Užitočné tipy

Predaj piesní

Pin
Send
Share
Send
Send


Zaujímame sa iba o materiál blízky našej tvorivej koncepcii (počúvajte najnovšie vydania, pozrite sa na webové stránky umelcov a na YouTube s vystúpeniami našich umelcov, ale najlepším usmernením sú nedávno vydané nové piesne našej spoločnosti.

Materiál posudzujeme nestranne od každého, kto ho chce ponúknuť. Nemáme záujemaký máte vek, pohlavie, náboženstvo, kde, s kým a s kým pracujete alebo pracujete, aké vzdelanie máte, spievate niektorú zo „hviezd“, ste členom nejakých odborov, združení a spolkov, máte ocenenia alebo zdravotne postihnuté skupiny, či už vyhrali v súťažiach, či už boli vydané vaše diela alebo či boli zaregistrované práva. Odporúčame vám o tom všetkom písať. Zaujíma nás, čo nám môžete ponúknuť..

Nepotrebujeme, dokonca nebudeme počúvať vaše portfólio - to znamená, materiál, ktorý sa už predal iným umelcom alebo spoločnostiam, nahraný, uverejnený, znejúci, ktorý samozrejme nebudeme môcť použiť. Máme záujem iba o materiál, ktorý nám konkrétne ponúkate (či už exkluzívne - nezáleží). Neposkytujeme individuálne úlohy, neponúkame prácu na objednávku autorom, ktorí skôr nepreukázali sa byť najlepšími, ktorí už s nami spolupracovali na spoločnom základe.

Materiály autorských práv posudzujeme iba pod podmienkou, že sa k nám dostanú v súlade s týmito pravidlami. Varujeme vás osobitne, pokusy o osobné zoznámenie a kontakty so zástupcami spoločnosti, umelcami alebo osobne s umelcami nedávajú zmysel: v najlepšej nepravdepodobnej udalosti budú vaše materiály považované za rovnocenné s ostatnými. A pravdepodobne - nebudú sa vôbec brať do úvahy. Ani jedna osoba (vrátane osobne menovaných umelcov) nerozhoduje o začatí práce s demonštračným materiálom.

Akékoľvek rokovania sa vedú iba v prípade záujmu alebo priamo v prípade výberu vášho materiálu na ďalšiu prácu.

Nevolajte, nepíšte ani neprichádzajte s otázkou „Je to správne?“ - v prípade záujmu vás budeme kontaktovať s kontaktnými informáciami, ktoré vám ostali približne na dva mesiace.

Nezaväzujeme sa kontrolovať, komentovať a ešte viac vracať materiály, ktoré nám nevyhovovali.

Ako poslať materiál?

Autorský materiál pre umelcov spoločnosti (vrátane Lery Ogonyok, Andrei Bandera a duetu „neopustiť“) je prijatý iba online, prostredníctvom stránky „People's Producer“. Platí to pre texty a hudbu a ukážky piesní chránených autorskými právami, ktoré chcete interpretom ponúknuť.

Disky, výtlačky a rukopisy s materiálom autorov my neuvažuje, Prosím, neposielajte ich a neprinášajte ich. Materiál neposielajte e-mailom na kontaktné adresy spoločnosti - nebude sa brať do úvahy.

E-mailové adresy [email protected], [email protected], [email protected], [email protected] a ďalšie podobné od 10. októbra 2015 nekonajte.

V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa registrácie a používania stránok „People's Producer“ môžete napísať na adresu [email protected]

Varovanie! Vyhľadajte spevákov v novom projekte!

Pre nový hudobný projekt Soyuz Production Company hľadať sólistu a sólistu, Vek: od 20 do 30 rokov. Žáner: moderná popová pieseň, šansón.

Pošlite ukážky (všetky skladby, ktoré ste predviedli, fotografie, videá, informácie o sebe, kontaktné údaje): [email protected]

Potrebujeme nových umelcov? Áno!

Producenti spoločnosti Sojuz Production prijímajú ukážky (audio, video) od umelcov, ktorí chcú so spoločnosťou spolupracovať pri počúvaní ukážok. Ak je to vysoko ocenené, spoločnosť podnikne výrobu, podľa potreby, nahrávanie v profesionálnom štúdiu, vydávanie, možno, koncerty budú umiestnené v zbierkach, vydávanie sólového albumu, propagácia na formátovaných rozhlasových staniciach a hudobných televíznych kanáloch.

Sme pripravení na spoločnú produkciu: ak do svojho návrhu zahrnete nielen kreatívny projekt, ale aj účasť producentov vrátane finančnej účasti, je to dôvod, aby ste svoj nápad a materiál vzali ešte opatrnejšie. Toto však nie je nevyhnutný predpoklad.

Pred ďalším čítaním sa pokúste porozumieť dôležitej veci: sme produkčná spoločnosť, ktorá sa zaoberá predovšetkým tvorbou a vývojom výrobných projektov, ako aj výrobou zvukových záznamov. A nezaoberáme sa umiestňovaním a propagáciou partnerských materiálov na partnerských rozhlasových staniciach (účinkujúci, ktorí neboli produkovaní alebo nahrávaní).

Zaujíma nás materiál v žánri, ktorý sa približuje koncepciám „estetického šansónu“, „modernej ruskej piesne“ alebo vysokokvalitnej ruskej populárnej hudby. Možno s prvkami ruskej skaly (Garik Sukachev, DDT, Lyapis Trubetskoy atď.). Venujeme veľkú pozornosť kvalite textu a hudba by mala umelcovi pomôcť sprostredkovať prácu poslucháčovi.

Existuje veľa interpretácií žánrov, je ťažké určiť, a vo všeobecnosti to nie je také dôležité - pošli, budeme počúvať. Ideálnou možnosťou je materiál, ktorý sa perfektne hodí do nášho konceptu. Je ťažké ho opísať, len počúvať naše skladby a vydania, ale najlepším usmernením je práve práca, ktorú nedávno vydala naša spoločnosť. Odporúčame tiež sledovať kanál YouTube s nahrávkami skladieb, ktoré vyrábame z rôznych rokov.

Sme produkčná spoločnosť a ak máte v štúdiu hotový vysoko kvalitný záznam, zmiešaný, kompilovaný, zvládnutý, ideologicky holistický album, ktorý potrebujete iba publikovať - ​​pravdepodobne nie ste na správnom mieste. Spravidla pracujeme s účinkujúcimi, s ich piesňami od nuly alebo v počiatočnej fáze - pomáhame vytvárať dobrý, zaujímavý projekt a až potom publikáciu.

Nevykonávame konkurzy bez záujmu o materiál. Najprv musíte poslať ukážku záznamu. Poslať CD (prísne CD-Audio, t. J. Zvukové stopy) alebo DVD (formát DVD-video a nie súbory). Akceptujú sa aj USB flash disky (médiá sa nevracajú!). Ak sa bojíte o svoj materiál, stačí vám predstaviť ukážkové piesne: pár veršov + zbor (ak existuje), ale verte mi, že ak je materiál dobrý, je pre nás výhodnejšie, aby sme s vami dlhodobo a čestne, a ak je to zlé, nemali zmysel zverejňovať ho.

Odporúčame vám používať originálny materiál na ukážky, nie na interpretáciu slávnych piesní. V ideálnom prípade by hudba a text mali byť chránené autorskými právami alebo by mali byť zabezpečené autorské práva a iné práva (aspoň predbežné dohody a kontakty s autormi). Alebo to môžu byť ľudové piesne alebo piesne, ktoré prešli viac ako 70 rokov od smrti všetkých autorov.

Na počte záznamov nezáleží, ale napíšte presne to, čo chcete ukázať, ukážte. To najlepšie, čo máte, je to, čo vás najlepšie reprezentuje. Je vhodnejšie, ak máte príležitosť tak urobiť - keď sa vzorkuje 12 - 14 skladieb (na album) plus 2 - 4 ďalšie nahrávky.

Pri používaní disku CD alebo DVD uveďte krátke kontaktné údaje, informácie o interpretovi a skladbách na samotnom disku. Toto je dodatočná záruka, aby nedošlo k strate materiálu. Fotografie sa robia elektronicky na samostatnom disku alebo v tlačiarni.

Nijako neakceptované ani počúvané odoslané e-mailom mp3, podobne odoslané odkazy na všetky stránky s audio nahrávkami, odkazy na sociálne siete, osobné stránky, YouTube a korešpondencie platené príjemcom. Neodporúča sa vypaľovať materiál na súbory CD a DVD! Materiál CD musí byť zaznamenaný zvukové stopy (vhodné na prehrávanie pomocou štandardného prehrávača CD), materiál na DVD - vo formáte DVD video (to je vhodné na prehrávanie so štandardnými DVD prehrávačmi). Zasielanie ukážok na médiá je dôležitou podmienkou, ktorá pre nás zdôrazňuje závažnosť vašich zámerov spolupracovať s nami.

Upozorňujeme, že s vami budeme ďalej rokovať len po vypočutí materiálu a iba v prípade, že nás to zaujíma. „V prítomnosti“ a najmä pri živom predstavení sa materiál neberie do úvahy.

Materiál nie je recenzovaný a nevratný. Ak vás nebudeme kontaktovať, vaša kreativita je pre nás jednoduchá nie je vhodné, Jediná vec - ak potrebujete, kontakt e-mailom alebo telefonicky - je, že sa k nám materiál dostal. Prosím, zanechajte čo najväčšie, podrobné a najaktuálnejšie kontaktné údaje, aby sme vás mohli kontaktovať, ako aj názvy vašich skladieb, aby sme sa vyhli nepríjemným chybám. Nevolajte, nepíšte ani neprichádzajte s otázkou „Je to správne?“ - v prípade záujmu vás budeme kontaktovať s kontaktnými informáciami, ktoré vám ostali približne do dvoch mesiacov od prijatia, Ak nás nezaujímajú, neposkytujeme ani vysvetlenia ani odporúčania o tom, kam ísť a čo robiť.

Spoločnosť Sojuz Production má v ruskom svete veľkú prestíž. Toto je vaša šanca!

S našou aktívnou účasťou začali svoju kariéru Katya Ogonyok, Igor Slutsky, Anya Vorobey, Lyapis Trubetskoy, Murat Nasyrov, Victor Korolyov, Sergey Lyubavin, Hera Grach, Andrey Bandera, Tanya Tishinskaya, Rada Rai, Evgeny Ross, Sergey Tkach, Zhiga. , Sergey Wild a ďalší. Spolu s nami sa v žánri preslávil Alexander Maršal (bývalý „Gorky park“, „Kvety“, „Araks“), Vladimir Zakharov (vedúci spevák skupiny), Vladimir Asimov (bývalý „Na-Na“) a získal veľkú slávu. Michail Shufutinsky, Michail Sheleg, Michail Gulko s nami spolupracujú, v posledných rokoch jeho života veľa pracoval Mikhail Krug.

A stojí za to osobitne spomenúť už vyrobené diela, ponúkané „ako sú“ (v zbierkach, špeciálnych projektoch a celých albumoch). Základné postavenie našej spoločnosti: materiál musí byť na veľmi vysokej úrovni - to platí tak pre samotné dielo (hudba, poézia), ako aj pre predvádzanie zručností, aranžmánov a celej výroby piesne (nahrávanie, mixovanie, zvuková produkcia). Teoreticky by sme mohli všetko, čo sa k nám prinesie, uvoľniť - ale k čomu to bude viesť, môžete uhádnuť sami - k čomukoľvek dobrému. Z nahrávok urobených bez našej účasti preto spoločnosť vyrába iba tie najjasnejšie, najtalentovanejšie, koncepčne overené.

Poštová adresa pre ukážky interpreta:
117133, mesto Moskva, PO Box 21, produkčná spoločnosť Sojuz.

Preneste materiál na zamestnanca v kancelárii spoločnosti, osobne ho dajte do kancelárie, nechajte ho na stráži, v skrinke alebo niekde inde, skĺznite ho pod dvere alebo ho zaveste na kľučku dverí atď. Prenos po obvode - to nie je možné. V žiadnom prípade.

Neustále vyberáme značné množstvo materiálu chráneného autorskými právami pre prácu a potom hľadáme relevantné a kreatívne riešenia usporiadania, ktoré by naše nové piesne mali dať aspoň na rovnakú úroveň ako najjasnejšie a najmódnejšie nové položky.

Okrem prilákania aranžérov na plný úväzok a pravidelných štúdiových partnerov využívame na tento účel aj náš jedinečný vývoj - internetový projekt „Audio Producer“.

Audioproducer je v skutočnosti otvorenou ponukou práce pre aranžérov a tých, ktorí sú ochotní pracovať na diaľku. Platba sa vykonáva aj na diaľku: na bankový účet alebo kartu, QIWI-peňaženku, WebMoney, Yandex-Money, Skrill, PayPal - všetko, čo je pre vás výhodné. Uzatvárame dohodu so všetkými, s ktorými začneme pracovať, podľa ktorých garantujeme platbu za prácu, ktorá nám vyhovuje a zaväzuje sa, že nebudeme využívať nápady, skladby a zvuky, ktoré sme od vás dostali, bez platenia. Vaše práva sú plne chránené.

Ako to funguje?

Zaregistrujete sa na webe, opustíte kontaktné informácie a získate prístup k databáze aranžovacích úloh spoločnosti pre piesne vybrané na prácu. Každá úloha pozostáva z demonštračného záznamu melódie nahratej skladateľom a z textu úlohy obsahujúceho všetky naše želania do budúcnosti. Niekedy tiež obsahuje samostatne zaznamenané spevy, texty, náčrt usporiadania speváka, ako to vidíme teraz, zaujímavé, ale nie úplne uspokojivé možnosti pre nás atď.

Pred vypršaním platnosti úlohy si môžete stiahnuť ľubovoľný počet riešení. Môžete pracovať na ľubovoľnom počte úloh. Vaše rozhodnutie nemusí byť úplnou úpravou po celú dobu trvania skladby. Stačí náčrt: úvod, dvojverší, refrén a prípadne strata.

Chápeme, že mnohí z vás nemajú prostriedky na to, aby ste vo svojej práci používali najmodernejšie drahé vybavenie. Toto pre nás nie je hlavná vec. Pre nás je hlavnou vecou vaša kreativita, zaujímavá vízia hudobného materiálu, zaujímavé zvuky, nálezy a hudobné straty.

Producenti a producenti zvukov spoločnosti Soyuz Production sa oboznámia so všetkými prichádzajúcimi rozhodnutiami a vyberú si to najlepšie. Dôležitou črtou projektu je úplná anonymita prichádzajúcich rozhodnutí až do ich konečného výberu do práce. Tí, ktorí počúvajú prijatý materiál, vidia iba šifry, ktoré nám umožňujú identifikovať nášho budúceho partnera iba v budúcnosti.

Ak máte záujem o spoluprácu a výber vášho dojednania pre ďalšiu prácu, zaplatíme za prácu, ktorú ste už dokončili, alebo za individuálne predstavy o nástrojoch, stratách atď. - všetko predchádzajúcim dojednaním a, ak je to potrebné, uzavretím samostatnej zmluvy o vykonaní práce.

Práca môže byť čokoľvek - od korekcie a ďalšieho rozvoja usporiadania, ktoré ste urobili, s ktorým budú naši pravidelní producenti zvuku a aranžéri pokračovať v práci, a kým si nezakúpite celú skladbu na kľúč pre viac skladieb.

Spolupracujeme so zvukovými producentmi a aranžérmi, ktorí nám poslali zaujímavé diela, potom pracujeme „cielene“, to znamená, že sa stanú našimi pravidelnými partnermi.

Písanie piesní

Predtým, ako predáte skladbu, musíte ju napísať. Dobrá skladba sa dá predať draho a rýchlo. Zlé - lacné a nikdy. Nezastavíme sa tu, toto je téma samostatnej knihy. V súvislosti s predajom odpoviem iba na najpopulárnejšie otázky:

Čo je lepšie (alebo ľahšie): písať piesne na objednávku alebo predávať hotové?
Začarovaný kruh: ak neexistuje portfólio - písanie na objednávku je drahé. Objednávky je ťažké nájsť. Preto musíte pre začiatočníkov vybudovať portfólio so známymi umelcami. Píšte hotové skladby a ponúknite ich umelcom.

Aký štýl je lepšie napísať pieseň, aby ste ju mohli neskôr predať?
Ak chcete pracovať ako autor profesionálne (získajte dosť peňazí, aby ste nerobili nič iné) - napíšte komerčné žánre. To, čo počujete v rádiu, TV. Čo je populárne na internete. V úzkom žánri peňazí nestačí, ak niečo predáte, bude to jednorazové a nesystematické.

Čo to znamená „napísať pieseň“? Čo je tu zahrnuté?
Pieseň je melódia a text. V každodennom živote sú to slová piesne a melódia toho, ako sa tieto slová spievajú. Aj tu je melódia inštrumentálnych sólov, ak sú v piesni.

Príprava piesne na predaj

Pieseň je napísaná. Je potrebné ho pripraviť na predaj, uviesť ho do predajného stavu. Čo táto „prezentácia“ závisí od vášho stavu, vzťahov s potenciálnym kupujúcim a príležitostí. Ak ste známy autor a osobne poznáte kupujúceho, môžete na rekordér nahrať skladbu na doprovod klavíra, a to bude stačiť. Veria vám, budú pozornejšie počúvať taký „surový“ produkt. Ak vás nikto nepozná a demo pošlete poštou, je lepšie všetko „starostlivo“ rozčesať.

Logika je jednoduchá: čím bližšie je demo k konečnému výsledku, tým menšie úsilie musí kupujúci vynaložiť. Nie je potrebné namáhať svoju fantáziu, aby ste ocenili, ako je to cool. Nie je potrebné si predstavovať, ako by to mohlo znieť. Ak je pieseň už dobre usporiadaná, má kupujúci pri vyhľadávaní aranžéra menej hemoroidov. Existuje menšie riziko, že sa to ukáže zle. Môžete si za to účtovať viac. Predaj je rýchlejší.

Zabalte svoju skladbu čo najvyššie:

  • Urobte aspoň jednoduché usporiadanie.
  • Nahrajte svoj hlas v dobrej kvalite. Spievajte si to sami alebo pozvite speváka.
  • Vytvorte aspoň základný mix.

Mali sme príklady predaja diktafónu, kde boli iba hlas + gitara alebo hlas + klavír. Ale je to poriadne ťažšie predať.

Môžem predávať texty samostatne?
Na začiatku cesty je to veľmi ťažké. Text sa nepredáva dobre. Je dosť ťažké posúdiť ich kvalitu a melódiu. S najväčšou pravdepodobnosťou to nikto neurobí. Iba ak existuje dobré portfólio. Táto cesta von: ak ste autorom textov, najprv sa pokúste nájsť umelcov / skladateľov a pracovať s nimi zadarmo. Rozvíjajte svoje portfólio podľa svojich predstáv. Keď to bude, je ľahšie prijímať objednávky na text. Text budete môcť predávať samostatne. V počiatočnej fáze sa úsilie o nájdenie klienta pre text nebude kompenzovať sumou, ktorú dostanete. Inými slovami, strávte mesiac a získajte 3 - 5 tisíc rubľov. Ani dosť na jedlo.

Môžem predávať dojednania osobitne?
Môžete. V rapovej hudbe sa dojednania predávajú oveľa častejšie ako celé piesne. Tam je to bežná prax. V populárnej hudbe je aranžovanie ťažšie predať. Nájdite partnera skladateľa, ktorý vyrába a predáva celé skladby. Alebo pracujte na objednávku.

V iných štýloch: rock, jazz, folklór a ďalšie je situácia komplikovanejšia. Na trhu je len málo predajov, malé kontroly. Ak nájdete kupujúceho - je to skôr šťastná udalosť ako bežná práca. Existuje menej umelcov. Слушателей у них тоже меньше. Так что и места для людей, которые профессионально будут заниматься сонграйтингом тоже нет. В основном, это на энтузиазме и идее. Хотите принципиально работать в этом стиле — ищите другие источники дохода.

Нужно ли как-то регистрировать песню до начала продаж? Ее не украдут?
Теоретически – нет, произведение нигде регистрировать не нужно. В соответствии со статьей 1257 Гражданского кодекса РФ, вы являетесь автором произведения уже потому, что его создали. Od okamihu vytvorenia sa na vás a vašu prácu vzťahujú všetky autorské práva.

Dielo nemusí byť registrované, aby bolo považované za jeho autora a aby bolo možné tieto práva chrániť. Avšak v prípade sporných situácií musíte dokázať, že ste to písali vy. Ak to chcete urobiť, môžete urobiť jeden z nasledujúcich krokov:

Možnosť 1: vytlačte si poznámky z vašej piesne a textov. Skopírujte projekt zo sekvenceru na CD (zrazu ho máte) alebo na USB flash disk. Dajte všetko do listu. Odošlite ho ako „vlastný“ na váš e-mail. Dátum bude uvedený na obálke. Neotvárajte ho. Vznikne kontroverzná situácia - bude sa to konať na súde. Takže môžete dokázať, že v určený deň ste už mali pieseň. Ak váš oponent nemôže dokázať, že má demonštráciu skôr ako tento dátum - s najväčšou pravdepodobnosťou bude súd na vašej strane.

Možnosť 2: uložte pieseň do rádioaktívneho odpadu. Majú takúto službu. Poradie je podobné. Vytlačte si poznámky, slová. Poďte k RAO. Zaplaťte za službu a dajte im výtlačky. To je všetko pre vás. Ak existuje súd, všetko je rovnaké ako v prvej verzii.

Určite existujú aj iné možnosti, ako preukázať svoje práva. Možno modernejšie. Ak ste právnik a poznáte alternatívne metódy - uveďte komentár.

Musím to urobiť? Je to len na vás. Priznávam, že som to nikdy neurobil. A väčšina autorov, s ktorými tiež pracoval. Ale ak ste si istí, že je to super hit a všetci okolo vás vás chcú okradnúť - môžete hrať bezpečne.

Vyhľadávanie zákazníkov

Teraz zábavná časť. Kde hľadať zákazníkov?

Zrejmá možnosť: predať priateľom. Metóda je funkčná a efektívna. Nevidím žiaden dôvod na to, aby som to prestal: sú tu známi. Zavolajte mi. Povedzme, že existuje pieseň. Pošli ju. Alebo sa osobne ukážte na schôdzke. Ak chcú, vyjednajte podmienky. Uzavrieť zmluvu a predať.

Čo robiť, ak je v šoubiznise málo alebo žiadnych známych? Táto možnosť je častejšia. Budeme o ňom hovoriť ďalej.

Krok 2: Spojte sa s každým umelcom alebo manažérom zo základne

Čo znamená kontakt? Toto je kontakt s potenciálnym klientom - e-mail, hovor, stretnutie. Zobrazenie reklamného pruhu v tejto súvislosti možno pripísať aj kontaktom.

Čo presne? Môžete masívne poslať e-mail všetkým umelcom z databázy okamžite. Na tento účel použite špecializované služby zoznamov adries, ako sú MailChimp alebo UniSender. Dobrá stránka je rýchla. Vytvorili sme jednu šablónu, klikli na tlačidlo a okamžite sme ju poslali všetkým. Mínus - žiadne zacielenie. Ak máte na predaj veľa skladieb, nebudete si môcť vybrať, koho chcete odoslať. Všetky zostanú rovnaké. Konverzia na predaj bude nižšia ako pri manuálnom odosielaní. Existuje cesta von - rozdeliť databázu podľa kritérií (štýl, pohlavie atď.). Toto je však téma samostatného článku. Ďalšou nevýhodou je vysoká pravdepodobnosť chyby. Ak meno kontaktu nie je zadané správne, pri nahradení do šablóny písmeno zmizne preklepom. Ak je základňa zostavená kvalitatívne, pravdepodobnosť takého výsledku nie je veľká.

Je to spam? Formálne - spam. Príjemcovia nesúhlasili so zahrnutím svojich adries do spravodajcu. Poštové služby vám môžu blokovať pravidelné zásielky. Okamžite teda poskytnite príležitosť na odhlásenie. Aby umelci, ktorí o to nemajú záujem, mohli kliknúť na tlačidlo a už nedostávali nové listy.

Ďalšou možnosťou je komunikovať s umelcami a manažérmi prostredníctvom VK. Od profesionálov - získate oveľa viac spätnej väzby. Počas konverzácie môžete uzavrieť námietky klienta. Možno ponúknuť ďalšie skladby alebo predať vlastné služby písania skladieb. Nevýhody: trvá oveľa dlhšie. VKontakte má obmedzenia na odosielanie správ ľuďom, ktorí nie sú vašimi priateľmi. Toto číslo je 20 za deň. Ak teda chcete poslať viac, musíte sa zaregistrovať (alebo kúpiť) viac účtov. Venujte pozornosť tomu, ako vyzerá (účet) a či je dôveryhodný. Ak máte 10 priateľov a nemáte na stene žiadne príspevky, nebude pre vás ľahké predať skladbu pre desiatky tisíc rubľov.

Čo písať
Predstavte sa. Povedz mi, kto si. Ak sú v portfóliu zaujímavé práce, krátko o nich porozprávajte. Uveďte, odkiaľ ste prišli. Napríklad: „Našli ste tam svoje kontakty.“ Okamžite vysvetlite, čo chcete: „Chcem vám ponúknuť nejaké ukážky.“ Okamžite priložte skladby. Aby ich umelec nežiadal, mohol rýchlo spoznať a porozumieť vašej úrovni. Mal by na tebe tráviť čas alebo nie.

Koľko skladieb poslať?
Neexistujú žiadne pravidlá. Pošlite iba to, čo si myslíte, že si zasluhuje pozornosť. Ak je materiál slabý, pošle sa veľa dvoch skladieb. Vypočujte si prvý, druhý je preč. Ak je materiál vrah, potom nájdete 10 skladieb. Aj keď 10 je možno príliš veľa. Optimálne množstvo je od 2 do 6.

Krok 3: Zhromaždite spätnú väzbu a opakujte dotyk.

Ak je váš materiál dobrý, nájdete potenciálneho zákazníka. Ak nebola odpoveď, napíšte znova o týždeň. Ak pracujete prostredníctvom špeciálneho CRM systému, môžete nastaviť pripomenutie v samotnom programe. Ak ani potom nebola odpoveď, nájdite telefón a zavolajte. Opýtajte sa: „Máte list? Počuli ste demo? “ Ak ste boli zamietnutý, požiadajte o povolenie zverejniť ukážku neskôr.

Takže pracujte pre každého umelca a manažéra zo základne. Čím je základňa väčšia, tým je pravdepodobnejšie, že nájde zákazníka. Materiál buď predáte, alebo pochopíte, že ho nikto nepotrebuje. Vedieť, že to bolí, ale je užitočné.

Koľko stojí priemerná skladba? Akú cenovku dať?
Závisí od štýlu, úrovne skladby a úrovne umelcov vo vašom portfóliu. V populárnej hudbe - od 5 000 rubľov pre veľmi mladých a zelených až po 500 000 - 1 000 000 rubľov pre veľkých autorov. V priemere na trhu je to pre autorov, ktorí majú vo svojom portfóliu niekoľko diel so známymi umelcami, to je 50 - 120 tisíc rubľov.

V rapu sa celá pieseň predáva len zriedka. Ak sa tak stane, zvyčajne to funguje na objednávku. Častejšou predajnou pozíciou je dohoda (bit). Cena je v priemere nižšia ako cena za populárnu hudbu. Izolované sú prípady predaja bitov viac ako 50 000 rubľov. V podstate je to 10 - 20 tisíc rubľov, pre autora prostrednej ruky. Pre začiatočníkov to môže byť 500 rubľov.

Ak táto skladba nebola predaná, vložte malú cenovku. Potom existuje šanca, že ak sa skladba nevyzerá ako hit pre umelca, ale len sa mu páči a kúpi si ho. V rezerve to bolo. S myšlienkou dokončiť. Nie skutočnosť, že to nakoniec vyjde, ale dostanete peniaze.

Kde stiahnuť skladbu?
Všetko záleží na platforme, ktorú kontaktujete s umelcom. Ak ponúkate skladby prostredníctvom služby VKontakte, pridajte do svojich zvukových záznamov a okamžite sa pripojte k správe.

Ak posielate materiál e-mailom, je najlepšie vložiť odkaz na streamovanie piesne, aby si ho príjemca mohol vypočuť bez stiahnutia. Na tento účel môžete použiť SoundCloud.

Niektorí umelci vás žiadajú, aby ste k listu priložili piesne a neuviedli odkazy. Nemôžem to vysvetliť ničím iným, než strachom, že si vyberiem vírus. Ak sa to pýtajú, pripojte ho. Ak však pracujete prostredníctvom služby zoznamu adries, bude ťažké tak urobiť. Väčšina z nich má obmedzenia týkajúce sa veľkosti príloh. Pri niektorých je priložené súbory v zásade nemožné. Ak odosielate skladby iba s prílohami, veľkosť vašej poštovej schránky sa rýchlo rozrastie a priestor sa rýchlo zaplní. Preto posielajte odkazy na streamovanie.

S známymi umelcami pracovať drahšie?
V Rusku sa rozvinula táto prax: čím slávnejší je umelec, tým menej platí. Ak očakávate, že príde od známeho umelca a predáte ho drahý - nápad nie je skvelý. V Rusku je takáto práca pravdepodobne reklamou. Väčšinu peňazí dostanete od menej známych zákazníkov, ktorí prichádzajú do portfólia. Ak už ste známy autor, môžete súhlasiť s prácou so známym umelcom za licenčných podmienok.

Ako ísť k slávnym umelcom?
Globálne - rovnako ako o neznámych. Píšte listy, volajte, píšte na sociálnych sieťach. Ale je tu funkcia. Ak sa na svojej ceste pokúsite pracovať so známymi umelcami, môže ísť o filter vo forme manažéra. A budete ho musieť najprv presvedčiť, že materiál je dobrý. A on zase pomôže presvedčiť umelca. Niekedy je práve ten manažér, koho potrebujete. Je to on, kto robí rozhodnutie. Ak je umelec na etikete, za materiál môže byť tvorivý tvorca. Vám k nemu.

Zvyšok situácie je podobný. Vyhľadajte kontakty (ktoré nájdete). Napíšte list. Počkať. Pošlite druhú (ak ste neodpovedali). Počkať. Hovor (ak nebol prijatý). Zistíte, či list prišiel, či ste počúvali skladbu. Získajte spätnú väzbu. Potom postupujte podľa okolností.

Ako predať skladbu vydavateľstvu? Existujú nejaké funkcie?
V skutočnosti je všetko rovnaké. Hľadáte poštu, pošlite tam všetko. Z mínusov - oveľa viac takýchto listov prichádza na poštu nálepky ako na poštu jedného umelca. Ale na etikete je plus - spravidla existujú manažéri A&R. Ich práca vrátane počúvania všetkého materiálu. Preto je pravdepodobnosť, že bude vaša skladba počúvaná, vyššia na etikete.

Z funkcií: niektoré štítky vás požiadajú o zaplatenie právnickej osoby. Nie SP? Nájdite niekoho, kto to má. A dohodnúť sa s ním. Schéma bude nasledovná: uzavriete dohodu o prevode práv na svojho priateľa. Druhá zmluva bude medzi ním a štítkom.

Ďalší zaujímavý bod - štítky často kupujú piesne lacnejšie ako umelci priamo. Existujú výnimky, ale celkovo existuje taký trend.

Môžem na diaľku predávať bez stretnutia?
Môžete. Postup je zvyčajne nasledujúci: vyjednávať so zákazníkom náklady a podmienky transakcie. Pripravte zmluvu. Uveďte platobné podrobnosti v zmluve a doplňte nasledujúcu položku:

Následne zašlite podpísanú zmluvu zákazníkovi e-mailom. Ďalej vás prevedie denyuzhku na zadané podrobnosti. Nepovinné: môže vás požiadať o zaslanie zmluvy poštou (nie elektronickou). Ak o to požiadate, po zaplatení choďte na poštu, postavte sa do riadku a pošlite zmluvu na adresu uvedenú zákazníkom.

Dohoda o dohode

Ak ste všetky predchádzajúce kroky správne dokončili a dosiahli ste tento bod - blahoželáme, máte klienta! Tento článok mohol skončiť: ak máte osobu, ktorá je pripravená vám zaplatiť za pieseň, pravdepodobne pochopíte nuansy zmluvy. Ale pomôžem vám aj tu.

Čo je dôležité prediskutovať, okrem najzreteľnejších (cena)? Za akých podmienok prevediete pieseň: exkluzívna, nevýhradná licencia alebo prostredníctvom odcudzenia práv. V Rusku sa tento druh používa najčastejšie.

Licenčná zmluva vám umožňuje byť flexibilnejší. Práva na skladbu môžete preniesť iba na konkrétne použitie. Alebo na určitom území (napríklad iba v Rusku alebo na Ukrajine). Alebo na konkrétne obdobie (2 alebo 3 roky).

Aký je rozdiel medzi výhradnou licenciou a nevýhradnou licenciou?
Pri prevode práv na základe exkluzívnej licencie nemôžete prevádzať práva na nikoho iného. Na základe nevýhradnej licencie je to možné. Predaj piesne na základe nevýhradnej licencie je však bežnou udalosťou. To sa nedá nazvať ani predajom. Pri hip-hopových rytmoch sa to deje - toto je tzv. „Lízing“.

Je možné nepredať pieseň, ale dať licenciu na jej použitie a získať licenčné poplatky?
Áno, môžete. Na Západe zriedka predávajú odcudzené piesne. Toto je miestna funkcia. Tam autori udeľujú výkonnému umelcovi licenciu na nahrávanie a používanie stopy, zatiaľ čo autor dostáva licenčné poplatky. V Rusku je to zriedkavé. Radšej predávame všetko. Áno, a umelci, je často ľahšie kúpiť. V tomto formáte má zmysel pracovať iba so stavovým umelcom. V takom prípade môže byť suma odpočtov oveľa väčšia ako suma, ktorú zarobíte z predaja. Pri práci so začiatočníkom môže byť suma odpočtov takmer nulová. Preto je pre vás výhodnejšie predať všetky práva a získať peniaze. Zároveň, aj pri prevode práv na základe licencie, sa môžete dohodnúť na platbe v čase podpísania zmluvy vo forme „pevnej sumy“. Nebudete ho dostávať vo forme licenčných poplatkov, ale okamžite vo svojich rukách, ako licenčný poplatok.

Môžem po predaji spievať svoje piesne? Napríklad pri tvorivých večeroch?
Závisí to od podmienok zmluvy. Ak úplne odcudzíte všetky práva - nie, nemôžete. Tento okamih by mal byť prerokovaný osobitne s kupujúcim a predpísaný v zmluve.

Môže sa zákazník označiť za autora skladby, pretože ju kúpil?
Právo autora byť nazvaným autorom piesne je neodňateľné. Aj keď to skutočne chcete a do zmluvy pridáte klauzulu, že na zákazníka prenášate právo byť autorom diela. Toto nebude mať žiadny právny účinok. A to všetko kvôli tomuto článku občianskeho zákonníka Ruskej federácie:

Pin
Send
Share
Send
Send