Užitočné tipy

Najkrajší ohyb ženského tela je jej úsmev

Pin
Send
Share
Send
Send


Ženy s ohnutím chrbtice 45,5 stupňa sú pre mužov najatraktívnejšie

(obrázok University of Texas v Austine).

Úlohu nezohráva toľko veľkosť zadku, ale vychýlenie chrbtice, ktoré umožňuje žene znášať maximálny počet zdravých detí.

(obrázok University of Texas v Austine).

Psychológovia z University of Texas v Austine uskutočnili štúdiu dôvodov, prečo muži nerovnomerne dýchajú ženy s obzvlášť výraznými ohybmi v tele. Ako sa ukázalo počas práce, mužské preferencie majú vývojové korene.

Vo svojom článku uverejnenom v časopise Evolution and Human Behavior autori píšu, že optimálne ohýbanie ženského tela z pohľadu muža je približne 45,5 stupňa. Tento termín vedci označili ako „teoreticky optimálny uhol bedrového zakrivenia“. Práve ohyb tela v tejto oblasti poskytuje optimálnu oporu pre telo a prispieva k zdravému viacnásobnému tehotenstvu.

„Naša štúdia dokazuje, že štandardy krásy v ľudskej spoločnosti sa nevytvárajú svojvoľne, ale v dôsledku určitej evolučnej skúsenosti,“ hovorí spoluautor štúdie David Buss, profesor psychológie na Texaskej univerzite.

Na účasť na experimente vedci pozvali do svojho laboratória 100 dobrovoľníkov mužského pohlavia. Boli zobrazené obrázky ženského tela s rôznymi úrovňami ohybu dolnej časti chrbta a podľa toho s rôznymi objemami gluteálnej oblasti. Väčšina mužov si vybrala obrázky, kde bol ohyb približne 45 stupňov.

"Práve táto štruktúra chrbtice umožňuje ženám správne rozložiť záťaž na boky počas tehotenstva. Navyše, dámy s takým ohybom účinnejšie dojčia svoje potomstvo a menej často trpia zraneniami chrbtice. Pre mužov to má zjavnú výhodu: môžu zakladať veľké rodiny bez toho, aby riskovať zostávajúce vdovy, “vysvetľuje hlavný autor David Lewis, ktorý teraz pracuje s Bilkentskou univerzitou v Turecku.

Vedci sa tiež rozhodli zistiť, či láska k zákrutám je jednoduchým dôsledkom mužskej lásky k sviežim ženským zadkom a či táto preferencia skutočne odráža pozornosť na rohu zákruty samotnej chrbtice. Vedci na tento účel pozvali ďalších dvesto dobrovoľníkov mužského pohlavia.

Subjektom boli zobrazené obrázky ženských postáv s zadkami rôznych veľkostí as rôznymi krivkami chrbtice. Ukázalo sa, že bez ohľadu na veľkosť zadku muži uprednostňovali ženy s „teoreticky optimálnym uhlom bedrového zakrivenia“ rovným 45,5 stupňa.

Psychológovia v tlačovej správe poznamenávajú, že pozorovaná tendencia zvoliť si životného partnera alebo len sexuálneho partnera v jeho ohyboch chrbtice sa vyvíjala v priebehu tisícročí. Muži, ktorí „stavili“ na partnera s menej alebo viac zakriveným telom, jednoducho vypadli z evolučnej rasy, pretože ich vyvolení nedokázali dať im hojné a zdravé potomstvo.

Narodili ste sa, aby ste boli skutoční, nie „dokonalí“

"Najkrajšia krivka na ženskom tele je jej úsmev," Bob Marley.

Štandardy spoločnosti silne ovplyvňujú naše sebapoznanie a nútia vytvárať falošné očakávania týkajúce sa našich vlastných externých údajov. Naopak, núti nás sa sústrediť na niečo a niečo skryť.

Pravdepodobne sme teraz dosiahli taký stupeň posadnutosti týmto, že sa cítime v pohode, keď maľujeme a krásne obliekame. To všetko je, samozrejme, dobré, ale iba ak sa v mánii nezastaví naša túžba vyzerať dokonale a my z toho nezačneme trpieť. V každom prípade, aby sme sa cítili pohodlne, musíme sa naučiť milovať sami seba tak, ako sme.

Milujte sa, žena!

Žiadna žena nie je múdrejší ako ten, kto vie, ako prinútiť ostatných, aby s rešpektom zaobchádzali. Žiadna žena nie je krajšia ako tá, ktorá má veľké srdce. Žiadna žena nie je silnejšia ako tá, ktorá v seba verí.

Žiadna žena nie je príjemnejšia ako tá, ktorá vie, ako si udržať svoju dôstojnosť. Neexistuje žiadna harmonickejšia žena ako tá, ktorá sa skutočne pozná. Žiadna žena nie je šťastnejšia ako tá, ktorá si cení.

Postarajte sa o tú najdrahšiu lásku, ktorá bude vždy s vami - lásku k sebe. Pretože je to ona, ktorá vás robí krásnymi a píše melódie vo vašom srdci.

Úsmev, keď premýšľate o sebe. Milujte sa, kým ste, nie to, čo si o vás myslia ostatní. Pochopte, že to, čo nazývate nedostatky, je váš darček, vďaka ktorému ste jedinečný.

Pamätajte, že ste sa narodili, aby ste boli skutoční. Nechcem byť nikým okrem seba. Ak snívate o mesiaci, natiahnite sa a zoberte to. Pretože všetko, čo si dokážete predstaviť, je omnoho bližšie, než si myslíte.

Nikto netvrdí, že minulé roky so všetkými ich starosťami neprejdú bez stopy po nás. Žena však dokáže vždy zostať krásna.

Starostlivo si uchovajte všetko dobré, čo máte. Pamätajte na to, čo chcete do svojho života priniesť. Prestať znova a znova hovoriť, že musíte schudnúť, urobiť účes alebo make-up.

Pamätajte, že musíte seba milovať a že úsmev je jediný spôsob, ako byť vždy krásny.

Posledné roky nás môžu zmeniť na nepoznanie, zmeniť všetko v nás - s výnimkou úsmevu, ktorý zostane taký očarujúci až do konca nášho života ako v našej mladosti.

Preto sa snažte každý deň dať šancu stať sa najlepším dňom vo vašom živote. A nezabudnite, že iba vy sami sa môžete cítiť ako najkrajšia žena na Zemi.

Opravujeme držanie tela a robíme obrázok harmonickým

Ak chcete urobiť krásny chrbát, ako pumpovať svaly, musíte napraviť svalovú nerovnováhu.

Moderný človek najčastejšie trpí dvoma poruchami držania tela:

 1. zaoblené ramená,
 2. zaoblené dozadu a hlava vysunutá dopredu
 3. panva sa naklonila dozadu, čím sa vyhladí bedrová lordóza (priehyb).

Výsledkom je držanie tela v tvare písmena S, ktoré sa u žien prejavuje neprítomnosťou kňazov a pŕs.

Všetky nápravné nápravné cvičenia!

Odstránime záhyb a vdovský hrb

Problém môže mať niekoľko vinníkov. Lichobežník a sval, ktorý zdvíha lopatku, sú v konštantnom napätí, ktoré vyvoláva migrénu. Nemôžu byť napnuté, pretože to len zhorší situáciu, sklopte hlavu nižšie. Pektoralis minor svaly, latissimus a horná časť lisu sú zovreté, je potrebné naťahovať. Rhomboidný sval, stredná a dolná časť lichobežníka, extenzory chrbta - sú preťažené, je potrebné posilniť. Na vyriešenie tohto problému „kancelárie“ je potrebné vykonať nasledujúce kroky.

Najprv zvýšime mobilitu hrudnej chrbtice, ktorá sa v priebehu rokov práce s počítačom zosilnila.

Ak to chcete urobiť, prevráťte svalovú vrstvu:

 • Ľahnite si chrbtom na dva tenisové loptičky ukryté v ponožke, posúvajte sa zdola nahor k lopatkám,
 • Ďalej musíte ležať na chrbte, ohýbať kolená a nakláňať ich doprava na podlahu, prevrátiť sa na bok a natiahnuť ruky dopredu. Potom zdvihnite ľavú ruku a dotknite sa podlahy na ľavej strane tela. Opakujte s druhou rukou 10 krát. Nepoužívajte drvenie chrbtice!
 • Hrudník môžete napnúť dverami: položte lakte na čapík a zaveste, cítite napnutie v mieste pripevnenia ramena,
 • Teraz musíte zistiť činnosť lopatiek: stojte chrbtom k stene, ohnite lakte a roztiahnite ich. Bez toho, aby ste ich odtrhli od steny, posuňte sa nahor po lakte, narovnajte ich späť,
 • Na nácvik svalov krku: položte prst na brade a posuňte ho dozadu s pohybom hlavy,
 • Môžete zlepšiť pohyblivosť hornej časti tela a roztiahnuť boky takto: stojte nohou na pohovke, zdvihnite palicu ako veslo, vykonávajte pohyby lode zhora nadol (pohyb začína od horného bodu na strane, ktorá zodpovedá zvýšenému kolenu). Pokúste sa dostať palicu čo najďalej späť, ale vyvarujte sa bolesti,
 • Cvičenia na chrbte a ramenách vám umožnia rýchlo upraviť polohu tela. Je potrebné robiť kliky s T-spreadom. Vytlačte, potom sa otočte v bočnej lište a zdvihnite ruku nahor, zatiaľ čo telo by sa malo pohybovať synchrónne s ramenami, nie preťažením,
 • Počas cvičenia v telocvični môžete ťahať vodorovný blok, keď stojíte: uchopte lano oboma rukami a potiahnite ho k tvári, snažte sa udržovať lakte hore a lopatky, aby ste sa čo najviac priblížili. Doma sa cvičenia vymieňajú: vezmite dve fľaše vody s objemom 1 liter, nakloňte sa dopredu, držte spodnú časť chrbta rovno a roztiahnite ruky do strán - držte 1-2 minúty,
 • Posilňujeme kosoštvorcový sval, ležiaci na lavičke v hale alebo doma na dvoch zložených stoličkách. Ľahnite si na ne s hrudníkom a bruchom tak, aby vaše ramená a ruky zostali markízové. Najprv roztiahnite obe ruky dopredu a zdvihnite ich z podlahy do rovnobežky. Potom roztiahnite ruky do strán a zdvihnite ich, zatlačte palcom nahor (znamením dolného lichobežníka - všetko je v pohode, pracujete). Potom ohnite ruky na lakte tak, aby tvorili písmeno W, vykonávajte podobné zdvíhanie rúk paralelne.

Môžete si urobiť krásny chrbát doma bez toho, aby ste navštívili telocvičňu. Pravidelnosť súboru cvičení je dôležitá.

Ako rozcvičku pred hlavným tréningom je užitočné použiť nasledujúce cvičenia:

 1. guľôčky, zadok a teľatá,
 2. natiahnite ťavú mačku na všetky štyri, zakrivte chrbát pomocou kolieska a prehĺbte prehnutie (bez veľkého nadšenia),
 3. vložte dva ponožky do ponožky a položte na ňu hrudnú chrbticu, prevíjajte sa pozdĺž svalov,
 4. stojace na zdvihnutie kolena a jeho uchopenie rukami, neumožnenie panvy sa oprieť a ramená sa ohnúť,
 5. aby rôzne hojdačky nohy, je to možné s expandér alebo váženie.

Je kontraindikované robiť akékoľvek zdvíhanie tela v náchylnej polohe pre tlač!

Cvičenie pre krásne vychýlenie chrbta

Ako urobiť priehyb v bedrovej oblasti - ten, ktorý robí zadok vizuálne väčší a pás štíhlejší? Na vytvorenie prirodzenej deformácie je potrebné spevniť spodnú časť tela vpredu (boky) a hornú časť tela v chrbte (lichobežník, plecia, extenzory chrbta). Dôvodom nie je len krása a estetika.

Zadná časť panvy má mnoho zlých následkov:

 1. ploché zadok a vypuklé brucho,
 2. vysoké riziko rozvoja prietrže chrbtice,
 3. nebezpečenstvo poranenia pri zdvíhaní závaží,
 4. neschopnosť správne vykonávať cvičenia v telocvični.

Dôvodom je zúženie vonkajších šikmých a rektálnych svalov brucha, zadku a hamsterov. Pozícia pripomína remorkérsky boj medzi zadkom a teľatami a hamstrami. Väčšina ľudí si myslí, že dôvodom je boky, a preto musíte urobiť kvalitný úsek. Nedostatok pružnosti v zadnej časti stehna je však len dôsledkom.

Je potrebné posilniť flexory bedra, svaly bedrového kĺbu, rektálny femoris a narovnávače chrbta.

Prvá vec, ktorú potrebujete na zarovnanie dolnej časti chrbta. Pomocou penového valca alebo malej elastickej gule masírujte zadok, hamstringy, teľatá a vnútorné stehná. Na aktiváciu driekových stĺpov je potrebné vyskúšať: stojte blízko steny, stláčajte lopatkami a zadkom, stehno prikladajte k hrudníku tak, aby koleno bolo vyššie ako v uhle 90 stupňov.

Ak nie je možné udržať polohu dlhšie ako 20 sekúnd, sú bedrové svaly slabé.

Aby ste ich posilnili, musíte cvičenie opakovať každý deň a postupne zvyšovať čas. Uistite sa, že vaša spodná časť chrbta je pevne pri stene.

Zvyknite si pravidelne natahovať zadok: ľahnite si na podlahu, roztiahnite uterák pod spodnou časťou chrbta a koleno si pritiahnite k hrudníku. Druhá noha by mala ležať priamo na podlahe. Pridajte strečing hamstring s uterákom alebo pásom: leží na podlahe, položte pás na nohu zdvihnutú nohu, potiahnite pás oboma rukami a vyrovnajte koleno. Druhá noha je priamo na podlahe.

Je tiež potrebné posilniť prednú časť stehna, vykonávať drepy, mŕtve ťahy a zadné pľúca. Zároveň urobte mŕtvy ťah na rovných nohách, aby ste precvičili dolnú časť chrbta. Udržujte tyč s neutrálnou dolnou časťou chrbta - túto polohu vyberte otáčaním malého ovládača hore a dole, aby boli brušné svaly napnuté. Stojte pri bare 30-60 sekúnd, robte tri sady.

Natiahnutie lisu v polohe kobry alebo mostov nebude zbytočné. Pri bolestiach chrbta sa však vyhnite ostrým ohybom. Urobte mierny postoj ťavy: kľačte nadol, uchopte päty rukami, ohýbajte telo čo najviac oblúkom a odhaľujte hrudník a ramenné kĺby. Počas sedenia si „pripomeňte“, že je potrebné podoprieť spodnú časť chrbta uterákom pevne spojeným okolo pásu.

V telocvični je užitočné vykonávať drepy, deadlift s činkami na rovných nohách, deadlift
vertikálny blok a trakcia horizontálneho bloku až do horenia vo svaloch chrbta, krčí ramená s činkami (zdvíhacie plecia).

Doma môžu byť cvičenia vykonávané s vrecom naplneným vreckami obilnín o hmotnosti 6-8 kg. Squat, držiac vrece v dvoch rukách na úrovni hrudníka a nechávajúc chrbát rovný, ponechajte panvu dozadu pri spúšťaní.

Východisková poloha: stojí rovno, ohýba sa v spodnej časti chrbta, chytí vrecko za obidve ruky za rukoväte.

Vezmite panvu dozadu, nakloňte sa dopredu bez toho, aby ste sa ohýbali chrbtom - cítite roztiahnutie chrbta bokov a hamstringov. Vráťte sa do východiskovej polohy a namáhajte zadok.

Existuje veľa cvičení pre krásne chrbát, ale všetky z nich sú zamerané na riešenie problémov s držaním tela.

Pamätajte, že veľká deformácia je nielen krásna, ale v niektorých prípadoch problematická. Nadmerná deformácia alebo hyperlordóza zvyšuje riziko tvorby prietrže pri ohýbaní na podlahu a je tiež potrebné ju opraviť.

Pin
Send
Share
Send
Send