachu, čiastočne kvôli návyku. Každý, kto sa v živote usiluje, musí byť na to pripravený. V opačnom prípade nie je možné dosiahnuť skutočnú harmóniu, ktorá sa podobá kľúču radosti, ktorý bije zdola.

Ako sa naučiť pustiť?

Nechajte ísť = veriť vo svetlo na konci tunela + prajeme dobré + vedia, ako odpustiť.

Aby sme sa naučili, ako to pustiť, musíme byť schopní odpustiť. A odpúšťať hlboko, zo srdca, a iba takto sa dá vnútorná vrstva bielej farby obnoviť.

Odpusť nielen niekomu alebo niekomu, ale aj sebe. Vyskytli sa situácie, keď ste mali pocit, že by ste mohli byť odvážnejší alebo múdrejší atď.? Zbohom, všetko je také, aké to znamená, to znamená, že to tak musí byť.

Rovnakým spôsobom odpúšťajte ostatným zo srdca.

A konečne - uvoľnite sa a urobte!

Koruna všetkej prípravy je činnosť a sebavyjadrenie.

Snívajte menej, prekladajte viac.

Rozhliadnite sa, veľa príležitostí.

Pamätajte, že inteligencia je nástroj a úprimné pocity sú iba sprievodcom.

Poznať sám seba je veľmi náročná úloha, pretože človek nie je v sebe jednoduchý, oblieka sa aj do rôznych masiek, oblečenia, povinností atď. Problém ste už sformulovali a ak sa chcete nájsť, bude to tak.

Pin
Send
Share
Send
Send